"Өтiнiш берушiлердiң (лицензия алуға талапкерлердiң) және (немесе) лицензиаттардың бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келуіне сараптамалық бағалау жүргiзу үшiн жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2005 жылғы 8 тамыздағы N 243 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 25 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4210. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 26 шілдедегі № 163/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 26.07.2013 № 163/НҚ бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 20-бабының 6) және 10) тармақшаларына сәйкес және ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Өтiнiш берушiлердiң (лицензия алуға талапкерлердiң) және (немесе) лицензиаттардың бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келуіне сараптамалық бағалау жүргiзу үшiн жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2005 жылғы 8 тамыздағы N 243  бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3816 тіркелген және Заң газетінде 2005 жылғы 5 қазандағы N 119 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өтiнiш берушiлердiң (лицензия алуға талапкерлердiң) және (немесе) лицензиаттардың бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келуіне сарапшылық бағалау жүргiзу үшiн жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі нұсқаулықта:
4-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
4-тармақтың 3) тармақшасындағы "Өтініш берушілердің біліктілік талаптарына сай екеніне сараптамалық бағалауды жүргізу бойынша сараптама орталығының немесе сарапшының жұмыс түрлерінің тізбесі" атты қосымшасы бар белгіленген үлгідегі ресми" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақта:
үшінші абзацтағы "міндетті түрде материалдық-техникалық база орналасқан жерге барып" деген сөздер "қажет болған ретте материалдық-техникалық база орналасқан жерге барып" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақ алынып тасталсын;
11-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметті жүзеге асыру құқығына арналған мемлекеттік лицензиясының көшірмесін;";
3) тармақшада "тіркеу туралы куәліктің" деген сөзден кейін "салық органдарында есепке тұру туралы куәліктің көшірмелерін" деген сөздермен толықтырылсын;
5) және 6) тармақшалар алынып тасталсын;
7) және 8) тармақшалары "жоғарғы кәсіби" деген сөздерден кейін "(орта арнайы)" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 8 августа 2005 года N 243 "Об утверждении Инструкции по аккредитации физических и юридических лиц для проведения экспертной оценки на соответствие заявителей (соискателей лицензий) и (или) лицензиатов квалификационным требованиям"
Приказ Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 21 апреля 2006 года N 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2006 года N 4210. Утратил силу приказом первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра регионального развития Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 163/НҚ
Сноска. Утратил силу приказом первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 26.07.2013 № 163/НҚ.
В соответствии с подпунктами 6) и 10)  статьи 20  Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и в целях приведения ведомственных нормативных правовых актов действующему законодательству  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  Приказ  Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 8 августа 2005 года N 243 "Об утверждении Инструкции по аккредитации физических и юридических лиц для проведения экспертной оценки на соответствие заявителей (соискателей лицензий) и (или) лицензиатов квалификационным требованиям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3816 и опубликованный в Юридической газете 7 октября 2005 года N 185-186 (919-920) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по аккредитации физических и юридических лиц для проведения экспертной оценки на соответствие заявителей (соискателей лицензий) и (или) лицензиатов квалификационным требованиям, утвержденной указанным приказом:
подпункт 2) пункта 4 исключить;
в подпункте 3) пункта 4 слова ", которое имеет обязательное приложение "Перечень видов работ экспертного центра или эксперта по проведению экспертной оценки заявителей на их соответствие квалификационным требованиям" исключить;
в пункте 5:
в абзаце третьем слова "с обязательным выездом" заменить словами "с выездом при необходимости";
пункт 6 исключить;
в пункте 11:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) копии государственной лицензии на право осуществления деятельности в области архитектуры, градостроительства и строительства;";
подпункт 3) после слов "хозяйствующего субъекта" дополнить словами ", копии свидетельства о постановке на учет в налоговых органах";
подпункты 5) и 6) исключить;
подпункты 7) и 8) после слов "высшего профессионального" дополнить словами "(среднего специального)";

16-тармақтың 1) тармақшасындағы "немесе оның қолданысы уақытша тоқтатылуы" деген сөздер алынып тасталсын;
18-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) мемлекеттік лицензияның қолданысын тоқтатқан жағдайда;";
1-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Сәулет-құрылыс бақылау және инспекциялау басқармасы:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күні өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігінің Құрылыс және
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
істері комитеті төрағасының
2006 жылғы 21 сәуірдегі
N 158 бұйрығына қосымша
"Өтiнiш берушiлердiң (лицензия
алуға талапкерлердiң) және
(немесе) лицензиаттардың
бiлiктiлiк талаптарына сәйкес
келуіне сараптамалық бағалау
жүргiзу үшiн жеке және заңды
тұлғаларды аккредиттеу
жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасы
___________                                            ____________
(серия)                                                 (номер)
АККРЕДИТТЕУ КУӘЛІГІ
Cәулет, қала құрылыс және құрылыс саласындағы біліктілік талаптарына
сай екеніне Қазақстан Республикасының ______________________________
(облыстың (облыстардың), ____________________________________________________________________
астананың, республикалық маңызы бар қаланың атауы. Қазақстан
____________________________________________________________________                   Республикасының аумағы)
аумағында сай лицензиаттарға (лицензияға алуға талапкерлерге)
сараптамалық бағалау - техникалық аудит пен сараптама жүргізуге
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, мекен-жайы, деректемелері
____________________________________________________________________
(соның ішінде оның филиалдары мен өкілдіктері)
құқық беріледі.
_________________________________  ____________  __________________
(Сәулет, қала құрылысы және           (қолы)         (аты-жөні)
құрылыс істері жөніндегі
уәкілетті мемлекеттік органның
бірінші басшысы)                   200___жылғы ______ _____________
(күні)     (айы)
Жыл сайын мерзімін ұзартып тұру қажет.
Ескерту: Аккредиттеу куәлігін ресімдеу бланкінің бір жақ
бетіне мемлекеттік (сол жақта) және орыс (оң жақта) тілдеріндегі
мәтінді оңтайлы орналастыра отырып жүзеге асырылады.".

в подпункте 1) пункта 16 слова "или приостановления ее действия" исключить;
пункт 18 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) в случае приостановления действия государственной лицензии;";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению архитектурно-строительного контроля и инспектирования:
обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Приложение к
приказу Председателя Комитета по делам
строительства и жилищно-коммунального
хозяйства Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
от 21 апреля 2006 года N 158
"Приложение 1 к Инструкции по
аккредитации физических и юридических
лиц для проведения экспертной оценки
на соответствие заявителей соискателей
лицензий и (или) лицензиатов
квалификационным требованиям"
Государственный герб
Республики Казахстан
____________                                       _______________
(серия)                                              (номер)
АККРЕДИТАЦИОННОЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО
___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, реквизиты юридического лица
___________________________________________________________________
в том числе его филиалы, представительства)
предоставляется право _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица)
осуществления экспертной оценки - технического аудита и экспертизы
лицензиатов (соискателей лицензии) на соответствие квалификационным
требованиям в сфере архитектурной, градостроительной и строительной
деятельности в Республике Казахстан
___________________________________________________________________
(наименование области (областей), столицы, города
___________________________________________________________________
республиканского значения. Территория Республики Казахстан)
___________________________________________________________________
(Первый руководитель             (подпись)     (фамилия, инициалы)
уполномоченного органа
по делам архитектуры,
градостроительства
и строительства)             ________   ___________ 200__ года
(число)     (месяц)
(печать)
Подлежит ежегодной пролонгации.
Примечание: Оформление аккредитационного свидетельства
осуществляется на государственном (слева)
и русском (справа) языках на одной стороне
бланка с соответствующим оптимальным
размещением текста.