Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң 2003 жылғы 09 қаңтардағы N 1/11 "Алматы қалалық Тәртiптiк Кеңесi туралы” қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2004 жылғы 26 тамыздағы N 3/712 қаулысы. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 27 қыркүйекте N 619 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 7 наурыздағы N 1/200 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 желтоқсандағы "Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының тәртiптiк кеңестерiнiң кейбiр мәселелерi туралы" N 1311 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 556  қаулысын , Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң 2003 жылғы 09 қаңтардағы "Алматы қалалық Тәртiптiк Кеңесi туралы" N 1/11  қаулысын  орындау үшiн және Алматы қалалық Тәртiптiк кеңесiнiң рөлiн арттыру, әрi оның жұмысын үйлестiру мақсатында Алматы қаласының Әкiмшiлiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң Алматы қалалық Әдiлет басқармасында 2003 жылғы 22 қаңтарда 510-болып тiркелген, "Алматы ақшамы", "Вечерний Алматы" газеттерiнде 2003 жылғы 29 қаңтарда NN 12,13 жарияланған "Алматы қалалық Тәртiптiк Кеңесi туралы" N 1/11  қаулысына  өзгерiстер енгiзiлсiн:
- Алматы қалалық Тәртiптiк Кеңесi туралы Ереже жаңа редакцияда берiлсiн (1 қосымша).
2. Докторантураға түсуiне байланысты Алматы қалалық Тәртiптiк кеңесiнiң дербес құрамынан шығарылсын:
Тiлеуқабыл Мусинұлы
Абайдiлдинов          - Әл-Фараби атындағы Қазақ
Ұлттық университетi еңбек
құқығы мен азаматтық iс
кафедрасының меңгерушiсi,
доцент, заң ғылымдарының
кандидаты
3. Алматы қалалық Тәртiптiк кеңесiнiң дербес құрамына енгiзiлсiн:
Қалимолла Халықұлы
Халықов                - Әл-Фараби атындағы Қазақ
Ұлттық университетi сот
қылмыстық iстi жүргiзу
кафедрасының меңгерушiсi,
профессор, заң
ғылымдарының докторы,
Алматы қаласы Мәслихаты
жергiлiктi мемлекеттiк
басқару және өзiн-өзi
басқарудағы заң, құқық
қорғау мәселелерi бойынша
тұрақты комиссиясының
мүшесi
4. Қаулының орындалуын бақылауды өзiме қалдырамын.
Алматы қаласының Әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы
1 қосымша
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2004 жылғы "26" тамыздағы
N 3/712 қаулысымен
бекiтiлдi
Алматы қаласының Тәртiптiк Кеңесi туралы
ЕРЕЖЕ
Осы Ереже Алматы қаласы Тәртiптiк Кеңесiнiң мәртебесiн, өкiлеттiгiн және қызмет тәртiбiн анықтайды.

О внесении изменений в постановление акимата города Алматы N 1\11 от 9 января 2003 года "О Дисциплинарном Совете города Алматы", зарегистрированного в Департаменте юстиции города Алматы 22 января 2003 года за N 600, опубликованного в газетах "Алматы Акшамы" и "Вечерний Алматы" 29 января 2003 года NN 12,13
Постановление Акимата города Алматы от 26 августа 2004 года N 3/712. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 27 сентября 2004 года N 619. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 7 марта 2006 года N 1/200
Во исполнение  постановления Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2004 года N 556 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 1311 "Некоторые вопросы дисциплинарных советов областей, городов Астаны и Алматы" и  постановления акимата города Алматы от 9 января 2003 года N 1\11 "О Дисциплинарном Совете города Алматы" и в целях повышения роли Дисциплинарного Совета города Алматы, усиления координации его работы акимат города Алматы,  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения в  постановление акимата города Алматы от 9 января 2003 года N 1\11 "О Дисциплинарном Совете города Алматы", зарегистрированного в Управлении юстиции города Алматы 22 января 2003 года за N 510, опубликованного в газетах "Алматы Акшамы" и "Вечерний Алматы" 29 января 2003 года NN 12,13:
- Положение о Дисциплинарном Совете города Алматы изложить в новой редакции (Приложение 1).
2. Вывести из персонального состава Дисциплинарного Совета города Алматы, в связи с поступлением в докторантуру:
Абайдельдинова Тлеухабыл Мусиновича - Заведующего кафедрой трудового права и гражданского процесса Казахского Национального Университета имени Аль-Фараби, доцента, кандидата юридических наук.
Ввести в персональный состав Дисциплинарного Совета города Алматы:
Халикова Калимуллу Халиковича - Заведующего кафедрой судебной власти и уголовного процесса Казахского Национального Университета имени Аль-Фараби, профессора, доктора юридических наук, члена постоянной комиссии по вопросам законности, правопорядка, местного государственного управления и самоуправления маслихата г.Алматы.
Контроль за исполнением постановления оставляю за собой.
Аким города Алматы                 В.Храпунов
Секретарь Акимата                  К. Тажиева
Приложение 1
Утверждено
Постановлением Акимата
города Алматы
N 3/712 от 26 августа 2004 год
П О Л О Ж Е Н И Е
О Дисциплинарном Совете города Алматы
Настоящее Положение определяет статус, полномочия, организацию и порядок деятельности Дисциплинарного Совета города Алматы.

1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының Тәртiптiк Кеңесi (бұдан әрi-Кеңес) консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады, оның қызметiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк iстер жөнiндегi агенттiгi (бұдан әрi Агенттiк) үйлестiредi, Агенттiк мемлекеттiк тәртiптi нығайту мәселесiн, Қазақстан Республикасының жемқорлыққа қарсы заңнамаларының орындалуын қарайды, оның iшiнде Қазақстан Республикасының " Мемлекеттiк  қызмет туралы", " Жемқорлықпен  күрес туралы" және " Мемлекеттiк  қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiгiнiң Ережесi туралы" Заңдарының орындалуын қадағалайды.
2. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының  Конституциясына , Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiне, өзге нормалық-құқықтық актiлерiне және осы Ережеге сай жүзеге асырады және заңдылық, әдiлеттiлiк қағидаларын басшылыққа алады.
2. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi
1. Алматы қаласы Әкiмiнiң, Алматы қаласындағы аудандардың әкiмдерiнiң, құқық қорғау органдары мен басқа аумақтық мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың (бұдан әрi мемлекеттiк органдар) қарауына осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында көрсетiлген тәртiптiк жауапкершiлiкке лауазымды тұлғаларды тартуға ұсынымдама бередi, қызметтiк сыпайылық ереженi бұзғаны үшiн немесе жемқорлық құқық бұзушылыққа барғаны үшiн, тәртiптiк жауапқа тартуға ұсынымдама бередi.
2. Қала Әкiмiне және мемлекеттiк органдардың басшыларына тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк шегiнде мемлекеттiк тәртiптi нығайтуға ұсынымдама мен ұсыныстар беру, осы Ереженiң 3-тарауының 5-тармағында көрсетiлген тұлғалардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнаманың, қызметтiк әдептiлiк Ережесiнiң талаптарын сақтауы.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Комиссияның жемқорлықпен күрес және мемлекеттiк қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiктi сақтауы жөнiндегi тапсырмаларын, азаматтардың өтiнiштерiн, бұқаралық ақпарат құралдарының ақпараттарын, сондай-ақ өзге көздерден алынған сыбайлас жемқорлықпен күрес заңнамасының, қызметтiк әдептiлiк туралы Ереженiң талаптарының бұзылу фактiлерi туралы мәлiметтердi қарайды.
4. Агенттiктiң қарауына жемқорлықпен күрестi ұйымдастырудың тиiмдiлiгiн көтеруге бағытталған ұсыныстарды беру, осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында аталған тұлғалардың қызметтiк әдептiлiк Ережесiн сақтауы.
3. Алматы қаласының Тәртiптiк Кеңесi
мен өкiлеттiгi
1. Кеңестi Алматы қаласының Әкiмшiлiгi құрады және Кеңестiң төрағасы мен мүшелерiнен тұрады, олар Мәслихаттың депутаттары, жұртшылықтың өкiлдерi және аумақтық мемлекеттiк органдардың басшылары болып табылады. Кеңес мүшелерiнiң саны тақ және 7 адамнан кем болмауы тиiс.

1. Общие положения
1. Дисциплинарный Совет города Алматы (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом, деятельность которого координирует, контролирует и проверяет Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство), рассматривающим вопросы укрепления государственной дисциплины, исполнения антикоррупционного законодательства Республики Казахстан, в том числе Законов Республики Казахстан " О государственной службе", " О борьбе с коррупцией" и  "Правил служебной этики государственных служащих".
2. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с  Конституцией Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми документами, настоящим Положением и руководствуется принципами законности, объективности и справедливости.
2. Основные задачи Совета
1. Внесение на рассмотрение Акима города, Акимов районов города Алматы, правоохранительных органов и других территориальных государственных органов (далее - государственные органы) и государственных организаций, рекомендаций о привлечении к дисциплинарной ответственности должностных лиц, указанных в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, за нарушение правил служебной этики или совершивших коррупционные и иные нарушения, влекущие дисциплинарную ответственность.
2. Выработка для Акима города и руководителей государственных органов рекомендаций и предложений по укреплению государственной дисциплины, соблюдению лицами перечисленными в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, требований антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики.
3. Рассмотрение поручений Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими и обращений граждан, сообщений средств массовой информации, а также сведений, полученных из иных источников, о фактах нарушения антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики.
4. Внесение на рассмотрение в Агентство предложений, направленных на повышение эффективности организации борьбы с коррупцией и соблюдения Правил служебной этики лицами, перечисленными в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения.
3. Дисциплинарный Совет города Алматы
и его полномочия
1. Совет образуется Акиматом города Алматы и состоит из Председателя и членов Совета, которыми являются депутаты маслихата, представители общественности и руководители территориальных государственных органов. Число членов Совета должно быть нечетным, и не менее 7 человек.

2. Алматы қаласының Әкiмi Кеңестiң төрағасын Агенттiк Төрағасының келiсiмiмен қызметке тағайындайды және бо сатады, оның қызметi Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасары қызметiне теңестiрiледi.
3. Кеңес мүшелерi өз қызметтерiн қоғамдық негiзде жүзеге асырады және мәжiлiстерге тек өзi ғана қатысады.
4. Кеңес өз құзыретi шегiнде мыналарға құқылы:
1) өз мәжiлiстерiнде мемлекеттiк органдардың, олардың бөлiмшелерi мен мәслихат аппаратының басшылары мен лауазымды тұлғаларын тыңдауға;
2) жергiлiктi атқарушы, құқық қорғау және аумақтық мемлекеттiк органдардан, мәслихат аппаратынан, өзге ұйымдардан олардың алдында тұрған мiндеттерiн орындауға қажеттi құжаттарды, материалдарды және ақпараттарды алғызуға;
3) Осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында аталған тұлғалардан ауызша және жазбаша түсiнiктеме алуға;
4) мемлекеттiк органдардың басшыларына Осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында аталған және Қызметтiк әдептiлiк Ережесiне сай тәртiп бұзушылыққа байланысты тексерулер мен қызметтiк тексерулердi жүргiзуге ұсыныс беруге;
5) сарапшылар мен мамандарды, мемлекеттiк органдардың, ғылыми және мамандандырылған мекемелердiң қызметкерлерiн қорытындылар беруге, тексерулердi ұйымдастыруға тартуға;
6) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi Агенттiгiмен жемқорлық мәселелерi бойынша аумақтық органдарымен өзара бiрлесiп қызмет атқаруға.
5. Кеңес қаланың аудан әкiмдерiне, орталық мемлекеттiк органдардың аумақтық бөлiмшелерiнiң және жергiлiктi соттардың кеңселерiнiң, мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiнiң (басшылардан және олардың орынбасарларынан басқа) "Мемлекеттiк қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiгiн ұстану Ережесiн бұзушыларға, сондай-ақ мемлекеттiк қызметтi орындауға өкiлеттiгi бар тұлғалар мен оларға теңестiрiлгендерге, мемлекеттiк органдар мен жергiлiктi басқару органдарының және мемлекеттiк ұйымдарда немесе ұйымдарда, олардың жарғылық капиталында мемлекеттiк меншiк үлесi отыз пайыз құраса, аумақтық құқық қорғау органдарының жемқорлыққа тартылған лауазымды адамдарының, оларды тәртiпке шақыруға қатысты олардың тәртiптiк iстерiн қарайды. Кеңес прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк, Президенттiң Күзет қызметi және Республикалық ұланның қызметкерлерiне қатысты iстердi қарамайды.
6. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Комиссияның, Агенттiктiң жемқорлықпен күрес, мемлекеттiк қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiктi сақтауы мәселелерi бойынша тапсырмаларды, азаматтардың өтiнiштерiн және заңды тұлғалардың, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарының өтiнiштерi бойынша Кеңес өкiлеттi органға немесе лауазымды тұлғаға тексеру жүргiзуге өтiнiм бере алады.

2. Председатель Совета назначается на должность и освобождается от должности Акимом города по согласованию с Председателем Агентства и приравнивается к должности заместителя Акима города Алматы.
3. Члены Совета осуществляют свои обязанности на общественных началах и участвуют в заседаниях без права замены.
4. Совет в пределах своей компетенции вправе:
1) заслушивать на своих заседаниях руководителей и должностных лиц государственных органов, их подразделений и аппарата маслихата;
2) запрашивать у местных исполнительных, правоохранительных и территориальных государственных органов, аппарата маслихата, а также иных организаций необходимые для выполнения стоящих перед ним задач документы, материалы и информацию;
3) истребовать устные и письменные объяснения у лиц, указанных в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения;
4) вносить предложения руководителям государственных органов о проведении проверок и служебных расследований по фактам нарушения лицами, указанными в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, норм антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики;
5) привлекать для дачи заключений и организаций проверок экспертов и специалистов, работников государственных органов, научных и специализированных учреждений;
6) осуществлять взаимодействие с территориальными органами Агентства по вопросам рассмотрения коррупционных проступков.
5. Совет рассматривает дисциплинарные дела в отношении Акимов районов города, административных государственных служащих территориальных подразделений центральных государственных органов и канцелярий местных судов (кроме руководителей и их заместителей), государственных органов, допустивших нарушение антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики, а также лиц уполномоченных на выполнение государственных функций и лиц, приравненных к ним, в государственных органах, органах местного самоуправления и государственных организациях или организациях, в уставном капитале которых суммарная доля государственной собственности составляет не менее тридцати пяти процентов, должностных лиц территориальных правоохранительных органов, совершивших коррупционные правонарушения, влекущие дисциплинарную ответственность. Совет не рассматривает дисциплинарные дела в отношении сотрудников органов прокуратуры, национальной безопасности, Службы охраны Президента и Республиканской гвардии.
6. По итогам рассмотрения поручений Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими и Агентства, обращений граждан и юридических лиц, а также сообщений средств массовой информации Совет может рекомендовать уполномоченному органу или должностному лицу провести проверку.

7. Тәртiптiк кеңес төрағасы қозғаған тәртiптiк iстi Кеңес келiп түскеннен кейiн екi аптаның iшiнде қарайды.
Тәртiптiк iс қозғалып, мәжiлiсте қаралғанға дейiн Кеңес алдын- ала бiр ай бұрын оған қатысты iстермен мұқият танысып шығады, жауапкершiлiкке тартылғандардан жазбаша түсiнiктеме алады, ал оның iсi Тәртiптiк Кеңесте оның қатысуымен өтедi.
