Азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуметтiк көмек көрсету Қағидасын бекітуi туралы
Астана қаласы Әкімдігінің 2004 жылғы 9 желтоқсандағы N 3-1-1905қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 28 желтоқсанда N 365 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N  23-887қ қаулысымен
________________________________________
"Қазақстан Республикасында мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заң күшi бар Жарлығына сәйкес, Астана қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Азаматтардың жекелеген санаттарына тiстi тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуметтiк көмек көрсету Қағидасы бекiтiлсiн (бұдан әрi - Қағида).
2. Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2004 жылғы 26 ақпандағы N 3-1-603қ "2004 жылы азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуметтік көмек көрсету Қағидасын бекiту туралы" қаулысының (Астана қаласының Әдiлет департаментінде 2004 жылғы 26 наурызда
N 319 болып тiркелген; 2004 жылғы 10 сәуiрдегi N 47 "Астана ақшамы", 2004 жылғы 8 сәуiрдегi N 40 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары М.Е. Толыбаевқа жүктелсiн.
Әкім
Әкiмнiң бірінші орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiм аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлiмi меңгерушiсiнiң
міндетін атқарушы
"Астана қаласының Денсаулық
сақтау департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
"Астана қаласының Еңбек,
халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау департаментi"
мемлекеттiк мекемесi
бастығының мiндетiн атқарушы
Астана қаласы әкiмдiгінің

Об утверждении Правил оказания социальной помощи на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельным категориям граждан
Постановление Акимата города Астаны от 9 декабря 2004 года N 3-1-1905п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 28 декабря 2004 года N 365. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 12 октября 2007 года N 23-887п
В соответствии с законами Республики Казахстан " О социальной  защищенности инвалидов в Республике Казахстан", " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельным категориям граждан (далее - Правила).
2. Постановление акимата города Астаны от 26 февраля 2004 года N 3-1-603п "Об утверждении Правил оказания социальной помощи на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельным категориям граждан города Астаны в 2004 году" признать утратившим силу (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 26 марта 2004 года за N 319; опубликовано в газетах: "Астана хабары" от 10 апреля 2004 года N 47; "Вечерняя Астана" от 8 апреля 2004 года N 40).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким                                                       У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                                   Есилов С.С.
Заместитель акима                                          Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                                          Толибаев М.Е.
Заместитель акима                                          Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                                Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"                                    Аскарова А.Е.
И.о. заведующего отделом
документационной экспертизы                                Шакун Т.М.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
здравохранения города Астаны"                              Шайдаров М. З
И.о. начальника Государственного
учреждения "Департамент труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны"                                   Криничная Г.С.
Утверждены
постановлением акимата
города Астаны

2004 жылғы 9 желтоқсандағы
N 3-1-1905қ қаулысымен
бекiтiлген
Азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн
тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа)
әлеуметтiк көмек көрсету
Қағидасы
Осы Азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуметтiк көмек көрсету Қағидасы (бұдан әрi - Қағида) "Қазақстан Республикасында мүгедектердің әлеуметтiк қорғалуы туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заң күшi бар Жарлығына сәйкес әзiрлендi.
1. Жалпы ережелер
1. Тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуметтiк көмек азаматтардың мына санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысына қытысқандар, мүгедектер және оларға теңестiрiлген адамдарға;
2) жасы бойынша зейнеткерлерге;
3) 1, 2 топ мүгедектерiне;
4) төрт және одан көп бiрге тұратын кәмелеттiк жасқа толмаған балалары бар (оның iшiнде жоғары және орта арнайы оқу орындарында оқитын балалары, олар кәмелеттiк жасқа толғаннан кейiн - олардың оқу орнын бiтiрген уақытына дейiн) көп балалы аналарға (анасының болмауы жағдайында - әкесiне, не қорғаншыға немесе қамқоршыға) ұсынылады.
2. "Жергiлiктi өкiлеттi органдар шешiмi бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер" бағдарламасының әкiмшiсi (бұдан әрi - Бағдарлама) Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау департаментi (бұдан әрi - Әкiмшi) болып табылады.
3. Әкiмшi мен денсаулық сақтау мәселелерi жөніндегi уәкiлеттi орган - Астана қаласының Денсаулық сақтау департаментi (бұдан әрi - Уәкiлеттi орган) өзара байланыс жасай отырып, Бағдарламаны iске асыруды қамтамасыз етедi.
4. Бағдарламаны iске асыру мақсатында Әкiмшi, Уәкiлеттi орган және азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуеттi жабдықтаушысын анықтау жөнiндегі ашық конкурс жеңiмпазы (бұдан әрi - Жеңiмпаз) арасында тараптар мiндеттерi мен ол мiндеттердi орындау жағдайы көрсетiлген шарт жасалады.
5. Азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуметтiк көмек көрсету үшiн жеке басының куәлiгi және осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтар санатына жататындығын растайтын куәлiк негiздеме болып саналады.

от 9 декабря 2004 года
N 3-1-1905п
Правила
оказания социальной помощи на бесплатное зубопротезирование
(за исключением протезов из драгоценных металлов)
отдельным категориям граждан
Настоящие Правила оказания социальной помощи на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельным категориям граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О социальной  защищенности инвалидов в Республике Казахстан", " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".
1. Общие положения
1. Социальная помощь на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) предоставляется следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним;
2) пенсионерам по возрасту;
3) инвалидам 1, 2 групп;
4) многодетным матерям, (в случае отсутствия матери - отцу, либо опекуну или попечителю), имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия - до времени окончания ими учебных заведений).
2. Администратором программы "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" (далее - Программа) является Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны (далее - Администратор).
3. Администратор и Департамент здравоохранения города Астаны - уполномоченный орган по вопросам здравоохранения (далее - Уполномоченный орган) во взаимодействии обеспечивают реализацию Программы.
4. В целях реализации Программы между Администратором, Уполномоченным органом и победителями открытого конкурса по определению потенциальных поставщиков услуг на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельным категориям граждан (далее - Победители) заключаются договоры, в которых оговариваются обязательства сторон и условия выполнения этих обязательств.
5. Основанием для оказания социальной помощи на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельным категориям граждан являются оригиналы удостоверения личности и удостоверения, подтверждающего принадлежность к категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящих Правил.

2. Қаржыландыру және қызметтер көрсету тәртiбi
6. Азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) әлеуметтік көмек көрсетудiң қаржыландыру көзi Астана қаласының бюджетi болып табылады.
7. Әкiмшi:
1) осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа) Уәкiлеттi орган ұсынған салыстырылған тiзiлiм мен орындалған жұмыстар актiлерi негізiнде қала бюджетiнде тиiстi қаржы жылына көзделген қаражаттар шегiнде тiкелей Жеңiмпазға шығындар төлемiн жүргiзедi;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң "Мемлекеттiк зейнетақы төлеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорны қалалық филиалының мәлiметтер базасынан Жеңiмпаздардың ұсынған тiстерiн тегiн протездеу қызметтерi көрсетiлген адамдар тiзiмiн салыстыруды жүзеге асырады.
8. Уәкiлеттi орган:
1) тиiстi жылына азаматтардың жекелеген санаттарына тiстерiн тегiн протездеу (бағалы металдардан протездеуден басқа) бойынша қызметтердi әлеуеттi жабдықтаушыларды анықтау жөнiндегi ашық конкурс хаттамасымен бекiтiлген бағаларына сәйкес жұмыс құны мен Қағиданың 1, 2-қосымшаларына сәйкес Жеңiмпаздар ұсынған тiзiлiмдер мен орындалған жұмыстар актiлерiн ай сайын салыстыруды;
2) ай сайын келесi айдың 10 күнiне дейiн Әкiмшiге көрсетiлген қызметтердiң салыстырылған тiзiлiмдер мен орындалған жұмыстар актiлерiн берудi жүзеге асырады.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртiпте мемлекеттiк сатып алулар туралы шарттар жасағаннан кейiн Жеңiмпаздар халықты бұқаралық ақпарат құралдары арқылы осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген азаматтар санаттарына тiстерiн тегiн протездеу жүргiзiлетiнi туралы хабардар етедi.
10. Тiстерiн тегiн протездеуге құқы бар азаматтар Жеңiмпаздардан дәрiгерлiк тексерiстен өтедi және тiс протездеудi (бағалы металдардан протездеуден басқа) қажет етушi ретiнде тiркеледі.
11. Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге және оған теңестiрiлген адамдарға тiстерiн тегiн протездеу (бағалы металдардан протездеуден басқа) жөнiндегi қызметтер кезектен тыс көрсетiледi.
Азаматтардың қалған санаттарына тiстерiн тегiн протездеу (бағалы металдардан протездеуден басқа) кезек тәртiбiнде көрсетiледi.
12. Осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтар санаттарына тiстерiн тегiн протездеу құқығы жылына бiр рет берiледi.

2. Порядок финансирования и предоставления услуг
6. Источником финансирования оказания социальной помощи на бесплатное зубопротезирование (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельным категориям граждан является бюджет города Астаны.
7. Администратор:
1) в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий финансовый год, производит оплату затрат, связанных с бесплатным зубопротезированием (за исключением протезов из драгоценных металлов) категорий граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил, непосредственно Победителям, на основании сверенных реестров и актов выполненных работ, представленных Уполномоченным органом;
2) осуществляет сверку представленных Победителями списков лиц, получивших услуги по бесплатному зубопротезированию, с базой данных Городского филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
8. Уполномоченный орган осуществляет:
1) ежемесячно сверку реестров оказанных услуг и актов выполненных работ, представленных Победителями согласно приложениям 1, 2 к Правилам, в соответствии с ценами, утвержденными протоколом по итогам открытого конкурса по определению потенциальных поставщиков услуг по бесплатному зубопротезированию (за исключением протезов из драгоценных металлов) отдельных категорий граждан на соответствующий год;
2) ежемесячно, до 10 числа следующего месяца, представление Администратору сверенных реестров оказанных услуг и актов выполненных работ.
9. Победители после заключения договоров о государственных закупках в установленном законодательством Республики Казахстан порядке через местные средства массовой информации информируют население о проведении бесплатного зубопротезирования категорий граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил.
10. Граждане, имеющие право на бесплатное зубопротезирование, проходят медицинское обследование у Победителей и регистрируются как нуждающиеся в зубопротезировании (за исключением протезов из драгоценных металлов).
11. Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, услуги по бесплатному зубопротезированию (за исключением протезов из драгоценных металлов) предоставляются вне очереди.
Остальным категориям граждан услуги по бесплатному зубопротезированию (за исключением протезов из драгоценных металлов) предоставляются в порядке очередности.
12. Категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящих Правил, право на бесплатное зубопротезирование предоставляется один раз в год.

13. Жеңімпаз тіс протездерiн дайындау, жөндеу және орнату (бағалы металдардан протездеуден басқа) жөнiндегi жұмыстарды тиiстi жылға арналған азаматтардың жекелеген санаттарына тегін тiстерiн протездеуге жабдықтаушысын анықтау жөнiндегi ашық конкурс нәтижесi жөнiндегi хаттамасымен бекiтiлген бағаларға сәйкес жүзеге асырылады.
14. Жеңiмпаздар ай сайын келесi айдың 5 күнiне дейiн уәкiлеттi органға Қағиданың 1, 2-қосымшаларына сәйкес тiзiлiмдер мен орындалған жұмыстар актiлерiн ұсынады.
15. Жеңiмпаздар сапалы қызметтiң көрсетiлуiн қамтамасыз етуге мiндеттi. Сапасыз қызметтiң көрсетiлгенi жөнiнде деректер анықталған жағдайда Жеңiмпаздар оларды өз қаражаты есебiнен жоюға мiндеттi.
_________________________
Азаматтардың жекелеген санаттарына
тістерін тегін протездеуге (бағалы
металдардан протездеуден басқа)
әлеуметтiк көмек көрсету Қағидасына
1-қосымша
200_жылды_________тiстерiн тегін протездеу
(айы)
бойынша көрсетiлген қызметтер
ТIЗIЛIМI
___________________________________________________________________
N   | Аты-жөнi | Тұратын    | Мәртебесi |(көп балалы| банк  | Сомасы
р/c |          | мекен-жайы |           |ананың)    | филиа-|
|          |            |           | зейнетақы | лының |
|          |            |           |куәлігінің |нөмірі |
|          |            |           |  нөмірі   |       |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қызметтердi жеткiзушінiң
басшысы             ____________          _____________
(қолы)               (Аты-жөнi)
М.О.
Азаматтардың жекелеген санаттарына
тістерін тегін протездеуге (бағалы
металдардан протездеуден басқа)
әлеуметтiк көмек көрсету Қағидаларына
2-қосымша
Орындалған жұмыстар
AKTICI
___________________________________________________________________
Протездел-| Әлеуметтiк | Орындалған|Орындал- |Қызмет-|Жалпы| Протез-
геннiң   |  мәртебесi |жұмыстардың|ған жұмыс|тердiң/|құны |делгенің
аты-жөнi  |            |  мерзiмi  | тардың  | жұмыс-|     | қолы
|            |           | түрлерi | тардың|     |
|            |           |         | құны  |     |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қызметтердi жеткiзушінiң
басшысы             ____________          _____________
(қолы)               (Аты-жөнi)
М.О.

13. Победители осуществляют работы по изготовлению, ремонту и установке зубных протезов (за исключением протезов из драгоценных металлов) в соответствии с ценами, утвержденными протоколом по итогам открытого конкурса по определению потенциальных поставщиков услуг по бесплатному зубопротезированию отдельных категорий граждан на соответствующий год.
14. Победители ежемесячно, до 5 числа следующего месяца, представляют Уполномоченному органу реестры оказанных услуг и акты выполненных работ, согласно приложениям 1, 2 к Правилам.
15. Победители обязаны обеспечить предоставление качественных услуг. В случае выявления фактов предоставления некачественных услуг Победители обязаны устранить их за счет собственных средств.
Приложение 1
к Правила оказания социальной помощи
на бесплатное зубопротезирование
(за исключением протезов из драгоценных
металлов) отдельным категориям граждан
РЕЕСТР
оказанных услуг по бесплатному зубопротезированию
за ____________________ 200_ года
(месяц)
N
п/п
Ф.И.О.
Адрес прожи-
вания
Статус
N пенсионного удостоверения
(многодетной матери)
N филиала
банка
Сумма
Руководитель
поставщика услуг           __________________     ________________
(подпись)            (Фамилия, И.О.)
М.П.
Приложение 2
к Правила оказания социальной помощи
на бесплатное зубопротезирование
(за исключением протезов из драгоценных
металлов) отдельным категориям граждан
Акт выполненных услуг
Ф.И.О.
протезиро-
ванного
Социальный
статус
Дата выпол-
нения работ
Виды вы-
полненных работ/услуг
Стоимость
работ/
услуг
Общая
стои-
мость
Подпись про-
тезированного
Руководитель
поставщика услуг           __________________     ________________
(подпись)            (Фамилия, И.О.)
М.П.