2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 4C-19-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 6 қаңтарда № 3342 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2011 жылғы 10 маусымдағы № 4С-33-11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2011.06.10 № 4С-33-11 шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңына сәйкес және облыс әкімдігінің 2009 жылғы 14 қазандағы № А-11/431 қаулысына байланысты Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010–2012 жылдарға арналған облыстық бюджет осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95 097 716,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 555 729,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 95 494,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 92 388,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 86 354 104,2 мың теңге;
2) шығындар – 95 521 534,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -73 856,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 947 184 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 021 040,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 27  223 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 30 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 777 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -377 184,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 377 184,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.03.17 № 4С-22-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.27 № 4С-24-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.06.18 № 4С-25-4 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.16 № 4С-26-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.05 № 4С-27-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджетке, аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:

Об областном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 4C-19-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 января 2010 года № 3342. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 10 июня 2011 года № 4С-33-11
Сноска. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 10.06.2011 № 4С-33-11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы» от 7 декабря 2009 года и согласно постановления акимата области № А-11/431 от 14 октября 2009 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 097 716,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 86 354 104,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 95 494,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 92 388,4 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 85 924 004,2 тысячи тенге;
2) затраты – 95 521 534,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -73 856,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 947 184 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 021 040,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 27 223 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 30 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 777 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -377 184,1 тысяч тенге;
6) финансирования дефицита бюджета – 377 184,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 17.03.2010 № 4С-22-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.04.2010 № 4С-24-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 18.06.2010 № 4С-25-4 (порядок введения в действие см. п. 2); от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.10.2010 № 4С-27-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск в следующих размерах:

1) облыстық бюджетке төлем көзінен ұсталатын табыстан жеке табыс салығы бойынша - 100%;
2) облыстық бюджетке төлем көзінен салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100%;
3) аудандардың және Көкшетау мен Степногорск қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша - 100%.
3. Келесі көздердің есебінен облыстық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсуі;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалай түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
2-1) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның iшiнде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
3) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер;
республикалық бюджеттен трансферттер.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.07.16 № 4С-26-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте 1 226 905 мың теңге сомасындағы бюджеттік алып қоюлар қарастырылсын, оның ішінде:
Көкшетау қаласы 1 226 905 мың теңге.
5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде субвенциялар 42 771 759 мың теңге сомасында және 41 254 836 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.06.18 № 4С-25-4 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.16 № 4С-26-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.
6. Бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты 2010 жылға арналған облыстық бюджетте 930 998 мың теңге сомасында аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттердің түсімдері қарастырылсын.
Облыстық бюджетке аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттердің көрсетілген сомаларының түсімдері облыс әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100%;
3) по социальному налогу в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск –100%.
3. Утвердить доходы областного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочие неналоговые поступления;
2-1) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
3) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из районных (городских) бюджетов;
трансфертов из республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2)
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год объемы бюджетных изъятий в сумме 1 226 905 тысяч тенге, в том числе:
город Кокшетау 1 226 905 тысяч тенге.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета, в том числе субвенция в сумме 42 771 759 тысяч тенге и целевые трансферты в сумме 41 254 836 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 18.06.2010 № 4С-25-4 (порядок введения в действие см. п. 2); от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 930 998 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных (городских) бюджетов определяется на основании постановления акимата области.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
7. Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін 2010 жылға арналған субвенциялардың көлемі 15 362 412 мың теңге жалпы сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақкөл 853 360 мың теңге;
Аршалы 758 688 мың теңге;
Астрахан 985 891 мың теңге;
Атбасар 1 072 979 мың теңге;
Бұланды 1 002 715 мың теңге;
Бурабай 506 692 мың теңге;
Егіндікөл 482 476 мың теңге;
Еңбекшілдер 962 126 мың теңге;
Ерейментау 1 036 398 мың теңге;
Есіл 834 443 мың теңге;
Жақсы 1 176 211 мың теңге;
Жарқайың 1 006 852 мың теңге;
Зеренді 1 391 151 мың теңге;
Қорғалжын 843 745 мың теңге;
Сандықтау 848 342 мың теңге;
Целиноград 785 460 мың теңге;
Шортанды 814 883 мың теңге;
8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен білім беруге арналған 3 019 136 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
508 825 мың теңге - жаңадан іске қосылатын білім беру нысандарын күтіп-ұстауға;
272 349 мың теңге - Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
150 661 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін көбейтуге;
74 507 мың теңге – «Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін;
15 600 мың теңге - Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008 – 2012 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға;
1 689 180 мың теңге - білім беру нысандарының құрылысына
308 014 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын облыстық бюджетке және аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімімен.
9. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтауға республикалық бюджеттен 5 115 744 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
7. Установить на 2010 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные бюджеты в общей сумме 15 362 412 тысяч тенге, в том числе:
Аккольскому 853 360 тысяч тенге;
Аршалынскому 758 688 тысяч тенге;
Астраханскому 985 891 тысяча тенге;
Атбасарскому 1 072 979 тысяч тенге;
Буландынскому 1 002 715 тысяч тенге;
Бурабайскому 506 692 тысячи тенге.
Егиндыкольскому 482 476 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому 962 126 тысяч тенге;
Ерейментаускому 1 036 398 тысяч тенге;
Есильскому 834 443 тысячи тенге;
Жаксынскому 1 176 211 тысяч тенге;
Жаркаинскому 1 006 852 тысячи тенге;
Зерендинскому 1 391 151 тысяча тенге;
Коргалжынскому 843 745 тысяч тенге;
Сандыктаускому 848 342 тысячи тенге;
Целиноградскому 785 460 тысяч тенге;
Шортандинскому 814 883 тысячи тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме  3 019 136 тысяч тенге, в том числе:
508 825 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
272 349 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы;
150 661 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий, обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
74 507 тысяч тенге – для внедрения предмета «Самопознание»;
15 600 тысяч тенге - на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы;
1 689 180 тысяч тенге – на строительство объектов образования.
308 014 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на здравоохранение в сумме 5 115 744 тысяч тенге, в том числе:

917 352 мың теңге - дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттар сатып алуға;
1 447 318 мың теңге - Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005 – 2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
жергілікті деңгейдегі медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 198 709 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 248 609 мың теңге;
51 500 мың теңге - жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау нысандарын күтiп-ұстауға;
2 699 574 мың теңге – денсаулық сақтау нысандарының құрылысына.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте әлеуметтік қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен 670 652 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
234 177 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге, сонымен қатар Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
98 564 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын облыстық бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
119 326 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге;
34 222 мың теңге – үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;

917 352 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
1 447 318 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005–2010 годы, в том числе:
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне - 1 198 709 тысяча тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи - 248 609 тысяч тенге;
51 500 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
2 699 574 тысяч тенге – строительство объектов здравоохранения.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение в сумме 670 652 тысяч тенге, в том числе:
234 177 тысячи тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
98 564 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и на выплату государственных пособий на детей до 18 лет.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
119 326 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
34 222 тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;

176 433 мың теңге - медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға;
7 930 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.
11. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен 10 077 248 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын облыстық бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.05 № 4С-27-2 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.
12. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға республикалық бюджеттен 5 770 705 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2 020 358 мың теңге – көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға;
466 938 мың теңге - тұқым шаруашылығын қолдауға;
1 582 821 мың теңге – асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
1 037 103 мың теңге – мал шаруашылығы өнімділігін және өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға;
167 085 мың теңге – зооэпидемияға қарсы шараларды жүргізуге;
496 400 мың теңге - өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға;
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.
13. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 608 307 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.

176 433 тысяч тенге - на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
7 930 тысяч тенге - на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие систем водоснабжения в сумме 10 077 248 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.10.2010 № 4С-27-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 5 770 705 тысяч тенге, в том числе:
2 020 358 тысяча тенге - на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
466 938 тысячи тенге - на поддержку семеноводства;
1 582 821 тысячи тенге - на поддержку племенного животноводства;
1 037 103 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
167 085 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
496 400 тысяч тенге - на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
13. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 608 307 тысяча тенге.

Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
14. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте дамуға арналып республикалық бюджеттен 6 426 131 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің көделгені ескерілсін, оның ішінде:
алынып тасталды
5 619 331 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
586 000 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға.
220 800 мың теңге - «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын облыстық бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттерне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.06.18 № 4С-25-4 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.16 № 4С-26-3 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
15. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен 2 092 456 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
16. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте дамуға арналып, жылу-энергетикалық жүйені дамытуға арналған 1 915 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер ескерілсін.
17. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 1 334 897 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
54 247 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
421 770 мың теңге – тұрғындарға «бір терезеден» қызмет көрсету принципі бойынша қызмет көрсетуге;
274 745 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін қаржыландыруға;
1 524 мың теңге – мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде өткізілетін функцияларды жүзеге асыруға;

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
14. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме
6 426 131 тысяч тенге, в том числе:
исключен
5 619 331 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы;
586 000 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
220 800 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках «Дорожной карты бизнеса – 2020.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 18.06.2010 № 4С-25-4 (порядок введения в действие см. п. 2); от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
15. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 2 092 456 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трасфертов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
16. Учесть в областном бюджете на 2010 год целевые трансферты на развитие в сумме 1 915 000 тысяч тенге на развитие теплоэнергетической системы.
17. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 334 897 тысячи тенге, в том числе:
54 247 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
421 770 тысяч тенге - для обслуживания населения по принципу «одного окна»;
274 745 тысячи тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
1 524 тысяч тенге - на реализацию передаваемых функций в рамках разграничения полномочии между уровнями государственного управления.

2 398 мың теңге - "Мак" операциясын өткізуге
56 072 мың теңге - «Астана-Щучинск» автомобиль жолының бойындағы «Шортанды-Щучинск» учаскелерінде орман екпелерін егуге;
97 891 мың теңге – халықаралық маңызды шараларды өткізу барысында қоғамдық тәртіп сақтауды қамтамасыз ету.
1 623 мың теңге – көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға, оралмандарға қужат беруге;
263 мың теңге – Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
424 364 мың теңге - «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.06.18 № 4С-25-4 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен
18. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 797 184 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
алынып тасталды
298 184 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
499 000 мың теңге – 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысы үшін сыйақының нөлдік ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.07.16 № 4С-26-3 қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
19. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
7 814 721 мың теңге – мемлекеттік органдар функцияларының мемлекеттік басқарудың төменгі деңгейінен жоғарғы деңгейіне өтуіне байланысты;
1 713 504 мың теңге – бюджеттік саладағы еңбекақы өтеу қорының өзгеруіне байланысты.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.
20. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер – 1 946 879,5 мың теңге сомасында, оның ішінде:
79 593 мың теңге – облыстық бюджеттің қаражаты есебінен салынған бала бақшалар мен мектептердің жұмыс істеуіне;

2 398 тысяч тенге - на проведение операции «Мак»;
56 072 тысячи тенге – на создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги «Астана - Щучинск» на участках «Шортанды – Щучинск;
97 891 тысяча тенге – на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
1 623 тысячи тенге - на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов;
263 тысячи тенге - на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
424 364 тысячи тенге – на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2) от 18.06.2010 № 4С-25-4 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
18. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 797 184 тысяч тенге, в том числе:
исключен
298 184 тысячи тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
499 000 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения в соответствии с Государственной программой
жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2)
19. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет, в том числе:
7 814 721 тысячи тенге - в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий;
1 713 504 тысячи тенге – в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года)
20. Учесть, что на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 946 879,5 тысяч тенге, в том числе:
79 593 тысячи тенге - на функционирование детских садов и школ, построенных за счет средств областного бюджета;

28 798 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектеріне коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
19 069,2 мың теңге – Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және Ақмола облысының селолық (ауылдық) жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге;
155 399,4 мың теңге - Ұлы Отан Соғысының қатысушыларымен мүгедектеріне, сондай-ақ теңестірілген тұлғаларға, соның ішінде запасқа (отставкаға) жіберілген, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйекке дейін ұрысқа қатысқан армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери оқу орындарда, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда 6 айдан кем емес жұмыс (қызмет) атқарғандарға Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына бір жолғы материалдық көмек төлеуге және қаржылық қызмет көрсетуге
333 700 мың теңге – жылумен қамтамасыз ету кәсіпорындарының жұмысын тұрақты қамтамасыз етуге;
306 862 мың теңге – бюджеттік саланың еңбекақы өтеу қорының өзгеруіне байланысты.
Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалар бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
16 000 мың теңге – Көкшетау қаласына ультрадыбыстық жылу су счетчиктерін жеткізуге және жинақтауға;
14 964 мың теңге – Кенесары көшелері мен оған жалғаса орналасқан Бурабай ауданы Бурабай кентінің аумақтарын бөлшектей жоспарлаудың жобасына;
36 000 мың теңге - Көкшетау қаласының жекелеген санаттағы азаматтарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге,
118 000 мың теңге – Степногорск қаласының сумен жабдықтау жүйесінің үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
7 937,3 мың теңге – Атбасар ауданындағы аудандық мыңызды автомобиль жолдарының жұмыс істеуіне және ұстауға;
6 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 2-АҚ (2-аудандық қазандық) күл үйіндісінің жаңа ұяшығының құрылысы» жобасы бойынша техникалық-экономикалық негіздемесін түзетуге және мемлекеттік сараптамасын жүргізуге;
57 934 мың теңге – «Көкшетау жылу» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының күл үйіндісі ұяшығының күл қалдықтарының қоймасына;
24 110 мың теңге – Атбасар ауданының білім беру объектілерінің күрделі жөндеуіне және қазандықтар сатып алуға;
7 000 мың теңге – Бұланды ауданының оқушыларын тасымалдауды жүзеге асыру үшін екі автобус сатып алуға;
24 018 мың теңге – Ерейментау ауданына алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың иелеріне оның құнына өтемақы;

28 798 тысячи тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
19 069,2 тысячи тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской (аульной) местности Акмолинской области;
155 399,4 тысячи тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне и финансовые услуги
333 700 тысяч тенге – на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий;
306 862 тысячи тенге - в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области.
16 000 тысяч тенге – на поставку и монтаж ультразвуковых тепловодосчетчиков городу Кокшетау;
14 964 тысяч тенге – на проект детальной планировки улицы Кенесары и прилегающей к ней территории поселка Бурабай Бурабайского района;
36 000 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан города Кокшетау;
118 000 тысячи тенге – на обеспечение бесперебойной работы систем водоснабжения города Степногорска;
7 937,3 тысячи тенге – на функционирование и содержание автомобильных дорог районного значения Атбасарского района;
6 000 тысяч тенге – на проведение корректировки технико-экономического обоснования и проведения государственной экспертизы по проекту «Строительство новой чаши золоотвала на РК-2 (районная котельная-2) города Кокшетау;
57 934 тысяч тенге – на выемку золошлаковых отходов из чаши золоотвала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Кокшетау жылу»;
24 110 тысяч тенге – на капитальный ремонт отопительных систем и приобретение котлов объектов образования Атбасарского района;
7 000 тысяч тенге – на приобретение двух автобусов для осуществления подвоза учащихся Буландынского района;
24 018 тысяч тенге – Ерейментаускому району на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных;

18 000 мың теңге – Ақкөл ауданы Ақкөл қаласының бас жоспарын дайындауға;
1 000 мың теңге – Ақкөл ауданына жерге орналастыру жұмыстарын жүргізуге;
750 мың теңге – Аршалы ауданына науқас Дарья Пивеньге инсулин помпасын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге;
10 000 мың теңге – Есіл ауданына Красивое стансасының сумен қамту жүйелерін күрделі жөндеуге;
45 000 мың теңге – Көкшетау қаласына қалпына келтірілген «Жұлдыз» және «Еркемай» бала бақшаларын жарақтауға;
10 000 мың теңге – Көкшетау қаласына қоғамдық-саяси шараларды өткізуге LED – дисплейін сатып алуға;
143 744,6 мың теңге – 2009 жылы денсаулық сақтау саласының қызметкерлері үшін отыз үш пәтерді облыстық коммуналдық меншікке өткізгеннен Көкшетау қаласы бюджетінің жоғалтқанына өтемақы;
483 000 мың теңге – кірістердің қысқаруына байланысты, жергілікті бюджеттің жоғалтқан кірістерінің өтемақысына, оның ішінде:
224 000 мың теңге – Бурабай ауданына бюджеттік сала қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуге;
50 000 мың теңге – Бұланды ауданына бюджеттік сала қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуге;
209 000 мың теңге – Целиноград ауданына бюджеттік сала қызметкерлерiнiң еңбекақысын төлеуге;
2) 794 429,7 мың теңге сомасында дамуға арналған нысаналы трансферттер, оның ішінде:
96 455,2 мың теңге - сумен қамтамасыз ету нысандарын дамытуға;
17 142 мың теңге – Шортанды ауданының су шаруашылығы объектілерін дамытуға;
116 459 мың теңге - тұрғын үйлерді жобалауға, құрылысына, қайта жабдықтауға және сатып алуға;
36 000 мың теңге – Целиноград ауданына Ақмол ауылының көшелік-жол бойылық жүйелерін дамытуға;
96 032 мың теңге – мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық-графикалық жүйесін құруға;
432 341,5 мың теңге - білім нысандарының құрылысын жобалауға және құрылысына арналады.
Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалар бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.03.17 № 4С-22-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.16 № 4С-26-3 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
21. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аймақтық еңбекпен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға қаржы көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджеттен – 4 224 560 мың теңге;
жергілікті бюджеттен – 2 062 154,5 мың теңге.
Ескерту. 21-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.16 № 4С-26-3 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.05 № 4С-27-2 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.

18 000 тысяч тенге - на разработку генерального плана города Акколь Аккольского района;
1 000 тысяча тенге – Аккольскому району на проведение работ по землеустройству;
750 тысяч тенге – Аршалынскому району на оказание социальной помощи больной Дарье Пивень на приобретение инсулиноой помпы;
10 000 тысяч тенге – Есильскому району на капитальный ремонт системы водоснабжения станции Красивое;
45 000 тысяч тенге – городу Кокшетау на оснащение восстановленных детских садов «Жулдыз» и «Еркемай»;
10 000 тысяч тенге – городу Кокшетау на приобретение LED –дисплея для проведения общественно-политических мероприятий;
143 744,6 тысяч тенге – городу Кокшетау на компенсацию потерь, в связи с передачей тридцати трех квартир в областную коммунальную собственность
483 000 тысяч тенге – на компенсацию потерь местных бюджетов, в связи с сокращением доходов, в том числе:
224 000 тысяч тенге – Бурабайскому району на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы;
50 000 тысяч тенге - Буландынскому району на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы;
209 000 тысяч тенге – Целиноградскому району на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 794 429,7 тысяча тенге, в том числе:
96 455,2 тысяч тенге – на развитие объектов водоснабжения;
17 142 тысячи тенге – на развитие объектов водного хозяйства Шортандинского района;
116 459 тысяч тенге – на проектирование, строительство, реконструкцию и приобретение жилья;
36 000 тысяч тенге – Целиноградского району на развитие улично-дорожной сети аула Акмол;
96 032 тысячи тенге – на создание автоматизированной информационно-графической системы государственного градостроительного кадастра;
432 341,5 тысяча тенге - на проектирование и строительство объектов образования.
Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 17.03.2010 № 4С-22-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
21. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
из республиканского бюджета – 4 224 560 тысяч тенге;
из местного бюджета - 2 062 154,5 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2) от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.10.2010 № 4С-27-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).

