Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясы туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 14 қазандағы N 33-7-770қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 25 қарашада N 418 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 28 мамырдағы N 06-526қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.28 N 06-526қ қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1-қосымшаға сәйкес құрамында Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясы құрылсын және Астана қаласының мәслихатына бекітуге ұсынылсын.
2. 2-қосымшаға сәйкес Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясының Ережесі бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.С. Есіловке жүктелсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
"Астана қаласының
Қаржы департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
"Астана қаласының
Жұмылдыру дайындығы
және төтенше жағдайлар
басқармасы"»мемлекеттік
мекемесінің бастығы
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
Астана қаласының төтенше
жағдайлар жөніндегі
департаментінің бастығы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік Комитеті
Астана қаласы бойынша
департаментінің бастығы
Астана қаласы Ішкі істер
департаментінің бастығы
Астана қаласы Қорғаныс істері
жөніндегі департаментінің бастығы
"Астана халықаралық әуежайы"
ЖАҚ-ның президенті
"Қазақстан темір жолы"»ұлттық
компаниясы"»АҚ- ы филиалының
директоры
"Астанателеком"»қалалық
телекоммуникация орталығының
бас директоры
"Астанаэнергосервис" АҚ-ның
басқарма төрағасы
Астана қаласының
гидрометеорологиялық
орталығының директоры
"Акмоластрой"»АҚ-ның президенті
"Астана қаласы бойынша
өрт сөндіру және апаттық
құтқару қызметі" мемлекеттік
мекемесі филиалының бастығы
Астана қаласының
қоршаған ортаны қорғау
аумақтық басқармасының бастығы
"Акмоластрой"»АҚ-ның президенті
Орталық көліктік
ішкі істер департаментінің бастығы
"Астанагазсервис"
АҚ-ның директоры
Қазақстан Республикасының
Қызыл Ай қоғамы
Астана қалалық
комитетінің төрағасы
"Казтелерадио" АҚ-ның
бөлімшесі "Астана"
РТХТД директоры
Есіл су алабының
су шаруашылығы
басқармасының бастығы
"Астана су"»Республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының
директоры
Астана қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 14 қазандағы
N 33-7-770қ қаулысына
1-қосымша
Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою
жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
р/с N
Департаменттер, басқармалар, ұйымдар, кәсіпорындардың атаулары
Комиссиядағы лауазымы
Лауазымы, аты-жөні
1.
Астана қаласы әкімінің аппараты
Төраға
Қала әкімінің бірінші орынбасары -
Есілов Сансызбай Сейтжанұлы
2.
"Астана қаласының ТЖ жөніндегі департаменті" ММ
Төрағаның орынбасары
Бастық -
Ескендіров Жұмабай Жұмаділұлы
3.
"Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар басқармасы" ММ
Төрағаның орынбасары
Бастық -
Балмағамбетов Марат Хамитұлы
4.
"Астана қаласының ТЖ жөніндегі департаменті" ММ
Комиссия хатшысы
Бас маман -
Қамбарова Алма Кәкенқызы
5.
Астана қаласы "Сарыарқа" ауданы әкімінің аппараты
Комиссия мүшесі
"Сарыарқа" ауданы әкімінің орынбасары -
Қабылдин Еркеболат Анангелдіұлы
6.
Астана қаласы "Алматы" ауданы әкімінің аппараты
Комиссия мүшесі
"Алматы" ауданы әкімінің орынбасары -
Бегалин Марат Манапұлы
7.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қауіпсіздік Комитеті департаментінің Астана қаласы бойынша басқармасы
Комиссия мүшесі
Басқарма бастығы -
Ашляев Тілеу Толегенұлы
8.
"Астана қаласының Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті" мемлекеттік мекемесі
Комиссия мүшесі
Директор -
Байжаханов Бағдат Ілиясұлы
9.
Астана қаласының Ішкі істер департаменті
Комиссия мүшесі
Бастықтың
орынбасары -
Козак Владимир Романович
10.
"Астана қаласы бойынша өрт сөндіру және апаттық құтқару қызметі" мемлекеттік мекемесінің филиалы
Комиссия мүшесі
Бастық -
Омаров Болатбек Бөлемісұлы
11.
Астана қаласының Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау департаменті
Комиссия мүшесі
Директор -
Бісмильдин Фазолла Бөкейұлы
12.
"Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлік қоғамы
Комиссия мүшесі
Вице-президент -
Шыңғысов Марат Мекенұлы
13.
"Астанателеком" қалалық телекоммуникациялық орталығы
Комиссия мүшесі
Бас директор -
Әбдіқұлов Талғазы
14.
Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы департаменті
Комиссия мүшесі
Директор -
Матайбеков Шоқан Өмірзақұлы
15.
"Қалалық коммуналдық шаруашылығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Комиссия мүшесі
Бас директор -
Айтмұхаметов Қосман Қайыртайұлы
16.
Астана қаласының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті
Комиссия мүшесі
Бастық -
Мыңжанов Қайрат Тұрсынайұлы
17.
Астана қаласының Қоршаған ортаны қорғау аумақтық басқармасы
Комиссия мүшесі
Бастық -
Сәрсембаев Зейнолла Сәкенұлы
18.
"Астана су арнасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Комиссия мүшесі
Бас директор -
Нүркенов Жанбыршы Есетұлы
19.
Астана қаласының Қаржы департаменті
Комиссия мүшесі
Бастықтың
орынбасары -
Сухотин Александр Владимирович
20.
"Акмоластрой" акционерлік қоғамы
Комиссия мүшесі
Президент -
Оразаев Серікқали Манапұлы
21.
Астана стансасының "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамының филиалы
Комиссия мүшесі
Директор -
Дюсембаев Мәлік Орастайұлы
22.
"Астанаэнергосервис"  акционерлік қоғамы
Комиссия мүшесі
Басқарма төрағасы -
Тұрмағамбетов Мәжит Әбдіқалықұлы
23.
Астана қаласының Білім департаменті
Комиссия мүшесі
Директор -
Рахымжанов Әмірхан Мұратбекұлы
24.
Астана қаласының Судан құтқару қызметі
Комиссия мүшесі
Бастық -
Саврук Георгий Гордеевич
25.
"Аурика" ЖШС
Комиссия мүшесі
Директор -
Серебряков Михаил Николаевич
26.
Астана қаласының Гидрометеорологиялық мониторингі орталығы
Комиссия мүшесі
Директор -
Чунтонова Людмила Евгеньевна
27.
Астана қаласы бойынша Сәулеттік-құрылыстық бақылау, инспекциялау және лицензиялау басқармасы
Комиссия мүшесі
Бастық -
Жавлиев Жұма Живлиұлы
28.
Астана қаласының Денсаулық сақтау департаменті
Комиссия мүшесі
Директор -
Дудник Вячеслав Юрьевич
29.
Астана қаласының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті
Комиссия мүшесі
Директор -
Керімбеков Арсен Жақашұлы
30
Орталық көліктік Ішкі істер департаменті
Комиссия мүшесі
Астана стансасының ІІЖБ бастығы -
Түксайітов Қанат Тәуіпбекұлы
31.
"Астанагазсервис" ашық акционерлік қоғамы
Комиссия мүшесі
Директордың
өндіріс жөніндегі
орынбасары -
Байұзақов Мамбеталы Әбуұлы
32.
Астана қаласының Тұрғын үй департаменті
Комиссия мүшесі
Директор -
Нұрлыбай Сәбит Нұрлыбайұлы
33.
Қазақстан Республикасының
Қызыл Ай Қоғамы Астана қалалық комитеті
Комиссия мүшесі
Төраға -
Әбдрәхімова Зәуре Мұратқызы
34.
Акционерлік қоғам "Казтелерадио" бөлімшесі "Астана" РТХТД
Комиссия мүшесі
Директор -
Қасиенов Марат Жақанұлы
35.
Есіл су алабының су шаруашылығы басқармасы
Комиссия мүшесі
Бастық -
Әшенов Ғазиз Әбуұлы
36.
"Астана су" Республикалық            мемлекеттік кәсіпорны
Комиссия мүшесі
Директор -
Петрищев Валерий Николаевич
Астана қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 14 қазандағы
N 33-7-770қ қаулысына
2-қосымша
Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою
жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссия басқару органдары және тартылатын күштердің табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардағы әрекеттерге үнемі дайын болуын қамтамасыз етуге, сонымен қатар олардың зардаптарын жою барысында зиянның төмендеуіне бағытталған іс-шаралар кешенін жүзеге асыруға бейімделген.

О городской межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций
Постановление акимата города Астаны от 14 октября 2005 года N 33-7-770п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции г. Астаны 25 ноября 2005 года N 418. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28 мая 2009 года N 06-526п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28.05.2009 N 06-526п
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать городскую межведомственную комиссию по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций в составе согласно приложению 1 и представить на утверждение в маслихат города Астаны.
2. Утвердить Положение о городской межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций согласно приложению 2.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Есилова С.С.
Аким                                    У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                Есилов С.С.
Заместитель акима                       Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                       Мустафина С.С.
Заместитель акима                       Толибаев М.Е.
Заместитель акима                       Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима             Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"                 Аскарова А.Е.
Заведующая отделом
документационной экспертизы             Башимова Д.Р.
Начальник Государственного
учреждения "Управление
мобилизационной подготовки и
чрезвычайных ситуаций
города Астаны"                          Балмагамбетов М.Х.
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Департамента по
чрезвычайным ситуациям
города Астаны Министерства
чрезвычайных ситуаций
Республики Казахстан                    Искендиров Ж.Ж.
Начальник Департамента
Комитета национальной
безопасности Республики
Казахстан по городу Астане              Тайжанов Е.С.
Начальник Департамента
внутренних дел города Астаны            Досумов С.Т.
Начальник Департамента по
делам обороны города Астаны             Мынжанов К.Т.
Президент ЗАО "Международный
аэропорт Астана"                        Янг Р.
Директор филиала АО
"Национальная компания
"Казахстан темир жолы"
станция "Астана"                        Дюсембаев М.О.
Генеральный директор городского
центра телекоммуникаций
"Астанателеком"                         Абдикулов Т.С.
Председатель правления
АО "Астанаэнергосервис"                 Турмагамбетов М.А.
Директор Центра
гидрометеорологического
мониторинга города Астаны               Чунтонова Л.Е.
Президент АО "Акмоластрой"              Оразаев С.М.
Начальник Филиала
Государственного учреждения
"Служба пожаротушения и
аварийно-спасательных работ
по городу Астане"                       Омаров Б.Б.
Начальник Городского
Территориального управления
охраны окружающей среды
города Астаны                           Сарсембаев З.С.
Президент АО "Акмоластрой"              Оразаев С.М.
Центральный департамент
внутренних дел на транспорте            Туксаитов К.Т.
Председатель правления
ОАО "Астанагазсервис"                   Адаев Н.С.
Председатель Астанинского
городского комитета
Общества Красного Полумесяца
Республики Казахстан                    Абдрахимова З.М.
Директор Филиала
АО "Казтелерадио" ДРТ "Астана"          Касиенов М.Ж.
Начальник Ишимского бассейнового
водохозяйственного управления           Ашенов Г.А.
Директор РГП "Астана су"                Петрищев В.Н.
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 14 октября 2005 года
N 33-7-770п
СОСТАВ
городской межведомственной комиссии по предупреждению и
ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций
N
п/п
Наименование
департаментов,
управл ений, организаций,
предпр и ятий
Занимаемая
должность в
комиссии
Должность,
ФИО
1.
