2009 жылы мүгедектер үшін жұмыс орындарының жалпы санынан үш пайыз көлемінде жұмыс орындары квотасын белгілеу туралы
Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 393 қаулысы. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 9 қаңтарда № 1-14-90 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 39 қаулысымен.
Ескерту. Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімдігінің 2010.02.01 № 39 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 31, 37 баптарына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7 бабының 5-2 тармағына, 9 бабының 2 тармағына сәйкес және Зеренді ауданы әкімдігінің жанындағы Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі Сараптама кеңесінің 2008 жылғы 5 желтоқсандағы № 4 хаттамасы негізінде, жұмыс орнын іздеуде қиыншылық көріп жүрген мүгедектерді әлеуметтік қорғау, оларды жұмыспен қамту мақсаттарында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылы мүгедектер үшін жұмыс орындарының жалпы санынан үш пайыз көлемінде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
2. Зеренді ауданының «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) жұмыс орындарының жалпы санынан үш пайыз көлемінде мүгедектердің жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етсін.
3. Жұмыс беруші Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 9 бабының 2 тармағын басшылыққа алсын және уәкілетті органның делдалдылығымен мүгедектерді жұмыспен қамтуда қолдау көрсету жөнінде ұсыныс етілсін.
4. Зеренді ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 21 наурыздағы № 99 «2008 жылы мүгедектер үшін жұмыс орындарының жалпы санынан үш пайыз көлемінде жұмыс орындары квотасын белгілеу туралы» қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Аймақтық тізілімінде № 1-14-80 тіркелген, аудандық «Бірлік-Единство» газетінде 2008 жылғы 2 сәуірде жарияланған) күші жойылған деп танылсын.
5. Осы қаулы Зеренді ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ә.А.Таласбаеваға жүктелсін.
Әкім                                     Е.Сағдиев
КЕЛІСІЛДІ
Зеренді ауданы «Жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемсінің бастығы           З.Б.Қазияқпарова

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест на 2009 год
Постановление акимата Зерендинского района Акмолинской области от 22 декабря 2008 года № 393. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области от 9 января 2009 года № 1-14-90. Утратило силу решением акимата Зерендинского района Акмолинской области от 1 февраля 2010 года № 39
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Зерендинского района Акмолинской области от 1 февраля 2010 года № 39
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», пунктом 5-2 статьи 7, пунктом 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» и на оснований протокола экспертного Совета по вопросам предпринимательства при акимате Зерендинского района от 5 декабря 2008 года № 4, с целью социальной защиты инвалидов, испытывающих трудности в поисках места работы, для обеспечения их занятости, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест на 2009 год.
2. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ» Зерендинского района (далее уполномоченный орган) обеспечить трудоустройство инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест.
3. Работодателю принять к сведению пункт 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» и рекомендовать оказывать содействие в трудоустройстве инвалидов при посредничестве уполномоченного органа.
4. Постановление акимата Зерендинского района от 21 марта 2008 года № 99 «Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест на 2008 год» (зарегистрированное в Региональном Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-14-80, опубликованное в районной газете «Бірлік-Единство» от 2 апреля 2008 года) признать утратившим силу.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Зерендинского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Таласбаеву А.А.
Аким                                       Е.Сагдиев
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ»
Зерендинского района                        З.Б.Казиякпарова