Павлодар қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 424/10 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімиятының 2008 жылғы 27 мамырдағы N 641/13 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 27 маусымда N 117 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 130/2 қаулысымен.
Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 130/2 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабы 1 тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік кодекстің 92-бабы 8-тармақшасына сәйкес, 2008 жылға арналған Павлодар қаласының бюджетін нақтылауға байланысты Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 424/10 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
3-тараудағы "Біржолғы әлеуметтік көмек" 20-тармақтың 24)-тармақшасындағы екінші, үшінші абзацтар мынадай мазмұндағы мәтінмен ауыстырылсын:
"айына 800 теңге мөлшерінде мынадай санаттағы азаматтарға: республикалық және облыстық маңыздағы зейнеткерлерге; Әскер мүгедектеріне, соның ішінде Кеңестік Әскер мүгедектеріне, Ауғанстанда соғыс әрекеттеріне қатысушыларға және мүгедектерге; Чернобыль АЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғаларға; ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім-балаларға (толығымен мемлекеттің қамтуында тұрғандардан басқа), 23 жасқа дейін күндізгі оқу орнында оқитындарға; 1 топтағы мүгедектерге және еріп жүретін тұлғалары бар көру бойынша 1 топтағы мүгедектерге (еріп жүретін тұлғалар үшін өтемақы алушының берілген жәрдемақы түрінде төленеді); 16 жасқа дейінгі 7 жастан бастап 16 жасқа дейінгі жастағы мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек бала деп белгілеген айдан бастап мүгедек балалармен еріп жүретін тұлғалар үшін (еріп жүретін тұлғалар үшін өтемақы алушының берілген жәрдемақы түрінде төленеді); Ауғанстанда әскери әрекеттер кезінде қаза болған жауынгерлердің ата-аналарына; бейбітшілік уақытта әскери қызметін өтеп жүрген кезінде қаза, қайтыс болған әскери қызметкерлердің отбасыларына; 18 жасқа дейін төрт және одан да көп балалары бар аналарға; 2 топтағы мүгедектерге; "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғаларға өтемақы төленеді";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Павлодара от 8 апреля 2008 года N 424/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 27 мая 2008 года N 641/13. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 27 июня 2008 года за N 117. Утратило силу - постановлением акимата города Павлодар Павлодарской области от 30 января 2009 года N 130/2
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Павлодар Павлодарской области от 30 января 2009 года N 130/2.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 92 Бюджетного кодексаРеспублики Казахстан от 24 апреля 2004 года, в связи с уточнением бюджета города Павлодара на 2008 год акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Павлодара от 8 апреля 2008 года N 424/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" следующие изменения и дополнения:
в главе 3 "Единовременная социальная помощь" пункте 20 подпункте 24) второй, третий абзацы заменить текстом следующего содержания:
"в размере 800 тенге в месяц производится следующим категориям граждан: пенсионерам республиканского и областного значения; инвалидам Армии, в том числе инвалидам Советской Армии, инвалидам и участникам боевых действий в Афганистане; лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей (кроме находящихся на полном государственном обеспечении), обучающимся на дневной форме обучения до достижения ими возраста 23 лет; инвалидам 1 группы и лицам, сопровождающим инвалидов 1 группы по зрению (компенсация на сопровождающее лицо выплачивается получателю данного вида пособия); детям - инвалидам в возрасте до 16 лет в возрасте с 7 до 16 лет и лицам, сопровождающим детей-инвалидов с месяца признания ребенка инвалидом до 16 лет (компенсация на сопровождающее лицо выплачивается получателю данного вида пособия); родителям воинов, погибших во время боевых действий в Афганистане; семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; многодетным матерям, имеющим четырех и более детей в возрасте до 18 лет; инвалидам 2 группы; лицам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
дополнить:

25-тармақша мынадай мазмұнда: "негізгі азық-түлік тағамдарына бағаның өсуіне байланысты әлеуметтік-әлжуаз санаттағы азаматтарға көмек көрсету: көмекті алушы отбасы мүшелерінің есебімен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға; 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік балалар жәрдемақысын алатын өтініш берушілерге; азаматтарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу бөлімінде есепте тұрған жұмыссыздарға, соның ішінде қоғамдық жұмыстарға қатысушыларға, курстарға қатысушыларға; көп балалы аналарға (18 жасқа дейінгі төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар; "Күміс Алқа", "Алтын Алқа" алқаларымен марапатталған); амбулаториялық емделуде жүрген туберкулезбен ауыратын азаматтарға; өткен тоқсанға өтініш берген тоқсандағы бас бостандығынан айыру мекемелерінен шыққан тұлғаларға; жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлерге және бөгде адамның көмегіне мұқтаж мүгедектерге; 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға" толықтырылсын.
Көмек мөлшері тоқсан сайын 1,5 айлық есеп көрсеткішін құрайды. Төлемдер осы тармақшадағы басқа санаттар бойынша растайтын тұлғалардан басқа, әрбір санаттағы азаматтар бойынша бұрынғы тоқсандағы төлемдер тоқсандар үшін Бөлімнің және ЗТМО мәліметтер базасына сәйкес жүзеге асырылады";
26)-тармақша мынадай мазмұнда: "соғыс және еңбек ардагерлеріне, тыл еңбеккерлеріне, Павлодар облысының 70 жылдығы мерейтойы қарсаңында, облысты дамытуға қомақты үлес қосқан, ардагерлермен және еңбегі сіңірген адамдарға Астана қаласына саяхатқа жол жүру үшін әлеуметтік көмек көрсету; көмек мөлшері 50000 теңге; төлемдер Павлодар ауылының әкімімен бекітілген тізімге сәйкес жүзеге асырылады" толықтырылсын.
7-бөлімдегі "Жеңілдікпен жол жүру саласындағы әлеуметтік көмек"
43-тармақтағы мынадай редакцияда жазылсын: "Ленин кентіне, Кенжекөл ауылына, Мойылды кентіне және басқа саяжай серіктестігіне дейін Павлодар қаласындағы қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) бір рет жол жүруге 20 теңге төлей отырып азаматтардың мынадай санаттары: республикалық және облыстық маңыздағы зейнеткерлерге; Әскери мүгедектерге, соның ішінде Кеңестік Әскер мүгедектері, Ауғанстанда соғыс әрекеттеріне қатысушылар және мүгедектер; Чернобыль АЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғалар; 23 жасқа дейін күндізгі оқу орнында оқитын, жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар (толығымен мемлекет қамтамасыз ететіндерден басқа); 1 топтағы мүгедектер, соның ішінде көру бойынша 1 топтағы мүгедектерді алып жүретін тұлғалар; 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар және оларды алып жүретін тұлғаларға; Ауғанстандағы соғыс әрекеті кезінде қаза болған жауынгерлердің ата-аналарына; бейбітшілік уақытта әскери қызметін өтеп жүрген кезінде қаза, қайтыс болған әскери қызметкерлердің отбасылары; 18 жасқа дейін төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналар; 2 топтағы мүгедектер; "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғалар; жасы және қызмет істеген жылдары бойынша зейнеткерлер; Қазақстан Республикасының бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикасы Одағында, Ұлы Отан соғысы жылдары ерен еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін мемлекеттік белгілерімен марапатталған тұлғаларға; ҰОС жылдары концлагерлерде, гетто және басқа жерлерде еріксіз ұстауда болған тұтқын жасөспірімдер; басқа мемлекет аумағында соғыс әрекеттеріне қатысқан тұлғалар жеңілдікпен жол жүре алады.
Барлық жеке меншік нысандағы (таксиден басқа) қалалық қоғамдық көліктерде жоғарыда көрсетілген санаттағы азаматтар тегін немесе жеңілдікпен жол жүру үшін негіздеме тегін немесе жеңілдікпен жол жүруге құқығын растайтын куәліктің түпнұсқасы болып табылады".

подпунктом 25) следующего содержания: "оказание помощи социально-уязвимым категориям граждан в связи с ростом цен на основные продукты питания: получателям государственной адресной социальной помощи с учетом членов семьи, получающих помощь; заявителям, получающим государственное детское пособие семьям, имеющим детей до 18 лет; безработным, состоящим на учете в отделе содействия трудоустройству граждан, в том числе участвующим на общественных работах, обучающимся на курсах; многодетным матерям (получателям государственного специального пособия: многодетным матерям, имеющим четырех и более детей до 18 лет; награжденным подвесками "Күміс Алқа", "Алтын Алқа"); гражданам, больным туберкулезом, получающим лечение амбулаторно; лицам, освободившимся из мест лишения свободы в квартале, предшествующем кварталу обращения; одиноким и одинокопроживающим пенсионерам и инвалидам, нуждающимся в постороннем уходе; детям-инвалидам до 16 лет.
Размер помощи составляет 1,5 месячных расчетных показателя ежеквартально. Выплата осуществляется согласно баз данных ГЦВП и Отдела за квартал, предшествующий кварталу выплаты, по каждой категории граждан, за исключением лиц, повторяющихся по другим категориям настоящего подпункта.";
подпунктом 26) следующего содержания: "оказание социальной помощи ветеранам войны и труда, труженикам тыла, гражданам, внесшим достойный вклад в развитие области, в честь 70-летия Павлодарской области на экскурсионную поездку в город Астану; размер помощи 50000 тенге; выплата осуществляется согласно списков, заверенных акимом села Павлодарское";
в главе 7 "Социальная помощь в сфере льготного проезда":
пункт 43 изложить в следующей редакции: "Оказание услуги в виде льготного проезда в общественном пассажирском транспорте в городе Павлодаре, до поселка Ленинский, до села Кенжеколь, до села Павлодарское, до поселка Мойылды, до садоводческих товариществ (кроме такси), с оплатой в размере 20 тенге за одну поездку следующим категориям граждан: пенсионерам республиканского и областного значения; инвалидам Армии, в том числе инвалидам Советской Армии, инвалидам и участникам боевых действий в Афганистане; лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей (кроме находящихся на полном государственном обеспечении), обучающимся на дневной форме обучения до достижения ими возраста 23 лет;  инвалидам 1 группы, в том числе лицам, сопровождающим инвалидов 1 группы по зрению; детям - инвалидам в возрасте до 16 лет и сопровождающим их лицам; родителям воинов, погибших во время боевых действий в Афганистане; семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; многодетным матерям, имеющим четырех и более детей в возрасте до 18 лет; инвалидам 2 группы; лицам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда"; пенсионерам по возрасту, по выслуге лет; лицам, награжденным государственными наградами Республики Казахстан, бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы ВОВ; бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания в годы ВОВ; лицам, принимавшим участие в боевых действиях на территории других государств.
Основанием для бесплатного или льготного проезда вышеуказанных категорий граждан в городском общественном транспорте всех форм собственности (кроме легковых такси) является оригинал удостоверения, подтверждающего право на бесплатный или льготный проезд".

2. "Мемлекеттік зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Павлодар қалалық филиалы "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің сұранысы бойынша әлеуметтік көмекті тағайындау бойынша нұсқаулықта көрсетілген азаматтардың тізімін (келісім бойынша) ұсынады.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Б. Ә. Қапеновке жүктелсін.
Павлодар қаласының әкiмi                   Б. Демеуов

2. Павлодарскому городскому филиалу республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий и пособий" по запросу государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" предоставлять списки граждан, указанных в инструкции по назначению социальной помощи (по согласованию).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Капенова Б. А.
Аким города Павлодара                      Б. Демеуов