ІІ-сайланған Алматы қаласы Мәслихаты ХХVІІ-ші сессиясының 2003 жылы 16 қыркүйектегі "Алматы қаласындағы тұрғын үй көмегінің көлемі және көрсету тәртібі жөніндегі Ережені бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
III-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХV сессиясының 2005 жылғы 27 сәуірдегі N 145 шешімі. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2005 жылғы 13 мамырда N 656 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 388 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХXІV сессиясының 2010.12.13 N 388 шешімімен.
Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жергілікті басқару туралы"  Заңының 7 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылы 9 қыркүйектегі N 949 "Қалалық телекоммуникация жүйелерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтардың телефондарына абоненттік төлем тарифтерінің қымбаттауына өтемақы төлеу Ережесін бекіту туралы"  қаулысына сәйкес ІІІ-сайланған Алматы қаласының Мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ :
1. "ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 2003 жылғы 20 қазандағы ХХVII-і сессиясының "Алматы қаласында тұрғын үй жәрдемінің көлемі мен көрсету тәртібі жөніндегі Ережені бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі қайта бекітілсін.
2. ІІ-сайланған Алматы қаласы Мәслихаты кезектен тыс ХХVІІ-ші сессиясының 2003 жылы 16 қыркүйектегі "Алматы қаласындағы тұрғын үй көмегінің көлемі және көрсету тәртібі жөніндегі Ережені бекіту туралы"  шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 3-ші тармақ келесі мағынадағы абзацпен толықтырылсын:
"Қалалық телекоммуникация жүйелерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтардың телефондарына абоненттік төлем тарифтерінің қымбаттауына байланысты төленетін ақшалай өтемақы тұрғын үй жәрдемақысының құрамына кіреді. Абоненттік төлем тарифтерінің қымбаттауына байланысты төленетін өтемақы көтерілген төлемақының айырмасын тұрғын үйді күтіп-ұстау және коммуналдық қызметті тұтыну шығын сомасына қосу арқылы жүргізіледі";
2) 13-ші тармақ келесі мағынадағы абзацпен толықтырылсын:
"Абоненттік төлем тарифтері көтерілу бөлігінде тұрғын үй көмегінің мөлшері телефонның қымбаттаған абоненттік төлем айырмасынан аспауы тиіс";
3) 14-ші тармақтың екінші абзацында екі рет қайталанған "тұрғын үй жәрдемақысын" сөздері "тұрғын үй көмегін" сөздерімен алмастырылсын;
4) 15-ші тармақ үшінші абзацтан кейін келесі мағынадағы абзацпен толықтырылсын:
"қалалық телекоммуникация жүйесінің абоненті екендігін растайтын құжат көшірмесі (келісім-шарт немесе телекоммуникация қызметтеріне төленген түбіртектер);";

О внесении изменений и дополнений в решение XXVII-й сессии Алматинского городского Mаслихата II-го созыва от 16 сентября 2003 года "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Алматы"
Решение XV сессии Маслихата города Алматы III-го созыва от 27 апреля 2005 года N 145. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 13 мая 2005 года за N 656. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 13 декабря 2010 года N 388
Сноска. Утратило силу решением ХХХIV-й сессии Маслихата города Алматы IV-го созыва от 13.12.2010 N 388.
В соответствии со статьей 7  закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и   постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций" от 9 сентября 2004 года N 949 Маслихат города Алматы III-го созыва  РЕШИЛ :
1. Переутвердить решение X-й сессии Mаслихата города Алматы III-го созыва от 20 октября 2004 года "О внесении изменений и дополнений в решение внеочередной XXVII-й сессии Алматинского городского Mаслихата II-го созыва от 16 сентября 2003 года "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Алматы".
2. Внести в  решение внеочередной XXVII-й сессии Алматинского городского Mаслихата II-го созыва от 16 сентября 2003 года "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Алматы" следующие изменения и дополнения:
1) пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"В состав жилищной помощи входит денежная компенсация, предназначенная для возмещения затрат в связи с повышением тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций. Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон осуществляется путем включения разницы увеличения абонентской платы за телефон в сумму расходов на содержание жилища и потребления коммунальных услуг";
2) пункт 13 дополнить абзацем следующего содержания:
"Размер жилищной помощи в части повышения тарифа абонентской платы не может превышать разницы увеличения абонентской платы за телефон";
3) в абзаце втором пункта 14 слова "жилищного пособия" заменить словами "жилищной помощи";
4) пункт 15 после третьего абзаца дополнить абзацем следующего содержания:
"копии документа, подтверждающего факт того, что он является абонентом городской сети телекоммуникаций (договор либо квитанция-счет за услуги телекоммуникации);";

5) 17-ші тармақта "қызметтер үшін" сөздерінен кейін "және байланыс қызметтері үшін" сөздерімен толықтырылсын;
6) 20-шы тармақта "тұрғын үй-коммуналдық қызмет" сөздерінен кейін "және байланыс қызметтері" сөздерімен толықтырылсын;
7) 24-ші тармақтың төртінші абзацында "коммуналдық қызмет" сөздерінен кейін  "және байланыс қызметтер" сөздерімен толықтырылсын;
8) 29-шы тармақта "Алматы қаласының бюджеті" сөздері "Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарымен қарастырылған тәртіпте, мемлекеттік бюджеттің" сөздерімен алмастырылсын;
3. Осы шешім мемлекеттік тіркеуден өткен сәттен бастап заңды күшіне ие болады, жарияланған күнінен 10 күн өткенде қолданысқа енгізіледі, 2004 жылдың 9 қыркүйегінен бастап туындаған қатынастарға таратылады.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау әлеуметтік мәселелер және денсаулық сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына (Е.Тәжиев), Алматы қаласы әкімінің орынбасары Р.Шамсутдиновқа жүктелсін.
ІІІ-сайланған Алматы
қаласының Мәслихатының
ХV-сессиясының төрағасы              Т. Төлендиев
ІІІ-сайланған Алматы
қаласының Мәслихатының
хатшысы                             Т. Мұқашев

5) пункт 17 после слова "услуги" дополнить словами: "и за услуги связи";
6) в пункте 20 после слова "услуги" дополнить словами "и на услуги связи";
7) в абзаце четвертом пункта 24 после слова "жилища" слово "и" заменить знаком запятая и в конце абзаца дополнить словами: "и на услуги связи";
8) в пункте 29 слова "бюджета города Алматы" заменить словами "государственного бюджета в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан";
3. Настоящее решение приобретает юридическую силу с момента государственной регистрации, вводится в действие по истечению 10 дней со дня опубликования, распространяется на отношения возникшие с 9 сентября 2004 года.
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам и здравоохранению (Тажиев Е.Б.), заместителя акима города Алматы Шамсутдинова Р.Ш
Председатель
ХV-й сессии Маслихата
города Алматы III-го созыва         Т. Толендиев
Секретарь Маслихата города
Алматы III-го созыва               Т. Мукашев