Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттаудың, сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытынды (өсiмдiк шаруашылығындағы селекциялық жетiстiкке патент беру туралы), өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды және селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 168 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 27 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5646 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.01.2016 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.10.23 N 605, 2010.02.25 N 116 бұйрықтарымен.
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңына және "Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сорттық сынақтан өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 тамыздағы N 780 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттау;
сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытынды (өсiмдiк шаруашылығындағы селекциялық жетiстiкке патент беру туралы);
өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды;
селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды нысандары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.10.23 N 605, өзгерту енгізілді - 2010.02.25 N 116 бұйрықтарымен.
2. Егіншілік және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шарашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
N 168 бұйырығымен
бекітілген
Ескерту. Нысанға өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.10.23 N 605 бұйрығымен.
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының
сорттарын сынау жөніндегі
мемлекеттік комиссия" ММ
төрағасы
__________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
200_ жыл "___" ________________
Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттау
Өтінім N _____________________ Өтінім берілген күн _______________
Өтініш беруші ____________________________________________________
Дақыл ____________________________________________________________
Сорт _____________________________________________________________
Сынақ өткізілген орын: ___________________________________________
Сынақ өткізу жылдары _____________________________________________
__________________________________________________________________
Белгі      Біліну      Индекс     Ескертпе
дәрежесі
__________________________________________________________________
Қорытынды:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Сипаттаманы жасаған _____________  ____________________________
(қолы)        (Тегі, аты, әкесінің аты)
Селекциялық жетістіктерді қорғау
бөлімінің бастығы _______________  ____________________________
(қолы)        (Тегі, аты, әкесінің аты)
200 ж. "_______" _________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шарашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
N 168 бұйырығымен
бекітілген
Сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысаны
Ескерту. Қорытынды нысан алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.10.23 N 605 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
N 168 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Қорытынды нысанмен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.10.23 N 605 бұйрығымен.
Нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының
сорттарын сынау жөніндегі
мемлекеттік комиссия" ММ төрағасы
____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
200 __ жыл "__" __________
Сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытынды (өсiмдiк шаруашылығындағы селекциялық жетiстiкке патент беру туралы)
Ескерту. Нысанның атауы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010.02.25 N 116 бұйрығымен.
Өтінім N                                Өтінім берілген күн:
Дақыл (тек, түр)                        Сорт/Будан:
Өтінім беруші(лер):
Сорттың авторы(лары):
Шығу тегі бойынша сипаттама:
Селекциялық әдісі:
Өмір салты:                             Даму циклі:
Сынақ басталған күн:                    Сынақтан алынған күн:
Аудандастырылған жыл:                   Аудандастырудан алынған жыл:
DUS-test зерттеу бойынша қорытынды

Об утверждении форм описания сорта с заключением на выдачу патента, заключения о патентоспособности сорта (о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве), заключения об отказе в выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве и заключения по результатам проверки наименования селекционного достижения
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2009 года № 168. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2009 года № 5646. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 19
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.01.2016 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказами Министра сельского хозяйства РК от 23.10.2009 № 605 (порядок введения в действие см. п. 3); от 25.02.2010 № 116 (порядок введения в действие см. п. 3).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2008 года № 780 "Об утверждении Правил проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы:
описания сорта с заключением на выдачу патента;
заключения о патентоспособности сорта (о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве);
заключения об отказе в выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве;
заключения по результатам проверки наименования селекционного достижения.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 23.10.2009 № 605 (порядок введения в действие см. п. 3); с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 25.02.2010 № 116 (порядок введения в действие см. п. 3).
2. Департаменту земледелия и фитосанитарной безопасности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Утверждено приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2009 года № 168
Утверждаю
Председатель ГУ "Государственная
комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур"
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"___" ________________ 200_ года
Описание
сорта с заключением на выдачу патента
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 23.10.2009 № 605 (порядок введения в действие см. п. 3).
№ Заявки _______________________ Дата подачи заявки _________________
Заявитель ___________________________________________________________
Культура ____________________________________________________________
Сорт ________________________________________________________________
Место проведения испытаний: _________________________________________
Годы испытаний _________________________
_____________________________________________________________________
Признак           Степень           Индекс             Примечание
выраженности
_____________________________________________________________________
Заключение:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Описание составил         ___________________ _______________________
(подпись)             (Ф.И.О.)
Начальник отдела охраны
селекционных достижений   ___________________ _______________________
(подпись)             (Ф.И.О.)
"____" _________________ 200_ г.
Утверждено приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2009 года № 168
Утверждаю
Председатель ГУ "Государственная
комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур"
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"___" ________________ 200_ года
Заключение о патентоспособности сорта
(о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве)
Сноска. Приказ дополнен формой заключения в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 23.10.2009 № 605 (порядок введения в действие см. п. 3).
Сноска. Наименование в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 25.02.2010 № 116 (порядок введения в действие см. п. 3).
Заявка №
Дата подачи заявки:
Культура (род, вид)
Сорт/Гибрид
Заявитель: (и)
Автор(ы) сорта:
Характеристика по происхождению:
Метод селекции:
Образ жизни:
Цикл развития
Дата начала испытания:
Дата снятия с испытания
Год районирования
Год снятия с районирования
Результаты исследования на DUS–test

1. Ерекшелігі (distinctness)
2. Біртектілігі (uniformiti)
3. Тұрақтылығы (stabiliti)
4. Сорт бойынша басқа ақпарат:
Селекциялық жетістікті патент қабілеттілігіне сараптау нәтижесі бойынша қорытынды: __________________________________
______________________________________________________________
Сараптау кеңесінің мүшелері:                 _________________
__________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
N 168 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Қорытынды нысанмен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.10.23 N 605 бұйрығымен.
Нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының
сорттарын сынау жөніндегі
мемлекеттік комиссия" ММ төрағасы
____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
200 __ жыл "__" __________
Өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды
Өтінім N                                Өтінім берілген күн:
Дақыл (тек, түр)                        Сорт/Будан:
Өтінім беруші(лер):
Сорттың авторы(лары):
Шығу тегі бойынша сипаттама:
Селекциялық әдісі:
Өмір салты:                             Даму циклі:
Сынақ басталған күн:                    Сынақтан алынған күн:
Аудандастырылған жыл:                   Аудандастырудан алынған жыл:
DUS-test зерттеу бойынша қорытынды
1. Ерекшелігі (distinctness)
2. Біртектілігі (uniformiti)
3. Тұрақтылығы (stabiliti)
4. Сорт бойынша басқа ақпарат:
Селекциялық жетістікті патент қабілеттілігіне сараптау нәтижесі бойынша қорытынды: ___________________________________________
______________________________________________________________
Сараптау кеңесінің мүшелері:                 _________________
__________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
168 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Қорытынды нысанмен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.10.23 N 605 бұйрығымен.
Нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының
сорттарын сынау жөніндегі
мемлекеттік комиссия" ММ төрағасы
____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
200 __ жыл "__" __________
Селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды
Өтінім N __________________ Өтінімнің берілген күні _______________
Дақыл: ____________________________________________________________
Өтінім беруші(лер):
Автор(лар):
Селекциялық жетістіктің
ұсынылған атауы: __________________________________________________
Селекциялық жетістіктің тіркелген аты:_____________________________
___________________________________________________________________
Тексеру өткізудің негізі:
Атаудың қысқаша сипаттамасы:
Сараптама нәтижелері:
"Ауыл шаруашылығы
дақылдарының сорттарын
сынау жөніндегі мемлекеттік
комиссия" ММ
Селекциялық жетістіктерді
қорғау бөлімінің бастығы ____________ _______________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты)

1. Отличимость (distinctness)
2. Однородность (uniformiti)
3. Стабильность (stabiliti)
4. Другая информация по сорту:
Заключение по результатам экспертизы селекционного
достижения на патентоспособность: _________________________
___________________________________________________________
Члены экспертного совета:   ________________
________________
Утверждено приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2009 года № 168
Утверждаю
Председатель ГУ "Государственная
комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур"
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"___" ________________ 200_ года
Заключение
об отказе в выдаче патента на селекционное
достижение в растениеводстве
Сноска. Приказ дополнен формой заключения в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 23.10.2009 № 605 (порядок введения в действие см. п. 3).
Заявка №
Дата подачи заявки:
Культура (род, вид)
Сорт/ Гибрид
Заявитель: (и)
Автор(ы) сорта:
Характеристика по происхождению:
Метод селекции:
Образ жизни:
Цикл развития
Дата начала испытания:
Дата снятия с испытания
Год районирования
Год снятия с районирования
Результаты исследования на DUS–test
1. Отличимость (distinctness)
2. Однородность (uniformiti)
3. Стабильность (stabiliti)
4. Другая информация по сорту:
Заключение по результатам экспертизы селекционного
достижения на патентоспособность: _________________________
___________________________________________________________
Члены экспертного совета:   ________________
________________
Утверждено приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2009 года № 168
Утверждаю
Председатель ГУ "Государственная
комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур"
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"___" ________________ 200_ года
Заключение
по результатам проверки наименования
селекционного достижения
Сноска. Приказ дополнен формой заключения в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 23.10.2009 № 605 (порядок введения в действие см. п. 3).
Заявка № _____________________ Дата подачи заявки __________________
Культура: __________________________________________________________
Заявитель (и):
Автор (ы):
Предложенное наименование селекционного достижения:
_____________________________________________________________________
Селекционное достижение зарегистрировано под
названием:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Основание проведения проверки:
Краткая характеристика наименования:
Результаты экспертизы
Начальник отдела охраны
селекционных достижений
ГУ "Государственная комиссия
по сортоиспытанию сельско-
хозяйственных культур"       _____________           _____________
(подпись)                (Ф.И.О.)