Аппарат акима города Астаны
Председатель
Первый заместитель
акима города - Есилов Сансызбай Сейтжанович
2.
ГУ "Департамент по ЧС
города Астаны"
Заместитель
председателя
Начальник - Искендиров Жумабай Жумальдиевич
3.
ГУ "Управление мобилиза-ционной подготовки и
чрезвычайных ситуаций города Астаны"
Заместитель
председателя
Начальник - Балмагамбетов Марат Хамитович
4.
ГУ "Департамент по ЧС
города Астаны"
Секретарь
комиссии
Главный специалист - Камбарова Алма Какеновна
5.
Аппарат акима района
"Сарыарка" города Астаны
Член комиссии
Заместитель акима района "Сарыарка" - Кабельдин Еркебулат Амангельдинович
6.
Аппарат акима района
"Алматы" города Астаны
Член комиссии
Заместитель акима района "Алматы" - Бегалин Марат Манапович
7.
Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по
городу Астане
Член комиссии
Начальник -
Тайжанов Ерлик Серикбаевич
8.
Государственное учреждение "Департамент пассажирского транспорта  и автомобильных дорог города Астаны"
Член комиссии
Директор - Байжаханов Багдат Ильясович
9.
Департамент внутренних дел города Астаны
Член комиссии
Заместитель
начальника -
Козак Владимир Романович
10.
Филиал Государственного учреждения "Служба
пожаротушения и аварийно-спасательных работ по городу Астане"
Член комиссии
Начальник -
Омаров Болатбек Болемисович
11.
Департамент государствен-
ного санитарно-
эпидемиологического
надзора города Астаны
Член комиссии
Директор -
Бисмильдин Файзула Букеевич
12.
Закрытое акционерное
общество "Международный
аэропорт Астана"
Член комиссии
Вице-президент
Шенгисов Марат Мекенович
13.
Городской центр телеком-
муникаций "Астанателеком"
Член комиссии
Генеральный
директор -
Абдикулов Талгазы Сатпаевич
14.
Департамент архитектуры и градостроительства города Астаны
Член комиссии
Директор -
Матайбеков Шохан Умурзакович
15.
Государственное комму-
нальное предприятие  "Горкоммунхоз"
Член комиссии
Генеральный
директор - Айтмухаметов Косман Каиртаевич
16.
Департамент по делам
обороны города Астаны
Член комиссии
Начальник -
Мынжанов Кайрат Турсынаевич
17.
Городское территориальное управление охраны окру-
жающей среды города Астаны
Член комиссии
Начальник - Сарсембаев Зейнулла Сакенович
18.
Государственное комму-
нальное предприятие "Астана су арнасы"
Член комиссии
Генеральный
директор -
Нуркенов Жанбырши Есетович
19.
Департамент финансов
города Астаны
Член комиссии
Заместитель
директора -
Сухотин Александр Владимирович
20.
Акционерное общество
"Акмоластрой"
Член комиссии
Президент -
Оразаев Сериккали Манапович
21.
Филиал закрытого
акционерного общества
"Национальная компания "Казахстан темир жолы" станции Астана
Член комиссии
Директор -
Дюсембаев Малик Орастаевич
22.
Акционерное общество
"Астанаэнергосервис"
Член комиссии
Председатель
правления -
Турмагамбетов Мажит Абдыкалыкович
23.
Департамент образования
города Астаны
Член комиссии
Директор -
Рахимжанов Амерхан Муратбекович
24.
Водно-спасательная служба города Астаны
Член комиссии
Начальник -
Саврук Георгий Гордеевич
25.
ТОО "Аурика"
Член комиссии
Директор -
Серебряков Михаил Николаевич
26.
Центр гидрометеорологи-
ческого мониторинга города Астаны
Член комиссии
Директор -
Чунтонова Людмила Евгеньевна
27.
Управление архитектурно-строительного контроля, инспектирования и лицензирования по городу Астане
Член комиссии
Начальник -
Жавлиев Жума Жавлиевич
28.
Департамент
здравоохранения города Астаны
Член комиссии
Директор -
Дудник Вячеслав Юрьевич
29.
Департамент предпринима-
тельства и промышленности города Астаны
Член комиссии
Директор -
Керимбеков Арсен Джакашович
30.
Центральный департамент внутренних дел на
транспорте
Член комиссии
Начальник ЛОВД станции Астана -
Али Файзулла Ниятович
31.
Открытое акционерное
общество "Астанагазсервис"
Член комиссии
Заместитель директора по производству -
Байузаков Мамбеталы Абуович
32.
Департамент жилья города Астаны
Член комиссии
Директор -
Нурлыбай Сабит Нурлыбаевич
33.
Астанинский городской
комитет Общества Красного Полумесяца Республики
Казахстан
Член комиссии
Председатель - Абдрахимова Зауре Муратовна
34.
Филиал акционерного общества "Казтелерадио" ДРТ "Астана"
Член комиссии
Директор -
Касиенов Марат Жаканович
35.
Ишимское бассейновое
водохозяйственное управление
Член комиссии
Начальник -
Ашенов Газиз Абуович
36.
Республиканское
государственное предприятие "Астана су"
Член комиссии
Директор -
Петрищев Валерий Николаевич
_________________________________
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 14 октября 2005 года
N 33-7-770п
ПОЛОЖЕНИЕ
о городской межведомственной комиссии
по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций
1. Общие положения
1. Городская межведомственная комиссия по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций призвана обеспечивать постоянную готовность органов управления и привлекаемых сил к действиям в чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, а также осуществлять комплекс мер, направленных на снижение ущерба в ходе ликвидации их последствий.

2. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар мәселелері саласындағы Қазақстан Республикасының заңдарын , Төтенше жағдайлар жөніндегі министрлігінің, қала әкімінің шешімдерін, осы Ережені, басқа да басқарушылық және апаттар мен табиғи апаттардың алдын алу және жою мәселелері жөніндегі нормативтік құжаттарды басшылыққа алады.
3. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясымен өз құзырының шегінде қабылданатын шешімдер ұсыныстық сипаттама болып табылады.
2. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және
жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссияның
мақсаттары мен міндеттері
4. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссияның негізгі мақсаты ұсыныстарды қабылдап қалыптастыру және төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою саласында бірлескен мемлекеттік саясат жүргізу болып табылады.
5. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссияның негізгі міндеттері:
табиғи және техногенді сипаттағы апаттар мен табиғи апаттардан халықтың және қаланың аумағының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған құқықтық, экономикалық, ұйымдастырушылық-техникалық және басқа да шараларды құрастыру;
азаматтық қорғаныс құрылымдарын жеке қорғаныс және техникалық қарулану құралдарымен оқыту, құру және жарақтандыру бойынша біртұтас саясатты жүргізу;
төтенше жағдайлардың алдын алу және әрекет жасаудың Мемлекеттік жүйесінің жетілдірілуі мен одан әрі дамуының негізгі бағыттарын анықтау;
әлеуметтік-экономикалық және құқықтық қорғау, апаттар мен табиғи апаттардан зардап шеккен азаматтарды медициналық сауықтыру мәселелері бойынша қалалық ұйымдардың, бірлестіктердің, департаменттер мен басқармалардың қызметтерін үйлестіру болып табылады.
6. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссиясы:
төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою саласындағы жергілікті атқарушы органдарының, қалалық ұйымдардың, бірлестіктердің, департаменттер мен басқармалар әрекеттерін үйлестіру бойынша ұсыныстар енгізуге;
комиссия құзырына қатысты мәселелер жөніндегі заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілері жобаларын әзірлеуге қатысуға;
қалалық ұйымдар, кәсіпорындар, департаменттер мен басқармалардың лауазымдық тұлғаларын комиссия құзырына қатысты мәселелер бойынша тыңдауға;
қалалық ұйымдардан, кәсіпорындардан, басқармалардан қажетті ақпаратты сұрауға;
талдау, сараптау және басқа да төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою мәселелері бойынша жұмыстарды орындау үшін қаланың кәсіпорындарының, басқармаларының және ұйымдарының мамандарын белгіленген тәртіпте тартуға құқылы.

2. В своей деятельности городская межведомственная комиссия по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций руководствуется Конституцией , законами Республики Казахстан в области вопросов Гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций, решениями Министерства по чрезвычайным ситуациям, акима города, настоящим Положением, другими руководящими и нормативными документами по вопросу предупреждения и ликвидации последствий аварий, катастроф и стихийных бедствий.
3. Принимаемые городской межведомственной комиссией по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций в пределах ее компетенции решения носят рекомендательный характер.
2. Цели и задачи городской межведомственной комиссии
по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций
4. Основной целью городской межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций является выработка предложений по формированию и проведению единой государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
5. Основными задачами городской межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций являются:
формирование правовых, экономических, организационно-технических и иных мер, направленных на обеспечение безопасности населения и защиты территории города от аварий, катастроф и стихийных бедствий природного и техногенного характера;
проведение единой политики в области обучения, создания и оснащения формирований гражданской обороны современными средствами индивидуальной защиты и технического вооружения;
определение основных направлений совершенствования и дальнейшего развития Государственной системы предупреждения и действий в чрезвычайных ситуациях;
координация деятельности городских организаций, объединений, департаментов и управлений по вопросам социально-экономической и правовой защиты, медицинской реабилитации граждан, пострадавших в результате аварий, катастроф, стихийных и иных бедствий.
6. Городская межведомственная комиссия по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций имеет право:
вносить предложения по координации действий местных исполнительных органов, городских организаций, объединений, департаментов и управлений в области предупреждения и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций;
участвовать в разработке проектов законодательных и других нормативных правовых актов по вопросам, относящимся к компетенции комиссии;
заслушивать должностных лиц городских организаций, предприятий, департаментов и управлений по вопросам, относящимся к компетенции комиссии;
запрашивать у городских организаций, предприятий, управлений необходимую информацию;
в установленном порядке привлекать специалистов предприятий, управлений и организаций города для выполнения аналитических, экспертных и других работ по вопросам предупреждения и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций.

3. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және
жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссияның
жұмысын ұйымдастыру
7. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссияның төрағасы осы мәселелерге жетекшілік ететін қала әкімінің бірінші орынбасары болып табылады.
8. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссия жұмысының ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етілуі Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі министрлігі Астана қаласының Төтенше жағдайлар жөніндегі департаментіне жүктеледі.
9. Комиссия өз қызметін төрағамен бекітілген жұмыс жоспарына сәйкес жүзеге асырады.
Комиссия отырысы қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына бір реттен кем емес тәртіпте өткізіледі. Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді.
Қажет болған жағдайда, белгіленген тәртіпте комиссия қала әкімімен шешу мақсатында ұсыныс енгізуі мүмкін.
10. Төтенше жағдайлар зардаптарының алдын алу және жою жөніндегі қалалық ведомствоаралық комиссия қала әкімінің жүйелі түрде Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар саласында өз қызметінің нәтижелері туралы ақпараттандырады.

3. Организация работы городской межведомственной комиссии
по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций
7. Председателем городской межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций является первый заместитель акима города, курирующий данные вопросы.
8. Организационно-техническое обеспечение работы городской межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций возлагается на Департамент по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
9. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с планом работы, утвержденным ее председателем.
Заседания комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал. Решения комиссии оформляются протоколом.
В случае необходимости в установленном порядке комиссия вносит вопрос с целью его решения акимом города.
10. Городская межведомственная комиссия по предупреждению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций систематически информирует акима города о результатах своей деятельности в области Гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций.
_________________________________