Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1520 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау, лицензияның қолданылуын тоқтату және қайтарып алу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 9 сәуірдегі N 92 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 198 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 18 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3021. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы№N 11 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы№N 11   қаулысымен .
____________________________
Сақтандыру брокерлерін лицензиялау тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау, лицензияның қолданылуын тоқтату және қайтарып алу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 9 сәуірдегі N 92  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1520 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 17 (214) басылымдарында 2001 жылғы 13-26 тамызда  жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау, лицензияның қолданылуын тоқтату және қайтарып алу ережесінде:
мәтін бойынша "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
4-тармақтағы "N 1 қосымшаға" деген сөздер "осы Ереженің 1-қосымшасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1 және 4-2-тармақтармен толықтырылсын:
"4-1. Жарғылық капиталдың ең аз мөлшерінің толық төленгенін растайтын құжаттар мыналар:
жарғылық капитал қолма-қол ақшамен төленетін болса - төлем құжаттарының көшірмелері, сондай-ақ сақтандыру брокерінің ағымдағы банк шотынан үзінді жазба;
жарғылық капитал қолма-қол ақшадан басқа өзге мүлікпен төленетін болса - Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бағалаушы берген құжат болып табылады.
4-2. Сақтандыру брокерінің басшы қызметкерлері лауазымына тағайындалатын (сайланатын) адамдар туралы мәліметтер қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін келісу тәртібін реттейтін уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінде белгіленген нысан бойынша ұсынылады.
Лицензиаттың басшы қызметкерлері Заңның 34-бабында белгіленген талаптарға сәйкес болулары тиіс.";
5-тармақта:
"қадағалау" деген сөзден кейін "жауапты" деген сөзбен толықтырылсын;
"сақтандыруды қадағалау" деген сөздер алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 92 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности страхового брокера, приостановления действия и отзыва лицензии", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1520
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 198. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 августа 2004 года N 3021. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 11 (V064076).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок лицензирования страховых брокеров, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 92 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности страхового брокера, приостановления действия и отзыва лицензии" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1520, опубликованное 13 - 26 августа 2001 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Ултык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 17 (214)), следующие изменения и дополнения:
в Правилах лицензирования деятельности страхового брокера, приостановления действия и отзыва лицензии, утвержденных указанным постановлением:
по тексту слова "государственным", "государственный", "государственного" исключить;
в пункте 4 слова "Приложению N 1" заменить словами "Приложению 1 к настоящим Правилам";
дополнить пунктами 4-1 и 4-2 следующего содержания:
"4-1. Документами, подтверждающими полную оплату минимального размера уставного капитала, являются:
в случае оплаты уставного капитала деньгами - копии платежных документов, а также выписка с текущего банковского счета страхового брокера;
в случае оплаты уставного капитала иным, помимо денег, имуществом - документ, выданный оценщиком в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4-2. Сведения о лицах, избираемых (назначаемых) на должности руководящих работников страхового брокера, представляются по форме, установленной нормативным правовым актом уполномоченного органа, регулирующим порядок согласования руководящих работников финансовых организаций.
Руководящие работники лицензиата должны соответствовать требованиям, установленным статьей 34 Закона.";
в пункте 5:
после слова "производится" дополнить словом "ответственным";
слова "страхового надзора" исключить;

9-тармақтағы "N 2 қосымшаға" деген сөздер "осы Ереженің 2-қосымшасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтағы "- "Вестник Национального Банка Казахстана" және "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысында" деген сөздер алынып тасталсын;
16-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Лицензиялық алымның төленгенін растайтын төлем құжатының көшірмесін лицензиат лицензияны алуға (қайта ресімдеуге, дубликатын беруге) құжаттар пакетімен бірге уәкілетті органға ұсынады.";
1-қосымшаның жоғары оң бұрышындағы "N" белгісі алынып тасталсын;
2-қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру брокерінің
қызметін лицензиялау,
лицензияның қолданылуын
тоқтату  және қайтарып
алу ережесіне 2-қосымша
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген бланкіге басылады)
Сақтандыру брокері қызметін жүзеге
асыру құқығына берілген
ЛИЦЕНЗИЯ
Лицензия N___________
__________________________________________________________________
(сақтандыру брокерінің толық атауы)
__________________________________________________________берілді.
Сақтандыру брокерінің мекен-жайы _________________________________
Лицензия Қазақстан Республикасының аумағында қолданылады
Лицензияның қолданылу мерзімі - мерзімсіз
Лицензия иеліктен шығарылмайтын, яғни лицензиат басқа жеке және
заңды тұлғаларға бермейтін болып табылады.
Лицензияны берген орган __________________________________________
(лицензиар органының толық атауы)
Лицензияның берілген күні - "____"___________________ 200_____жыл.
Лицензиар органының басшысы (уәкілетті тұлғасы)
Мөр орны
Алматы қаласы".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне және сақтандыру брокерлеріне жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттігі Төрағасының орынбасары Қ. Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға

в пункте 9 слова "Приложению N 2" заменить словами "Приложению 2 к настоящим Правилам";
в пункте 11 слова " - "Казакстан Ултык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" исключить;
пункт 16 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Копия платежного документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора, представляется лицензиатом в уполномоченный орган одновременно с пакетом документов на получение (переоформление, выдачу дубликата) лицензии.";
в правом верхнем углу Приложения 1 знак "N" исключить;
приложение 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам лицензирования деятельности
страхового брокера, приостановления
действия и отзыва лицензии
(печатается на бланке с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
ЛИЦЕНЗИЯ
на право осуществления деятельности
страхового брокера
N лицензии___
Выдана ____________________________________________________
(полное наименование страхового брокера)
___________________________________________________________
Место нахождения страхового брокера _______________________
Лицензия действует на территории Республики Казахстан.
Срок действия лицензии - бессрочная.
Лицензия является неотчуждаемой, то есть не передаваемой
лицензиатом другим физическим или юридическим лицам.
Орган, выдавший лицензию ___________________________________
(полное наименование органа лицензиара)
Дата выдачи лицензии - "___"_______ 200_года
Руководитель (уполномоченное лицо) органа лицензиара
Место печати
город Алматы".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства и страховых брокеров.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель