Темекi өнiмдерiнiң қалдықтары мен (немесе) айналымы туралы декларация нысанын, ережелерi мен тапсыру мерзiмдерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі салық комитетінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 537 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 20 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 2675. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2016 жылғы 19 ақпандағы № 75 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 19.02.2016 № 75 бұйрығымен.
"Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Мыналар:
1) Темекi өнiмдерiнiң қалдықтары мен (немесе) айналымы туралы декларация нысаны (бұдан әрi - Декларация);
2) Декларацияны тапсыру ережелерi бекiтiлсiн.
2. Декларация есептiден кейiнгi айдың 15 күнiнен кешіктiрмей, ай сайын тапсырылатын болып белгіленciн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң Акциздердi әкiмшілiктендiру басқармасы (Ким Р.Ю.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тіркеуге жiберсiн.
4. Осы бұйрық 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төраға
"Темекi өнiмдерiнiң қалдықтары
мен (немесе) айналымы туралы
декларация нысанын, ережелері
мен тапсыру мерзiмдерiн бекiту
туралы" Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлiгі Салық комитетi
Төрағасының
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 537 бұйрығымен бекiтiлген
Темекi өнiмдерiнiң қалдықтары мен (немесе) айналымы
туралы декларацияны тапсыру ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзiрленген және Темекi өнiмдерiнiң қалдықтары мен (немесе) айналымы туралы декларацияны (бұдан әрi - Декларация) тапсыру ережелерiн жасау және табыс ету тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (440.00-нысан) және оған қосымшалардан (440.01, 440.02 және 440.03-нысандар) тұрады.
3. Декларацияны темекi өнiмдерiн импорттау мен көтерме сатуды жүзеге асырушы тұлға темекi өнiмдерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын тұлға (бұдан әрi - декларант) уәкiлетті органның тиiстi аумақтық органына (бұдан әрi - салық органы) тапсырады. Темекi өнiмдерiн өндiрушiлер Декларация тапсырмайды.
4. Декларация тапсырудың есептi кезеңi күнтiзбелiк ай болып табылады.
5. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әрiптерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;

Об утверждении формы, правил и сроков предоставления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 537. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2004 года N 2675. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 75
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 19.02.2016 № 75.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму Декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий (далее - Декларация);
2) Правила предоставления Декларации.
2. Установить, что Декларация представляется ежемесячно не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
3. Управлению администрирования акцизов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Ким Р.Ю.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2004 года.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 537
"Об утверждении формы, правил
и сроков предоставления декларации
об остатках и (или) обороте
табачных изделий"
Правила предоставления Декларации
об остатках и (или) обороте табачных изделий
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии c Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" и определяют порядок предоставления и составления Декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий (далее - Декларация).
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 440.00) и приложений к ней (формы 440.01, 440.02 и 440.03).
3. Декларация предоставляется лицом, осуществляющим импорт и оптовую реализацию табачных изделий (далее - декларант), в соответствующий территориальный орган уполномоченного органа, осуществляющего государственный контроль и регулирование производства и оборота табачных изделий (далее - налоговый орган).
Производителями табачных изделий Декларация не предоставляется.
4. Отчетным периодом предоставления Декларации является календарный месяц.
5. Декларация при составлении:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой ручкой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

2) электрондық тасығышта - нысандар Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес толтырылады.
6. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, тазартуға, былғауға жол берiлмейдi.
7. Декларация акциздер сомасын (теңге) және жеткiзу құнын көрсете отырып заттай көрсеткiштерде (дана/кг) толтырылады.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
8. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Декларацияның тиiстi ұяшықтары толтырылмайды.
9. Тиiстi қосымшаларда көрсеткiштердi ашуды талап ететiн жолдарды толтыру кезiнде, аталған қосымшалар мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады.
10. Қосымшаларда көрсетiлуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
11. Декларация қағаз тасығышта және (немесе) электрондық тасығышта табыс етiледi.
2. Декларацияны жасау (440.00-нысан)
12. Декларацияда декларанттардың темекi өнiмдерiнiң қалдықтары мен (немесе) айналымы көрсетiледi.
13. "Декларант туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде декларант мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi.
Егер айдың нөмiрі екi белгiден кем болса, онда ол оң ұяшықта көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес декларанттың толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
"ЭҚЖЖ" ұяшықтарында ЭҚЖЖ кодтары (бес белгiге дейiн) ұйым қызметiнiң түрлерi бойынша олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен көрсетiлуi тиiс. "Yлec салмағы, %" ұяшықтарында осы қызмет түрiнiң үлес салмағын (бiр ондық белгiмен) көрсету қажет (осы ұяшықтардың сомасы 100 %-ке тең болуы мiндеттi емес).
ЭҚЖЖ үлес салмағын есептеу үшiн салық төлеушi N1-ӨН (жылдық) мемлекеттiк статистикалық есептiлiгiнiң (бұдан әрi - МСЕ) I-бөлiмiнiң ("Өнiм") 100-жолында көрсететiн деректердi пайдалану қажет. ЭҚЖЖ үлес салмағы 100 жол бойынша 3 бағанның деректерiне 100 жолдың сәйкес бағаны деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi ғимараттар құрылысы болып табылатын ұйым (ЭҚЖЖ коды 45211), N1-ӨН (жылдық) есептiң I бөлiмiнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
1-кесте
___________________________________________________________________
Көрсеткіш.|Жол |Есепті | оның ішінде
тердің |коды|кезең |___________________________________________
атауы | |үшін |Қызметтің|қосалқы (басқа да) қызмет түрлері
| |барлығы|негізгі |_________________________________
| | |түрі |сауда |аңшы. |жарна.|балық|балық
| | | | |лық |ма |аулау|өсіру
| | | |_________________________________

2) на электронном носителе - заверяется электронной цифровой подписью.
6. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
7. Декларация заполняется в натуральных показателях (штуки/кг.) с указанием суммы (тенге) акциза и стоимости поставок (тенге).
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
8. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
9. При заполнении строк, требующих раскрытия информации в соответствующих приложениях, указанные приложения подлежат заполнению в обязательном порядке.
10. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
11. Декларация предоставляется на бумажных и (или) электронных носителях.
2. Составление Декларации (форма 440.00)
12. В Декларации отражаются остатки и (или) оборот табачных изделий декларантов.
13. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который предоставляется Декларация.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) полное наименование декларанта в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
В ячейках ОКЭД следует указывать коды ОКЭД (до пяти знаков) по видам деятельности организации в порядке убывания их удельного веса. В ячейках "Удельный вес, %" необходимо указать удельный вес (с одним десятичным знаком) данного вида деятельности (сумма этих ячеек не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса ОКЭД необходимо использовать данные, указываемые декларантом в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности (далее - ГСО) формы N 1-ПФ (квартальная) за последний отчетный квартал. Удельный вес ОКЭД определяется как отношение данных соответствующего столбца строки 100 к данным столбца 3 по строке 100.
Например, организация, основным видом деятельности которой является строительство зданий (код ОКЭД 45211), в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указала следующие данные:
Таблица 1
_________________________________________________________________________
Наименование|Код |Всего за| в том числе:
показателей |стро-|отчетный|---------------------------------------------
|ки |год |основной |торгов-|охота |рек- |рыбо- |рыбо-
| | |вид дея- |ля | |лама |ловст-|водст-
| | |тельности| | | |во |во
| | | |_______|_______|______|______|______

| | | | 5010 | 01500| 74400|05010|05020
__________|____|_______|_________|______|______|______|_____|______
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
__________|____|_______|_________|______|______|______|_____|______
Өндірілген 100 250 150 50 35 5 2 1
өнімдер. 000,0 000,0 000,0 000,0 000,0 000,0 000,0
дің
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лердің)
көлемі,
мың теңге
___________________________________________________________________
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесi мынадай түрде болады:
________________________________
ЭҚЖЖ | Yлес |
| салмағы, % |
______________|_________________|
45211 | 60,0 |
| |
5010 | 20,0 |
| |
01500 | 14,0 |
______________|_________________|
бұл ретте, мысалы құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (1-кестенiң 4-бағаны)/ 250 000,0 (1-кестенiң 3-бағаны) * 100 ретiнде есептелген. Қалған ЭҚЖЖ кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген.
N 2-ШК нысанының МСЕ тапсыратын заңды тұлға - шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК (жылдық) нысанының 2-бөлiмiнiң ("Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) шығару және оларды өндiру үшiн шығыстар туралы мәлiметтер") - шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 100-107-жолдарының деректерiн негiзге ала отырып, жоғарыда көрсетiлген тәсiлмен толтырады.
N СОЦФИН (денсау.сақ.) нысанының MCE тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) нысанының МСЕ тапсыратын бiлiм ұйымдары, жоғарыда көрсетiлген нысандар есептiлiгiн тапсырмайтын банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық, бюджеттiк және өзге де ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек қана негiзгі қызметтің ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) Декларацияның түрi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi ұяшықтар белгiленедi.
"Бастапқы" ұяшығы, егер акциздiк тауарлармен байланысты қызметтi жүзеге асыруды бастағаннан кейiн алғаш рет декларант Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде "Кезектi" ұяшығы белгiленедi.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде "Қосымша" ұяшығы белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" ұяшығы, егер декларант салық органынан хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда декларант "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" ұяшықтары бiр мезгiлде белгiленедi.
Декларантты таратқанда немесе қайта құрғанда салық органына тапсыратын соңғы Декларацияда "Тарату" ұяшығы белгiленедi.
6) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi;
7) хабарламаның нөмiрi мен күнi, хабарлама бойынша қосымша Декларацияны табыс еткен жағдайда толтырылады;

| | | | 5010 |01500 |74400 |05010 |05020
____________|_____|________|_________|_______|_______|______|______|______
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
____________|_____|________|_________|_______|_______|______|______|______
Объем произ-| 100 |250000,0|150000,0 |50000,0|35000,0|5000,0|2000,0|1000,0
веденной | | | | | | | |
продукции | | | | | | | |
(работ, ус- | | | | | | | |
луг), | | | | | | | |
тыс. тенге | | | | | | | |
____________|_____|________|_________|_______|_______|______|______|______
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
__________________________
| ОКЭД | Удельный вес, % |
|_______|__________________|
| 45211 | 60,0 |
| 5010 | 20,0 |
| 01500 | 14,0 |
|_______|__________________|
где, например, удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (столбец 4 Таблицы 1) / 250 000,0 (столбец 3 Таблицы 1) * 100. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица субъекты малого предпринимательства, представляющие ГСО формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 100-107 раздела 2 ("Сведения о выпуске товаров (работ, услуг) и расходах на их производство") формы 2-МП (квартальная) также за последний отчетный квартал.
В случае, если организацией ранее не представлялась отчетность форм 1-ПФ или 2-МП, то необходимо заполнить код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется декларантом впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При предоставлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в случае, если декларантом получено уведомление от налогового органа, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае декларантом отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации декларанта в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
7) номер и дата уведомления, заполняется в случае представления дополнительной декларации по уведомлению;

8) 440.01-нысанның толтырылған беттерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
9) 440.02-нысанның толтырылған беттерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
10) 440.03-нысанның толтырылған беттерiнiң жалпы саны көрсетiледi.
14. "Eceптi кезеңнің басындағы қалдық" бөлiмiнде:
1) 440.00.001 жолында есептi кезеңнің басында декларантта бар фильтрлi сигареталардың қалдығы көрсетiледi;
2) 440.00.002 жолында есептi кезеңнің басында декларантта бар фильтрсіз сигареталардың, папиростардың қалдығы көрсетiледi;
3) 440.00.003 жолында есептi кезеңнің басында декларантта бар сигаралардың қалдығы көрсетiледi;
4) 440.00.004 жолында есептi кезеңнің басында декларантта бар сигариллалардың қалдығы көрсетiледi;
5) 440.00.005 жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар тұтыну ыдысына салынған және түпкілікті тұтынуға арналған шегетін, шайнайтын, иіскейтін темекінің және өзге де темекінің (бұдан әрі - темекі) қалдығы көрсетіледі.
Ескерту: 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
15. "Есепті кезеңде алынды" бөлімінде:
1) 440.00.006 жолында есепті кезеңде қызметін темекі өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымы саласында жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі;
2) 440.00.007 жолында есепті кезеңде қызметін темекі өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымы саласында жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі;
3) 440.00.008 жолында есепті кезеңде қызметін темекі өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымы саласында жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен сигаралардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 440.00.009 жолында есепті кезеңде қызметін темекі өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымы саласында жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі;
5) 440.00.010 жолында есепті кезеңде қызметін темекі өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымы саласында жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен темекінің жалпы саны көрсетіледі;
6) 440.00.011 жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған фильтрлі сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
7) 440.00.012 жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
8) 440.00.013 жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған сигаралардың саны көрсетіледі;
9) 440.00.014 жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған сигариллалардың саны көрсетіледі;

8) указывается общее количество заполненных страниц формы 440.01;
9) указывается общее количество заполненных страниц формы 440.02;
10) указывается общее количество заполненных страниц формы 440.03.
14. В разделе "Остаток на начало отчетного периода":
1) в строке 440.00.001 указывается остаток сигарет с фильтром, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
2) в строке 440.00.002 указывается остаток сигарет без фильтра, папирос, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
3) в строке 440.00.003 указывается остаток сигар, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
4) в строке 440.00.004 указывается остаток сигарилл, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
5) в строке 440.00.005 указывается остаток табака курительного, жевательного, нюхательного и прочего табака, упакованного в потребительскую тару и предназначенного для конечного потребления (далее - табак), имеющегося у декларанта на начало отчетного периода.
Сноска. Пункт 14 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
15. В разделе "Получено в отчетном периоде":
1) в строке 440.00.006 указывается общее поступление количества сигарет с фильтром в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
2) в строке 440.00.007 указывается общее поступление количества сигарет без фильтра, папирос в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
3) в строке 440.00.008 указывается общее поступление количества сигар в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
4) в строке 440.00.009 указывается общее поступление количества сигарилл в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
5) в строке 440.00.010 указывается общее поступление табака в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
6) в строке 440.00.011 указывается количество сигарет с фильтром, импортированных на таможенную территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
7) в строке 440.00.012 указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных на таможенную территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
8) в строке 440.00.013 указывается количество сигар, импортированных на таможенную территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
9) в строке 440.00.014 указывается количество сигарилл, импортированных на таможенную территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;

10) 440.00.015 жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған темекінің саны көрсетіледі.
Ескерту: 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
16. "Есепті кезеңде өткізілді":
1) 440.00.016 жолында есепті кезеңде өткізілген фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.021, 440.00.026, 440.00.031 және 440.00.036 жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
2) 440.00.017 жолында есепті кезеңде өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.022, 440.00.027, 440.00.032 және 440.00.037 жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
3) 440.00.018 жолында есепті кезеңде өткізілген сигаралардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.023, 440.00.028, 440.00.033 және 440.00.038 жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
4) 440.00.019 жолында есепті кезеңде өткізілген сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.024, 440.00.029, 440.00.034 және 440.00.039 жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
5) 440.00.020 жолында есепті кезеңде өткізілген темекінің жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.025, 440.00.030, 440.00.035 және 440.00.040 жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
6) 440.00.021 жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
7) 440.00.022 жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
8) 440.00.023 жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген сигаралардың саны көрсетіледі;
9) 440.00.024 жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигариллалардың саны көрсетіледі;
10) 440.00.025 жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген темекінің саны көрсетіледі;
11) 440.00.026 жолында бөлшек саудада өзi сатқан немесе темекi өнiмдерiн бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткiзілген фильтрлi сигареталардың саны көрсетіледі;
12) 440.00.027 жолында бөлшек саудада өзi сатқан немесе темекi өнiмдерiн бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткiзілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
13) 440.00.028 жолында бөлшек саудада өзi сатқан немесе темекi өнiмдерiн бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткiзілген сигаралардың саны көрсетіледі;

10) в строке 440.00.015 указывается количество табака, импортированного на таможенную территорию Республики Казахстан в отчетном периоде.
Сноска. Пункт 15 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
16. В разделе "Реализовано за отчетный период":
1) в строке 440.00.016 указывается общее количество реализованных сигарет с фильтром за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.021, 440.00.026, 440.00.031 и 440.00.036;
2) в строке 440.00.017 указывается общее количество реализованных сигарет без фильтра, папирос за отчетный период.
Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.022, 440.00.027, 440.00.032 и 440.00.037;
3) в строке 440.00.018 указывается общее количество реализованных сигар за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.023, 440.00.028, 440.00.033 и 440.00.038;
4) в строке 440.00.019 указывается общее количество реализованных сигарилл за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.024, 440.00.029, 440.00.034 и 440.00.039;
5) в строке 440.00.020 указывается общее количество реализованного табака за отчетный период. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.025, 440.00.030, 440.00.035 и 440.00.040;
6) в строке 440.00.021 указывается количество реализованных сигарет с фильтром лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
7) в строке 440.00.022 указывается количество реализованных сигарет без фильтра, папирос лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
8) в строке 440.00.023 указывается количество реализованных сигар лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
9) в строке 440.00.024 указывается количество реализованных сигарилл лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
10) в строке 440.00.025 указывается количество реализованного табака лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
11) в строке 440.00.026 указывается количество реализованных сигарет с фильтром в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
12) в строке 440.00.027 указывается количество реализованных сигарет без фильтра, папирос в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
13) в строке 440.00.028 указывается количество реализованных сигар в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;

14) 440.00.029 жолында бөлшек саудада өзi сатқан немесе темекi өнiмдерiн бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткiзілген фильтрлi сигариллалардың саны көрсетіледі;
15) 440.00.030 жолында бөлшек саудада өзi сатқан немесе темекi өнiмдерiн бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткiзілген темекінің саны көрсетіледі;
16) 440.00.031 жолында экспортқа өткiзілген фильтрлi сигареталардың саны көрсетiледi;
17) 440.00.032 жолында экспортқа өткiзілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетiледi;
18) 440.00.033 жолында экспортқа өткiзілген сигаралардың саны көрсетiледi;
19) 440.00.034 жолында экспортқа өткiзілген сигариллалардың саны көрсетiледi;
20) 440.00.035 жолында экспортқа өткiзілген темекінің саны көрсетiледi;
21) 440.00.036 жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлiнген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған өткiзілген фильтрлi сигареталардың саны көрсетiледi;
22) 440.00.037 жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлiнген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған өткiзілген фильтрсiз сигареталардың, папиростардың саны көрсетiледi;
23) 440.00.038 жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлiнген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған өткiзілген сигаралардың саны көрсетiледi;
24) 440.00.039 жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлiнген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған өткiзілген сигариллалардың саны көрсетiледi;
25) 440.00.040 жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлiнген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған өткiзілген темекінің саны көрсетiледi.
Ескерту: 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
17. "Есепті кезеңнің соңына қалдық" бөлімінде:
1) 440.00.041 жолында есептi кезеңнің соңында декларанттағы фильтрлi сигареталардың қалдығы көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 440.00.001 және 440.00.006 жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.016 жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.001 жолына көшіріледі;
2) 440.00.042 жолында есептi кезеңнің соңында декларанттағы фильтрсiз сигареталардың, папиростардың қалдығы көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 440.00.002 және 440.00.007 жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.017 жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.002 жолына көшіріледі;

14) в строке 440.00.029 указывается количество реализованных сигарилл в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
15) в строке 440.00.030 указывается количество реализованного табака в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
16) в строке 440.00.031 указывается количество реализованных сигарет с фильтром на экспорт;
17) в строке 440.00.032 указывается количество реализованных сигарет без фильтра, папирос на экспорт;
18) в строке 440.00.033 указывается количество реализованных сигар на экспорт;
19) в строке 440.00.034 указывается количество реализованных сигарилл на экспорт;
20) в строке 440.00.035 указывается количество реализованного табака на экспорт;
21) в строке 440.00.036 указывается количество сигарет с фильтром, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
22) в строке 440.00.037 указывается количество сигарет без фильтра, папирос, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
23) в строке 440.00.038 указывается количество сигар, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
24) в строке 440.00.039 указывается количество сигарилл, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
25) в строке 440.00.040 указывается количество табака, использованного при натуральной оплате, испорченного, утерянного и прочее, подтвержденные документально.
Сноска. Пункт 16 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
17. В разделе "Остаток на конец отчетного периода":
1) в строке 440.00.041 указывается остаток сигарет с фильтром, оставшегося у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.001 и 440.00.006 за минусом величины, указанной в строке 440.00.016. При предоставлении Декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.001 указанной декларации;
2) в строке 440.00.042 указывается остаток сигарет без фильтра, папирос, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.002 и 440.00.007 за минусом величины, указанной в строке 440.00.017. При предоставлении Декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.002 указанной декларации;

3) 440.00.043 жолында есептi кезеңнің соңында декларанттағы сигаралардың қалдығы көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 440.00.003 және 440.00.008 жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.018 жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.002 жолына көшіріледі;
4) 440.00.044 жолында есептi кезеңнің соңында декларанттағы сигариллалардың қалдығы көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 440.00.004 және 440.00.009 жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.019 жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.002 жолына көшіріледі;
5) 440.00.045 жолында есептi кезеңнің соңында декларанттағы темекінің қалдығы көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 440.00.005 және 440.00.010 жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.020 жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.003 жолына көшіріледі.
Ескерту: 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
18. Темекi өнiмдерiнiң импорты мен көтерме өткiзудi осы Ережелердi бұзып жүзеге асырушы тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жауапкершiлiкте болады.
3. 440.01-қосымшаны жасау - Темекi өнiмдерiнiң
көлемi туралы мәлiметтер
19. Осы Ережелерге 440.01-қосымша декларанттардың есептi кезеңде алған және өткiзген, басында және соңында қалған, дербес сәйкестендiру нөмiрлер-кодтар (бұдан әрi - ДСН-код) арқылы, атаулары бойынша темекi өнiмдерiнiң көлемi туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.
20. "Декларант туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi.
Егер айдың нөмiрi екi белгiден кем болса, онда ол оң ұяшықта көрсетiледi.
21. "Темекi өнiмдерiнiң көлемi" бөлiмiнде:
1) 440.01.001 жолында Декларацияның түсiндiрiлетiн жолының, әрқайсысы жеке коды көрсетiледi;
2) 440.01.002 жолы бес бағаннан тұрады:
А бағанда жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
В бағанда жеткiзушiнiң немесе алушының атауы көрсетiледi;
С бағанда жеткiзушiнiң немесе алушының СТН-i көрсетiледi, мұндайдың импорт немесе экспорт кезiнде болмаған жағдайында бұл баған толтырылмайды;
D бағанда темекi өнiмдерiне арналған ДСН-коды көрсетiледi. Темекi өнiмдерiне ДСН-кодын берудi темекi өнiмдерiн өндiрудi және олардың айналымына бақылау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi орган жүргiзедi;
E бағанда темекi өнiмдерiнiң жiберiлетiн, алынатын немесе қалдықтарының көлемi (дана) көрсетiледi;

3) в строке 440.00.043 указывается остаток сигар, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.003 и 440.00.008 за минусом величины, указанной в строке 440.00.018. При предоставлении Декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.002 указанной декларации;
4) в строке 440.00.044 указывается остаток сигарилл, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.004 и 440.00.009 за минусом величины, указанной в строке 440.00.019. При предоставлении Декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.002 указанной декларации;
5) в строке 440.00.045 указывается остаток табака, оставшегося у декларанта на конец отчетного периода. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.005 и 440.00.010 за минусом величины, указанной в строке 440.00.020. При предоставлении Декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.003 указанной декларации.
Сноска. Пункт 17 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
18. Лица, осуществляющие импорт и оптовую реализацию табачных изделий с нарушением настоящих Правил, несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
3. Составление формы 440.01 -
Сведения об объемах табачных изделий
19. Форма 440.01 предназначена для отражения информации об объемах табачных изделий по наименованиям, посредством персональных идентификационных номеров-кодов (далее - ПИН-код), оставшихся на начало и конец, полученных и реализованных за отчетный период декларантами.
20. Раздел "Общая информация о декларанте":
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который предоставляется Декларация.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке.
21. Раздел "Объемы табачных изделий":
1) в строке 440.01.001 указывается код расшифровываемой строки Декларации, каждой в отдельности. На каждый код строки составляется отдельная страница, при этом нумерация страниц остается сквозной;
2) строка 440.01.002 состоит из пяти граф:
в графе А указывается порядковый номер строки;
в графе В указывается наименование поставщика или получателя;
в графе С указывается РНН поставщика или получателя, в случае отсутствия такового при импорте либо экспорте данная графа не заполняется;
в графе D указывается ПИН-код для табачных изделий. Присвоение ПИН-кодов табачным изделиям производится уполномоченным государственным органом, осуществляющим контроль и регулирование производства и оборота табачных изделий;
в графе Е указывается объем отпускаемых, получаемых или остаток табачных изделий (штуки);

3) 440.01.003 жолында қосымшада көрсетiлген фильтрлi сигареталардың жиынтық саны көрсетiледi;
4) 440.01.004 жолында қосымшада көрсетiлген фильтрсiз сигареталардың, папиростардың жиынтық саны көрсетiледi;
5) 440.01.005 жолында 440.01 нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген сигаралардың жиынтық саны көрсетіледі;
6) 440.01.006 жолында 440.01 нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген сигариллалардың жиынтық саны көрсетіледі;
7) 440.01.007 жолында 440.01 нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген темекінің жиынтық саны көрсетіледі.
Ескерту: 21-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
4. 440.02-қосымшаны жасау - Импорт бойынша
темекi өнiмдерiнiң түсуi туралы мәлiметтер
22. 440.02-қосымша темекi өнiмдерiнiң импортын жүзеге асыратын тұлғалардың Қазақстан Республикасының кеден аумағына импорты туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.
23. "Декларант туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi.
Егер айдың нөмiрi екi белгiден кем болса, онда ол оң ұяшықта көрсетiледi;
3) ЕурАзЭҚ ТН СЭҚ коды. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық сыртқы экономикалық қызметiнiң бiрыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың коды көрсетiледi;
4) темекi өнiмдерi импортталғанына сәйкес кедендiк жүк декларациясының нөмiрi;
5) импорт бойынша келiсiм (шарт). Жеткiзушімен жасалған келiсiмнiң (шарттың) нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
Ескерту: 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
24. "Темекi өнiмдерi импортының көлемi" бөлiмiнде:
1) 440.02.001 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын фильтрлi сигареталардың саны көрсетiледi;
2) 440.02.002 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын фильтрсiз сигареталардың, папиростардың саны көрсетiледi;
3) 440.02.003 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын сигаралардың саны көрсетiледi;
4) 440.02.004 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын сигариллалардың саны көрсетiледi;

3) в строке 440.01.003 указывается итоговое количество сигарет с фильтром, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
4) в строке 440.01.004 указывается итоговое количество сигарет без фильтра, папирос, отраженных на заполняемой странице формы 440.01.
5) в строке 440.01.005 указывается итоговое количество сигар, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
6) в строке 440.01.006 указывается итоговое количество сигарилл, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
7) в строке 440.01.007 указывается итоговое количество табака, отраженного на заполняемой странице формы 440.01.
Сноска. В пункт 21 внесены изменения - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
4. Составление формы 440.02 - Сведения о поступлении
табачных изделий по импорту
22. Форма 440.02 предназначена для отражения информации об импорте табачных изделий на таможенную территорию Республики Казахстан лицами, осуществляющими импорт табачных изделий.
23. Раздел "Общая информация о декларанте":
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который предоставляется Декларация.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) код ТН ВЭД ЕврАзЭС. Указываются коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества;
4) регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой табачные изделия импортированы;
5) договор (контракт) по импорту. Указываются номер и дата заключения договора (контракта) с поставщиком.
Сноска. В пункт 23 внесены изменения - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
24. В разделе "Объем импорта табачных изделий":
1) в строке 440.02.001 указывается количество импортируемых сигарет с фильтром на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.02.002 указывается количество импортируемых сигарет без фильтра, папирос на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.02.003 указывается количество импортируемых сигар на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.02.004 указывается количество импортируемых сигарилл на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;

5) 440.02.005 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын темекiнің саны көрсетiледi.
Ескерту: 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
25. "Жеткiзудiң жалпы құны" бөлiмiнде:
1) 440.02.006 жолында жеткiзушiмен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын фильтрлi сигареталардың жалпы құны көрсетiледi;
2) 440.02.007 жолында жеткiзушімен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын фильтрсiз сигареталардың, папиростардың жалпы құны көрсетiледi;
3) 440.02.008 жолында жеткiзушімен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын сигаралардың жалпы құны көрсетiледi;
4) 440.02.009 жолында жеткiзушімен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын сигариллалардың жалпы құны көрсетiледi;
5) 440.02.010 жолында жеткiзушімен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталатын темекінің жалпы құны көрсетiледi.
Ескерту: 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
26. "Есептi кезеңде импортталған темекi өнiмдерiнiң саны" бөлiмiнде:
1) 440.02.011 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған фильтрлi сигареталардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;
2) 440.02.012 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған фильтрсiз сигареталардың, папиростардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;
3) 440.02.013 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған сигаралардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;
4) 440.02.014 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған сигариллалардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;
5) 440.02.015 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған темекілердің саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс.
Ескерту: 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .

5) в строке 440.02.005 указывается количество импортируемого табака на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
Сноска. Пункт 24 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
25. В разделе "Общая стоимость поставки":
1) в строке 440.02.006 указывается общая стоимость импортируемых сигарет с фильтром на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
2) в строке 440.02.007 указывается общая стоимость импортируемых сигарет без фильтра, папирос на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
3) в строке 440.02.008 указывается общая стоимость импортируемых сигар на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
4) в строке 440.02.009 указывается общая стоимость импортируемых сигарилл на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
5) в строке 440.02.010 указывается общая стоимость импортируемого табака на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком.
Сноска. Пункт 25 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
26. В разделе "Количество импортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.02.011 указывается количество импортированных сигарет с фильтром на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
2) в строке 440.02.012 указывается количество импортированных сигарет без фильтра, папирос на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
3) в строке 440.02.013 указывается количество импортированных сигар на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
4) в строке 440.02.014 указывается количество импортированных сигарилл на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
5) в строке 440.02.015 указывается количество импортированного табака на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01.
Сноска. Пункт 26 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .

27. "Есептi кезеңде импортталған темекi өнiмдерiнiң құны" бөлiмiнде:
1) 440.02.016 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған фильтрлi сигареталардың құны көрсетiледi;
2) 440.02.017 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған фильтрсiз сигареталардың, папиростардың құны көрсетiледi;
3) 440.02.018 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған сигаралардың құны көрсетiледi;
4) 440.02.019 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған сигариллалардың құны көрсетiледi;
5) 440.02.020 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағына импортталған темекінің құны көрсетiледi.
Ескерту: 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
28. <*>
Ескерту: 28-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
5. 440.03-қосымшаны жасау - Экспорт бойынша
темекi өнiмдерiнiң түсуi туралы мәлiметтер
29. 440.03-қосымша темекi өнiмдерiнiң экспортын жүзеге асыратын тұлғалардың Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспорты туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.
30. "Декларант туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi.
Егер айдың нөмiрi екi белгiден кем болса, онда ол оң ұяшықта көрсетiледi;
3) ЕурАзЭҚ ТН СЭҚ коды. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық сыртқы экономикалық қызметiнiң бiрыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың коды көрсетiледi;
4) темекi өнiмдерi экспортталғанына сәйкес кедендiк жүк декларациясының нөмiрi;
5) экспорт бойынша келiсiм (шарт). Жеткiзушiмен жасалған келiсiмнiң (шарттың) нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
Ескерту: 30-тармаққа өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
31. "Темекi өнiмдерi экспортының көлемi" бөлiмiнде:
1) 440.03.001 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын фильтрлi сигареталардың саны көрсетiледi;
2) 440.03.002 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын фильтрсiз сигареталардың, папиростардың саны көрсетiледi;

27. В разделе "Стоимость импортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.02.016 указывается стоимость импортированных сигарет с фильтром на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период;
2) в строке 440.02.017 указывается стоимость импортированных сигарет без фильтра, папирос на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период;
3) в строке 440.02.018 указывается стоимость импортированных сигар на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период;
4) в строке 440.02.019 указывается стоимость импортированных сигарилл на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период;
5) в строке 440.02.020 указывается стоимость импортированного табака на таможенную территорию Республики Казахстан за отчетный период.
Сноска. Пункт 27 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
28. исключен.
Сноска. Пункт 28 исключен - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
5. Составление формы 440.03 - Сведения о поставках
табачных изделий на экспорт
29. Форма 440.03 предназначена для отражения информации об экспорте табачных изделий за пределы таможенной территории Республики Казахстан лицами, осуществляющими оптовую реализацию табачных изделий.
30. Раздел "Общая информация о декларанте":
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который предоставляется Декларация.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) код ТН ВЭД ЕврАзЭС. Указываются коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества;
4) регистрационный номер грузовой таможенной декларации в соответствии, с которой табачные изделия экспортированы;
5) договор (контракт) по экспорту. Указываются номер и дата заключения договора (контракта) с получателем.
Сноска. В пункт 30 внесены изменения - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
31. В разделе "Объем экспорта табачных изделий":
1) в строке 440.03.001 указывается количество экспортируемых сигарет с фильтром за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.03.002 указывается количество экспортируемых сигарет без фильтра, папирос за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;

