Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов"

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 37 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 27 наурыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4588 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 131 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 131 Қаулысымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
" Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері осы қаулының қосымшасына сәйкес өздерінің күшін жойды деп танылсын.
3. Осы қаулы Нұсқаулықтың 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 39, 41-тармақтарын қоспағанда 2008 жылғы  1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
8. ...
Төрайым                                   Е.Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 131 қаулысының қосымшасы
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. ...
2. ...
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 37 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4588 тіркелген).
4. ...
5. ...
6. ...
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4216 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 212 өзгерістер мен толықтырулары бар қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4447 тіркелген, 2006 жылы 13 желтоқсанда N 215 (1195) "Юридическая газета" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Осы аталған қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы нұсқаулықта:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Сақтандырушының инвестициялық кірісіне сақтанушы қатысатын өмірді сақтандыру сыныбы бойынша сақтандыру ұйымының төлем қабілеттілігі маржасының барынша төмен мөлшерінің мынадай шекті сомаларға тең мәні бар:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық қызмет нәтижесінде сақтандыру ұйымы алған кірістерге сақтандырылушының (пайда алушының) қатысу ережесін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4399 тіркелген) 2006 жылғы 12 тамыздағы N 155 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - N 155 қаулы) осы Нұсқаулықтың 14-1-тармағына, инвестициялық тәуекелді алатын сақтандыру ұйымының шарттарына сай есептелген түзету коэффициенті бойынша түзетіліп қалыптастырылған ішкі резерв қоры сомасының 4 %-нан;
2) осы Нұсқаулықтың 14-1-тармағына сәйкес есептелген әкімшілік шығыстарды жабатын қаржы сомасы белгіленген және сақтандыру ұйымы тәуекел алмайтын шарттарға сәйкес есептелген түзету коэффициенті бойынша түзетіліп қалыптастырылған, N 155 қаулыға сәйкес есептелген ішкі резерв қоры сомасының 1 %-нан;
3) сақтандыру ұйымы инвестициялық тәуекел алмайтын және әкімшілік шығыстарды жабу үшін бөлінген қаржы сомасы белгіленбеген шарттар бойынша осының алдындағы қаржы жылындағы әкімшілік шығыстар сомасының 25 %-нан.";

Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 февраля 2007 года N 37. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2007 года N 4588. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 131
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 131 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4216), с дополнениями и изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 23 сентября 2006 года N 212 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4447, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 13 декабря 2006 года N 215 (1195)), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов, утвержденной указанным постановлением:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Минимальный размер маржи платежеспособности для страховой организации по классу страхование жизни с участием страхователя в инвестиционном доходе страховщика представляет собой значение, равное сумме следующих величин:
1) 4% от суммы внутреннего резервного фонда, рассчитанного в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 августа 2006 года N 155 "Об утверждении Правил участия застрахованного (выгодоприобретателя) в доходах, получаемых страховой организацией в результате инвестиционной деятельности" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4399) - (далее - постановление N 155), скорректированного на поправочный коэффициент, рассчитанный в соответствии с пунктом 14-1 настоящей Инструкции, по договорам, по которым страховая организация несет инвестиционный риск;
2) 1% от суммы внутреннего резервного фонда, рассчитанного в соответствии с постановлением N 155, скорректированного на поправочный коэффициент, рассчитанный в соответствии с пунктом 14-1 настоящей Инструкции, по договорам, по которым страховая организация не несет инвестиционного риска и по которым сумма средств, выделяемая для покрытия административных расходов, фиксирована;
3) 25% от суммы административных расходов за предыдущий финансовый год, по договорам, по которым страховая организация не несет инвестиционный риск и по которым сумма средств, выделяемая для покрытия административных расходов, не фиксирована.";

мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Түзету коэффициенті осының алдындағы қаржы жылының соңына ішкі резервтік қордың жалпы сомасына осының алдындағы қаржы жылының соңындағы ішкі резервтік қордағы қайта сақтандырушының үлесін шегере отырып, N 155 қаулыға сәйкес есептелген ішкі резервтік қордың сомасына қатысты ретінде есептеледі. Осы қатынас 0,85-тен кем болуы мүмкін емес. Егер түзету коэффициенті есебі нәтижесінде алынған шек 0,85-тен кем болса, онда есеп үшін 0,85 алынады.";
16-тармақтың сегізінші абзацындағы "Заңның 48-бабында белгіленген шектеулерді ескеріп, жүзеге асырылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
26-тармақта:
1) тармақшаның төртінші абзацындағы "Нұсқаулықтың" деген сөзден кейін "және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшаның бірінші абзацындағы "(депозиттер)" деген сөз алып тасталсын;
7) "жылжымайтын мүлік түріндегі" сөздерінен кейін "және қаржылық есеп берудің халықаралық стандарттарына сәйкес келетін инвестициялық жылжымайтын мүлік," деген сөздермен толықтырылсын;
27-тармақтың сегізінші-он бірінші абзацтары алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
"27-1. Жоғары өтімді активтердің жеткіліктілігі нормативінің есеп айырысу мәніне қатыссыз ағымдағы есепті айдағы жоғары өтімді активтердің жеткіліктілігі нормативі егер уәкілетті орган мынадай фактілерді анықтаған жағдайда орындалмаған болып есептеледі:
заңды күшіне енген белгіленген сот шешімі бойынша сақтандыру төлемдерін Қазақстан Республикасының міндетті сақтандыру туралы және/немесе сақтандыру (шарт) ережесімен белгіленген мерзімде не сот шешімінде көрсетілген мерзімде уақтылы жүзеге асырмау;
сақтандыру төлемдерін жүзеге асырудан негізсіз бас тарту және/немесе сақтандыру төлемінің мөлшерін негізсіз кеміту туралы заңды күшіне енген сот шешімі.";
28-тармақта:
2) тармақшада:
"(депозиттер)" деген сөз алып тасталсын;
"("Moody's Investors Serviсe" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша)" деген сөздерден кейін "және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Сақтандырушының инвестициялық кірісіне сақтанушының қатысуымен өмірді сақтандыру сыныбы бойынша "өмірді сақтандыру" саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы өз қалауы бойынша осы сынып бойынша қалыптасқан N 155 қаулыға сәйкес есептелген ішкі резерв қорына тең активтерді орналастыруды жүзеге асырады.";
31-тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзацта:
"(депозиттер)" деген сөз алып тасталсын;
"Заңның 48-бабында белгіленген шектеулерді ескере отырып" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзацындағы "(депозиттер)" деген сөз алып тасталсын;

дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Поправочный коэффициент рассчитывается как отношение суммы внутреннего резервного фонда, рассчитанного в соответствии с постановлением N 155, за вычетом доли перестраховщика во внутреннем резервном фонде на конец предыдущего финансового года к общей сумме внутреннего резервного фонда на конец предыдущего финансового года. Данное отношение не может быть менее 0,85. Если величина полученного в результате расчета поправочного коэффициента меньше 0,85, то для расчета принимается 0,85.";
в абзаце восьмом пункта 16 слова ", которые осуществляются с учетом ограничений, установленных статьей 48 Закона" исключить;
в пункте 26:
абзац четвертый подпункта 1) после слова "Инструкции," дополнить словами "и Национальном Банке Республики Казахстан";
в абзаце первом подпункта 2) слово "(депозиты)" исключить;
подпункт 7) после слов "недвижимого имущества" дополнить словами "и инвестиционная недвижимость, соответствующие международным стандартам финансовой отчетности,";
абзацы восьмой - одиннадцатый пункта 27 исключить;
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Независимо от расчетного значения норматива достаточности высоколиквидных активов, норматив достаточности высоколиквидных активов за текущий отчетный месяц считается невыполненным в случае обнаружения уполномоченным органом следующих фактов:
неосуществление страховой выплаты по установленному решению суда, вступившему в законную силу, в сроки, установленные законодательными актами Республики Казахстан об обязательном страховании и/или правилами (договором) страхования либо несвоевременное ее осуществление в сроки, указанные в решении суда;
решение суда, вступившего в законную силу, о необоснованности отказа в осуществлении страховой выплаты и/или необоснованного уменьшения размера страховой выплаты.";
в пункте 28:
в подпункте 2):
слово "(депозиты)" исключить;
после слов "(по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service")" дополнить словами ", и Национальном Банке Республики Казахстан";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"Страховая (перестраховочная) организация, осуществляющая деятельность в отрасли "страхование жизни" по классу страхование жизни с участием страхователя в инвестиционном доходе страховщика, свободно осуществляет размещение активов, равных внутреннему резервному фонду, рассчитанному в соответствии с постановлением N 155, сформированному по данному классу.";
в пункте 31:
в подпункте 1):
в абзаце первом:
слово "(депозиты)" исключить;
слова "с учетом ограничений, установленных статьей 48 Закона" исключить;
в абзаце втором слово "(депозиты)" исключить;

мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) бір заңды тұлғаның активтерін жиынтықты орналастыру сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерінің жалпы сомасының жиырма пайызынан аспауы тиіс.
Бір заңды тұлғаның активтерін жиынтықты орналастыру есебіне ақша, салымдар, бағалы қағаздар, "кері Репо" операциялары, капиталдағы инвестиция енгізіледі;";
2) тармақшадағы "(Заңның 48-бабында белгіленген шектеулерді ескеріп)" деген сөздер алынып тасталсын;
2-қосымшадағы 4-тармақтың "Жалпы сақтандыру бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін нақты төлем қабілеттілігі маржасының есебі" кестесінің оныншы жолындағы ", Заңның 48-бабымен белгіленген шектеулерді ескеріп жүзеге асырылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
3-қосымшадағы 5-тармақтың "Өмірді сақтандыру бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін нақты төлем қабілеттілігі маржасының есебі" кестесінің оныншы жолындағы ", Заңның 48-бабымен белгіленген шектеулерді ескеріп жүзеге асырылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
4-қосымшада:
"Cапа және өтімділік және жоғары өтімді активтер бойынша олардың жіктелімін ескергендегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтер есебі" кестесінде:
2-жолда:
"(депозиттер)" деген сөз алып тасталсын;
("Moody's Investors Serviсe" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) деген сөздерден кейінгі 2-жол ", және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде" деген сөздермен толықтырылсын;
12-жолдағы "жылжымайтын мүліктің" деген сөздерден кейін "және қаржылық есеп берудің халықаралық стандарттарына сәйкес келетін инвестициялық мүлік" деген сөздермен толықтырылсын,";
"Бағалы қағаздары барынша жоғары санат бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген немесе "А-" ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "А3" ("Moody's Investors Serviсe" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) санатынан төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі бар резидент емес сабақтас банктер резидент еншілес банк болып табылатын Қазақстан Республикасының бір екінші деңгейдегі банктерінің салымдарындағы (депозиттеріндегі) инвестициялар мөлшерінің есебі - (HД1) - баланс бойынша активтер сомасының 15 %-нен артық емес" кестесінің атауындағы "(депозиттер)" деген сөз алып тасталсын;
"Барынша жоғары және барынша жоғары санаттан кейінгі санат бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері болып табылмайтын, осы банктің банктік конгломератына кіретін Қазақстан Республикасының эмитенттерінің және Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкінің бағалы қағаздарына салынған инвестициялар мөлшерінің есебі -(HД4) - баланс бойынша активтер сомасының 10%-нан артық емес" кестесінен кейін мынадай мазмұндағы кестемен толықтырылсын:

дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) суммарное размещение активов в одном юридическом лице не может превышать двадцати процентов от общей суммы активов страховой (перестраховочной) организации.
В расчет суммарного размещения активов в одном юридическом лице включаются деньги, вклады, ценные бумаги, операции "обратное Репо", инвестиции в капитал;";
в подпункте 2) слова "(с учетом ограничений, установленных статьей 48 Закона)" исключить;
в строке десятой таблицы пункта 4 "Расчет фактической маржи платежеспособности для страховых (перестраховочных) организаций по общему страхованию" Приложения 2 слова ", которые осуществляются с учетом ограничений, установленных статьей 48 Закона" исключить;
в строке десятой таблицы пункта 5 "Расчет фактической маржи платежеспособности для страховых (перестраховочных) организаций по страхованию жизни" Приложения 3 слова ", которые осуществляются с учетом ограничений, установленных статьей 48 Закона" исключить;
в Приложении 4:
в таблице "Расчет активов страховой (перестраховочной) организации с учетом их классификации по качеству и ликвидности и высоколиквидных активов":
в строке 2:
слово "(депозит)" исключить;
после слов "(по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service")" дополнить словами ", и Национальном Банке Республики Казахстан";
строку 12 после слов "недвижимого имущества" дополнить словами "и инвестиционная недвижимость, соответствующие международным стандартам финансовой отчетности,";
в наименовании таблицы "Расчет размера инвестиций во вклады (депозиты) в одном банке второго уровня Республики Казахстан (в том числе в иностранной валюте), ценные бумаги которого включены в официальный список организатора торгов по наивысшей категории или являющиеся дочерними банками - резидентами, родительские банки - нерезиденты которых имеют долгосрочный рейтинг не ниже категории "А-" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "A3" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") - (НД1) - не более 15% от суммы активов по балансу" слово "(депозиты)" исключить;
после таблицы "Расчет размера инвестиций в ценные бумаги одного банка второго уровня Республики Казахстан и эмитентов Республики Казахстан, входящих в банковский конгломерат данного банка, не являющихся банками второго уровня Республики Казахстан, включенные в официальный список организатора торгов по наивысшей и следующей за наивысшей категории - (НД4) - не более 10% от суммы активов по балансу" дополнить таблицей следующего содержания:

