Азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде (таксиден, трамвайдан басқа) жүруге әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 5/9 қаулысы. Қарағанды облысы Теміртау қаласы Әділет басқармасында 2008 жылғы 28 ақпанда N 8-3-48 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 25 наурыздағы N 11/12 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2010.03.25 N 11/12 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабының 1-тармағының 3)-тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 14)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-3-46 нөмірмен тіркелген Теміртау қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 24 желтоқсандағы 6 сессиясының "2008 жылға арналған қалалық бюджет туралы" N 6/4 шешімін орындау үшін Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі 2008 жылы мемлекеттік зейнетақылар мен жәрдемақыларды алатын келесі азаматтар санаттарына қалалық қоғамдық көліктерде (таксиден, трамвайдан басқа) жүруге әлеуметтік көмек көрсетуді қамтамасыз етсін:
1) 1, 2, 3-топ мүгедектеріне;
2) он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға немесе он алты жасқа дейінгі мүгедек бала үшін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны алатындарға (егер бала жасөспірім немесе өздігінен жүріп-тұра алмайтын жағдайда болса);
3) фашистік лагерлердің бұрынғы тұтқындарына;
4) қоршаудағы кезеңде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген азаматтар мен "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталғандарға;
5) қаза тапқан жауынгер-интернационалистер отбасыларына (арнайы мемлекеттік жәрдемақыны алатындарға);
6) қайталап некеге отырмаған Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған), хабар-ошарсыз кеткен жауынгерлердің жесірлеріне;
7) 1986 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
8) бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар (оның ішінде, кәмелеттік жасқа толғаннан кейін жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқып жүрген балалар - олар оқу орындарын бітірген уақытқа дейін) көп балалы аналарға;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси, трамвая)
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 29 января 2008 года N 5/9. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 28 февраля 2008 года N 8-3-48. Утратило силу - постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 25 марта 2010 года N 11/12
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Темиртау от 25.03.2010 N 11/12.
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 3) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и, руководствуясь подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", во исполнение решения 6 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2007 года N 6/4 "О городском бюджете на 2008 год", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 8-3-46, акимат города Темиртау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау" обеспечить в 2008 году оказание социальной помощи на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси и трамвая) следующим категориям граждан – получателям государственных пенсий и пособий:
1) инвалидам 1, 2, 3 групп;
2) детям-инвалидам до 16 лет или получателю государственного социального пособия на ребенка-инвалида до 16 лет (в случае если ребенок малолетний или не передвигается);
3) бывшим узникам фашистских лагерей;
4) гражданам, работающим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда";
5) семьям погибших воинов - интернационалистов (получатели специального государственного пособия);
6) вдовам воинов, погибших (умерших), пропавших без вести в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
7) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах;
8) многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);

9) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен немесе ертеде "Батыр-Ана" атағын алған көпбалалы аналарға;
10) 2008 жылғы 1 шілдедегі жағдай бойынша базалық зейнетақы есебімен айына он үш мың теңгеден төмен зейнетақы алатын зейнеткерлерге;
11) асыраушысынан айырылуына байланысты мемлекеттік жәрдемақыны алатын зейнеткер жасындағы адамдарға;
12) жасының келгендігіне байланысты мемлекеттік жәрдемақы алатын зейнеткер жасындағы адамдарға.
13) "Теміртау қаласының туберкулезге қарсы диспансері" ММ анықтамасы бойынша амбулаторлық емделу кезеңіндегі туберкулез ауруымен ауыратын адамдарға
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қаласы әкімдігінің 2008.06.19 N 25/13 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақты қараңыз) қаулысымен.
2. Қалалық қоғамдық көліктерде жүруге көрсетілетін әлеуметтік көмек жеңілдік жүру билеттері түрінде беріледі және қолданылмаған жүру билеттері үшін азаматтарға ақшалай өтемақы беру қарастырылмаған.
3. "Теміртау қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" 007 бағдарламасында қарастырылған қаражат есебінде материалдық көмек көрсетуге арналған төлемдерді уақытылы қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. "Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмекті алатындардың жеке шоттары арқылы "Теміртау қаласы әкімдігінің жолаушылар көлігі басқармасының қызметі" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнына ақшалы қаражаттарды аударуды уақытылы қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Татьяна Михайловна Куриннаяға жүктелсін.
6. Осы қаулы 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Теміртау қаласының әкімі                   О. Бітебаев

9) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня";
10) пенсионерам, размер пенсий которых по состоянию на 1 июля 2008 года ниже тринадцати тысяч тенге в месяц с учетом базовой пенсии;
11) лицам пенсионного возраста, получающим государственное пособие по случаю утери кормильца;
12) лицам пенсионного возраста, получающим государственное пособие по возрасту.
13) лицам, больным туберкулезом, на период амбулаторного лечения, по справкам ГУ "Противотуберкулезный диспансер города Темиртау.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 19.06.2008 N 25/13 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
2. Социальная помощь на проезд в городском общественном транспорте предоставляется в виде льготных проездных билетов и не предусматривает денежную компенсацию гражданам за неиспользованный проездной билет.
3. Государственному учреждению "Отдел финансов города Темиртау" обеспечить своевременность финансирования выплат на оказание социальной помощи за счет средств, предусмотренных по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау" обеспечить своевременное перечисление денежных средств коммунальному государственному предприятию "Служба управления пассажирским транспортом акимата города Темиртау" через лицевые счета получателей социальной помощи.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Куринную Татьяну Михайловну.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года.
Аким города Темиртау                       О. Битебаев