Әлеуметтік маңызы бар тауарларды және қызмет көрсетулерді жабдықтаушы-кәсіпорындармен жұмыс бойынша қалалық комиссия құру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 15 ақпандағы N 19 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 21 ақпанда N 2186 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 16 шілдедегі N 2050 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2007.07.16 N  2050 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 17 тармақшасына сәйкес азаматтардың құқығын қорғау және заңдылық мүддесін тиімді сақтау саласындағы мемлекеттің бірыңғай саясатын жүзеге асыру мақсатында Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік маңызы бар тауарларды қызмет көрсетулерді жабдықтаушы-кәсіпорындармен жұмыс бойынша қалалық комиссия құрылсын (бұдан былай-Комиссия).
2. Тауарларды және қызмет көрсетулерді жабдықтаушы-кәсіпорындармен жұмыс бойынша комиссия туралы ұсынылған Ереже бекітілсін (қосымша).
3. Өскемен қаласы әкімінің орынбасары Ю.А. Кудинов қала әкіміне заңнамадағы белгіленген тәртіпте соңынан Өскемен қалалық мәслихатының сессиясында бекіту үшін Комиссияның жеке құрамын келісімге тапсырсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Өскемен қаласы әкімнің бірінші орынбасары Н.Ш. Тлешевке жүктелсін.
Өскемен қаласының әкімі
Өскемен қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 15 ақпандағы
N 19 қаулысымен
бекітілген
Өскемен қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 15 ақпандағы
N 19 қаулысына
қосымша
Әлеуметтік маңызы бар тауарларды және қызмет көрсетулерді
қоюшы кәсіпорындармен жұмыс бойынша қалалық комиссия туралы
Ереже
1. Жалпы ереже
1. Әлеуметтік маңызы бар тауарларды және қызмет көрсетулерді жабдықтаушы-кәсіпорындармен жұмыс бойынша қалалық комиссия (әрі қарай мәтін бойынша-Комиссия) консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Заңдарын, Президенттің және Үкіметтің актілерін және Қазақстан Республикасының басқа да құқықтық-нормативтік актілерін, сонымен қатар осы Ережені басшылыққа алады.
3. Заңнамамен белгіленген тәртіпте Комиссияның дербес құрамы бекітілсін.
2. Комиссияның міндеттері мен құқығы
4. Комиссияның негізгі міндеттері болып табылады:
1) әлеуметтік маңызы бар тауарлар мен қызмет көрсетулерді жабдықтаушылардың ұсынған тариф жобасын талдау (бағасы, жинау ставкасы), қолданыстағы тариф (бағасы, жинау ставкасы) мониторингін жүзеге асыру;
2) әлеуметтік маңызы бар тауарларға және қызмет көрсетулерге тариф жобасы бойынша (бағасы, жинау ставкасы) ұсыныстарды өңдеу, қажет болған заңнамамен бекітілген тәртіпте көпшіліктің алдында тыңдалуымен қала әкімінің қарауына енгізу;

О создании городской комиссии по работе с предприятиями-поставщиками социально значимых товаров и услуг
Постановление Акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 15 февраля 2005 года N 19. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 21 февраля 2005 года за N 2186. Утратило силу постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 16 июля 2007 № 2050
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 16.07.2007 № 2050.
В целях реализации единой государственной политики в области охраны прав и эффективной защиты законных интересов граждан в соответствии с подпунктом 17 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республики Казахстан" акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать городскую комиссию по работе с предприятиями-поставщиками социально значимых товаров и услуг (далее - Комиссия).
2. Утвердить Положение о комиссии по работе с предприятиями-поставщиками товаров и услуг (приложение).
3. Заместителю акима города Усть-Каменогорска Кудинову Ю.А. представить акиму города на согласование персональный состав Комиссии для последующего утверждения на сессии Усть-Каменогорского городского маслихата, в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Усть-Каменогорска Тлешева Н. Ш.
Аким города Усть-Каменогорска
Приложение
к постановлению акимата
города Усть-Каменогорска
от 15 февраля 2005 года
Утверждено
постановлением акимата
города Усть-Каменогорска
от 15 февраля 2005 года
Положение
о городской комиссии по работе с предприятиями-поставщиками
социально значимых товаров и услуг
1. Общие положения
1. Городская комиссия по работе с предприятиями-поставщиками социально значимых товаров и услуг (далее по тексту-Комиссия) является консультативно-совещательным органом.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Персональный состав Комиссии утверждается в установленном законодательством порядке.
2. Задачи и права Комиссий
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) осуществление мониторинга действующих тарифов (цен, ставок сбора), анализ предлагаемых поставщиками проектов тарифов (цен, ставок сбора) на социально-значимые товары, услуги;
2) выработка предложений по проектам тарифов (цен, ставок сбора) на социально-значимые товары и услуги, внесение их на рассмотрение акиму города с последующей организацией при необходимости публичных слушаний в установленном порядке;

3) қалада тариф саясатының енгізілуі бойынша әлеуметтік-маңызы бар тауарлар мен қызмет көрсетулерді жабдықтаушылармен жұмысты жетілдіру жөнінде өкілетті органдарға ұсыныс енгізу;
4) Комиссия құзырына қатысты басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
5. Өзінің міндеттеріне сәйкес Комиссияның келесідей құқықтары бар:
1) орталық атқару және басқа мемлекеттік органдар мен ұйымдармен өзара іс-әрекеттер жасауға;
2) Комиссия мәжілісіне шақыруға және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерін Комиссия құзырына кіретін сұрақтары бойынша тыңдауға;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік және басқа да ұйымдардан Комиссия міндеттерін жүзеге асыру үшін қажетті материалдарды алуға және сұрауға;
4) Комиссия құзыретіне қатысты қажетті материалдарды өңдеу үшін ұйымдар мен мамандарды тарту арқылы сараптама және жұмыс тобын ұйымдастыруға.
3. Комиссияның іс-әрекеттерін ұйымдастыру
6. Комиссия төрағадан, төрағаның орынбасары, хатшысы және Комиссия мүшелерінен тұрады.
7. Комиссия төрағасы олардың іс-әрекеттеріне басшылық жасайды, мәжілістеріне төрағалық етеді, олардың жұмыстарын жоспарлайды, қабылданған шешімдердің жүзеге асырылуына жалпы бақылау жасайды. Төрағаның болмаған кезеңінде оның қызметтерін орынбасары орындайды.
8. Комиссия хатшысы жұмыстарды ұйымдастыруды, тиісті құжаттарды, материалдарды дайындауды және комиссия мәжілісінен кейінгі хаттамаларды ресімдеуді жүзеге асырады.
9. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды. Комиссия хатшысы қала әкімі аппаратының қызметшісі болып табылады және оны комиссия төрағасы тағайындайды.
10. Комиссия мәжілісі қажеттігіне қарай өткізіледі. Комиссия мәжілісі Комиссия мүшелерінің жалпы санының үштен екі бөлігі қатысқан жағдайда өкілетті деп саналады.
11. Мәжілістің күн тәртібі, сонымен қатар өткізетін уақыты мен орнын Комиссия төрағасы Комиссия мүшелерінің келісімімен анықтап және нақтылайды.
12. Комиссия шешімі кеңестік сипатта болады және ашық дауыспен қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе қабылданды деп саналады. Комиссия мүшелерінің ерекше пікірге құқықтары бар, егер ол мазмұндалса жазбаша жазылуы және Комиссия хаттамасына қоса тіркелуі тиіс.
Өскемен қаласы әкімі
аппаратының басшысы

3) внесение предложений в уполномоченный орган по совершенствованию работы с поставщиками социально значимых товаров, услуг по ведению тарифной политики в городе;
4) осуществление иных задач, относящихся к компетенции Комиссии.
5. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с исполнительными и другими государственными органами и организациями;
2) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов и организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
4) организовывать экспертные и рабочие группы с привлечением организаций и специалистов для подготовки необходимых материалов, выработки предложений, относящихся к компетенции Комиссии.
3. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссия состоит из председателя, заместителя председателя, секретаря и членов Комиссии.
7. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией принятых решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
8 Организацию работы, подготовку соответствующих документов, материалов и оформление протокола после заседания комиссии осуществляет секретарь Комиссии.
9. Секретарь комиссии не является членом комиссии. Секретарь комиссии является сотрудником аппарата акима города и назначается председателем комиссии.
10. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
11. Повестка дня заседаний, а также место и время проведения определяется и уточняется председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
12. Решение Комиссии носит рекомендательный характер и принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.
Руководитель аппарата акима города