Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 224 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 11 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4487 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 200703.30. N 73 қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.03.30.  N 73  қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  89-бабының 1-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногын одан әрі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ  ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63  қаулысына  (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2803 тіркелген) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгеріс енгізу туралы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2803 тіркелген" Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы  N 246  қаулысымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3122 тіркелген) өзгерістер және толықтырулармен, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы  N 336  қаулысымен, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3330 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы  N 106  қаулысымен, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3569 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы  N 163  қаулысымен, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3697 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 30 қыркүйектегі  N 355  қаулысымен, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3919 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы  N 63  қаулысымен, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4142 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»Қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасының тізіміндегі жеке санаттарға қойылатын талаптар туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 63 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 127  қаулысымен өзгерістер енгізілген, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4251 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
3-тармақта:
бірінші бөлімде "облигациялар" деген сөзден кейін "және жылжымайтын қорлар акциялары" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 224. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2006 года N 4487. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации)
Сноска. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 224 утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 73  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В соответствии с пунктом 1  статьи 89  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", а также в целях дальнейшего развития рынка ценных бумаг Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 15 марта 2004 года  N 63  "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2803) с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 21 августа 2004 года  N 246  "О внесении изменения в постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2803" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3122), постановлением Правления Агентства от 27 ноября 2004 года  N 336  "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3330), постановлением Правления Агентства от 26 марта 2005 года  N 106  "О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3569), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2005 года  N 163  "О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3697), постановлением Правления Агентства от 30 сентября 2005 года  N 355  "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3919), постановлением Правления Агентства от 25 февраля 2006 года  N 63  "О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4142), постановлением Правления Агентства от 27 мая 2006 года  N 127  "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 63 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4251) следующие дополнения и изменение:
в пункте 3:
часть первую после слова "облигаций" дополнить словами "и акций фондов недвижимости";

3-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) эмитенттің жылдық қаржылық есебіне аудитті "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тиісті талаптарға және аудиторлық қызмет саласында реттеулі және кәсіби ұйымдардың қызметіне бақылау жасауды жүзеге асыруды, уәкілетті орган белгілеген қаржы ұйымдарының міндетті аудит жүргізуші аудиторлық ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарына сай келетін аудиторлық ұйымдардың бірі жүргізеді.";
мынадай мазмұндағы 3-2 және 3-3-тармақтармен толықтырылсын:
"3-2. Листингті және ондағы жылжымайтын қорлар акцияларын ең жоғары санат бойынша қор биржасының ресми тізіміне қосар кезде олардың эмитенті осы қаулының 3-тармағының 1), 3), 6), 7), 8), 8-1), 9) тармақшаларымен белгілеген талаптарға сәйкес келуі тиіс, сондай-ақ:
1) эмитентті мемлекеттік тіркеу оның акцияларын ресми тізімге кіргізу туралы өтініш бергенге дейін кемінде бір жыл бұрын жүзеге асырылған болса;
2) аудиторлық есеппен расталған қаржылық есепке сәйкес эмитенттің таза активтерінің құны акцияларды ресми тізімге қосу күніне және онда болуы АЕК кемінде 1.200.000 мөлшерін құраса.
3-3. Қор биржасының ресми тізіміне енгізу кезінде және облигациялық бағдарламалар шегінде шығарылатын облигациялардың болуы, ол бағалы қағаздар осы қаулының 3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келуі керек".
4-тармақтың бірінші бөлімінде "ондағы" деген сөзден кейін "(жылжымайтын қорлар акцияларын қоспағанда)";
мынадай мазмұндағы  4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Ең жоғары листингтен кейін келетін онда жылжымайтын акциялардың болуы қор биржасының ресми тізіміне қосар кезде олардың эмитенті осы қаулының 4-тармағының 3), 4), 4-1) тармақшаларымен белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс, сондай-ақ аудиторлық есеппен расталған қаржылық есепке сәйкес оның таза активтерінің құны акцияларды ресми тізімге қосу күніне және онда болуы АЕК кемінде 200.000 мөлшеріне сәйкес келуі тиіс.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3.  Сауда-саттықты ұйымдастырушы осы қаулыны алған күннен бастап он төрт күнде өзінің ішкі құжаттарын осы қаулының талаптарына сәйкес келтірсін.
4. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):

подпункт 6) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"6) аудит годовой финансовой отчетности эмитента производится одной из аудиторских организаций, соответствующих требованиям, установленным Законом Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" и квалификационным требованиям, предъявляемым к аудиторским организациям для проведения обязательного аудита финансовых организаций, установленных уполномоченным органом, осуществляющим регулирование в области аудиторской деятельности и контроля за деятельностью аудиторских и профессиональных организаций.";
дополнить пунктами 3-2 и 3-3 следующего содержания:
"3-2. При включении в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга и нахождении в нем акций фондов недвижимости, их эмитент должен соответствовать требованиям, установленным подпунктами 1), 3), 6), 7), 8), 8-1), 9) пункта 3 настоящего постановления, а также:
1) государственная регистрация эмитента осуществлена не менее чем за один год до подачи заявления о включении его акций в официальный список;
2) стоимость чистых активов эмитента согласно финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, на дату включения акций в официальный список и нахождения в нем составляет не менее 1.200.000 размеров МРП.
3-3. При включении в официальный список фондовой биржи и нахождении в нем облигаций, выпускаемых в пределах облигационной программы, данные ценные бумаги должны соответствовать требованиям, установленным пунктом 3 настоящего постановления.";
абзац первый пункта 4 после слова "нем" дополнить словами "(за исключением акций фондов недвижимости)";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. При включении в официальный список фондовой биржи по следующей за наивысшей категорией листинга и нахождении в нем акций фондов недвижимости, их эмитент должен соответствовать требованиям, установленным подпунктами 3), 4), 4-1) пункта 4 настоящего постановления, а также стоимость его чистых активов согласно финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, на дату включения акций в официальный список и нахождения в нем составляет не менее 200.000 размеров МРП.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Организатору торгов в течение четырнадцати дней со дня получения данного постановления привести свои внутренние документы в соответствие с требованиями настоящего постановления.
4. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):

1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне және сауда-саттықты ұйымдастырушыға жіберсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства и организатора торгов.
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель