"Екінші деңгейдегі банктерді ерікті қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 295 қаулысына толықтырулар мен өзгерісті енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау аАгенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 203 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5460 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы жүйесінің тұрақтылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 23 қазандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы Ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктерді ерікті қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 295 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4521 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
тақырыптағы "рұқсат беру" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ оларды тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақтағы "рұқсат беру" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ оларды тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру" деген сөздермен толықтырылсын;
аталған қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктерді ерікті қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру ережесінде:
тақырыптағы "рұқсат беру" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру" деген сөздермен толықтырылсын;
кіріспесіндегі "рұқсат беру" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру" деген сөздермен толықтырылсын.";

О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года N 295 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию банков второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года N 203. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2008 года N 5460.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 31 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 октября 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам устойчивости финансовой системы", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 декабря 2006 года № 295 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию банков второго уровня (зарегистрированное в Реестре нормативных правовых актов под № 4521), следующие дополнения и изменение:
заголовок дополнить словами ", а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов";
пункт 1 дополнить словами ", а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов";
в Правилах выдачи разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию банков второго уровня, утвержденных указанным постановлением:
заголовок дополнить словами ", а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов";
преамбулу дополнить словами ", а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов.";

мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Уәкілетті органға банкті ерікті таратуға рұқсат беру туралы өтініш тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беруді жүзеге асырғаннан кейін беріледі.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тараумен толықтырылсын:
2-1-тарау. Тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге
міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын
басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың
депозиттерін қайтарып беру тәртібі
7-1. Банк акционерлерінің жалпы жиналысы оның ерікті таратылуы туралы шешім қабылдағаннан кейін банк тікелей оларды төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру жөнінде шаралар қабылдайды.
7-2. Тікелей төлем жасау арқылы не оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру жөніндегі дайындық іс-шараларына мыналар жатады:
1) жеке тұлғалардың депозиттері бойынша банк міндеттемесі сомасын анықтау;
2) тікелей төлем жасау арқылы не оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін болғалы отырған қайтарып беру жөніндегі хабарландыруларды кем дегенде екі республикалық мерзімдік баспасөз басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялау;
3) тікелей төлем жасау арқылы не оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін болғалы отырған қайтарып беру жөніндегі хабарландыруларды банк клиенттерінің назарын аударатын көрнекті орынға орналастыру.
7-3. Жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарым жасау және депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке депозиттерді аударым жасау жөніндегі депозиторлардың өтінішін банктің таңдауы бойынша қабылдау рәсімі хабарландыру жарияланған күннен бастап жиырма күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырылады.
Жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарым жасау депозиттерді қайтарым жасау туралы өтініш берілген күннен бастап үш күнтізбелік күннен аспайтын мерзім ішінде жүзеге асырылады.
Хабарландыру жарияланған күннен бастап жиырма күнтізбелік күн ішінде депозиторлардың жазбаша қарсылығының болмауы депозиторлардың депозиттерін аударым жасауға келісімі деп қаралады.

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Ходатайство о даче разрешения на добровольную ликвидацию банка предоставляется в уполномоченный орган после осуществления возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов.";
дополнить главой 2-1 следующего содержания:
"Глава 2-1. Порядок возврата депозитов физических лиц
путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк,
являющийся участником системы обязательного
гарантирования депозитов
7-1. После принятия общим собранием акционеров банка решения о его добровольной ликвидации банк принимает меры по возврату депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их переводу в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов.
7-2. Подготовительные мероприятия по возврату депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их переводу в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, включают в себя:
1) определение суммы обязательств банка по депозитам физических лиц;
2) публикацию объявления о предстоящем возврате депозитов физических лиц либо их переводе в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, не менее чем в двух республиканских периодических печатных изданиях на государственном и русском языках;
3) размещение объявления о предстоящем возврате депозитов физических лиц либо их переводе в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, в месте, доступном для обозрения клиентами банка.
7-3. Процедура возврата депозитов физических лиц и принятия заявления от депозиторов о переводе депозитов в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, по выбору банка, осуществляется в течение двадцати календарных дней со дня публикации объявления.
Возврат депозитов физических лиц осуществляется в срок не более трех рабочих дней со дня представления заявления о возврате депозита.
Отсутствие письменного возражения депозиторов в течение двадцати календарных дней со дня публикации объявления рассматривается как согласие депозитора на перевод депозита.

7-4. Банк жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарым жасау рәсімінің мерзімі өткен күннен бастап үш күнтізбелік күннен кешіктірілмейтін мерзім ішінде депозиттерді аударым жасау жөнінде өтініш берген депозитор-жеке тұлғалардың, сондай-ақ депозитін алуға келмеген не алынған сыйақы сомасын көрсете отырып, депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке депозитін аударым жасауға өтініш бермеген, салым бойынша депозиторлар есептеген және алған сыйақы сомасын көрсеткен депозитор-жеке тұлғалардың тізімдерін қалыптастырады және банктерге жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау жөнінде ұсыныс жіберуді жүзеге асырады.
Ұсыныста депозиттердің жалпы сомасы, оның ішінде депозиторлардың салым бойынша есептелген және алынған сомасы, сондай-ақ банктің филиалдары бөлігіндегі депозитор-жеке тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
Жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдауға тілек білдірген банктер жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау жөнінде ұсыныс жіберілген күннен бастап бес күн ішінде банкке жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдауға тілек білдіргендігі жөнінде еркін нысанда өтініш береді.
7-5. Банк ұсыныс жіберген күннен бастап жеті күнтізбелік күннен кешіктірмей, жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау жөнінде ұсыныс білдіргендігі туралы банкке еркін нысанда өтініш берген, депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын және мынадай талаптарға сәйкес келетін банкті таңдауды жүзеге асырады:
1) депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын;
2) уәкілетті органның депозиттер қабылдау, жеке тұлғалардың банктік шоттарын ашатын және жүргізетін, қассалық операциялар жасайтын қолданыстағы лицензиясы бар;
3) соңғы үш күнтізбелік ай ішінде пруденциалдық нормативтерді сақтайтын, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау сомасын ескеріп;
4) уәкілетті органның банкке және (немесе) оның басшы қызметкеріне қолданған шектеулі ықпал ету шаралары мен санкциялары болмайтын;
5) ерікті таратылатын банктің депозиторларына қызмет көрсететін филиалдары бар.
7-6. Депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын банкті таңдау туралы шешім уәкілетті органға келісуге жіберіледі.
Уәкілетті орган құжат келіп түскен күннен бастап он күндік мерзімде жазбаша түрде банкке банк шешімін қарау қорытындысы туралы мәлімет жібереді.
Уәкілетті орган жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасауға қатысты кез-келген ақпаратты сұрата алады.
7-7. Жеке тұлғалардың депозиттерін, сондай-ақ тиісті құжаттарды (шарттарды және басқа құжаттарды) аударым жасау ерікті таратылатын банк пен депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын банктің арасында жасалатын жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шарттың және екі данада жасалған жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актінің негізінде банктің шешімін уәкілетті органмен келіскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

7-4. Банк не позднее трех календарных дней со дня истечения срока процедуры возврата депозитов физических лиц формирует списки депозиторов - физических лиц, представивших заявление на перевод депозита, а также не обратившихся за получением депозита либо не представивших заявление на перевод депозита в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, с указанием суммы депозита, начисленных и полученных депозиторами сумм вознаграждения по вкладу, и направляет предложение банкам о приеме депозитов физических лиц.
В предложении указываются общая сумма депозитов, в том числе начисленных и полученных депозиторами сумм вознаграждения по вкладу, а также общее количество депозиторов - физических лиц в разрезе филиалов банка.
Банки, желающие принять депозиты физических лиц, в течение пяти дней с даты направления предложения о приеме депозитов физических лиц представляют банку заявление о намерении принять депозиты физических лиц, составленное в произвольной форме.
7-5. Банк не позднее семи календарных дней с даты направления предложения осуществляет выбор банка, являющегося участником системы обязательного гарантирования депозитов, подавших заявление о намерении принять депозиты физических лиц, и соответствующих следующим требованиям:
1) является участником системы обязательного гарантирования депозитов;
2) имеет действующую лицензию уполномоченного органа на прием депозитов, открытие и ведение банковских счетов физических лиц, проведение кассовых операций;
3) соблюдает пруденциальные нормативы в течение трех последних календарных месяцев, а также с учетом суммы принимаемых депозитов физических лиц;
4) не имеет действующих ограниченных мер воздействия и санкций, примененных уполномоченным органом к банку и (или) его руководящему работнику;
5) имеет филиалы для обслуживания депозиторов добровольно ликвидируемого банка.
7-6. Решение о выборе банка, являющегося участником системы обязательного гарантирования депозитов направляется на согласование в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган в десятидневный срок со дня поступления документов в письменном виде доводит до сведения банка результаты рассмотрения решения банка.
Уполномоченный орган может запросить любую информацию, касающуюся перевода депозитов физических лиц.
7-7. Перевод депозитов физических лиц, а также соответствующих документов (договоров и других документов) осуществляется в течение семи рабочих дней со дня согласования с уполномоченным органом решения банка на основании договора о переводе депозитов физических лиц, заключаемого между добровольно ликвидируемым банком и банком, являющимся участником системы обязательного гарантирования депозитов и акта приема-передачи депозитов физических лиц, составленного в двух экземплярах.

7-8. Жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісін ресімдеу кезінде онда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) банктің жеке тұлғалар депозиттері бойынша аударым жасаған күнге міндеттемелерінің мөлшері;
2) ерікті таратылатын банк филиалдары бөлігі шеңберіндегі мынадай ақпараты бар жеке тұлғалар-депозиторлардың тізімі:
банктік жеке шот нөмірі;
депозитордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні;
депозитордың жеке басын куәландыратын құжат нөмірі және оны берген мемлекеттік орган туралы мәлімет, берген күні;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
депозитордың адресі, мекен-жайы;
банктік шот және (немесе) банктік салым шартының жасалған күні және нөмірі, шарттың қолданылу мерзімі;
салым бойынша сыйақы ставкасы;
депозит сомасы және депозитор есептеген және алған салым бойынша сыйақы сомасы;
3) жіберілетін істердің (құжаттардың) саны.
7-9. Ерікті таратылатын банк жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасауға байланысты барлық шығыстарды мойнына алады және жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау күнін қосқандағы депозиттер бойынша сыйақыны есептейді.
7-10. Ерікті таратылатын банк жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісіне қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні аралығында депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның уәкілетті органына жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісінің көшірмесін және жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шартты жібереді.
7-11. Депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын, жеке тұлғалардың депозиттері аударым жасалған банк бір ай мерзім ішінде депозиттері оған жіберілген жеке тұлғалардың банктік шот және (немесе) банктік салым шартын жасайды.
7-12. Ерікті таратылатын банк жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау жөніндегі ақпаратты республикалық мерзімдік баспасөз басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды.
7-13. Жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдаған банктің ұсынысы бойынша жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шарт бұзылған жағдайда осы банк:
1) ерікті таратылатын банктің жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға байланысты шығыстарын өтейді;
2) жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісі бойынша
осының алдында қабылданған депозиттер сомасын және тиісті құжаттарды
қайтарады.";
8-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шарттың көшірмесін және депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке беретін жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісін;";
10-тармақта: 2) тармақшадағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:

7-8. При оформлении акта приема-передачи депозитов физических лиц в нем указываются следующие сведения:
1) размер обязательств банка по депозитам физических лиц на дату перевода;
2) список депозиторов - физических лиц в разрезе филиалов добровольно ликвидируемого банка, которые содержат следующую информацию:
номер индивидуального банковского счета,
фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения депозитора;
номер документа, удостоверяющего личность депозитора и сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи;
регистрационный номер налогоплательщика;
адрес, место жительства депозитора;
дата заключения и номер договора банковского счета и (или) банковского вклада, срока действия договора;
ставки вознаграждения по вкладу;
сумма депозита и начисленные и полученные депозитором суммы вознаграждения по вкладу;
3) количество передаваемых дел (документов).
7-9. Добровольно ликвидируемый банк несет все расходы, связанные с переводом депозитов физических лиц и производит начисление вознаграждения по депозитам включительно дату перевода депозитов физических лиц.
7-10. Добровольно ликвидируемый банк в течение одного рабочего дня со дня подписания акта приема-передачи депозитов физических лиц направляет уполномоченному органу, организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, копии акта приема-передачи депозитов физических лиц и договора о переводе депозитов физических лиц.
7-11. Банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, в который были переведены депозиты физических лиц, в месячный срок заключает договоры банковского счета и (или) банковского вклада с физическими лицами, депозиты которых были ему переданы.
7-12. Информация о переводе депозитов физических лиц публикуется добровольно ликвидируемым банком в республиканских периодических печатных изданиях на государственном и русском языках.
7-13. В случае расторжения договора о переводе депозитов физических лиц по инициативе банка, принявшего депозиты физических лиц, то данный банк:
1) возмещает добровольно ликвидируемому банку расходы, связанные с осуществлением мероприятий по переводу депозитов физических лиц;
2) по акту приема-передачи депозитов физических лиц возвращает ранее принятые суммы депозитов и соответствующие документы.";
пункт 8 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) копия договора о переводе депозитов физических лиц и акта приема-передачи депозитов физических лиц другому банку, являющемуся участником системы обязательного гарантирования депозитов;";
в пункте 10 :
в подпункте 2) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:

"3) тікелей төлем жасау арқылы не оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру жөніндегі шараларды қабылдамаса.".
2. Осы қаулы бірінші рет ресми жарияланған күннен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Банктерді қадағалау департаменті (Бөбеев М.С.):
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Төраға Қызметі (Кенже А. А.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б.Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым
Е. Бахмутова

"3) не принятие мер по возврату депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их переводу в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту надзора за банками (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель
Е. Бахмутова