"Қорғаншылық пен қамқоршылық жөніндегі анықтамаларды беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 11 маусымдағы N 179 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Тимирязев ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 01 шілдеде N 13-12-66 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 13 қарашада N 217 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009.11.13 N 217 Қаулысымен
«Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына сәйкес, аудандық бюджетінен қаржыландыратын мемлекеттік органдарымен мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын көтеру мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін «Қорғаншылық пен қамқоршылық жөніндегі анықтамаларды беру» мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Л.В. Ганжаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                     Б. Жұмабеков
Аудан әкімдігінің 2008 жылғы
11 маусымдағы № 179 қаулысымен
бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты «Қорғаншылық пен қамқоршылық жөніндегі анықтамаларды беру»
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт қорғаншылық пен қамқоршылық жөніндегі анықтамаларды беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінанықтайды.(бұдан әрі - мемлекеттік қызмет)
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 17 желтоқсандағы № 1346 қаулысы қорғаншылық пен қамқоршылық органдары туралы Ережесінің 6 тармағымен бекітілген, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы “Неке және отбасы туралы” Заңының 106 бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет “Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандының білім бөлімі” мемлекеттік мекемесінде көрсетіледі.(бұдан әрі - «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі)
5. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына,шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға,Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты өмір сүретін тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - өтініш берушілер).

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству"
Постановление акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 11 июня 2008 N 179. Зарегистрировано Управлением юстиции Тимирязевского района Северо-Казахстанской области 01 июля 2008 года N 13-12-66. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13 ноября 2009 года N 217
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13.11.2009 г N 217
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», в целях повышения качества оказания государственных услуг государственными органами, финансируемыми из районного бюджета, акимат района ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству», предоставляемой государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ганжа Л.В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Б. Жумабеков
Утвержден
постановлением акимата района
11 июля 2008 года № 179
Стандарт оказания государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению документов на получение справок по опеке и попечительству (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 106 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года «О браке и семье», пункта 6 Положения об органах опеки и попечительства, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»
5. Результат оказания государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - заявители).

7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде ұсынылады:
1) Өтініш берушінің қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 15 күнтізбелік күннен көп емес;
2) Қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыты: отыз минөттен көп емес;
3) Қажетті құжаттарды алу кезіндегі кезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыты: отыз минөттен көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат,сонымен қатар оларды толтыру үлгілері Тимирязев ауданы, Тимирязево селосы, Уалиханов көшесі, № 7 үй мекен-жайы бойынша орналасқан «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі ғимаратының тағандарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-тен 14.00-ге дейін көрсетіледі.Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз және алдын ала жазылусыз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орны: «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі ғимаратының 2 қабатында орналасқан,мекен-жайы:Тимирязев ауданы, Тимирязево ауылы,Уалиханов көшесі, № 7 үй.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметін алу үшін өтініш беруші мыналарды ұсынады:
«Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманымен берілетін бланк, өтініш;
өтініш берушінің жеке куәлігінің көшірмесі;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі
қамқоршының үлгімен белгіленген куәлігі.
13. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің мамандарымен берілген бланкілер, «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі ғимаратының тағандарында орналасқан.
14. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманына ұсынылады.
15. Құжаттарды тапсырған, өтініш берушіге орындау мерзімі мен қабылдау күні көрсетілген талоны беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін жеткізу кесімдері мен әдістер тізімі «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жеке бару және электронды пошта       17. Мемлекеттік қызметтің бас тартудың негізі мыналар болып табылады:

7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более тридцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на стенде в здании государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» находящемся по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова,7.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Место предоставления услуги: Государственное учреждение «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» расположено на втором этаже здания по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, № 7.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
заявление, бланк который выдается специалистом Государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» производящим прием;
копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
копию свидетельства о рождении опекаемого ребенка;
удостоверение опекуна (попечителя) установленного образца.
13. Бланки, которые выдаются специалистами Государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области», также размещаются на стендах в здании Государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются специалисту государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Перечень способов и регламентов доставки результата  оказания услуги - электронная почта, личное посещение Государственное учреждение «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставления государственной услуги является:

1) ұсынылған құжаттардың толық болмауы;
2) өтініш берушінің берген мәліметтерінің сенімсіз болуы;
3. Жұмыс принципі
18. Бөлімнің қызмет көрсетуде тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын қағидалар:
1) көрсетілетін қызмет жөнінде толық ақпарат алу;
2) өтініш берушінің құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғау және құпиялылығын сақтауды қамтамасыз ету, өтініш беруші белгіленген уақытында құжаттарын ала алмаған, құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
3) мамандардың кәсібилігі және жауапкершілігі, сыпайылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызмет көрсету жұмыстарының нәтижесі өтініш берушінің сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметтің сапасы және қол жетімділігі бойынша бағаланатын жұмыстары жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін және шағым дайындауға жәрдем көрсету, білім бөлімінің қызметкерлерімен жүргізіледі.
22. Шағым мына мекен-жайлар бойынша беріледі:

1) предоставление не полного пакета документов;
2) недостоверность сведений, предоставляемых заявителем.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к заявителю услуг:
1) получение полной и подробной информации об оказываемой услуге;
2) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов заявителя, обеспечение сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки;
3) вежливость, ответственность и профессионализм специалистов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, в соответствии сприложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) должностного лица, оказание содействия в подготовке жалобы производится работниками Государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»
22. Жалоба подается:

1) Тимирязев ауданының әкіміне – Тимирязев ауданы, Тимирязево ауылы, Уалиханов көшесі, 1, телефон 2-12-40
2) Тимирязев аудандық сотына, Тимирязево ауылы, Уалиханов көшесі, 1, телофон 2-05-81
23. Қабылданған шағымдар азаматтарға үндеу журналында тіркеледі, шағым түскен күннен кейін 15 күн ішінде қарастырылады.
Шағымның қарастырылған нәтижесі туралы жауабы тұтынушыға жазбаша пошта арқылы жіберіледі немесе жеке тапсырылады.

1) Акиму Тимирязевского района -  Тимирязевский район, с. Тимирязево, ул. Уалиханова, 1, телефон 2-12-40.
2) В Тимирязевский районный суд, с. Тимирязево, ул. Уалиханова, 1, 2-05-81.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений физических лиц и рассматривается в течение 15 дней с момента поступления. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде,ответ направляется почтой либо вручается лично заявителю.

6. Байланыс ақпарат
24. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязево селосы,Уалиханов көшесі,№ 7 үйі,бастық тел.8-715-37-2-05-85, қабылдау бөлмесі 8-715-37-2-05-85,электронды пошта: timyrroo66@mail.ru
25. Өтініш беруге басқа да қажетті ақпараттар:
1) Солтүстік Қазақстан облысы білім Департаментінің бастығының мекен-жайы: Петропавл қаласы,Конституция көшесі,58,телефон 8-715-46-32-88, электронды пошта адресі: e-mail:obldosko@mail.kz e-mail: do@sko.kz

6. Контактная информация
24. Начальник государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»: Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова,7 телефон начальника 8-715–37-2-05-86, приемная 8-715-37-2-05-85, адрес электронной почты: timyrroo66@mail.ru
25. Другая полезная информация для заявителя:
1) Начальник Департамента образования Северо-Казахстанской области: город Петропавловск, улица Конституции, 58, телефон 8-715-46-32-88, адрес электронной почты: e-mail: obldosko@mail.kz  e-mail: do@sko.kz