"Бір заңды тұлғаның активтерін жиынтықты орналастыру есебі - (HД4-1) - баланс бойынша активтер сомасының 20%-нан артық емес
№"N
Заңды тұлғаның атауы*
Баланс
бойынша
активтің
атауы
Баланс
бойынша
сомасы
Баланс
бойынша
активтер
сомасының
%-і
1
2
3
4
5
* - активтерде мейлінше көп үлесі бар бес заңды тұлға.";
5-қосымшада:
8007-жол "жылжымайтын мүлік" деген сөзден кейін "және қаржылық есеп берудің халықаралық стандарттарына сәйкес келетін инвестициялық жылжымайтын мүлік" деген сөздермен толықтырылсын";
жолдан кейін
"8080
Осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес
4 топқа сай келетін қаржылық сенім.
ділік рейтингі бар Қазақстан Республи.
касының резидент емес қайта сақтандыру
ұйымы (қайта сақтандыру шарты бойынша)
қайта сақтандыруға берілген сақтандыру
сыйлық ақылары сомасы
";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"8081
Осы Нұсқаулықтың 27-1-тармағының
орындалуы туралы ақпарат***
8082
Бір заңды тұлғаның орналастырылған
активтердің жиынтық сомасы
";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"*** - 3-бағана осы Нұсқаулықтың 27-1-тармағының талаптары бұзылған жағдайда "жоқ" деген сөзбен, талаптары орындалған жағдайда "иә" деген сөзбен толтырылады.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Сақтандыру рыногы субъектілерін және басқа қаржылық ұйымдарды қадағалау департаменті (Қарақұлова Д.Ш.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Ақпарат технологиясы басқармасы (Бейсенбаев А.Ж.) 2007 жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде "Сақтандыруды қадағалау" автоматтандырылған ақпарат жүйесін жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н.Өзбековке жүктелсін.
Төраға

"Расчет суммарного размещения активов в одном юридическом лице -(НД4-1) - не более 20% от суммы активов по балансу
N
Наименование
юридического лица*
Наиме-
нование
актива по
балансу
Сумма по
балансу
% от
суммы
активов по
балансу
1
2
3
4
5
* - пять юридических лиц, имеющих наибольшую долю в активах.";
Приложение 5:
строку 8007 после слов "недвижимого имущества" дополнить словами "и инвестиционная недвижимость, соответствующие международным стандартам финансовой отчетности";
после строки
"
8080
Сумма страховых премий, переданных на
перестрахование (по действующим
договорам перестрахования)
перестраховочной организации-
нерезиденту Республики Казахстан,
имеющему рейтинг финансовой надежности,
подпадающий в группу 4 в соответствии
с приложением 1 к настоящей Инструкции
";
дополнить строками следующего содержания:
"
8081
Информация о выполнении пункта 27-1
настоящей Инструкции***
8082
Совокупная сумма размещенных активов
в одном юридическом лице
";
дополнить примечанием следующего содержания:
"*** - столбец 3 заполняется словом "нет" в случае нарушения требований пункта 27-1 настоящей Инструкции, словом "да" в случае выполнения требований пункта 27-1 настоящей Инструкции.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению информационных технологий (Бейсенбаев А.Ж.) в срок до 1 мая 2007 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Страховой надзор".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель