Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктердi ерiксiз тарату ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 28 қазандағы N 421 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 100 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 19 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3567. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 (V064181) қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40   қаулысымен .
______________________________
Банктердi мәжбүрлеп тарату тәртiбiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктердi ерiксiз тарату ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 28 қазандағы N 421  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 1765 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 5 басылымдарында 2002 жылғы 25 ақпанда - 10 наурызда жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2712 тiркелген, Агенттiк Басқармасының 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 7   қаулысымен енгiзiлген өзгерiстермен және толықтырулармен) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында банктердi ерiксiз тарату ережесiнде:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) уақытша әкiмшiлiк (уақытша әкiмшiлiк басқарушысы) - банк мүлкiнiң сақталуын қамтамасыз ету және банктi басқаруды қамтамасыз ету жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асыру үшiн банк операцияларын жүргiзуге лицензияларды қайтарып алу туралы шешiм қабылданған күннен бастап және уәкiлеттi орган тарату комиссиясын тағайындағанға дейiн кезеңге уәкiлеттi орган тағайындайтын орган (тұлға);";
20-тармақтың екiншi абзацындағы "Ұлттық Банктiң" деген сөздер "уәкiлеттi органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
82-тармақта:
"Ұлттық Банк" деген сөздер "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
"тарату комиссиясын құрған сотқа" деген сөздер "банктi мәжбүрлеп тарату туралы шешiмдi қабылдаған сотқа" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 421 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 100. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2005 года N 3567. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 40
Сноска. Постановление утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года  N 40 .
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующей порядок осуществления принудительной ликвидации банков, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 421 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1765, опубликованное 25 февраля - 10 марта 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстана" N 5, с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением  Правления Агентства от 19 января 2004 года N 7, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2712) следующие изменения:
в Правилах принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) временная администрация (временный администратор) - орган (лицо), назначаемый (-ое) уполномоченным органом на период с даты принятия решения об отзыве лицензий на проведение банковских операций до назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии, для обеспечения сохранности имущества банка и осуществления мероприятий по обеспечению управления банком;";
в абзаце втором пункта 20 слова "Национальным Банком", "Национального Банка" заменить словами "уполномоченным органом", "уполномоченного органа" соответственно;
в пункте 82:
слова "Национальный Банк" заменить словами "уполномоченный орган";
слова "суд, создавший ликвидационную комиссию" заменить словами "суд, принявший решение о принудительной ликвидации банка".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енедi.
3. Қаржылық ұйымдарды тарату департаментi (Бадырленова Ж.Р.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне және мәжбүрлеп таратылатын банктердiң тарату комиссияларына жiберсiн.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылық байланыс бөлiмi (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсiн.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Бадырленова Ж.Р.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства и ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель