Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде дәрілік өсімдік шикізаттарын, жабайы жемістерді және басқа да орман ресурстарын тегін пайдалану нормаларын бекіту туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2005 жылғы 15 желтоқсандағы № 12-18 шешімі. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2006 жылғы 9 қаңтарда № 1634 тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2015 жылғы 25 маусымдағы № 2708 қаулысымен
Ескерту. Жамбыл облыстық мәслихатының 25.06.2015 № 38-12 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күніне кейін күтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының Орман Кодексінің 42 бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде жеке адамдар өз мұқтаждықтары үшін жабайы жемістерді, жаңғақтарды, саңырауқұлақтарды, жидектерді, дәрілік өсімдік шикізаттарын және басқа да орман ресурстарын тегін пайдалану нормалары қосымшаға сай бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау облыстық мәслихаттың экология және табиғатты пайдалану, әкімшілік-аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Майлыбаев
Облыстық мәслихат хатшысы Ә. Әсілбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Жамбыл облысы бойынша
салық комитетінің төрағасының м.а.
Е.К.Молдашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Жамбыл облыстық аумақтық
орман және аңшылық шаруашылығы
басқармасының бастығы
Х.Х.Бектұрғанов
Үшінші шақырылған
облыстық мәслихаттың
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
"Облыстың мемлекеттік орман
қоры учаскелерінде дәрілік
өсімдік шикізаттарын, жабайы
жемістерді және басқа да орман
ресурстарын тегін пайдалану
нормаларын бекіту туралы"
№ 12-18 шешіміне қосымша
Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде жеке адамдар өз мұқтаждықтары үшін жабайы жемістерді, жаңғақтарды, саңырауқұлақтарды, жидектерді, дәрілік өсімдік шикізаттарын және басқа да орман ресурстарын тегін пайдалану нормалары
р/с
Атауы
1 адамның жинау нормасы, кг
1
Өз мұқтаждары үшін:
Қамыс
Ши
Сыпырғы жасау үшін жыңғыл дайындау
Сыпырғы жасау үшін қарағаш дайындау
5,0
1,0
2,0
3,0
2
Дәрілік шөптер және техникалық шикізат,
соның ішінде:
Шөптер, гүлдер, гүл шоқтары, гүл түйіндері, тамырлар (шикі күйінде)
бір түрінен 1,0 кг, ал түрлі түрінен 3,0 кг артық емес
3
Жабайы жидектер мен жемістерді дайындау:
Алма
Долана
Өрік
Жиде
Саңырауқұлақ
Басқа да түрлі жидектер
5,0
5,0
5,0
3,0
3,0
3,0

Об утверждении норм бесплатного сбора лекарственного растительного сырья, дикорастущих плодов и других лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда области
Решение маслихата Жамбылской области от 15 декабря 2005 года № 12-18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 9 января 2006 года за № 1634. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 25 июня 2015 года № 38-12
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 25.06.2015 № 38-12 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 42 Лесного Кодекса Республики Казахстан, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы бесплатного сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод, лекарственного растительного сырья и иных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда области, согласно приложению.
2. Контроль за ходом выполнения настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экологии и природопользования, административно-территориального устройства, защиты прав человека.
Председатель сессии Секретарь
областного маслихата областного маслихата
А. Майлыбаев А. Асильбеков
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Председателя налогового комитета
по Жамбылской области
Е.К. Молдашев
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник Жамбылского областного
территориального управления лесного
и охотничьего хозяйства
Х.Х. Бектурганов
Приложение к решению
Жамбылского областного
маслихата третьего созыва "Об
утверждении норм бесплатного
сбора лекарственного растительного
сырья, дикорастущих плодов и
других лесных ресурсов на
территории государственного
лесного фонда области"
№ 12-18 от 15 декабря 2005 года
Нормы бесплатного сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод, лекарственного растительного сырья и иных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда области
п/п
Наименование
Нормы сбора 1 человека, кг
1
Заготовка для собственных нужд:
Камыша
Чия
Чингиля для изготовления метел
Карагача для изготовления метел
5,0
1,0
2,0
3,0
2
Лекарственные растения и техническое сырье, в том числе:
травы, цветы, соцветия, почки, корни (в сыром виде)
1,0 кг одного вида, но не более 3 кг разных видов
3
Заготовка дикорастущих плодов и ягод:
Яблок
Боярышника
Урюка
Лоха
Грибов
Другие разные ягоды
5,0
5,0
5,0
3,0
3,0
3,0