"Мемлекеттік кәсіпорындардың монопольды жүзеге асыратын қызметтеріне бағаларды реттеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау агенттігі Төрағасының 1999 жылғы 25 тамыздағы N 61-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті төрағасының 2007 жылғы 8 қаңтардағы N 8-ОД Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 19 қаңтардағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4515 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Бәсекелестікті қорғау агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 12 қарашадағы N 340-НҚ бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Бәсекелестікті қорғау агенттігі Төрағасының 2008.11.12 N 340-НҚ бұйрығымен.
____________________Бұйрықтан үзінді____________________
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың:
1) ...;
2) "Мемлекеттік кәсіпорындардың монопольды жүзеге асыратын қызметтеріне бағаларды реттеу ережесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылғы 19 қаңтарда N 4515 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2007 жылғы 2 ақпанда N 17 (1220) жарияланған "Мемлекеттік кәсіпорындардың монопольды жүзеге асыратын қызметтеріне бағаларды реттеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау агенттігі Төрағасының 1999 жылғы 25 тамыздағы N 61-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті Төрағасының 2007 жылғы 8 қаңтардағы N 8-НҚ бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға                                       Е.Есенбаев
" Мемлекеттік кәсіпорын туралы ", " Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы " Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындардың монопольды жүзеге асыратын қызметтеріне бағаларды реттеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау агенттігі Төрағасының 1999 жылғы 25 тамыздағы N 61-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 930 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2001 ж., N 32, 494-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кәсіпорындардың монопольды жүзеге асыратын қызметтеріне бағаларды реттеу ережесінде:
барлық мәтін бойынша "уәкілетті" деген сөз "монополияға қарсы" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті туралы ережеге сәйкес мемлекеттiк кәсіпорындардың монопольды жүзеге асыратын қызметтерi мен жұмыстарына (бұдан әрi - қызметтер) бiрыңғай есептеу әдiснамасы мен бағаны ұсынуды, қарауды және бекiтудi белгiлеу мақсатында әзірленді".
2-тармақта:
бірінші абзац "(мемлекеттік монополия субъектілерін қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"монополияға қарсы орган - бәсекені қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік орган;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Бағаларды қалыптастыру реттелетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) әрбір түрлері бойынша және өзге қызмет бойынша тұтастай кірістердің, шығыстардың бөлінісі есебінің негізінде жүзеге асырылады.";
21-баптың екінші абзацы ", сондай-ақ көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі қысқарған жағдайда" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бәсекелестікті қорғау комитетінің Ішкі Әкімшілік ету басқармасы (Е.А.Бекбосынов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 25 августа 1999 года N 61-ОД "Об утверждении Правил регулирования цен на услуги монопольно осуществляемые государственными предприятиями"
Приказ Председателя Комитета по защите конкуренций Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 8 января 2007 года N 8-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2007 года N 4515. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (антимонопольное агентство) от 12 ноября 2008 года N 340-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по защите конкуренции (антимонопольное агентство) от 12.11.2008 N 340-ОД.
В соответствии с законами Республики Казахстан " О государственном предприятии ", " О конкуренции и ограничении монополистической деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 25 августа 1999 года N 61-ОД "Об утверждении Правил регулирования цен на услуги монопольно осуществляемые государственными предприятиями" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 930, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 г., N 32, ст. 494) следующие изменения и дополнения:
в Правилах регулирования цен на услуги, монопольно осуществляемые государственными предприятиями, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слова "уполномоченный", "уполномоченного", "уполномоченным" заменить словами "антимонопольный", "антимонопольного", "антимонопольным";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Положением о Комитете по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1237 с целью установления единой методологии расчета и порядка представления, рассмотрения и утверждения цен на услуги и работы (далее - услуги), монопольно осуществляемые государственными предприятиями";
в пункте 2:
абзац первый дополнить словами "(за исключением субъектов государственной монополии)";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"антимонопольный орган - государственный орган в сфере защиты конкуренции и ограничении монополистической деятельности;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Формирование цен осуществляется на основании раздельного учета доходов, затрат по каждому виду регулируемых услуг (товаров, работ) и в целом по иной деятельности.";
абзац второй пункта 21 дополнить словами ", а также в случае сокращения объемов оказываемых услуг (товаров, работ)".
2. Управлению внутреннего администрирования Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (Бекбосынову Е.А.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жариялауды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бәсекелестікті қорғау комитеті Төрағасының орынбасары Р.А.Ақбердинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға

2) обеспечить опубликование настоящего приказа в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан;
3) довести настоящий приказ до сведения территориальных подразделений Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан Акбердина Р.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель