Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке меншігінде болуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшері туралы
ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХХІ сессиясының 2007 жылғы 20 шілдедегі N 382 шешімі және Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 31 шілдедегі N 5/822 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2007 жылғы 9 тамызда N 753 тіркелді
Қазақстан Республикасы Жер  кодексінің 50 бабына сәйкес ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихаты мен Алматы қаласы әкімдігі  ШЕШІМ ЕТТІ :
1. Алматы қаласының аумағында мемлекет меншігіндегі жерлердің берілуі кезінде Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке меншігінде болуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшері белгіленсін:
жеке тұрғын үй құрылысы үшін - 0,10 гектар;
бағбандық, сондай-ақ саяжай құрылысы үшін - 0,12 гектар.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалақұрылысы, көріктендіру және коммуналдық меншік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (О. Ю. Нам) және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Я. И. Заяцқа жүктелсін.
3. Осы бірлесіп қабылдаған шешім Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданылады.
ІІІ сайланған Алматы қаласы
мәслихаты ХХХІ сессиясының
төрағасы                         Б. Шин
Алматы қаласының әкімі           И. Тасмағамбетов

О предельных (максимальных) размерах земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан
Решение XXXI-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 20 июля 2007 года N 382 и постановление Акимата города Алматы от 31 июля 2007 года N 5/822. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 9 августа 2007 года за N 753
В соответствии со статьей 50 Земельного кодекса Республики Казахстан, маслихат города Алматы III-го созыва и акимат города Алматы решили:
1. Установить на территории города Алматы предельные (максимальные) размеры земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан при предоставлении их из земель, находящихся в государственной собственности:
для индивидуального жилищного строительства - 0,10 гектара;
для садоводства, а также дачного строительства - 0,12 гектара.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунального хозяйства (Нам О.Ю.) и заместителя акима города Алматы Заяц Я.И.
3. Настоящее совместное решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXI-й сессии
маслихата города Алматы
III-го созыва                       Б.Шин
Аким города Алматы                  И.Тасмагамбетов
Секретарь маслихата
города Алматы III-го созыва         Т.Мукашев