Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін 2007 жылға арналған төлемдердің ставкалары туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 29 қарашадағы N 18/335 шешiмi. Маңғыстау облыстық әділет Департаментінде 2006 жылғы 26 желтоқсанда N 1960 тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасы  Кодексінің  462-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  6-бабы 5-тармағына және "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  10-бабына сәйкес облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін 2007 жылға арналған төлемдердің ставкалары облыстағы қоршаған ортаны қорғау жөніндегі өкілетті орган - Маңғыстау облыстық аумақтық қоршаған ортаны қорғау басқармасы жасаған есептеулердің негізінде бекітілсін (NN 1, 2 қосымшалар).
2. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағалық етуші,
облыстық мәслихат хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 29 қарашадағы
N 18/335 шешіміне 1-қосымша
Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаны ластағаны
үшін 2007 жылға арналған төлемдердің ставкалары
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
(тонна)
Нормативтік төлем
(теңге)
1.
Атмосфераға стационарлық көздерден шығарылған ластағыш заттар*
Шартты белгілер

О ставках платы за загрязнение окружающей среды на 2007 год по Мангистауской области
Решение Мангистауского областного Маслихата от 29 ноября 2006 года N 18/335. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 декабря 2006 года N 1960
В соответствии со статьей 462  Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", с пунктом 5 статьи 6  Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьей 10  Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" областной маслихат  решил :
1. Утвердить ставки платы за загрязнение окружающей среды на 2007 год по Мангистауской области на основании расчетов, составленных уполномоченным органом в области охраны окружающей среды - Мангистауским областным территориальным управлением охраны окружающей среды (Приложения NN 1, 2).
2. Настоящее решение вводится в действие c 1 января 2007 года.
Председательствующий,
секретарь областного маслихата                  Б. Чельпеков
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 29 ноября 2006 года N 18/335
Ставки платы за загрязнения окружающей среды на 2007 год по Мангистауской области
Показатели
Единица измерения
(тонна)
Нормативные платы
(тенге)
1.
Выбросы загрязняющих веществ в атмосферу от стационарных источников*
Усл.т.

1515,0
қауіптілігі аз қалдықтар -  4 сынып
Физ.т.
757,0
усыз қалдықтар -  5 сынып
Физ.т.
378,0
5.
Қайта өңдейтін технологиясы жоқ, қоршаған ортаға радиоактивті қалдықтарды орналастыру:
трансуранды қалдықтар
ГБК
1010,0
альфа-радиоактивті қалдықтар
ГБК
505,0
бета-радиоактивті қалдықтар
ГБК
50,0
ампульді (жабық) радиоактивті көздер***
ГБК
505,0
* - қоршаған ортаны басқару жүйелерінің ИСО 14001 стандартына сәйкес сертификатталған жылу электр станциялары және қазандықтарға ластағыш заттар үшін төлем төмендетілген - 0,12 коэффициенті қолданылады;
** - айыппұл санкциясын салу үшін төлем;
*** - төлем ставкасы қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2006 жылдың 04 қазанында бекітілген "Қоршаған ортаны ластағаны үшін 2007 жылға арналған төлемдердің базалық ставкаларын бекіту туралы" N 295-П  бұйрығынан , ҚР Әділет министрлігінде 01.11.06 ж. N 4443 болып тіркелген, алынған.
Ескерту:  "Қошқар Ата" қалдықтар қоймасының су деңгейін қалыпты ұстауға қолданылатын ақпа сулардың төгінділері үшін нөлдік ставка қолданылады.
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 29 қарашадағы
N 18/335 шешіміне 2-қосымша
Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаны ластағаны
үшін 2007 жылы мұнай-газ саласы кәсіпорындары
төлейтін қосымша ставкалар
N
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
(тонна)
Нормативтік төлем
(теңге)
1.
Газ алауларын жағудан атмосфераға  ластағыш заттардың таралуы
Шартты т.

1515,0
малоопасные отходы -  4 класс опасности
Физ.т.
757,0
нетоксичные отходы - 5 класс опасности
Физ.т.
378,0
5.
Размещение радиоактивных отходов в окружающую среду, по которым отсутствуют технологии переработки:
трансуранновые отходы
ГБК
1010,0
альфа-радиоактивные отходы
ГБК
505,0
бета-радиоактивные отходы
ГБК
50,0
ампульные (закрытые) радиоактивные источники***
ГБК
505,0
* -  плата от выбрасов для тепловых электростанций и котельных, сертифицированных на соответствие стандартам ИСО 14001 на системы  управления охраны окружающей среды будут взиматься с понижающим коэффициентом 0,12;
** - плата для предъявления штрафных санкций;
*** - ставки платы  взяты согласно  приказа МООС N 295-П от 4.10.2006г. "Об утверждении базовых ставок платы за загрязнения окружающей среды на 2007 год" с регистрацией в Министерстве юстиции от 1.11.2006г. за N 4443.
Примечание: За объем сброса сточных вод, используемых для стабилизации уровня водного зеркала хвостохранилища "Кошкар-Ата", принимается нулевая ставка.
Приложение 2
к решению областного маслихата
от 29 ноября 2006 года N 18/335
Дополнительные ставки платы за загрязение окружающей среды на 2007 год по Мангистауской области для предприятий нефтегазовой отрасли
N
Показатели
Единица измерения
(тонна)
Нормативные ставки
(тенге)
1.
Выбросы загрязняющих веществ в атмосферу от сжигания газа на факелах
Усл.т.