Мемлекеттік орман қоры участкелеріндегі қылқан жапырақтылар мен сексеуіл екпелерінде басты мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуге тыйым салу және оларды сақтау жөніндегі шаралар туралы
Ақтөбе облысы әкімиятының 2004 жылғы 26 шілдедегі № 202 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет Департаментінде 2004 жылғы 27 тамызда № 2904 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 526 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 13.12.2016 № 526 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 15 бабына, "Мемлекеттік орман қоры участкілеріндегі қылқан жапырақтылар мен сексеуіл екпелерінде басты мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуге тыйым салу және оларды сақтау жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 сәуірдегі № 460 қаулысына сәйкес және қылқан жапырақтылар мен сексеуіл екпелерінің қурауына жол бермеу, сондай-ақ ормандарды заңсыз ағаш кесуден қорғауды күшейту мақсатында облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысының мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі (Ақтөбе, Ұлы-Борсық, Мәртөк, Темір, Ойыл орман шаруашылықтарында) сексеуіл екпелерінде ағаш кесудің барлық түріне 2018 жылғы 31 желтоқсанға дейін жол берілмесін.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 03.03.2014 № 57 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандардың әкімдері, Ақтөбе облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы, орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелеріне заңда бекітілген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағын орындау үшін қажетті шаралар қабылдансын;
2) мемлекеттік орман қоры участкелерінде ағаштар мен бұта тұқымдарын плантацияда өсіру жөніндегі, сондай-ақ жеке меншік орман өсіру үшін жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға жер участкелерін беру жұмыстарын ұйымдастырсын;
3) жыл сайын 5 маусымға және 5 қаңтарға "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі ормандарды заңсыз ағаш кесуден қорғау жөнінде қолданылған шаралар және ағаштар мен бұта тұқымдарын плантацияда өсіру туралы ақпарат берсін;
4) ормандарды заңсыз ағаш кесуден қорғау жөніндегі шаралардың орындалуын бақылауды және құрылып жатқан ағаштар мен бұта тұқымдары плантацияларын есепке алынуын ұйымдастырсын.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 07.11.2012 № 398 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.03.2014 № 57 қаулыларымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О запрете рубок главного пользования в хвойных и саксауловых насаждениях на участках государственного лесного фонда и мерах по их сохранению
Постановление акимата Актюбинской области от 26 июля 2004 года № 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области от 27 августа 2004 года № 2904. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 13 декабря 2016 года № 526
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 13.12.2016 № 526 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 15 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, Постановления Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2004 года за № 460 "О запрете рубок главного пользования в хвойных и саксауловых насаждениях на участках государственного лесного фонда и мерах по их сохранению", в целях предотвращения деградации хвойных и саксауловых насаждений, а также усиления охраны лесов от незаконных порубок акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Не допускать все виды рубок в саксауловых насаждениях на участках государственного лесного фонда (Актюбинского, Больше – Барсукского, Мартукского, Темирского, Уилского лесных хозяйств) Актюбинской области сроком до 31 декабря 2018 года.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Актюбинской области от 03.03.2014 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Акимам районов, Актюбинской областной территориальной инспекции лесного и охотничего хозяйства, государственным учреждениям лесного хозяйства в установленном законодательством порядке:
1) принять необходимые меры по реализации пункта 1 настоящего постановления;
2) организовать работу по плантационному выращиванию древесных и кустарниковых пород на участках государственного лесного фонда, а также по предоставлению земельных участков физическим и негосударственным юридическим лицам для частного лесоразведения;
3) предоставлять ежегодно к 5 июня и 5 января в государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области и информацию о принятых мерах по охране лесов от незаконных порубок и плантационном выращивании древесных и кустарниковых пород;
4) организовать контроль за выполнением мероприятий по охране лесов от незаконных порубок и учет создаваемых плантаций древесных и кустарниковых пород.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Актюбинской области от 07.11.2012 № 398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.03.2014 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.К. Кемаловаға жүктелсін.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 07.11.2012 № 398 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Облыс Әкімі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кемалову Р.К.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 07.11.2012 № 398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аким области