Мүгедектерге әлеуметтік көмектің қосымша түрлерін көрсету туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2006 жылғы 27 маусымдағы № 212 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2006 жылғы 6 шілдеде № 3550 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 31 қазандағы № 480 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 31.10.2022 № 480 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "спорт жарыстарына" сөздерінен кейін "және спорттық-бал билеріне" сөздерімен толықтырылсын - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.12.29 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді) қаулысымен.
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес және "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 16-бабының екінші абзацы негізінде Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 11.02.2014 № 32 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жеке оңалту бағдарламаларына сәйкес арнаулы жүріп-түру құралдарымен қамтамасыз етілетін және спорт жарыстарына және спорттық-бал билеріне қатысатын мүгедектер үшін тегін спорттық кресло-арбалар және биге арналған кресло-арбалар (бұдан әрі- кресло-арбалар) беру түрінде қосымша әлеуметтік көмек белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.12.29 № 575 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді) қаулысымен.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес спорт жарыстарына және спорттық-бал билеріне қатысатын мүгедектерді облыстың бюджет қаражаты есебінен кресло-арбалармен қамтамасыз етсін;
2) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 11.02.2014 № 32 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
3) спорт жарыстарына және спорттық-бал билеріне қатысатын мүгедектерге кресло-арбаларды беруді кезек тәртібімен және облыстың бюджет бөлген қаражат шегінде жүргізсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.12.29 № 575; 11.02.2014 № 32 қаулыларымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об оказании инвалидам дополнительных видов социальной помощи
Постановление Акимата Костанайской области от 27 июня 2006 года № 212. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 июля 2006 года № 3550. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 31 октября 2022 года № 480
Сноска. По всему тексту после слов "в спортивных соревнованиях" дополнить словами "и спортивно-бальных танцах" постановлением акимата Костанайской области от 29.12.2010 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании абзаца второго статьи 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Костанайской области от 11.02.2014 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить для инвалидов, подлежащих обеспечению специальными средствами передвижения согласно индивидуальных программ реабилитации, и принимающих участие в спортивных соревнованиях и спортивно-бальных танцах, дополнительную социальную помощь в виде бесплатного предоставления спортивных кресел-колясок и кресел-колясок для танцев (далее кресло-коляски).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 29.12.2010 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области":
1) инвалидам, принимающим участие в спортивных соревнованиях и спортивно-бальных танцах, предоставить кресла-коляски за счет средств областного бюджета в соответствии с законодательством о государственных закупках;
2) исключен - постановлением акимата Костанайской области от 11.02.2014 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) выдачу кресел-колясок инвалидам, принимающим участие в спортивных соревнованиях и спортивно-бальных танцах, осуществлять в порядке очередности и в пределах средств, выделенных областным бюджетом.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Костанайской области от 29.12.2010 № 575 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.02.2014 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-1. Кресло-арбаларды алу үшін мүгедектер мынадай құжаттарды:
1) өтінішті;
2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндіні;
3) жұмыс беруші–жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақаты немесе кәсіптік ауру салдарынан мүгедек болғандар үшін – жазатайым оқиға туралы актінiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң–жеке кәсіпкердің қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжатты ұсынады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
Ескерту. Қаулы 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы әкімдігінің 11.02.2014 № 32 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Қаулының орындалуын бақылау облысы әкiмiнiң орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсiн.
Облыс әкiмiнің міндетін атқарушы

2-1. Для получения кресел-колясок инвалиды представляют следующие документы:
1) заявление;
2) выписку из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресло-коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением акимата Костанайской области от 11.02.2014 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
Исполняющий обязанности
акима области