Мүгедектерге әлеуметтік көмектің қосымша түрлерін көрсету туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 3 қаңтардағы № 160 қаулысы. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 14 ақпанда № 9-10-88 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 3 қазандағы № 319 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 03.10.2016 № 319 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16 бабына сәйкес, "2008 жылға арналған Жітіқара ауданының бюджеті туралы" (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-10-84, 2008 жылғы 3 қаңтардағы № 1 "Житикаринские новости" газетінде жарияланған) 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 41 Жітіқара аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру мақсатында, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүгедектерге мынадай әлеуметтік көмектің қосымша түрлері:
1) мүгедек балалардың компьютерлік томографын тексеруге байланысты шығындар орынын толтыруға есеп айыратын құжаттар негізінде тексеру құнына жүз пайыз мөлшерінде;
2) операция жасауға 15000 теңге сомасына дейін;
3) Қостанай облысы жоғары және орта кәсіби оқу орындарында оқуына мүгедектерге, бала кезінен мүгедектерге, мүгедек-балаларға оқудың бір жылдық құны мөлшерінде;
4) 1 және 2 топтағы көз кемістігі бойынша мүгедектердің жүріп-тұруына 2100 теңге мөлшерінде бір жолғы;
5) бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде балаларды қорғау Күніне мүгедек балаларға көрсетілсін.
2. Аудан бюджетінде осы мақсатқа қарастырылғандай қаражат шегінде әлеуметтік көмектің басқа түрлеріне қарамастан жоғарыда көрсетілгендей әлеуметтік көмектің әрбір түрі тағайындалады және төленеді.
3. Жоғарыда аталған әлеуметтік көмек түрлерін тағайындау және төлеу жөніндегі Уәкілетті органы болып "Жітіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі белгіленсін.
4. Төлем екінші деңгейлі банктегі алушылардың жеке шотына ақша қаражаттарын аудару жолымен жүзеге асырылады.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М.Қ. Жүндібаевқа жүктелсін.
6. "Мүгедектерге әлеуметтік көмектің қосымша түрлерін көрсету туралы" (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-10-65, 2007 жылғы 9 ақпандағы "Житикаринские новости" газетінде жарияланған) 2007 жылғы 3 қаңтардағы № 2 әкімдік қаулысының күші жойылған деп есептелсін.
7. Қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Жітіқара
ауданының әкімі А. Әбенов
КЕЛІСІЛГЕН
"Жітіқара ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________________ И. Григорьева
"Жітіқара ауданының бюджетті
жоспарлау және экономика бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ Г. Жидебаева

Об оказании дополнительных видов социальной помощи инвалидам
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 3 января 2008 года № 160. Зарегистрировано управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 14 февраля 2009 года № 9-10-88. Утратило силу постановлением акимата Житикаринского района Костанайской области от 3 октября 2016 года № 319
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Житикаринского района Костанайской области от 03.10.2016 № 319.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", в целях реализации решения Житикаринского районного маслихата от 19 декабря 2007 года № 41 "О бюджете Житикаринского района на 2008 год" (номер государственной регистрации 9-10-84, опубликованное 3 января 2008 года в газете "Житикаринские новости" № 1), акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказывать дополнительные виды социальной помощи инвалидам:
1) на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов в размере стопроцентной стоимости обследования на основании расчетных документов;
2) на операции в сумме до 15000 тенге;
3) на обучение в высших и средних профессиональных учебных заведениях Костанайской области инвалидам, инвалидам с детства, детям - инвалидам в размере стоимости обучения за год;
4) на проезд инвалидам по зрению 1 и 2 групп единовременно в размере 2100 тенге;
5) ко Дню защиты детей детям-инвалидам в размере одного месячного расчетного показателя.
2. Каждый из вышеуказанных видов социальной помощи назначается и выплачивается независимо от других видов социальной помощи в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете района.
3. Определить Уполномоченным органом по назначению и выплате вышеуказанных видов социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Житикаринского района".
4. Выплата осуществляется через банки второго уровня путем зачисления денежных средств на лицевые счета заявителей.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жундубаева М.К.
6. Считать утратившим силу постановление акимата от 3 января 2007 года № 2 "Об оказании дополнительных видов социальной помощи инвалидам" (номер государственной регистрации 9-10-65, опубликованное 9 февраля 2007 года в газете "Житикаринские новости").
7. Постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким
Житикаринского района А. Абенов
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ Житикаринского района"
_________________ И. Григорьева
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Житикаринского района"
_____________________ Г. Жидебаева