Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 587 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 10 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5030 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 15.01.2013 № 10 Бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27 шілдедегі 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесі бекітілсін.
2. Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Қ.Қ. Бөрібеков) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
З. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Білім және ғылым Министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Ф.Қуанғановқа жүктелсін.
Министр
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрінің
2007 жылғы 29 қарашадағы
N 587 бұйрығымен бекітілген
Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу
бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға
қабылдаудың үлгі ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына сәйкес меншік нысаны және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан  техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына, жоғары техникалық мектептерге (бұдан әрі - білім беру ұйымдары)  оқуға қабылдаудың тәртібін бекітеді.
2. Білім беру ұйымдарына негізгі орта (жалпы негізгі), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғалар, сондай-ақ, шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қабылданады.
Қазақстан Республикасының азаматтарына және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға, егер олар осы деңгейде бірінші рет білім алатын болса, мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес конкурстық негізде тегін техникалық және кәсіптік білім беріледі.
Шетелдіктердің мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес конкурстық негізде тегін техникалық және кәсіптік білім алуы Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен айқындалады.

Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 587. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2007 года № 5030. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 15.01.2013 № 10.
В соответствии с подпунктом 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального образования.
2. Департаменту технического и профессионального образования (Борибеков К.К.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра образования и науки Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Ф. Куанганова.
Министр
Утверждены
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 29 ноября 2007 года N 587
Типовые правила
приема на обучение в организации образования, реализующие
профессиональные учебные программы технического и
профессионального образования
1. Общие положения
1. Настоящие Типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального образования (далее - Правила) устанавливают порядок приема на обучение в организации технического и профессионального образования, в высшие технические школы (далее - организации образования), независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании" от 27 июля 2007 года.
2. В организации образования принимаются граждане Республики Казахстан, имеющие основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), высшее (высшее профессиональное) образование, лица казахской национальности, не являющиеся гражданами Республики Казахстан, а также иностранные граждане и лица без гражданства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
На конкурсной основе в соответствии с государственным образовательным заказом бесплатное техническое и профессиональное образование предоставляется гражданам Республики Казахстан и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, если образование этого уровня они получают впервые.
Получение иностранцами на конкурсной основе в соответствии с государственным образовательным заказом бесплатного технического и профессионального образования определяется международными договорами Республики Казахстан.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
3. Білім беру ұйымдарына оқуға түсу кезінде:
1) I, II топтардағы мүгедектер, бала кезінен мүгедектер, мүгедек-балалар арасынан шыққан азаматтар үшін;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушылар мен соғыс мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін;
3) Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес ауылдың (селоның) әлеуметтік экономикалық дамуын айқындайтын мамандықтар бойынша ауыл (село) жастары арасынан шыққан азаматтар үшін;
4) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін;
5) жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін "Техникалық және кәсіптік, орта оқу орнынан кейінгі және жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға түсу кезінде қабылдау квотасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 наурыздағы N 296 қаулысымен бекітілген қабылдау квотасы көзделеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
4. Техникалық және кәсіптік (кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта), жоғары (кәсіптік жоғары) білімі бар азаматтар білім беру ұйымдарына оқытудың қысқартылған мерзімін көздейтін тиісті кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша оқуға қабылданады.
Аталған санаттағы тұлғалар үшін түсу емтихандары пәндерінің тапсыру нысаны мен тізбесін білім беру ұйымдары белгілейді.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
5. Мемлекеттік құпиялармен жұмыс істеу талап етілетін техникалық және кәсіптік білімнің жекеленген мамандықтары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырыстарымен оқуға қабылдау Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты бар білім беру ұйымдарында жүзеге асырылады.
2. Құжаттарды қабылдауды ұйымдастыру және түсу емтихандарын
өткізу
Ескерту. 2-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
6. Білім беру ұйымдарына оқуға азаматтардың өтініштерін қабылдау, ұйымдастыру, түсу емтихандарын өткізу және білім алушылар құрамына қабылдау үшін қабылдау комиссиясы құрылады, ол өз жұмысын 1 маусымнан кешіктірмей бастайды.

Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
3. При поступлении на обучение в организации образования предусматривается квота приема утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2008 года N 296 "Об установлении квоты приема при поступлении на учебу в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" для:
1) граждан из числа инвалидов I и II групп, инвалидов с детства, детей-инвалидов;
2) лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны и инвалидам войны;
3) граждан из числа аульной (сельской) молодежи на специальности, определяющие социально-экономическое развитие аула (села), согласно приложению 1 к настоящим правилам.
4) лиц казахской национальности не являющихся гражданами Республики Казахстан;
5) детей-сирот и детей оставшихся без попечения родителей.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
4. Граждане, имеющие техническое и профессиональное (начальное профессиональное, среднее профессиональное), высшее (высшее профессиональное) образование могут приниматься в организации образования на обучение по соответствующим профессиональным учебным программам, предусматривающим сокращенные сроки обучения.
Форма сдачи и перечень предметов вступительных экзаменов для данной категории лиц устанавливается организацией образования.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
5. Прием на обучение по государственному образовательному заказу по отдельным специальностям технического и профессионального образования, требующим работы с государственными секретами осуществляется в организациях образования, имеющих разрешение органов национальной безопасности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах.
2. Организация приема документов и
проведения вступительных экзаменов
Сноска. Наименование главы 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
6. В организациях образования для приема заявлений граждан на обучение, проведения вступительных экзаменов и зачисления в состав обучающихся создается приемная комиссия, которая начинает свою работу не позже 1 июня.

7. Білім беру ұйымдарына қабылдау комиссияларының өңірлерге барып азаматтарды оқуға қабылдау жұмысын ұйымдастыру құрылтайшының келісімі бойынша шешіледі.
8. Қабылдау ережелері, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды ұйымдастыру жөніндегі қабылдау комиссияларының шешімі туралы ақпарат, түсу емтихандарын өткізу жөніндегі кесте, оқуға түскені туралы нәтижелер уақытылы оқуға түсушілердің назарына жеткізілуі қажет.
9. Білім беру ұйымдарына оқуға азаматтардың өтініштерін қабылдау:
орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқудың күндізгі нысанына 20 маусым мен 20 тамыз аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына 20 маусым мен 20 қыркүйек аралығында; өнер және мәдениет мамандықтары бойынша 20 маусым мен 20 шілде аралығында;
жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқудың күндізгі нысанына 20 маусым мен 20 тамыз аралығында, оқудың кешкі нысанына 20 маусым мен 20 қыркүйек аралығында жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
10. Алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
11. Оқуға түсушілер білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы өтінішіне білімі туралы құжаттың түпнұсқасын, N 086-У нысаны бойынша медициналық анықтаманы (І және ІІ топтағы мүгедектер мен бала жасынан мүгедектер үшін медициналық-әлеуметтік сараптаманың қорытындысы), 3х4 көлемдегі 4 суретті қоса береді.
Оқуға түсушінің тұлғасын куәландыратын құжаттар жеке, ата-аналарымен немесе заңды тұлғалармен ұсынылады.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар тұратын жерінде тіркелгені туралы белгісі бар Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға құқық берілген құжатты ұсынады:
шетелдік - шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты;
азаматтығы жоқ тұлға - азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
босқын - босқынның куәлігі;
паналатуды іздеуші тұлға - паналатуды іздеуші тұлғаңың куәлігі;
оралман - оралман куәлігі немесе көші-қон карточкасы.
Аталған талаптар Консулдық қатынастар туралы және Дипломатиялық қатынастар туралы Вена конвенциясына сәйкес елшіліктер мен консулдықтардың қызметкерлеріне таратылмайды.
Қазақстан Республикасында уақытша тұратын тұлғалар төлқұжат көшірмесін және көші-қон карточканың көшірмесін көрсетеді.
Оқытудың нысандары бойынша және шарттық (ақылы) негізде оқуға түсушілердің өтініштері жеке тіркеледі және ескеріледі.
кешенді тестілеу (жоғары оқу орындарына түсу үшін ағымдағы жылы кешенді тестілеуге қатысқан өткен жылдар түлектері) немесе нәтижелері туралы сертификатын тапсырған (ағымдағы жылы ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысқан жалпы орта білімді бітірушілер) азаматтар оқуға түсу емтихандарынан босатылады және міндетті түрде 17-тармақта көрсетілген шарттарға сәйкес конкурсқа жіберіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда, өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2010.09.28 N 466  (ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

