Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын өтініштің нысанын және құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 27 тамыздағы N 115 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 28 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5761 болып енгізілді.
"Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының 46-2-бабының 4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 12.07.2019 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын өтініштің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын құжаттар тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 12.07.2019 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді және ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
27 тамыздағы 2019 жылғы
№ 115 бұйрығына
1-қосымша
Нысаны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
__________________________
басшының аты-жөні, тегі (бар
болғанда)(бұдан әрі – А.Ж.Т.)
__________________________
(ұйым атауы, қызметі,
басшы А.Ж.Т.)
Реквизиттері: ______________
(заңды мекен-жайы,
байланыс телефоны)
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің м.а. 11.06.2021 № 494 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бірлестік мүшелерінің атынан "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 46-1-бабының тәртібімен аккредиттеуді сұраймын
_________________________________________________________________________
(ұйым орналасқан мекен жайы)
орналасқан, тіркеу нөмірі
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның тіркелу нөмірі)
БСН:
__________________________________________________________________________
(ол бар болған жағдайда)(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымның толық атауы)
ұжымдық басқарудың келесі саласында
__________________________________________________________________________
("Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы

Об утверждении формы заявления и перечня документов, представляемых организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 августа 2009 года № 115. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2009 года № 5761.
В соответствии с пунктом 4 статьи 46-2 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму заявления, представляемого организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень документов, представляемых организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр
P. Тусупбеков
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 августа 2009 года № 115
Форма
Министерство юстиции
Республики Казахстан
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии
(далее – Ф.И.О) руководителя)
от: _________________________
(должность, наименование
организации Ф.И.О. руководителя)
Реквизиты: __________________
юридический адрес,
контактный телефон
Заявление, представляемое организацией, управляющей имущественными
правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 11.06.2021 № 494 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
От имени членов объединения прошу аккредитовать в порядке статьи 46-1 Закона
Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных правах"
___________________________________________________________________________
(полное наименование организации, управляющей имущественными правами на
коллективной основе)
находящееся по адресу: ______________________________________________________
(место нахождения организации)
регистрационный номер _____________________________________________________
(регистрационный номер юридического лица)
БИН: ______________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер) (при его наличии)
в следующей сфере коллективного управления:______________________________

Заңының 43-бабының 3-тармағына сәйкес)
Өтінішке қосымша келесі құжаттар тіркеледі:
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2009 жылғы 27 тамыздағы
№ 115 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
27 тамыздағы 2019 жылғы
№ 115 бұйрығына
2-қосымша
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын құжаттар Тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) аккредиттеуден өту туралы жалпы жиналыс шешімінің электрондық көшірмесі;
3) ұйымның ұжымдық негізде мүліктік құқықтарды басқаратын шетелдiк ұйымдармен жасасқан екiжақты және көпжақты келiсiмдерiнің электрондық көшірмесі;
4) жалпы жиналыстың сыйақы мөлшеріне қатысты шешімінің электрондық көшірмесі;
5) жалпы жиналыстың пайдаланушылармен лицензиялық шарт жасасу талаптарына қатысты шешімінің электрондық көшірмесі;
6) жалпы жиналыстың жиналған сыйақыны бөлу және төлеу тәсіліне қатысты шешімінің электрондық көшірмесі;
7) авторлық құқық және сабақтас құқықтар объектілері құқық иеленушілерінің көрсетілетін қызметті алушыға қатысты пікірлерінің электрондық көшірмесі;
8) мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынатын мәліметтер.
Мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын
ұйым аккредиттеуден өту
үшін ұсынатын
құжаттар тізбесіне
қосымша
нысан
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын мәліметтер
1) Авторлық құқықтарды және сабақтас құқықтарды ұжымдық басқару үшін жасасқан
әрекет күші бар келісімдер саны ____________________________________________________;
2) Авторлық құқық және сабақтас құқық объектілерінің пайдаланушылармен жасасқан
әрекет күші бар келісімдер саны ____________________________________________________;
3) Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым мүшелерінің тізімі
_______________________________________________________________________________;
4) Құқық иелері мен пайдаланушылар үшін Қазақстанның қажет аймақтарында мұндай
ұйымның атынан уәкілеттігі бар тұлғалар туралы мәліметтер ___________________________;
5) Интернет-ресурсы бар туралы мәліметтер ____________________________________;
6) Авторлық құқық және сабақтас құқықтар саласындағы мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын ұйымның соңғы екі жылдағы қызметін тексеру туралы
мәліметтер______________________________________________________________________;

(согласно пункту 3 статьи 43 Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных правах")
К заявлению прилагаются следующие документы:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг
Утвержден
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 августа 2009 года № 115
Приложение 2
приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 августа 2009 года № 115
Перечень документов, представляемых организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации
Сноска. Перечень в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В Министерство юстиции Республики Казахстан:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия решения общего собрания о прохождении аккредитации;
3) электронная копия заключенных организацией двусторонних и многосторонних соглашений с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе;
4) электронная копия решения общего собрания относительно размера вознаграждения;
5) электронная копия решения общего собрания относительно условия заключения лицензионного договора с пользователями;
6) электронная копия решения общего собрания относительно способа распределения и выплаты собранного вознаграждения;
7) электронная копия отзывов правообладателей объектов авторского права и смежных прав в отношении услугополучателя;
8) сведения, представляемые организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации по форме согласно приложению к перечню документов, представляемых организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации.
Приложение
к перечню документов,
представляемых организацией,
управляющей имущественными
правами на коллективной основе,
для прохождения аккредитации
форма
Сведения, представляемые организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации
1. Количество действующих договоров на коллективное управление авторскими правами и смежными правами ______________________________;
2. Количество действующих договоров с пользователями объектов авторского права и смежных прав __________________________;
3. Список членов организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе _________________________________________________;
4. Сведения о лицах, уполномоченных представлять такую организацию в необходимых для правообладателей и пользователей регионах Казахстана ___________________________________________________________;
5. Сведения о наличии Интернет-ресурса ___________________________________;
6. Сведения о проверке деятельности организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе в области авторского права и смежных прав за последние два года ______________________________________________________________________;