"Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн тексеруге моратория жариялау туралы"
Алматы қаласы Әкімінің 2003 жылғы 3 ақпандағы N 1/51 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 28 ақпанда N 513 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Алматы қаласы аппарат әкімінің 2005 жылғы 1 тамыздағы N 7-916СК/05 хаты.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылы 27 желтоқсандағы "Шағын кәсiпкерлiктi тексеруге моратория жариялау туралы"  қаулысын орындау және Алматы қаласында шағын кәсiпкерлiктi қолдау мақсатында Алматы қаласының әкiмшiлiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасарларына, аудан әкiмдерiне, комитеттерге, басқармаларға, департаменттерге және басқа да органдарға:
1) Шағын кәсiпкерлiкке жататын шаруашылық субъектiлерiнiң тiзiмiн тиiстi қызмет жүйесi бойынша анықтасын.
2) 2003 жылы 1 қаңтардан 1 қазан аралығында салық төлеушiнiң өтiнiшi оларды жүргiзу үшiн негiз болатын салық тексерiстерiн, ыңғайласпа салық тексерiстерi мен хронометраждық зерттеулердi, қылмыстық әрекеттер мен әкiмшiлiк құқық бұзушылықтардың жолын кесу мақсатында заңнамаға сәйкес жүргiзiлетiн тексерiстердi, сондай-ақ конституциялық құрылысты, қоғамдық тәртiптi, адамның құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының халықтың санитарлық-эпидемиологиялық әл-қуаты туралы заңнамасы нормаларын бұзуға бағытталған iс-әрекеттердi болдырмау үшiн жүргiзiлетiн тексерiстердi қоспағанда, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн тексерудi тоқтатылсын.
3) Бақылау-қадағалау органдарының қызмет бағыттарына сәйкес шағын кәсiпкерлiктi тексеруге мораторияны жүзеге асыруға бағытталған нормативтi акт қабылдансын, сонымен қатар тексерулердiң санын максималды қысқартуды және олардың шағын кәсiпкерлiктер үшiн мiндеттi түрде жүргiзiлу қарастырылған салаларда жүргiзу мерзiмiн қысқартуды қарастырсын.
4) Мораторияны жүзеге асыру кезiнде оның iс-шара қорытындысына мониторинг жүргiзiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылауды Алматы қаласы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары Қ.А.Бүкеновке жүктелсiн.
Алматы қаласының әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы

Об объявлении моратория на проверки субъектов малого предпринимательства
Постановление Акимата города Алматы от 3 февраля 2003 года N 1/51. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 28 февраля 2003 года за N 513. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Акимата города Алматы N 7-916СК/05 от 1 августа 2005 года
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Акимата города Алматы от 01.08.2005 N 7-916СК/05.
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года «Об объявлении моратория на проверки субъектов малого предпринимательства», а также в целях поддержки малого предпринимательства в городе Алматы акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Заместителям акима города Алматы, акимам районов, комитетам, управлениям, департаментам и другим органам:
1) Определить перечень хозяйствующих субъектов, относящихся к малому предпринимательству по соответствующим сферам действия.
2) Прекратить с 1 января по 1 октября 2003 года проверки субъектов малого предпринимательства, за исключением налоговых проверок, основанием для проведения которых является заявление налогоплательщика, встречных налоговых проверок и хронометражных обследований, проверок, проводимых в соответствии с законодательством в целях пресечения уголовных преступлений и административных правонарушений, а также проверок, проводимых для предотвращения действий, направленных на нарушение конституционного строя, общественного порядка, прав и свобод человека, норм законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения.
3) Принять нормативные акты, направленные на осуществление моратория на проверки субъектов малого предпринимательства по соответствующим направлениям деятельности контрольно-надзорных органов, а также предусмотреть максимальное сокращение кратности проверок и сроков их проведения для субъектов малого предпринимательства в тех сферах, в которых предусмотрено их обязательное проведение.
4) На время осуществления моратория вести мониторинг результатов его действия.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы Букенова К.А.
Аким города Алматы                 В.Храпунов
Секретарь акимата                 К.Тажиева