"Патронаттық тәрбиелеуге балаларды алуға тілек білдірген отбасылардан өтініштер қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 28 наурыздағы N 77 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 7 мамырда N 13-5-63 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 16 қазанда N 250 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының әкімдігінің 2009.10.16 N 250 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы қарашадағы № 107 «Әкімдіктің әс жосықтары туралы» Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы», № 561 «Жеке заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулыларына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Патронаттық тәрбиелеуге балаларды алуға тілек білдірген отбасылардан өтініштер қабылдау» мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары  Алтыншаш Жұлдызбекқызы Тайшабаеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Әділет басқармасына тіркеу үшін жіберілсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған кезден бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                М. Тасмағанбетов
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан әкімдігінің
2008 жылдың 28 наурызындағы
№ 77 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты «Патронаттық тәрбиелеуге балаларды алуға тілек білдірген отбасылардан өтініштер қабылдау»
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет патронаттық тәрбиелеуге балаларды алуға тілек білдірген отбасылардан өтініштер қабылдау тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны:
Ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының «Неке және отбасы туралы» Заңының 119, 123 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды үйымдастыру ережесін бекіту туралы» қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы № 842 «Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы»
қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание"
Постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 28 марта 2008 года N 77. Зарегистрировано Управлением юстиции района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области 7 мая 2008 года N 13-5-63. Утратило силу - постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16 октября 2009 года N 250
Утратило силу - постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16.10.2009 г. N 250
В соответствии со статьей 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 сентября 2000 года № 107 «Об админситративных процедурах» с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги - «Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание».
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Тайшабаеву Алтыншаш Жулдузбековну.
3. Данное постановление направить в Управление юстиции района имени Габита Мусрепова для регистрации.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                 М. Тасмаганбетов
Утвержден постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 28 марта 2008 года № 77
Стандарт оказания государственной услуги «Прием заявки
от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание»
1. Общие положения
1. Данная государственной услуга определяет порядок прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги:
частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 119, 123 Закона Республики Казахстан «О браке и семье»,  постановленияПравительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 «Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей», постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года N 842 «Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат».

4. Осы мемлекеттік қызметі Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді. Қызмет көрсету орны: Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы, Новоишим селосы, Мектеп, көшесі 19.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып Білім бөлімі мен патронаттық тәрбиеші арасындағы екі жақты патронаттың келісім-шарт беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттарды өткізгеннен кейін: он күннен көп емес мерзімде көрсетіледі;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең үзақ уақыт: отыз минөттан көп емес;
3) құжат алу үшін кезекте тұрудың ең көп уақыты: отыз минөттан көп емес;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы ақпарат ресми ақпараттық көздерінде көрсету стандарты Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит
Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ғимаратының залындағы тақтада орналысқан. Мекен-жайы: Новоишимское селосы, Мектеп көшесі, 19.
10. Мемлекеттік қызмет Дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00-дейін, үзіліс сағат13.00-ден 14.00-дейін көрсетіледі. Қабылдау кезекпен, алдынала жазылусыз және тез қызмет көрсетіледі.
11. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі үшінші қабатта ұсынылады. Құжаттарды даярлау үшін ақпараттық тақталар, күту залында орындықтар, үстелдер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі.
12. Екі жақтық патронаттың келісім-шарт жасау және алу үшін ұсынылады:
Білім бөлімі бастығына атына патронаттық тәрбиеші болуға өзінің ниеті туралы жеке тұлғаның өтініші еркін түрде жазылады;
патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлға некеде болған жағдайда жұбайының (зайыбының) нотариалдық расталған келісімі;
патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлға некеде болған жағдайда өтініш берушінің жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлғаның денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдірген тұлға некеде болған жағдайда жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
өтініш беруші некеде болмаған жағдайда нотариалды расталған анықтама;
өтініш берушінің өмірбаяны, еркін түрде жазылады;
өтініш берушіге жұмыс орнынан берілген мінездеме;
жұмыс орнынан анықтама;
еңбек ақысы туралы анықтама;
мекен-жайынан анықтама;
үй кітабының көшірмесі;
неке қию туралы куәлік (көшірмесі);
өтініш беруші мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.

4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области. Место оказания услуги: Северо-Казахстанская область, район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Школьная 19.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача экземпляра двухстороннего патронатного договора между Отделом образования и патронатным воспитателем.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов не более десяти дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более тридцати минут.
8. Оказание государственной услуги осуществляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения размещены на информационном стенде государственного учреждения «Отдел образования»  района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области.
10. Государственная услуга предоставляется в понедельник, вторник, среду, четверг, пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области располагаются на 3 этаже здания. Для оформления документов имеется зал ожидания, места для заполнения документов и образцами их заполнения, столы, стулья, информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для заключения и получения двухстороннего патронатного договора представляются:
заявление физического лица на имя начальника Отдела образования о своем желании быть патронатным воспитателем, оформляется в произвольной форме;
согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке;
оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке;
медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать патронатным воспитателем;
медицинское заключение о состоянии здоровья супруга, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке;
нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
характеристика заявителя, выданная с места работы;
справка с места работы;
справка о заработной плате;
справка с места жительства;
копия домовой книги;
свидетельство о заключении брака (копия);
справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).

13. Керекті өтініштің бланктері Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қабылдау бөлмесіндегі маманда сақталады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет құжаттар Солтүсті Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманына тапсырылады.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсырғанын растайтын орындалу мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Анықтамам беру электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды. Анықтама жеке барғанда береді.
17. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы ұсынбаған жағдайда, білім бөлімі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін, сондай-ақ:
1) қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 қаулысымен бекітілген Патронат туралы ережеге сәйкес патронатты ресімдеуден бас тартылуы мүмкін:
сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп таныған тұлғаларды;
сот бойынша ата-ана құқықтарынан айырылған немесе ата-ана құқықтары сотпен шектелген тұлғаларды;
өзіне заңмен жектелген міндеттерді тиісті түрде орындамағаны үшін қорғаншы (қамқоршы) міндеттерінен шеттетілген тұлғаларды;
бала асырап алу өз кінәлары бойынша сотпен тоқтатылған бұрынғы бала асырап алушыларды;
3) денсаулық жағдайына байланысты (аурулар тізімі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы № 842 қаулысында көрсетілген) бала тәрбиелеу жөніндегі міндеттерін жүзеге асыра алмайтын тұлғаларды қоспағанда тек кәмелет жастағы екі жыныстағы тұлғалар патронат тәрбиешілер бола алады.
Білім бөлімі бас тарту себебін алған соң өтініш берушіге оларды алған соң бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді және бас тарту себептерінің жазбаша негіздері беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Білім бөлімінің қызметі:
1. Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
2. сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3. көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
4. белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
5. сыпайы және әдепті болу қағидаларына негіздемелері.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді (қосымшаға сәйкес).

13. Все необходимые бланки заявления находятся у специалиста приемной государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги предоставляются потребителем специалистам государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области.
15. Потребителю после сдачи документов выдается талон с указанием даты принятия документов и даты получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется. Справка выдается при личном посещении.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в  случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а также:
1) отсутствия денежных средств для выплаты труда патронатных воспитателей и содержания детей, находящихся на попечении воспитателей;
2) в соответствии с Положением о патронате, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346, где указано, что патронатными воспитателями могут быть только совершеннолетние лица обоего пола, за исключением:
лиц, признанных судом недееспособными или ограниченно дееспособными;
лиц, лишенных по суду родительских прав или ограниченных судом в родительских правах;
отстраненных от обязанностей опекуна (попечителя) за ненадлежащее исполнение возложенных на него законом обязанностей;
бывших усыновителей, если усыновление отменено судом по их вине;
3) лицам, которые по состоянию здоровья не могут осуществлять обязанности по воспитанию ребенка. Список болезней приведен в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года N 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат".
После получения отказа Отдел образования информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела образования основывается на принципах:
1. соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;
2. противостояния проявлениям коррупции;
3. предоставления полной информации об оказываемой государственной услуге;
4. обеспечения сохранности неполученных в установленном периоде документов;
5. корректности и вежливости.
4.Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности (согласно приложению).

20. Мемлекеттік қызмет көрсететін Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құралған жұмыс топтары бекітеді.
5.Шағымдану тәртібі.
21. Мемлекеттік қызметті көрсетуде лауазымды адамдардың әрекетіне шағымдану Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына тапсырылады, мекен-жайы: Новоишимское селосы, Мектеп көшесі 19, № 1, № 3 кабинет, телефон: 22-3-78, 22-3-33, электронды пошта: gm.roo @ mail.ru
«Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Новоишимское селосы, Абылай хан көшесі 28;
«Солтүстік Қазақстан облысы Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 58;
«Солтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 60.
22. Шағымды жазбаша түрде пошта арқылы немесе өзінің келуімен Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның білім бөлімі мемлекеттік мекемесінің маманы қабылдайды, мекен-жайы:
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишимское селосы, Мектеп көшесі 19, № 1, 5 кабинет, телефон: 22-3-78, 22-3-33, электронды пошта: gm.roo @ mail.ru жоғары тұрған ұйымдар.
23. Қабылданған шағым белгіленген Заңнамалық мерзімде азаматтардың үндеулерін тіркейтін журналға тіркеледі.
Өтініш берушіге арыздың қаралуының қорытындысы туралы жазбаша хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің байланыс деректері, мекен-жайы: Новоишимское селосы, Мектеп көшесі 19, электронды пошта: gm.roo @ mail.ru
Мекеменің бастығы: телефон 22-3-78, № 1 кабинеті;
Бастықтың орынбасары: телефон 22-3-33, № 5 кабинеті;
«Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Новоишим селосы, Абылай хан көшесі 28;
«Солтүстік Қазақстан облысы Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 58;
«Солтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 60.
25. Қосымша ақпарат алу Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның білім бөліміне хабарласу керек. Мына мекен-жайы бойынша: Новоишим селосы, Мектеп көшесі 19.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа, Отдела образования района имени Габита Мусрепова ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству представления государственной услуги государственным учреждением «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова претензии подаются на имя начальника отдела по адресу: село Новоишимское, улица Школьная 19, кабинет № 1, № 5, телефоны: 2-23-78, 2-23-33, электронная почта: gm.roo @ mail.ru
Государственное учреждение «Аппарат акима района имени Габита Мусрепова», находящееся по адресу: село Новоишимское, улица Абылай-хана 28;
Государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58;
Государственное учреждение «Департамент по защите прав детей Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 60.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно специалистом отдела образования района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области по адресу: село Новоишимское, улица Школьная, 19 кабинет № 1, 5, телефоны: 22-3-78, 22-3-33, электронная почта: gm.roo @ mail.ru, в рабочие дни
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений граждан в установленные законом сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде.
6. Контактная информация
24. Контактные данные государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова: село Новоишимское, улица Школьная 19, электронная почта: gm.roo@ mail.ru
Начальник учреждения: телефон 2-23-78, кабинет № 1;
Заместитель начальника: телефон 2-23-33; кабинет № 5;
Государственное учреждение «Аппарат акима района имени Габита Мусрепова», находящееся по адресу: село Новоишимское, улица Абылай-хана 28;
Государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58;
Государственное учреждение «Департамент по защите прав детей Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 60.
25. Для получения дополнительной информации необходимо обратиться в государственное учреждение «Отдела образования» района имени Габита Мусрепова.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показа-
теля в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4