3) 440.03.003 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын сигаралардың саны көрсетiледi;
4) 440.03.004 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын сигариллалардың саны көрсетiледi;
5) 440.03.005 жолы жеткiзуге жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын темекінің саны көрсетiледi.
Ескерту: 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
32. "Экспортқа жеткiзудiң жалпы құны" бөлiмiнде:
1) 440.03.006 жолында жеткiзушiмен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын фильтрлi сигареталардың жалпы құны көрсетiледi;
2) 440.03.007 жолында жеткiзушiмен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын фильтрсiз сигареталардың, папиростардың жалпы құны көрсетiледi;
3) 440.03.008 жолында жеткiзушiмен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын сигаралардың жалпы құны көрсетiледi;
4) 440.03.009 жолында жеткiзушiмен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын сигариллалардың жалпы құны көрсетiледi;
5) 440.03.010 жолында жеткiзушiмен жасалған шартқа (келiсiм-шартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталатын темекінің жалпы құны көрсетiледi.
Ескерту: 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
33. "Есептi кезеңде экспортталған темекi өнiмдерiнiң саны" бөлiмiнде:
1) 440.03.011 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған фильтрлi сигареталардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;
2) 440.03.012 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған фильтрсiз сигареталардың, папиростардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;
3) 440.03.013 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған сигаралардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;

3) в строке 440.03.003 указывается количество экспортируемых сигар за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.03.004 указывается количество экспортируемых сигарилл за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.03.005 указывается количество экспортируемого табака за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
Сноска. Пункт 31 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
32. В разделе "Общая стоимость поставки на экспорт":
1) в строке 440.03.006 указывается общая стоимость экспортируемых сигарет с фильтром за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.03.007 указывается общая стоимость экспортируемых сигарет без фильтра, папирос за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.03.008 указывается общая стоимость экспортируемых сигар за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.03.009 указывается общая стоимость экспортируемых сигарилл за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.03.010 указывается общая стоимость экспортируемого табака за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
Сноска. Пункт 32 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
33. В разделе "Количество экспортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.03.011 указывается количество экспортированных сигарет с фильтром за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
2) в строке 440.03.012 указывается количество экспортированных сигарет без фильтра, папирос за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
3) в строке 440.03.013 указывается количество экспортированных сигар за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;

4) 440.03.014 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған сигаралардың саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс;
5) 440.03.015 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған темекілердің саны көрсетiледi. Осы жолдың көрсеткiшi 440.01-нысанда түсiндiрiлуi тиiс.
Ескерту: 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
34. "Есептi кезеңде экспортталған темекi өнiмдерiнiң құны" бөлiмiнде:
1) 440.03.016 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған фильтрлi сигареталардың құны көрсетiледi;
2) 440.03.017 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған фильтрсiз сигареталардың, папиростардың құны көрсетiледi;
3) 440.03.018 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған сигаралардың құны көрсетiледi;
4) 440.03.019 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған сигариллалардың құны көрсетiледi;
5) 440.03.020 жолында есептi кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс экспортталған темекінің құны көрсетiледi.
Ескерту: 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
Нысан 440.00
"Темекi өнiмдерiнiң қалдықтары
мен (немесе) айналымы туралы
декларация нысанын, ережелері
мен тапсыру мерзiмдерiн бекiту
туралы" Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгі Салық комитетi
Төрағасының
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 537 бұйрығымен бекiтiлген
Темекі өнімдерінің қалдықтары мен (немесе)
айналымы туралы декларация
Ескерту: Декларацияның нысаны жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 194 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
РҚАО-ның ескертуі: Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз.
Нысан 440.01 парақ А
Темекі өнімдерінің көлемдері туралы мәліметтер
(Декларацияға N 1 қосымша )
РҚАО-ның ескертуі: Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Нысан 440.02 бет 01
Импорт бойынша темекі өнімдерінің түсімдері
туралы мәліметтер
(Декларацияға N 2 қосымша)
РҚАО-ның ескертуі: Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Нысан 440.03 бет 01
Экспортқа темекі өнімдерінің түсімдері туралы мәліметтер
(Декларацияға N 3 қосымша)
РҚАО-ның ескертуі: Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз

4) в строке 440.03.014 указывается количество экспортированных сигар за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01;
5) в строке 440.03.015 указывается количество экспортируемого табака за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период. Показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01.
Сноска. Пункт 33 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
34. В разделе "Стоимость экспортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.03.016 указывается стоимость экспортированных сигарет с фильтром за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
2) в строке 440.03.017 указывается стоимость экспортированных сигарет без фильтра, папирос за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
3) в строке 440.03.018 указывается стоимость экспортированных сигар за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
4) в строке 440.03.019 указывается стоимость экспортированных сигарилл за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
5) в строке 440.03.020 указывается стоимость экспортированного табака за пределы таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период.
Сноска. Пункт 34 в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
Форма 440.00
Утверждена приказом
Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 537
"Об утверждении формы, правил и
сроков представления декларации
об остатках и (или) обороте
табачных изделий"
Сноска. Форма в редакции - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 194 .
Декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий
(Примечание РЦПИ: см. бумажный вариант)