7. Организация работы приемных комиссий организации образования по приему граждан на обучение с выездом в регионы решается по согласованию с учредителем.
8. Информация о правилах приема, а также решения приемных комиссий по организации приема заявлений, расписания по проведению вступительных экзаменов, результаты зачисления должны своевременно доводиться до поступающих.
9. Прием заявлений граждан на обучение в организациях образования осуществляется:
по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, на очную форму обучения с 20 июня по 20 августа; на вечернюю и заочную формы обучения с 20 июня по 20 сентября, по специальностям искусства и культуры с 20 июня по 20 июля;
по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям с 20 июня по 20 августа, на вечернюю форму обучения с 20 июня по 20 сентября.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
10. (исключен приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
11. К заявлению о приеме на обучение в организации образования поступающие прилагают подлинник документа об образовании, медицинскую справку по форме N 086-У (для инвалидов I и II группы и инвалидов с детства - заключение медико-социальной экспертизы), 4 фотокарточки размером 3х4.
Документы, удостоверяющие личность поступающего, предъявляются лично, родителями или законными представителями.
Иностранцы и лица без гражданства представляют документ на право постоянного проживания в Республике Казахстан с отметкой о регистрации по месту проживания:
иностранец - вид на жительство иностранного гражданина в Республике Казахстан;
лицо без гражданства - удостоверение лица без гражданства;
беженец - удостоверение беженца;
лицо, ищущее убежище - свидетельство лица ищущего убежище;
оралман - удостоверение оралмана или миграционную карточку.
Данное требование не распространяется на сотрудников посольств и консульств, в соответствии с Венской конвенцией о консульских сношениях и Венской конвенцией о дипломатических сношениях.
Лица, временно проживающие в Республике Казахстан, представляют копию документов удостоверяющих личность или копию миграционной карточки.
Заявления от поступающих по формам обучения и на договорной (платной), основе регистрируются и учитываются отдельно.
Граждане, предоставившие сертификат комплексного тестирования (выпускники прошлых лет, участвовавшие в комплексном тестировании в текущем году для поступления в высшие учебные заведения) или сертификат о результатах ЕНТ (выпускники общего среднего образования текущего года, участвовавшие в едином национальном тестировании), освобождаются от вступительных экзаменов и допускаются к конкурсу согласно условиям, указанным в пункте 17 .
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ; с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 28.09.2010 № 466 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).

12. Түсу емтихандары орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша және:
жалпы орта, мамандық бейне сәйкес келмейтін техникалық және кәсіптік білімі бар оқуға түсушілер үшін үш пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі, Қазақстан тарихы және мамандық бейіні бойынша пән) өткізіледі;
негізгі жалпы білімі бар оқуға түсушілер - негізгі жалпы білімнің оқу бағдарламалары көлемінде 2 пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі және мамандық бейіні бойынша пән);
Жоғарғы техникалық мектепке оқуға түсушілер үшін түсу емтихандары негізгі жалпы білімнің оқу бағдарламалары көлемінде 3 пән бойынша (қазақ немесе орыс тілі, математика және мамандық бейіні бойынша пән) өткізіледі.
Түсу емтихандарының нысанын білім беру ұйымдары белгілейді.
Жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқуға түсушілерге арналған түсу емтихандары әңгімелесу нысанында өткізіледі.
Білім беру ұйымдарына оқуға түсушілер түсу емтихандарын қазақ немесе орыс тілдерінде тапсырады.
Мамандық бейіні бойынша пәні осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес айқындалады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
13. Білім беру ұйымдарына өнер және мәдениет мамандықтары бойынша оқуға түсетін азаматтар 3-қосымшаға сәйкес білім беру ұйымдарымен бекітілген бағдарламалар бойынша өткізілетін арнайы немесе шығармашылық емтихандар тапсырады.
Арнайы немесе шығармашылық емтихандар бойынша "қанағаттанарлықсыз" деген баға алған немесе емтиханға себепсіз келмей қалған азаматтар емтиханға жіберілмейді.
11-тармақта көрсетілген негізгі орта және жалпы орта білімі бар азаматтар үшін түсу емтихандарының нысаны тестілеу немесе пәндер бойынша емтихандар білім беру ұйымымен белгіленеді. Білім беру ұйымдарына оқуға түсушілер түсу емтихандарын қазақ немесе орыс тілдерінде тапсыруды таңдауға құқылы.
14.  Орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білімнің білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқуға түсетін азаматтар үшін оқудың күндізгі нысанына түсу емтихандары 1 тамыз бен 28 тамыз аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына 1 тамыз бен 25 қыркүйек аралығында; өнер және мәдениет мамандықтары бойынша арнайы немесе шығармашылық емтихандары 21 шілде мен 28 шілде аралығында өткізіледі.

12. Вступительные экзамены для поступающих на обучение по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, и имеющих:
общее среднее, техническое и профессиональное образование, не соответствующее профилю специальности, проводятся по трем предметам (казахский язык или русский язык, история Казахстана и предмет по профилю специальности);
основное общее образование - по двум предметам в объеме учебных программ основного общего образования (казахский или русский язык и предмет по профилю специальности).
Для поступающих в высшие технические школы вступительные экзамены проводятся по трем предметам в объеме учебных программ основного общего образования (казахский или русский язык, математика и предмет по профилю специальности).
Формы вступительных экзаменов устанавливаются организацией образования.
Вступительные экзамены для поступающих на обучение по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям, проводятся в форме собеседования.
Поступающие в организации образования сдают вступительные экзамены на казахском или русском языках.
Предмет по профилю специальности определяется согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
13. Граждане, поступающие на обучение в организации образования по специальностям искусства и культуры сдают специальные или творческие экзамены, которые проводятся по программам, утвержденным организацией образования согласно приложению 3 .
Граждане, получившие по специальным или творческим экзаменам оценку "неудовлетворительно" или не явившиеся на них без уважительной причины, к остальным экзаменам не допускаются.
Формы вступительных экзаменов для граждан, имеющих основное среднее, общее среднее образование, указанных в пункте 12, тестирование или экзамены по предметам, устанавливаются организацией образования. Поступающие в организации образования сдают вступительные экзамены на казахском или русском языках.
14. Для граждан, поступающих на обучение по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, вступительные экзамены проводятся: на очную форму обучения с 1 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения с 1 августа по 25 сентября; по специальностям искусства и культуры специальные или творческие экзамены проводятся с 21 июля по 28 июля.

Жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары оқудың күндізгі нысанына түсетін азаматтар үшін әңгімелесу 1 тамыз бен 28 тамыз аралығында, оқудың кешкі нысанына 1 тамыз бен 25 қыркүйек аралығында өткізіледі.
Түсу емтихандарын өткізу кезінде:
1) тестілеу нысанында әрбір пән бойынша тестілеу тапсырмаларының саны 30 болып белгіленеді. Әрбір тест тапсырмасының дұрыс жауабы 1 балмен бағаланады. Тестілеуге үш пән бойынша 2 сағат 15 минут, ал екі пән бойынша 1 сағат 30 минут беріледі. Дұрыс жауаптар коды тестілеу аяқтала салысымен ілінеді. Тестілеу нәтижелері ол өткізілген күні хабарланады;
2) пәндер бойынша емтихандардың, түсу емтихандарының нәтижелері бойынша алынған "3", "4", "5" бағаларын қабылдау комиссиясы мынадай шкала бойынша: "3" - 10 балл, "4" - 20 балл, "5" - 30 балдарға ауыстырады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
15. Бірыңғай талаптарды сақтауды қамтамасыз ету және тест тапсырмаларын (сұрақтарын) бағалау және пәндер емтихандары кезіндегі даулы мәселелерді шешу, түсушілердің құқығын қорғау мақсатында оқу орнында апелляциялық комиссия құрылады.
Тестілеу немесе пәндер бойынша түсу емтихандарының нәтижелерімен келіспеген азамат апелляцияға беруіне болады.
Апелляция қабылдау комиссиясына емтихандарының нәтижелері хабарланғаннан кейін бір тәулік ішінде беріледі және түсу бойы өтініш берушінің қатысуымен аппеляциялық комиссияда қаралады.
16. Тестілеуді немесе пәндер бойынша түсу емтихандарын қайта тапсыруға болмайды.
3. Білім алушылар құрамына қабылдау
17. Білім беру ұйымдарына білім алуға азаматтарды қабылдау конкурстық негізде азаматтардың өтініштері бойынша жүзеге асырылады. Конкурстың шарттары білім алу құқықтарын сақтауға кепілдік беруге және неғұрлым қабілетті және тиісті деңгейдегі техникалық және кәсіптік білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын, оның ішінде жоғары техникалық мектептердің интеграцияланған білім беретін оқу бағдарламаларын меңгеруге даярлығы бар азаматтарды қабылдауды қамтамасыз етуге тиіс.
Орта буын мамандарын даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім алушылардың құрамына қабылдау конкурстық негізде күндізгі оқу нысанына 25 тамыз бен 30 тамыз аралығында, оқудың кешкі және сырттай нысанына 15 қыркүйек пен 30 қыркүйек аралығында жүзеге асырылады.

Для граждан, поступающих на очную форму обучения по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям, собеседование проводится с 1 августа по 28 августа, на вечернюю форму обучения с 1 августа по 25 сентября.
При проведении вступительных экзаменов:
1) в форме тестирования количество тестовых заданий (вопросов) по каждому предмету 30; правильный ответ на каждое тестовое задание оценивается 1 баллом; на тестирование по трем предметам отводится 2 часа 15 минут, а по двум предметам - 1 час 30 минут; коды правильных ответов вывешиваются сразу после окончания тестирования; результаты тестирования объявляются в день его проведения;
2) в форме экзаменов по предметам оценки "3", "4", "5", полученные по результатам вступительных экзаменов переводятся приемной комиссией в баллы по следующей шкале: оценка "3" - 10 баллов, "4" - 20 баллов, "5" - 30 баллов.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
15. В целях обеспечения соблюдения единых требований и разрешения спорных вопросов при оценке тестовых заданий (вопросов) и экзаменов по предметам, защиты прав поступающих в организации образования создается апелляционная комиссия.
Гражданин, не согласный с результатами тестирования или вступительного экзамена по предметам, может подать на апелляцию.
Апелляция подается в приемную комиссию в течение суток после объявления результатов вступительных экзаменов и рассматривается апелляционной комиссией с участием заявителя.
16. Пересдача тестирования или вступительного экзамена по предметам не разрешается.
3. Зачисление в состав обучающихся
17. Зачисление граждан на обучение в организации образования, осуществляется по заявлениям граждан на конкурсной основе. Условия конкурса должны гарантировать соблюдение прав на образование и обеспечить зачисление граждан наиболее способных и подготовленных к освоению профессиональной учебной программы технического и профессионального образования, в том числе интегрированные образовательные учебные программы высших технических школ.
Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена, осуществляется на конкурсной основе на очную форму обучения с 25 августа по 30 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 15 сентября по 30 сентября.

Жаппай кәсіптер мен неғұрлым күрделі (аралас) кәсіптер бойынша кадрлар даярлауды көздейтін техникалық және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім алушылардың құрамына қабылдау негізгі орта және жалпы орта білімі туралы құжаттарда көрсетілген бейіндік пәндер бойынша бағалары, әңгімелесулер ескеріле отырып конкурстық іріктеу негізінде 25 тамыз бен 30 тамыз аралығында өткізіледі. Іріктеу шарттарын білім беру ұйымдары айқындайды.
Конкурс:
ұлттық бірыңғай тестілеу (бұдан әрі - ҰБТ) сертификаттарының балдары негізінде;
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнына түсу үшін кешенді тестілеу нысанында өткізілген қабылдау емтихандарының нәтижелері бойынша берілген сертификаттар балдары негізінде;
пәндер бойынша немесе білім беру ұйымдары жүргізген тестілеу нысаны бойынша түсу емтихандарының нәтижелерімен алынған балдар (бағалар) негізінде жүргізіледі.
Қабылдау конкурсын өткізу кезінде ҰБТ-да немесе кешенді тестілеу сертификаттарында көрсетілген үш пәннің осы Ереженің 12-тармағына сәйкес балдар сомасы ескеріледі.
Білім алушылар құрамына қабылдану конкурсына қатысуға:
негізгі жалпы білім алғандар үшін екі пәннен 20 балдан кем, медициналық мамандықтар бойынша 30 балдан кем (жоғары техникалық мектептерге түсу үшін үш пәнінен 30 балдан кем);
жалпы орта білім алғандар үшін үш пәннен 30 балдан кем, медициналық мамандықтар бойынша 35 балдан кем (жоғары техникалық мектептерге түсу үшін үш пәнінен 35 балдан кем) жинағандар жіберілмейді.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 289 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2009.06.08 N 278 Бұйрықтарымен.
18. Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауда мемлекеттік тапсырыс бойынша білім алушылар құрамына қабылдауға конкурс өткізгенде:
1) "Алтын белгі" белгісімен марапатталған адамдардың;
2) білім беру саласындағы уәкілетті орган тізбесін айқындайтын жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жарыстардың (бірінші, екінші және үшінші дәрежелі дипломдармен марапатталған), орындаушылардың республикалық және халықаралық конкурстары мен спорттық жарыстардың (бірінші, екінші және үшінші дәрежелі дипломдармен марапатталған), соңғы үш жылдағы жеңімпаздардың, сондай-ақ өздері таңдаған мамандықтар олимпиадаларының, конкурстың немесе спорттық жарыстың пәніне сәйкес келген жағдайда, ағымдағы жылғы жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық, олимпиадалар мен ғылыми жарыстардың (бірінші, екінші және үшінші дәрежелі дипломдармен марапатталған) жеңімпаздарының басым құқығы бар.
Мемлекеттік білім беру тапсырыс бойынша білім алушылар құрамына қабылдауға арналған конкурсты өткізгенде көрсеткіштері бірдей болған жағдайда (растайтын құжаттар болған жағдайда): жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, І және ІІ топтағы мүгедектер, медициналық-әлеуметтік сараптама тұжырымына сәйкес оқу орындарында оқуға қайшы келмейтін бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар және үздік білімі туралы құжаттары бар (куәліктер, аттестаттар, дипломдар) азаматтар басым құқыққа ие болады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009.06.08 N 278 Бұйрығымен.

Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования, предусматривающим подготовку кадров по массовым профессиям и более сложным (смежным) профессиям, проводится с 25 августа по 30 августа на основе отбора с учетом оценок по профильным предметам, указанных в документах об образовании основного среднего или общего среднего образования, результатов собеседования. Условия отбора определяются организацией образования.
Конкурс проводится: на основе баллов сертификатов ЕНТ, на основе баллов сертификатов, выданных по результатам вступительных экзаменов, проведенных в форме комплексного тестирования для поступления в ВУЗы Республики Казахстан, на основе баллов (оценок), полученных по результатам вступительных экзаменов по предметам или в форме тестирования, проведенных организацией образования.
При проведении конкурса на зачисление учитывается сумма баллов из трех предметов согласно пункту 12 настоящих Правил, указанных в сертификатах ЕНТ или комплексного тестирования.
Не допускаются к участию в конкурсе на зачисление в состав обучающихся, набравшие:
менее 20 баллов из двух предметов, для имеющих основное общее образование, по медицинским специальностям менее 30 баллов (менее 30 баллов из трех предметов для поступления в высшие технические школы);
менее 30 баллов из трех предметов, для имеющих общее среднее образование, по медицинским специальностям менее 35 баллов (менее 35 баллов из трех предметов для поступления в высшие технические школы).
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказами Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 289 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 08.06.2009 N 278 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
18. При проведении конкурса на зачисление в состав обучающихся по государственному заказу на подготовку кадров с техническим и профессиональным образованием преимущество имеют:
1) лица, награжденные знаком "Алтын белгі";
2) победители международных олимпиад и научных соревнований по общеобразовательным предметам (награжденные дипломами первой, второй и третьей степеней), республиканских и международных конкурсов исполнителей и спортивных соревнований (награжденные дипломами первой, второй и третьей степеней) последних трех лет, перечень которых определяется уполномоченным органом в области образования, а также победители республиканских олимпиад и научных соревнований по общеобразовательным предметам (награжденные дипломами первой, второй и третьей степени) текущего года при условии соответствия выбранной ими специальности предмету олимпиады, конкурса или спортивного соревнования.
В случае одинаковых показателей при проведении конкурса на зачисление в состав обучающихся по государственному образовательному заказу преимущественное право (при наличии подтверждающих документов) имеют дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, инвалиды I и II групп, лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны и инвалидам войны, инвалиды с детства, дети-инвалиды, которым согласно заключению медико-социальной экспертизы не противопоказано обучение в соответствующих организациях образования, и лица, имеющие документы об образовании (свидетельства, аттестаты, дипломы) с отличием.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 08.06.2009 N 278 (порядок введения в действие см. п. 4 ).

19. Білім беру ұйымдарына қабылдау мамандықтар, бөлімшелер, оқыту тілдері бойынша бөлек қабылдау комиссиясының ашық мәжілісінде жүргізіледі.
20. Осы Ережемен реттелмеген бөлігінде білім беру ұйымына оқуға қабылдау тәртібі білім беру ұйымының құрылтайшысымен немесе құрылтайшыларымен (мемлекеттік басқару органымен) белгіленеді.
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрінің Техникалық
және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу
бағдарламаларын іске асыратын білім
беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың
үлгі ережесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009.06.08 N 278 Бұйрығымен.
Ауылдың (селоның) әлеуметтiк-экономикалық дамуын айқындайтын техникалық және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша мамандықтар даярлауды жүзеге асыратын мамандықтардың тiзбесi
Мамандықтар мен кәсiптердің коды
Мамандықтың атауы

19. Зачисление в организации образования производится на открытом заседании приемной комиссии раздельно по профессиям, специальностям, языкам обучения.
20. Порядок приема на обучение в организации образования в части, не урегулированной настоящими Правилами устанавливается учредителем или учредителями (органом государственного управления) организации образования.
Приложение 1
к Типовым правилам приема
на обучение в организации образования,
реализующие профессиональные
учебные программы технического и
профессионального образования
Республики Казахстан
Перечень специальностей,
по которым осуществляется подготовка специалистов по
профессиональным учебным программам технического и
профессионального образования, определяющих
социально-экономическое развитие аула (села)
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 08.06.2009 N 278 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Код
специальности
Наименование специальности

1507000
Ара және жібек өсіруші
1508000
Орман шаруашылығы, бақ-саябақ және ландшафты құрылыстар
1509000
Экология және табиғатты қорғау қызметі
1510000
Ауыл шаруашылығын механикаландыру
1511000
Жерге орналастыру
1512000
Зоотехния
1513000
Ветеринария
1514000
Экология және табиғи ресурстарды тиімді пайдалану
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрінің Техникалық
және кәсіптік білімнің кәсіптік оқу
бағдарламаларын іске асыратын білім
беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың
үлгі ережесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009.06.08 N 278 Бұйрығымен.
Техникалық және кәсіптік білімнің білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын техникалық және кәсіптік білімнің   мамандықтар бейіні бойынша жалпы білім беру пәндерінің тізбесі
Техникалық және кәсіптік мамандықтарының коды
Мамандықтын атауы
Бейін пәннің атауы
Негізгі орта білім (жалпы орта)
Орта білім (жалпы орта)
0100000 – Бiлiм
0101000
Мектепке дейiнгi білім беру және тәрбиелеу
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Биология
0102000
Тәрбие жұмысын ұйымдастыру (деңгей бойынша)
Биология
Биология
0103000
Дене тәрбиесi және спорт
1-шығармашылық емтихан
1-шығармашылық емтихан
0104000
Кәсiптiк білім беру (салалар бойынша)
Математика
Математика
0105000
Бастауыш білім беру
Математика
Математика
0106000
Бейнелеу өнерi және сызу
1-шығармашылық емтихан
1-шығармашылық емтихан
0107000
Технология
1-шығармашылық емтихан
1-шығармашылық емтихан
0108000
Музыкалық бiлiм беру
1-шығармашылық емтихан
1-шығармашылық емтихан
0109000
Өмiр сүру қауiпсiздiгi және валеология
Биология
Биология
0110000
Білім ұйымдарындағы лаборант
Биология
Биология
0200000 – Құқық
0201000
Құқықтану
Құқық негіздері
Дүние жүзілік тарих
0202000
Құқық қорғау қызметі
Қазақстан тарихы
Дүние жүзілік тарих
0203000
Патенттану
Құқық негіздері
Дүние жүзілік тарих
0300000 – Медицина, фармацевтика
0301000
Емдеу ісі
Биология
Биология
0302000
Медбикелік iс
Биология
Биология
0303000
Гигиена және эпидемиология
Биология
Биология
0304000
Стоматология
Биология
Биология
0305000
Лабораториялық диагностика
Биология
Биология
0306000
Фармация
Химия
Химия
0307000
Ортопедиялық cтоматология
Биология
Биология
0308000
Медициналық оптика
Биология
Биология
0309000
Акушерлiк іс
Биология
Биология
0400000 –Өнер және мәдениет
0401000
Кітапхана ісі
Әдебиет(оқыту тілдері бойынша)
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
0402000
Дизайн (салалары бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0403000
Әлеуметтік-мәдени қызмет және халықтық көркем өнер шығармашылығы (салалары бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан

1507000
Пчеловодство и шелководство
1508000
Лесное хозяйство, садово-парковое и ландшафтное
строительство (по видам)
1509000
Экология и природоохранная деятельность (по видам)
1510000
Механизация сельского хозяйства
1511000
Землеустройство
1512000
Зоотехния
1513000
Ветеринария
1514000
Экология и рациональное использование природных
ресурсов (по отраслям)
Приложение 2
к Типовым правилам приема
на обучение в организации образования,
реализующие профессиональные
учебные программы технического и
профессионального образования
Республики Казахстан
Перечень общеобразовательных предметов по профилю
специальностей технического и профессионального образования,
реализующих образовательные учебные программы технического
и профессионального образования
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 08.06.2009 N 278 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Код
специаль-
ности
техничес-
кого и
профес-
сиональ-
ного
образо-
вания
Наименование специальности
Наименование профильного
предмета:
основное
среднее
образование
(основное
общее)
среднего
образования
(среднее
общее)
0100000 – Образование
0101000
Дошкольное воспитание
и обучение
Литература
(по языкам
обучения)
Биология
010200 0
Организация воспитательной
работы (по уровням)
Биология
Биология
010300 0
Физическая культура и спорт
1-творческий
экзамен
1-творческий
экзамен
0104000
Профессиональное обучение
(по отраслям)
Математика
Математика
0105000
Начальное образование
Математика
Математика
0106000
Изобразительное искусство
и черчение
1-творческий
экзамен
1-творческий
экзамен
0107000
Технология
1-творческий
экзамен
1-творческий
экзамен
0108000
Музыкальное образование
1-творческий
экзамен
1-творческий
экзамен
0109000
Безопасность жизнедеятельности
и валеология
Биология
Биология
0110000
Лаборант организации
образования
Биология
Биология
0200000 – Право
020100 0
Правоведение
Основы права
Всемирная история
0202000
Правоохранительная
деятельность
История
Казахстана
Всемирная
история
0203000
Патентоведение
Основы права
Всемирная
история
0300000 – Медицина, фармацевтика
0301000
Лечебное дело
Биология
Биология
0302000
Сестринское дело
Биология
Биология
0303000
Гигиена и эпидемиология
Биология
Биология
030400 0
Стоматология
Биология
Биология
0305000
Лабораторная диагностика
Биология
Биология
0306000
Фармация
Химия
Химия
0307000
Стоматология ортопедическая
Биология
Биология
0308000
Медицинская оптика
Биология
Биология
0309000
Акушерское дело
Биология
Биология
0400000 – Искусство и культура
0401000
Библиотечное дело
Литература
(по языкам
обучения)
Литература
(по языкам
обучения)
0402000
Дизайн (по профилю)
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0403000
Социально-культурная деятель-
ность и народное художествен-
ное творчество (по профилю)
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена

0404000
Аспаптық-орындау және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0405000
Хор дирижері
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0406000
Музыка теориясы
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0407000
Ән салу
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0408000
Хореография өнері
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0409000
Актерлік өнер
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0410000
Цирк өнері
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0411000
Театр-декорация өнері (бейін бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0412000
Кескіндеу, мүсін және графика (түрлері бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0413000
Сәнді-қолданбалы және халықтық кәсіпшілік өнері (бейін бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0414000
Қайта қалпына келтіріп жөндеу (салалар бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0415000
Зергерлік іс (салалары бойынша)
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0416000
Сәулет
2-шығармашылық емтихан
2-шығармашылық емтихан
0500000 – Қызмет көрсету, экономика және басқару
0501000
Әлеуметтік жұмыс
Қазақстан тарихы
Дүние жүзілік тарих
0502000
Телекоммуникациялық құралдармен тұрмыстық техникаларды жөндеу және қызмет көрсету
Математика
Физика
0503000
Слесарлық іс
Физика
Физика
0504000
Бұйымдарды химиялық тазалау және бояу
Химия
Химия
0505000
Фото ісі
Химия
Химия
0506000
Шаштараз өнері және сәндік косметика
Химия
Химия
0507000
Қонақ үйі шаруашылығына қызмет көрсету және ұйымдастыру
Математика
Математика
0508000
Тамақтандыруды ұйымдастыру
Математика
Математика
0509000
Аяқ киім ісі
Математика
Математика
0510000
Іс қағаздарын жүргізу және мұрағаттану (салалары бойынша)
Әдебиет (оқыту тілдері бойынша)
Қазақ және орыс тілдері
0511000
Туризм (салалары бойынша)
География
География
0512000
Аудармашы ісі (турлері бойынша)
Шетел тілі
Шетел тілі
0513000
Маркетинг (салалары бойынша)
Математика
Математика
0514000
Бағалау (салалар және қолдану аясы бойынша)
Математика
Математика
0515000
Менеджмент (салалар және қолдану аясы бойынша)
Математика
Математика
0516000
Қаржы (салалар бойынша)
Математика
Математика
0517000
Статистика
Математика
Математика
0518000
Есеп және аудит (салалар бойынша)
Математика
Математика
0519000
Экономика (салалар бойынша)
Математика
Математика
0600000 – Метрология, стандарттау және сертификаттау
0601000
Метрология, стандарттау және сертификаттау (салалар бойынша)
Математика
Математика
0602000
Сапаны бақылау (салалар бойынша )
Математика
Математика
0700000- Геология, тау кен өндірісі және пайдалы қазбаларды шығару
0701000
Геологиялық түсіру, пайдалы қазбалар кен орындарын іздеу және барлау (түрлері бойынша)
Математика
Математика

0404000
Инструментальное исполни-
тельство и музыкальное
искусство эстрады
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0405000
Хоровое дирижирование
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0406000
Теория музыки
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0407000
Пение
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0408000
Хореографическое искусство
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0409000
Актерское искусство
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0410000
Цирковое искусство
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0411000
Театрально-декоративное
искусство (по профилю)
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0412000
Живопись, скульптура
и графика (по видам)
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0413000
Декоративно-прикладное
искусство и народные промыслы
(по профилю)
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0414000
Реставрация (по отраслям)
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0415000
Ювелирное дело (по отраслям)
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0416000
Архитектура
2-творческих
экзамена
2-творческих
экзамена
0500000 - Сервис, экономика и управление
050100 0
Социальная работа
История
Казахстана
Всемирная
история
050200 0
Обслуживание и ремонт
телекоммуникационного
оборудования и бытовой техники
(по отраслям)
Математика
Физика
0503000
Слесарное дело
Физика
Физика
0504000
Химическая чистка и крашение
изделий
Химия
Химия
0505000
Фотодело
Химия
Химия
0506000
Парикмахерское искусство
и декоративная косметика
Химия
Химия
0507000
Организация обслуживания
гостиничных хозяйств
Математика
Математика
0508000
Организация питания
Математика
Математика
0509000
Обувное дело
Математика
Математика
0510000
Делопроизводство и архивове-
дение (по отраслям и областям
применения)
Литература
(по языкам
обучения)
Казахский
или русский
язык
0511000
Туризм (по отраслям)
География
География
0512000
Переводческое дело (по видам)
Иностранный
язык
Иностранный
язык
0513000
Маркетинг (по отраслям)
Математика
Математика
0514000
Оценка (по отраслям
и областям применения)
Математика
Математика
0515000
Менеджмент (по отраслям
и областям применения)
Математика
Математика
0516000
Финансы (по отраслям)
Математика
Математика
0517000
Статистика
Математика
Математика
0518000
Учет и аудит (по отраслям)
Математика
Математика
0519000
Экономика (по отраслям)
Математика
Математика
0600000 – Метрология, стандартизация и сертификация
0601000
Стандартизация, метрология и
сертификация (по отраслям)
Математика
Математика
0602000
Контроль качества
(по отраслям применения)
Математика
Математика
0700000 - Геология, горнодобывающая промышленность
и добыча полезных ископаемых
0701000
Геологическая съемка, поиск
и разведка месторождений
полезных ископаемых (по видам)
Математика
Математика

0702000
Пайдалы қазбалар кен орындарын барлау технологиясы мен техникасы
Математика
Математика
0703000
Гидрогеология және инженерлік геология
Математика
Математика
0704000
Геофизикалық тәсілдер мен пайдалы қазбаларды іздеу және барлау
Математика
Математика
0705000
Пайдалы қазбалардың кен орындарын жер астында өңдеу
Математика
Математика
0706000
Пайдалы қазбаларды ашық түрде қазу
Математика
Математика
0707000
Тау кен электромеханикалық жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Математика
Математика
0708000
Пайдалы қазбаларды байыту (көмірмен байыту)
Математика
Химия
0709000
Пайдалы қазбаларды байытушы (кен байыту)
Математика
Химия
0710000
Іріктеуге және байытуға арналған ұсату-ұнтақтау құралдары
Математика
Химия
0711000
Маркшейдерлік іс
Математика
Математика
0712000
Жер асты құбырларының құрылысы
Математика
Математика
0713000
Геодезия және картография
Математика
Математика
0800000- Мұнай газ және химия өндірісі
0801000
Мұнай және газ скважиналары және бұрғылау жұмысының технологиясы (бейін бойынша)
Математика
Математика
0802000
Мұнай-газ құбырлары мен қоймаларын салу және пайдалану
Физика
Физика
0803000
Компрессорлық стансалардың және жерасты құбырларының электр жүйесін жөндеу және қызмет көрсетуші
Математика
Математика
0804000
Технологиялық жабдықтар мен құбырларды монтаждаушы
Математика
Математика
0805000
Мұнай мен газды сақтау және тасымалдау
Математика
Математика
0806000
Скважиналарды мұнай мен газға сынау
Физика
Математика
0807000
Мұнай және газ өнімдерін техникалық жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету
Математика
Математика
0808000
Мұнай өңдейтін және химиялық өнеркәсіп жабдықтарын техникалық күту және жөндеу (түрлері бойынша)
Математика
Математика
0809000
Мұнай және газ кен орындарын пайдалану (бейін бойынша)
Математика
Математика
0810000
Мұнай-газ және жанар май құю станцияларын салу мен пайдалану құбырлары
Математика
Математика
0811000
Химиялық талшықтардың өндірісі
Химия
Химия
0812000
Резина техникалық өндірісі
Химия
Химия
0813000
Шина өндірісі және вулканизация процесі
Химия
Химия
0814000
Полимер технологиясының өндірісі
Химия
Химия
0815000
Химиялық өндірістің тұтқыр және сусымалы материалдардың машиналарының машиналарын және құралдарын пайдалану
Химия
Химия
0816000
Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)
Химия
Химия
0817000
Коксохимиялық өндіріс
Химия
Химия
0818000
Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)
Химия
Химия
0819000
Мұнай және газды қайта өңдеу технологиясы
Химия
Химия
0820000
Изотоптарды бөлу технологиясы мен вакуумды техника
Химия
Химия
0821000
Экологиялық қондырғылардың қызмет көрсетуі және эксплуатациясы
Математика
Физика
0822000
Шыныталшық және шыныдан жасалған заттар өндірісі
Химия
Химия

0702000
Технология и техника разведки
месторождений полезных
ископаемых
Математика
Математика
0703000
Гидрогеология и инженерная
геология
Математика
Математика
0704000
Геофизические методы поиска
и разведки месторождений
полезных ископаемых
Математика
Математика
0705000
Подземная разработка место-
рождений полезных ископаемых
Математика
Математика
0706000
Открытая разработка месторож-
дений полезных ископаемых
Математика
Математика
0707000
Техническое обслуживание
и ремонт горного электромеха-
нического оборудования
Математика
Математика
0708000
Обогащение полезных
ископаемых (углеобогащение)
Математика
Химия
0709000
Обогащение полезных
ископаемых (рудообогащение)
Математика
Химия
0710000
Дробильно-размольные
оборудования для сортировки
и обогащения
Математика
Химия
0711000
Маркшейдерское дело
Математика
Математика
0712000
Строительство подземных
сооружений
Математика
Математика
0713000
Геодезия и картография
Математика
Математика
0800000 - Нефтегазовое и химическое производство
0801000
Бурение нефтяных и газовых
скважин и технология буровых
работ (по профилю)
Математика
Математика
0802000
Сооружение и эксплуатация
газонефтепроводов
и газонефтехранилищ
Физика
Физика
0803000
Ремонт и обслуживание
электрических систем
компрессорных станций
и подземных трубопроводов
Математика
Математика
0804000
Монтаж технологического
оборудования и трубопроводов
Математика
Математика
0805000
Транспортировка и хранение
нефти и газа
Математика
Математика
0806000
Испытание скважин на нефть
и газ
Физика
Математика
0807000
Техническое обслуживание и
ремонт оборудования нефтяных
и газовых промыслов
Математика
Математика
0808000
Техническое обслуживание и
ремонт оборудования пред-
приятий нефтеперерабатывающей
и химической промышленности
(по видам)
Математика
Математика
0809000
Эксплуатация нефтяных
и газовых месторождений
(по профилю)
Математика
Математика
0810000
Сооружения и эксплуатация
газонефтяных и заправочных
станций
Математика
Математика
0811000
Производство химических
волокон
Химия
Химия
0812000
Резинотехническое
производство
Химия
Химия
0813000
Производство шин и процесс
вулканизации
Химия
Химия
0814000
Технология полимерного
производства
Химия
Химия
0815000
Эксплуатация машин
и оборудований химического
производства вяжущих
и сыпучих материалов
Химия
Химия
0816000
Химическая технология
и производство (по видам)
Химия
Химия
0817000
Коксохимическое производство
Химия
Химия
0818000
Технология химического
производства (по профилю)
Химия
Химия
0819000
Технология переработки
нефти и газа
Химия
Химия
0820000
Технология разделения
изотопов и вакуумная техника
Химия
Химия
0821000
Эксплуатация и обслуживание
экологических установок
Математика
Физика
0822000
Производство стекловолокон
и стеклоизделий
Химия
Химия

0823000
Фарфор және фаянс бұйымдарын даярлаушы
Химия
Химия
0824000
Керамикалық өндіріс
Химия
Химия
0825000
Өндіріс бөлімі
Химия
Химия
0826000
Тері және жүнді химиялық өңдеу
Химия
Химия
0900000- Энергетика
0901000
Электростанциялардың электрожабдықтары, кіші станциялар және желілер (түрлері бойынша)
Математика
Математика
0902000
Электрмен қамтамасыз ету (салалары бойынша)
Математика
Математика
0903000
Электроэнергетика (салалары бойынша)
Математика
Математика
0904000
Темір жол электротехникалық жүйелерін электрмен жабдықтау, пайдалану, техникалық қызмет көрсету
Математика
Математика
0905000
Энергетикалық тасымалдау қондырғысын пайдалану (көлік түрлері бойынша)
Математика
Математика
0906000
Жылулық электрлік станцияларының қазандық, жылу өңдеуші, жылу энергетикалық қондырғылары
Математика
Математика
0907000
Техникалық жылу жабдықтар және жылумен жабдықтау жүйелері (түрлері бойынша)
Математика
Математика
0908000
Электрлік станцияларда су, отын және майлау материалдар технологиясы
Математика
Математика
0909000
Ядролық реакторлар және энергетикалық қондырғылар (түрлері бойынша)
Математика
Математика
0910000
Электрлік және электромеханикалық жабдықтар
Математика
Физика
0911000
Электромеханикалық құралдарды техникалық пайдалану, қызмет көрсету және жөндеу (түрлері бойынша)
Математика
Физика
0912000
Электротехнология (түрлері бойынша)
Математика
Физика
1000000- Металлургия және машина жасау
1001000
Доменді пештерді жөндеу және қызмет көрсету
Математика
Математика
1002000
Қара металл металлургиясы (түрлері бойынша)
Математика
Химия
1003000
Түсті металлдар металлургиясы
Математика
Химия
1004000
Құю өндірісі
Математика
Математика
1005000
Болаттарды пештен тыс өңдеу
Математика
Математика
1006000
Металл өңдеу (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1007000
Отқа төзімді заттар өндірісі
Математика
Физика
1008000
Композициялық және ұнтақты материалдар, қапталылар
Математика
Химия
1009000
Прокаттау өндірісі
Математика
Математика
1010000
Құбыр өндірісі
Математика
Физика
1011000
Автоматтық тізбектер және агрегаттық станоктар
Математика
Математика
1012000
Икемді автоматтық тізбектер
Математика
Математика
1013000
Механоөңдеу, өлшеуіш бақылау приборлары және машина жасау автоматикасы
Математика
Математика
1014000
Машина құрылысының технологиясы (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1015000
Машина жасаудағы монтаж және автомобильдерді сынау
Математика
Математика
1100000- Көлік (салалары бойынша)
1101000
Ұшу аппараттарының өндірісі
Математика
Физика
1102000
Авияциялық приборлардың өндірісі
Математика
Физика
1103000
Кеме жасау және кеме машиналарының механизміне техникалық қызмет көрсету
Математика
Математика
1104000
Теңіз техникасының электрорадио монтажшысы
Математика
Математика

0823000
Изготовление фарфоровых
и фаянсовых изделий
Химия
Химия
0824000
Керамическое производство
Химия
Химия
0825000
Отделочное производство
(по профилю)
Химия
Химия
0826000
Химическая обработка
кожи и меха
Химия
Химия
0900000 - Энергетика
0901000
Электрооборудование электро-
станций, подстанций и сетей
(по видам)
Математика
Математика
0902000
Электроснабжение
(по отраслям)
Математика
Математика
0903000
Электроэнергетика
(по отраслям)
Математика
Математика
0904000
Электроснабжение,
эксплуатация, техническое
обслуживание и ремонт
электротехнических систем
железных дорог
Математика
Математика
0905000
Эксплуатация энергетических
транспортных установок
(по видам транспорта)
Математика
Математика
0906000
Теплоэнергетические, теплофи-
кационные котельные установки
тепловых электрических станций
Математика
Математика
0907000
Теплотехническое оборудование
и системы теплоснабжения
(по видам)
Математика
Математика
0908000
Технология воды, топлива и
смазочных материалов на
электрических станциях
Математика
Математика
0909000
Ядерные реакторы
и энергетические установки
Математика
Математика
0910000
Электрическое
и электромеханическое
оборудование (по видам)
Математика
Физика
0911000
Техническая эксплуатация,
обслуживание и ремонт
электрического и электроме-
ханического оборудования
(по видам)
Математика
Физика
0912000
Электротехнология (по видам)
Математика
Физика
1000000 - Металлургия и машиностроение
1001000
Обслуживание и ремонт
доменной печи
Математика
Математика
1002000
Металлургия черных металлов
(по видам)
Математика
Химия
1003000
Металлургия цветных металлов
Математика
Химия
1004000
Литейное производство
Математика
Математика
1005000
Внепечная обработка стали
Математика
Математика
1006000
Металлообработка (по видам)
Математика
Математика
1007000
Производство огнеупоров
Математика
Физика
1008000
Композиционные и порошковые
материалы, покрытия
Математика
Химия
1009000
Прокатное производство
Математика
Математика
1010000
Трубное производство
Математика
Физика
1011000
Автоматические линии
и агрегатные станки
Математика
Математика
1012000
Гибкие автоматические линии
Математика
Математика
1013000
Механообработка, контрольно-
измерительные приборы и
автоматика в машиностроении
Математика
Математика
1014000
Технология машиностроения
(по видам)
Математика
Математика
1015000
Монтаж в машиностроении
и испытание автомобиля
Математика
Математика
1100000 - Транспорт (по отраслям)
1101000
Производство летательных
аппаратов
Математика
Физика
1102000
Производство авиационных
приборов
Математика
Физика
1103000
Судостроение и техническое
обслуживание судовых машин
и механизмов
Математика
Математика
1104000
Электрорадиомонтаж морской
техники
Математика
Математика

1105000
Қала электр көліктерін пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу (салалар бойынша)
Математика
Математика
1106000
Темір жол жылжамалы құрам өндірісі (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1107000
Көтергіш көлік, құрылыс жол машиналары мен жабдықтарын техникалық пайдалану (салалары бойынша)
Математика
Математика
1108000
Темір жол жылжымалы құрамдарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1109000
Токарлық іс және металл өңдеу (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1110000
Жүк көтергіш машиналар және транспортерлер
Математика
Математика
1111000
Ұсталық тығыздау жабдықтары
Математика
Математика
1112000
Өнеркәсіп машиналары және жабдықтарын пайдалану
Математика
Математика
1113000
Металлургиядағы машиналар және жабдықтар
Математика
Математика
1114000
Пісіру ісі (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1115000
Өндірістердегі электромеханикалық жабдықтар (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1116000
Геология барлау жабдықтары
Математика
Математика
1117000
Электроникалық техника өндірісне арналған жабдықтар
Математика
Физика
1118000
Тамақ және ет өнеркәсібінің өндіріс жабдықтары
Математика
Математика
1119000
Тоңазытқыш компресорлар машиналары және қондырғылар
Математика
Математика
1120000
Технологиялық машиналарға және жабдықтар техникалық қызмет көрсету (салалары бойынша)
Математика
Математика
1121000
Медициналық техникаларға техникалық қызмет көрсету жөндеу және монтаждау
Математика
Математика
1122000
Әскери басқарма
Математика
Математика
1200000- Өндіру, монтаждау, пайдалану және жөндеу (салалар бойынша) Көлікті пайдалану
1201000
Автокөлікті жөндеу, пайдалану және қызмет көрсету
Математика
Математика
1202000
Жолаушылар мен жүкті тасмалдауды ұйымдастыру
Математика
Математика
1203000
Теміржол көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру және басқару
Математика
Математика
1204000
Cу көлікті пайдалану
Математика
Физика
1205000
Әуе жол көліктерін басқару және пайдалану
Математика
Математика
1206000
Жол қозғалысын ұйымдастыру
Математика
Математика
1207000
Талшықты материалдарды өңдеу технологиясы
Математика
Математика
1208000
Иіру және түту өндірісінің технологиясы (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1209000
Тоқу өндірісі (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1210000
Мата емес тоқыма материалдар өндірісі технологиясы
Математика
Математика
1211000
Тігін өндірісі және киімдерді моделдеу
Математика
Математика
1212000
Аяқ киім өндірісі(түрлері бойынша)
Математика
Математика
1213000
Аң терісі мен қой терісі бұйымдарының технологиясы
Математика
Математика
1214000
Трикотаж, тоқыма, галантерия бұйымдары
Математика
Математика

1105000
Эксплуатация, техническое
обслуживание и ремонт
городского электротранспорта
(по отраслям)
Математика
Математика
1106000
Производство подвижного
состава железных дорог
(по видам)
Математика
Математика
1107000
Техническая эксплуатация
подъемно-транспортных,
строительных, дорожных машин
и оборудования  (по отраслям)
Математика
Математика
1108000
Эксплуатация, ремонт и техни-
ческое обслуживание подвиж-
ного состава железных дорог
(по видам)
Математика
Математика
1109000
Токарное дело
и металлообработка (по видам)
Математика
Математика
1110000
Грузоподъемные машины
и транспортеры
Математика
Математика
1111000
Кузнечно-прессовое
оборудование
Математика
Математика
1112000
Эксплуатация машин
и оборудования промышленности
Математика
Математика
1113000
Машины и оборудование
в металлургии
Математика
Математика
1114000
Сварочное дело (по видам)
Математика
Математика
1115000
Электромеханическое
оборудование в промышленности
(по видам)
Математика
Математика
1116000
Геологоразведочное
оборудование
Математика
Математика
1117000
Оборудование для производства
электронной техники
Математика
Физика
1118000
Оборудование предприятий
питания торговли, и мясной
промышленности
Математика
Математика
1119000
Холодильно-компрессорные
машины и установки
Математика
Математика
1120000
Техническое обслуживание
технологических машин
и оборудования (по видам)
Математика
Математика
1121000
Монтаж, техническое
обслуживание и ремонт
медицинской техники
Математик
Математика
1122000
Военное управление
Математика
Математика
1200000 - Производство, монтаж, эксплуатация и ремонт
(по отраслям)
Эксплуатация транспорта
1201000
Техническое обслуживание,
ремонт и эксплуатация
автомобильного транспорта
Математика
Математика
1202000
Организация перевозок
и управление движением
на транспорте (по отраслям)
Математика
Математика
1203000
Организация перевозок
и управление движением
на железнодорожном транспорте
Математика
Математика
1204000
Эксплуатация водного
транспорта (по профилю)
Математика
Физика
1205000
Управление движением
и эксплуатация воздушного
транспорта
Математика
Математика
1206000
Организация дорожного
движения
Математика
Математика
1207000
Технология обработки
волокнистых материалов
Математика
Математика
1208000
Технология прядильного
и чесального производства
(по видам)
Математика
Математика
1209000
Ткацкое производство
(по видам)
Математика
Математика
1210000
Технология нетканых
текстильных материалов
Математика
Математика
1211000
Швейное производство
и моделирование одежды
Математика
Математика
1212000
Обувное производство
(по видам)
Математика
Математика
1213000
Технология производств
меховых и овчинно-шубных
изделий
Математика
Математика
1214000
Технология трикотажных,
текстильных, галантерейных
изделий
Математика
Математика

1215000
Жеңіл өнеркәсіпті ұйымдастыру жабдықтары
Биология
Химия
1216000
Элеватор, ұн тартатын, жармалық және құрама өндірісі
Биология
Химия
1217000
Темекі өндірісі
Биология
Химия
1218000
Азық-түлік өндірісі
Математика
Физика
1219000
Нан пісіру өндірісі, макарон өндірісі және кондитер өндірісі
Химия
Химия
1220000
Қант өндірісі
Химия
Химия
1221000
Балық өндірісі
Биология
Химия
1222000
Консерві және тағам концентраттары өндірісі
Химия
Химия
1223000
Сыра, алкогольсыз және спиртті ішімдіктер өндірісі
Химия
Химия
1224000
Сүт тағамдарының өндірісі
Химия
Химия
1225000
Ет және ет тағамдарының өндірісі (түрлері бойынша)
Химия
Химия
1226000
Тамақтандыру өндірісі тағамдары технологиясы және оны ұйымдастыру
Биология
Химия
1227000
Полиграфия өндірісі
Математика
Математика
1228000
Кабель өндірісі
Математика
Физика
1229000
Прибор жасау (салалар бойынша)
Математика
Математика
1300000- Байланыс, телекоммуникация және ақпараттық технология Электрондық техника
1301000
Электорондық приборлар және құрылысы
Математика
Физика
1302000
Автоматтандыру және басқару (бейін бойынша)
Математика
Математика
1303000
Темір жол қозғалысында автоматика телемеханиканы басқару
Математика
Математика
1304000
Электрондық есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1305000
Ақпараттық жүйелер (қолдану саласы бойынша)
Математика
Математика
1306000
Радиотехника және байланыс (түрлері бойынша)
Математика
Физика
1307000
Электр байланысы жүйелі құрлыстары мен сымдық тарату жүйелерін пайдалану
Математика
Физика
1308000
Автоматтандырылған байланыс жүйесін пайдалану
Математика
Физика
1309000
Оптикалық және электронды құрал - жабдықтар
Математика
Математика
1310000
Көліктің (көлік түріне қарай) радиоэлектрондық жабдықтарды техникалық пайдалану
Математика
Математика
1311000
Темір жол транспортының жедел технологиялық байланысының жабдықтарын пайдалану
Математика
Математика
1401000
Үйлер мен ғимараттарды салу және пайдалану
Математика
Математика
1402000
Жол – құрылыс машиналарын техникалық пайдалану (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1403000
Ішкі санитарлық–техникалық құрылғылар мен вентиляция монтаждау және пайдалану
Математика
Математика
1404000
Сумен қамтамасыздандыру және суды ағызу жүйелері
Математика
Математика
1405000
Газ жабдықтау жүйесімен жабдықтарды монтаждау және пайдалану
Математика
Математика
1406000
Жергілікті магистральді және желілік құбырларды монтаждау
Математика
Математика
1407000
Гидротехникалық құрылыс
Математика
Математика
1408000
Қала қатынас жолдарын салу және пайдалану
Математика
Математика
1409000
Темір жол құрылысы жол және жол шаруашылығын жасау
Математика
Математика

1215000
Оборудование организаций
легкой промышленности
Биология
Химия
1216000
Элеваторное, мукомольное,
крупяное и комбикормовое
производство
Биология
Химия
1217000
Производство табака
Биология
Химия
1218000
Производство пищевых
продуктов
Математика
Физика
1219000
Хлебопекарное, макаронное
и кондитерское производство
Химия
Химия
1220000
Сахарное производство
Химия
Химия
1221000
Рыбное производство
Биология
Химия
1222000
Производство консервов и пище
концентратов
Химия
Химия
1223000
Производство пива,
безалкогольных и спиртных
напитков
Химия
Химия
1224000
Производство молочной
продукции
Химия
Химия
1225000
Производство мяса и мясных
продуктов (по видам)
Химия
Химия
1226000
Технология и организация
производства продукции
предприятий питания
Биология
Химия
1227000
Печатное производство
Математика
Математика
1228000
Кабельное производство
Математика
Физика
1229000
Приборостроение (по отраслям)
Математика
Математика
1300000 - Связь, телекоммуникации и информационные технологии
Электронная техника
1301000
Электронные приборы
и устройства
Математика
Физика
1302000
Автоматизация и управление
(по профилю)
Математика
Математика
1303000
Автоматика, телемеханика
и управление движением
на железнодорожном транспорте
Математика
Математика
1304000
Вычислительная техника
и программное обеспечение
(по видам)
Математика
Математика
1305000
Информационные системы
(по областям применения)
Математика
Математика
1306000
Радиоэлектроника и связь
(по видам)
Математика
Физика
1307000
Эксплуатация линейных
сооружений электросвязи
и проводного вещания
Математика
Физика
1308000
Эксплуатация автоматизиро-
ванных систем связи
Математика
Физика
1309000
Оптическое и электронное
оборудование (по видам)
Математика
Математика
1310000
Техническая эксплуатация
транспортного радиоэлект-
ронного оборудования
(по видам транспорта)
Математика
Математика
1311000
Эксплуатация устройств
оперативной технологической
связи железнодорожного
транспорта
Математика
Математика
1401000
Строительство и эксплуатация
зданий и сооружений
Математика
Математика
1402000
Техническая эксплуатация
дорожно-строительных машин
(по видам)
Математика
Математика
1403000
Монтаж и эксплуатация
внутренних санитарно-
технических устройств,
вентиляции и инженерных
систем (по видам)
Математика
Математика
1404000
Очистные сооружения систем
водоснабжения и водоотведения
Математика
Математика
1405000
Монтаж и эксплуатация
оборудования и систем
газоснабжения
Математика
Математика
1406000
Монтаж магистральных
локальных и сетевых
трубопроводов
Математика
Математика
1407000
Гидротехническое
строительство
Математика
Математика
1408000
Строительство и эксплуатация
городских путей сообщения
Математика
Математика
1409000
Строительство железных дорог,
путь и путевое хозяйство
Математика
Математика

1410000
Автомобиль жолдарын және аэродромдарды салу және пайдалану
Математика
Математика
1411000
Көпірлер мен көліктік тоннелдер
Математика
Математика
1412000
Құрылыс бұйымдары мен конструкциялар өндірісі
Математика
Математика
1413000
Темір бетон және металл бұйымдары өндірісі (салалары бойынша)
Математика
Математика
1414000
Жихаз өндірісі (түрлері бойынша)
Математика
Математика
1415000
Лифт шаруашылығы және эскалаторлар
Математика
Математика
1416000
Тастандыларды қайта өңдеу
Математика
Химия
1500000 - Ауыл шаруашылығы, ветеринария және экология
1501000
Ауыл шаруашылығы техникасын техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Математика
Математика
1502000
Агрономия
Биология
Биология
1503000
Өсімдік шаруашылығы
Биология
Биология
1504000
Ферма шаруашылығы (бейіндері бойынша)
Биология
Биология
1505000
Балық шаруашылығы (түрлері бойынша)
Биология
Биология
1506000
Аңшылық және аң өсіру шаруашылығы
Биология
Биология
1507000
Ара және жібек өсіруші
Биология
Биология
1508000
Орман шаруашылығы, бақ-саябақты және ландшафты құрылыстар
Математика
Химия
1509000
Экология және табиғатты қорғау қызметі
Математика
Химия
1510000
Ауыл шаруашылығын механикаландыру
Математика
Математика
1511000
Жерге орналастыру
Математика
Математика
1512000
Зоотехния
Биология
Биология
1513000
Ветеринария
Биология
Биология
1514000
Экология және табиғат ресурсын тиімді пайдалану
Математика
Химия
1515000
Гидрология және метеорология
География
География
1516000
Өрт қауіпсіздігі
Математика
Физика

1410000
Строительство автомобильных
дорог и аэродромов
Математика
Математика
1411000
Мосты и транспортные тоннели
Математика
Математика
1412000
Производство строительных
изделий и конструкций
Математика
Математика
1413000
Производство железобетонных
и металлических изделий
(по видам)
Математика
Математика
1414000
Мебельное производство
(по видам)
Математика
Математика
1415000
Лифтовое хозяйство и
эскалаторы (по видам)
Математика
Математика
1416000
Переработка отходов
Математика
Химия
1500000 - Сельское хозяйство, ветеринария и экология
1501000
Техническое обслуживание и
ремонт сельскохозяйственной
техники
Математика
Математика
1502000
Агрономия
Биология
Биология
1503000
Растениеводство
Биология
Биология
1504000
Фермерское хозяйство
(по профилю)
Биология
Биология
1505000
Рыбное хозяйство (по видам)
Биология
Биология
1506000
Охотоведение и звероводство
Биология
Биология
1507000
Пчеловодство и шелководство
Биология
Биология
1508000
Лесное хозяйство,
садовопарковое и ландшафтное
строительство (по видам)
Математика
Химия
1509000
Экология и природоохранная
деятельность (по видам)
Математика
Химия
1510000
Механизация сельского
хозяйства
Математика
Математика
1511000
Землеустройство
Математика
Математика
1512000
Зоотехния
Биология
Биология
1513000
Ветеринария
Биология
Биология
1514000
Экология и рациональное
использование природных
ресурсов (по отраслям)
Математика
Химия
1515000
Гидрология и метеорология
География
География
1516000
Пожарная безопасность
Математика
Физика

0413000
Сәнді-қолданбалы және халықтық кәсіпшілік өнері (бейін бойынша)
0414000
Қайта қалпына келтіріп жөндеу (салалар бойынша)
0415000
Зергерлік іс (салалары бойынша)
0416000
Сәулет
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрінің
2007 жылғы 29 қарашадағы
N 587 бұйрығына қосымша
Күші жойылған нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының бастауыш кәсіптік білім беретін оқу орындарына оқуға қабылдаудың Үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 903 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған 2003 жылғы N 15, 839-құжат; 2003 жылы N 23-24, 854-құжат) нормативтік құқықтық актілерді құжат мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2136 тіркелген);
2. "Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың Үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2005 жылғы N 16, 123-құжат нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3627 тіркелген);
3. "Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың Үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізілу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 13 маусымдағы N 400 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2005 жылғы N 16, 124-құжат, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3692 тіркелген);
4. "Қазақстан Республикасының орта оқу орындарында оқуға қабылдаудың Үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2006 жылғы 29 наурыздағы N 151 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4207 тіркелген, 2006 жылғы 12 мамырдағы N 84-85 (1064-1065) "Заң газетінде" жарияланған;
5. "Қазақстан Республикасының кәсіптік орта оқу орындарына оқуға қабылдаудың Үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 15 мамырдағы N 249 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4719 тіркелген).

0413000
Декоративно-прикладное искусство и народные
промыслы (по профилю)
0414000
Реставрация (по отраслям)
0415000
Ювелирное дело (по отраслям)
0416000
Архитектура
Приложение
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 ноября 2007 года N 587
Перечень нормативных правовых актов, утративших силу
1. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 903 "Об утверждении Типовых правил приема граждан в учебные заведения начального профессионального образования Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2136, опубликованный в Бюллетени нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 г., N 15, ст. 839; 2003 г., N 23-24, ст. 854).
2. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года  N 244 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3627, опубликованный в Бюллетени нормативных правовых актов Республики Казахстан, июль 2005 г., N 16, ст. 123).
3. Приказ Министра образования и науки РК от 13 июня 2005 года N 400 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года N 244 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3692, опубликованный в Бюллетени нормативных правовых актов Республики Казахстан, июль 2005 г., N 16, ст. 124).
4. Приказ Министра образования и науки РК от 29 марта 2006 года  N 151 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года N 244 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4207, опубликованный в "Юридической газете", 12 мая 2006 года, N 84-85 (1064-1065)).
5. Приказ Министра образования и науки РК от 15 мая 2007 года N 249 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года N 244 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан"" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4719).