8. Тәртiптiк iстi қарау нәтижесiнде Кеңес мынадай шешiм қабылдай алады:
1) Әкiмге, жергiлiктi атқарушы, құқық қорғау және аумақтық мемлекеттiк органдардың, мәслихат аппараттарының басшыларына осы Ереженiң 3 тарауының 5-тармағында көрсетiлген адамдарға тәртiптiк жауапкершiлiк жүктеуге ұсынымдама бередi.
2) тәртiптiк iстердiң материалдарын құзыреттi мемлекеттiк органдардың немесе лауазымды тұлғаға қарауға нақты шешiм қабылдауға жiбередi;
3) тәртiптiк iстi тоқтатуға ұсынымдама бередi.
9. Осы Ереженiң 3 тарауында 5 тармағында аталған қылмыстық iс көрiнiс тапқанда, Кеңес тиiстi құжаттарды құқық қорғау органдарына белгiленген заң тәртiбiнде қылмыстық iс қозғауға жiбередi. Бұл жайында Кеңес Агенттiкке хабар бередi.
10. Осы Ереженiң 3 тарауында 5 тармағында аталған шешiмдермен келiспеген мемлекеттiк қызметшiлер мен өзге тұлғалар ол бойынша Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес сотқа шағымдануға құқылы.
4. Кеңес төрағасы
1. Алматы қаласы Әкiмiнiң қарауына Кеңестiң жеке құрамын қарауға ұсынады.
2. Кеңестiң қызметiн ұйымдастырып оған басшылық етедi.
3. Кеңес мәжiлiсiнiң күн тәртiбiн анықтайды.
4. Мәжiлiс шақырып, оған төрағалық етедi.
5. Кеңес мүшесi құрамынан Кеңес мәжiлiсiнде қаралатын нақты мәселе бойынша баяндамашыны анықтайды.
6. Тоқсан сайын Агенттiк алдында Кеңестiң жұмысы жайлы есеп бередi, оның iшiнде мемлекеттiк қызметшiлер жiберген жемқорлық құқық бұзушылықтар бойынша қабылданған шешiмдер жайлы да есеп бередi.
7. Тоқсан сайын Әкiмге Кеңестiң жұмысы жайлы мәлiмет бередi.
8. Қазақстан Республикасы заңнамаларында оған берiлген өзге өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
9. Кеңес төрағасы және Хатшылықтың қызметкерлерi мемлекеттiк қызметшiлер болып табылады.
5. Кеңес мәжiлiсi
1. Егер оған Кеңес мүшелерiнiң үштен екi бөлiгi қатысса құқықты болып есептеледi.

7. Возбужденное Председателем Совета дисциплинарное дело должно быть рассмотрено Советом со дня его принятия к производству, в срок до двух недель.
До рассмотрения дисциплинарного дела на заседании Совета предварительно в срок до одного месяца его секретариатом проводится проверка, в ходе которой изучаются обстоятельства и сведения, имеющие отношение к делу, истребуются письменные объяснения лиц, привлекаемых к дисциплинарной ответственности, а рассмотрение дисциплинарного дела на заседании Совета проходит, как правило, с их участием.
8. По итогам рассмотрения дисциплинарного дела Совет вправе принять одно из следующих решений:
1) рекомендовать Акиму, руководителям государственных органов и государственных организаций наложить соответствующее дисциплинарное взыскание на лиц, указанных в п.5, раздела 3 настоящего Положения;
2) направить материалы дисциплинарного дела на рассмотрение компетентного государственного органа или должностного лица для принятия решения по существу;
3) прекратить дисциплинарное дело.
9. При наличии в действиях лица, указанного в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, признаков преступления Совет направляет соответствующие документы и материалы в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении данного лица к уголовной ответственности в установленном порядке. О направлении таких материалов и документов в правоохранительные органы Совет информирует Агентство.
10. Государственные служащие и иные лица, указанные в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, не согласные с решением принятым Советом, вправе обжаловать его в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Председатель Совета
1. Вносит на рассмотрение Акиму города предложения по персональному составу Совета.
2. Организует и осуществляет руководство деятельностью Совета.
3. Определяет повестки дня заседаний Совета.
4. Созывает заседания и председательствует на них.
5. Определяет из числа членов Совета докладчика по конкретному вопросу, рассматриваемому на заседании Совета.
6. Ежеквартально отчитывается перед Агентством об итогах работы Совета, в том числе о мерах, принятых по коррупционным правонарушениям, совершенных государственными служащими.
7. Ежеквартально информирует Акима города об итогах работы Совета.
8. Осуществляет иные полномочия, предоставленные ему законодательством Республики Казахстан.
9. Председатель Совета и сотрудники Секретариата являются государственными служащими.
5. Заседания Совета
1. Считаются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Совета.

2. Қажеттiлiгiне қарай айына бiр рет өткiзiледi.
3. Ашық өткiзiледi, қажет болған жағдайда егер мемлекеттiк құпиялылықты немесе басқа мүдденi көздеген жағдайда Кеңес төрағасының ұйғарымымен, Агенттiкпен келiсiлiп, жабық өткiзiледi.
4. Кеңес шешiмi Кеңес мүшелерiнiң көпшiлiк даусымен қабылданады. Дауыстар тең болғанда төрағаның даусы шешушi болады. Төраға болмаған жағдайда оның тапсырысы бойынша мәжiлiстi Кеңес мүшелерiнiң бiрi басқарады.
6. Тәртiптiк Кеңестiң Хатшылығы
1. Кеңестiң жұмысшы органы оның Хатшылығы болып табылады, ол Әкiм аппаратының жалпы құрамынан белгiленедi. Хатшылықтың құрамын Агенттiк төрағасының ұсынысы бойынша Әкiм тағайындайды.
2. Кеңес хатшысы Кеңес Хатшылығының меңгерушiсi болып табылады., ол Алматы қаласы Әкiмi аппаратының бөлiм меңгерушiсiнiң қызметiне теңестiрiледi.
3. Хатшылық қызметкерлерi мемлекеттiк қызмет туралы заңға сәйкес қызметке тағайындалып, одан босатылады.
4. Кеңестiң жұмыс органы Кеңес Төрағасының өкiмiмен өз құзыретi шеңберiнде тексерулер жүргiзедi, осы Ереженiң 3 тарауының 5-тармағында көрсетiлген адамдар бойынша тәртiптiк iстердi қарау үшiн материалдар дайындайды және Кеңес қызметiн қамтамасыз ету үшiн басқа да функцияларды жүзеге асырады.
5. Кеңестiң және Хатшылықтың материалдық-техникалық, ұйымдық және ақпараттық-талдамалық қамтамасыз етiлуi Алматы қаласы Әкiмiнiң аппараты атқарушы органдарды ұстауға арналған бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
Әкiмшiлiк хатшысы

2. Проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в два месяца.
3. Проводятся открытыми, в случае необходимости, если рассмотрение вопросов затрагивает государственные секреты или по иным мотивам по решению Председателя Совета и по согласованию с Агентством могут проводиться закрытыми.
4. Совет принимает решения простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Совета. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим. В отсутствие Председателя Совета, по его поручению, на заседаниях председательствует один из членов Совета.
6. Секретариат Дисциплинарного Совета
1. Рабочим органом Совета является его Секретариат, который формируется за счет общей численности аппарата Акима. Численность Секретариата устанавливается Акимом по предложению Председателя Агентства.
2. Секретарем Совета является заведующий Секретариатом Совета, который приравнивается к должности заведующего отделом аппарата Акима города Алматы.
3. Сотрудники Секретариата назначаются и освобождаются от должности в соответствии с законодательством о государственной службе.
4. Рабочий орган Совета в пределах своей компетенции по распоряжению Председателя Совета проводит проверки, готовит материалы для рассмотрения дисциплинарных дел в отношении лиц, указанных в п.5 раздела 3 настоящего Положения, и осуществляет иные функции по обеспечению деятельности Совета.
5. Материально-техническое, организационное и информационно-аналитическое обеспечение деятельности Совета и его Секретариата осуществляется аппаратом Акима города Алматы, за счет ассигнований, предусмотренных в местном бюджете на содержание исполнительных органов.
Секретарь акимата                К. Тажиева