22. 2010 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 144 250,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.07.16 № 4С-26-3 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
23. Облыстық бюджетке 2010 жылы бюджеттік кредиттерді жабу 1  021 040 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.06.18 № 4С-26-3 қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
24. 2010 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының қарыз лимиті 2 693 005 мың теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 24-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.04.06 № 4С-23-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
25. Ақысыз донорларға бір айлық көрсеткіш мөлшерінде сыйақы белгіленсін.
26. Ұлы Отан Соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы төлем мөлшері 20 мың теңге сомасында, Ұлы Отан Соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға 15 мың теңге сомасында, жеңілдік пен кепілдік бойынша Ұлы Отан Соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа қатарына 10 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне (сонымен бірге, марапатталған тыл еңбеккерлеріне) 7 мың теңге сомасында белгіленсін.
27. Жұмыстың жүріп-тұру сипаты бар денсаулық сақтау саласы қызметкерлерінің қоғамдық көлікте тегін жүру шығындары 2010 жылға бекітілген бюджет мөлшерінде, жергілікті атқарушы орган -денсаулық сақтау басқармасы анықтаған тізбе бойынша ескерілсін.
28. Облыстық мәслихатпен келісілген тізбе бойынша ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
29. 2010 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
30. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес бекітілсін.

22. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2010 год в сумме 144 250,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 16.07.2010 № 4С-26-3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
23. Учесть в 2010 году погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 1 021 040,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2).
24. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2010 год в размере 2 693 005 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 06.04.2010 № 4С-23-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
25. Установить поощрения безвозмездным донорам в размере до одного месячного расчетного показателя.
26. Установить размер единовременной выплаты в честь празднования 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 20 тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 тысяч тенге, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в сумме 10 тысяч тенге и труженикам тыла (в том числе награжденным труженикам тыла) в годы Великой Отечественной войны в сумме 7 тысяч тенге.
27. Учесть, что затраты на бесплатный проезд в общественном транспорте работников здравоохранения, имеющим разъездной характер работ, производятся в пределах утвержденного бюджета на 2010 год по перечню, определяемому местным исполнительным органом – управлением здравоохранения.
28. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с областным маслихатом.
29. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
30. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2010 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.

31. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы                       А.Куликов
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы                       Ө.Мұсабаев
КЕЛІСІЛДІ:
Ақмола облысының әкімі                     А.Рау
Ақмола облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                      М. Тақамбаев
Ақмола облыстық мәслихаттың
шешіміне 2009 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 4С-19-2 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.10.27 № 4С-28-2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.10 № 4С-29-6 (қолданысқа енгізу тәртібін 1  қаңтарынан бастап қараңыз) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атаулар
Сома
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

31. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
Акмолинского областного
маслихата                                  А.Куликов
Секретарь Акмолинского
областного маслихата                       У.Мусабаев
СОГЛАСОВАНО:
Аким Акмолинской области                   А.Рау
Начальник управления
экономики и бюджетного
планирования Акмолинской
области                                    М. Такамбаев
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного маслихата
№ 4С-19-2 от 10 декабря 2009 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 27.10.2010 № 4С-28-2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.12.2010 № 4С-29-6 (порядок введения в действие c 1 января 2010 года).
Категория
Класс
Подкласс
Сумма
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

58 988,0
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
600,0
016
Өңiрлiк жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберiнде бiлiм беру объектiлерiн күрделi, ағымдағы жөндеуге республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
433 082,1
017
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
66 598,3
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
508 825,0
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
72 285,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 933 926,2
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
308 014,0
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 470,0
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
138 425,0
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
303 884,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
155 703,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
428 581,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 822 529,7
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға республикалық бюджеттен аудандар(облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 689 180,0
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
61 340,7
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау

58 988,0
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
600,0
016
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
433 082,1
017
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
66 598,3
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
508 825,0
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»
72 285,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 933 926,2
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
308 014,0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
106 470,0
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
138 425,0
060
Подготовка и переподготовка кадров
303 884,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
155 703,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
428 581,0
271
Управление строительства области
1 822 529,7
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 689 180,0
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
61340,7
037
Строительство и реконструкция объектов образования

72 009,0
5
Денсаулық сақтау
14 792 535,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 026 961,9
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
76 562,4
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
689 788,0
004
Республиқалық бюджет қаражаты көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
145 570,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
146 105,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
56 174,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
79 925,0
008
Қазақстан Республикасында ЖқТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 430,0
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 099 201,8
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
4 191 691,0
011
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
676 860,0
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
10 565,0
014
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
537 653,0
015
Ақпараттық жүйелер құру
1 914,0
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 729,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
959,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
10 799,0
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
78 259,0
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
202 741,0
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
0,0
022
Бүйрегі жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
63 465,0
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
417 224,0
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
189 949,0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
58 140,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары

72 009,0
5
Здравоохранение
14 792 535,9
253
Управление здравоохранения области
12 026 961,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
76 562,4
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
689 788,0
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
145 570,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
146 105,0
006
Услуги по охране материнства и детства
56 174,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
79 925,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
113 430,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 099 201,8
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
4 191 691,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
676 860,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
10 565,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
537 653,0
015
Создание информационных систем
1 914,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 729,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
959,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
10 799,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
78 259,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
202 741,0
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
0,0
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
63 465,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
417224,0
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
189 949,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
58 140,0
029
Областные базы спецмедснабжения

26 855,0
031
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының материалдық-техникалық жарақтандыру
2 836,8
032
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
1 508,0
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
1 639 695,0
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
28 370,0
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
476 992,9
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 765 574,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 765 574,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 030 135,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 785 591,0
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 924,5
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
336 522,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
89 137,8
004
Ақпараттық жүйелер құру
1 750,1
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
18 680,0
008
Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
360,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
368 716,0
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесi бұзылған мүгедек балалар үшiн арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
227 521,0
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34 222,0
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
108 000,0
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

26 855,0
031
Материально-техническое оснащение государственных органов здравоохранения
2 836,8
032
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений медицинских организаций
1 508,0
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
1 639 695,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
28 370,0
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
476 992,9
271
Управление строительства области
2 765 574,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 765 574,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 030 135,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 785 591,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 924,5
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
336 522,0
003
Социальная поддержка инвалидов
89 137,8
004
Создание информационных систем
1 750,1
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
18 680,0
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
360,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
368 716,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
227 521,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансферов из республиканского бюджета
34 222,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
108 000,0
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

10 692,0
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
223 485,0
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
155 399,4
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
25 898,0
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
72 666,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
48 617,2
261
Облыстың білім басқармасы
1 170 015,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 170 015,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
74 529,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
74 529,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 012 272,6
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 205 331,0
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
586 000,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері

10 692,0
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
223,485,0
032
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
155 399,4
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
25 898,0
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
72 666,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
48 617,2
261
Управление образования области
1 170 015,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 170 015,0
271
Управление строительства области
74 529,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
74 529,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 012 272,6
271
Управление строительства области
6 205 331,0
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
586 000,0
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

5 619 331,0
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 806 941,6
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 081,8
002
Ақпараттық жүйелер құру
2 793,7
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
6 662 500,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
844 538,0
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
288 148,1
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
395 345,0
022
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
57 901,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
525 634,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2 388 705,7
259
Облыстың мұрағаттар және құжаттама басқармасы
142 128,5
001
Жергілікті деңгейде мұрағат ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 459,5
002
Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
123 863,0
004
Ақпараттық жүйелер құру
1 806,0
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 015 145,5
001
Жергілікті деңгейде туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 720,7
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде спорт объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
57 564,0
003
Облыстық деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
40 287,0
004
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы

5 619 331,0
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
8 806 941,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
30 081,8
002
Создание информационных систем
2 793,7
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
6 662 500,0
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
844 538,0
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения)на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
288 148,1
021
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
395 345,0
022
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
57 901,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
525 634,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2 388 705,7
259
Управление архивов и документации области
142 128,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по управлению архивным делом
16 459,5
002
Обеспечение сохранности архивного фонда
123 863,0
004
Создание информационных систем
1 806,0
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
1 015 145,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма, физической культуры и спорта
37 720,7
002
Капитальный, текущий ремонт объектов спорта в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
57 564,0
003
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
40 287,0
004
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях

327 726,4
009
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Шортанды - Щучинск" участкесінде «Астана-Щучинск» автомобиль жолының бойында «Шортанды-Щучинск» учаскелерінде орман екпе ағаштарын отырғызу
56 072,0
012
Ақпараттық жүйелер құру
2 438,3
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
6 933 920,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 255,4
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
480 303,0
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
1 396,0
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
7 268,0
007
Ақпараттық жүйелер құру
2 513,0
009
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
633 501,0
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
1 702 121,0
011
Өндiрiлетiн ауыл шаруашылығы дақылдарының шығындылығы мен сапасын арттыруды мемлекеттiк қолдау
496 400,0
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
1 037 103,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 545,7
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды өткізу
17 000,0
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
2 020 407,5
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
163 338,0
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
269 692,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
3 747,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
24 330,3
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
201 247,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
147 000,0
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
54 247,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 414 748,0
029
Су шаруашылығының объектілерін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер

327 726,4
009
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
56 072,0
012
Создание информационных систем
2 438,3
255
Управление сельского хозяйства области
6 933 920,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
70 255,4
002
Поддержка семеноводства
480 303,0
004
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
1 396,0
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
7 268,0
007
Создание информационных систем
2 513,0
009
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
633 501,0
010
Государственная поддержка племенного животноводства
1 702 121,0
011
Государственная поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
496 400,0
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
1 037 103,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 545,7
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
17 000,0
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
2 020 407,5
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
163 338,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии
269 692,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 747,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
24 330,3
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
201 247,0
010
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
147 000,0
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
54 247,0
271
Управление строительства области
3 414 748,0
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов водного хозяйства

3 414 748,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
507 244,9
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
37 840,3
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 175,0
002
Ақпараттық жүйелер құру
2 230,6
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
434,7
271
Облыстың құрылыс басқармасы
315 453,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 984,5
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
412,4
023
Ақпараттық жүйелер құру
2 000,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
46 000,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
230 056,2
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
153 951,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 652,5
003
Ақпараттық жүйелер құру
2 076,0
005
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
227,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
32 964,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
96 032,0
12
Көлiк және коммуникация
5 073 389,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 073 389,3
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 094,5
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
627 587,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 502 517,5
006
Ақпараттық жүйелер құру
1 933,0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
289 355,0
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
1 137 590,0
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
379 269,0
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3 414 748,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
507 244,9
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
37 840,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
35 175,0
002
Создание информационных систем
2 230,6
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
434,7
271
Управление строительства области
315 453,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
36 984,5
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
412,4
023
Создание информационных систем
2 000,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
46 000,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
230 056,2
272
Управление архитектуры и градостроительства области
153 951,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
22 652,5
003
Создание информационных систем
2 076,0
005
Материально-техническое оснащение государственных органов
227,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
32 964,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
96 032,0
12
Транспорт и коммуникации
5 073 389,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 073 389,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
32 094,5
002
Развитие транспортной инфраструктуры
627 587,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 502 517,5
006
Создание информационных систем
1 933,0
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)
289 355,0
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 137 590,0
015
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
379 269,0
016
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

168 707
006
Ана мен баланы қорғау
64 804
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
22 402
008
Қазақстан Республикасында жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі (ЖҚТБ) індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
129 829
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан зердеп шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 287 720
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
4 870 736
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
778 271
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
12 545
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
642 523
015
Ақпараттық жүйелер құру
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 193
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 026
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
13 690
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
133 328
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
76 468
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
74 295
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
25 807
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
31 310
031
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
213 514
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 329 783
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
938 144
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 541
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
303 678
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
91 109
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

168 707
006
Услуги по охране материнства и детства
64 804
007
Пропаганда здорового образа жизни
22 402
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со синдромом приобретенного иммунодефицита (СПИД) в Республике Казахстан
129 829
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
2 287 720
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
4 870 736
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
778 271
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
12 545
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
642 523
015
Создание информационных систем
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 193
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 026
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
13 690
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
133 328
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
76 468
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
74 295
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
25 807
029
Областные базы спецмедснабжения
31 310
031
Материально-техническое оснащение государственных органов
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
213 514
271
Управление строительства области
0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 329 783
256
Управление координации занятости и социальных программ области
938 144
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 541
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
303 678
003
Социальная поддержка инвалидов
91 109
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)

937 417
029
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
937 417
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
964 883
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
37 559
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 559
271
Облыстың құрылыс басқармасы
898 772
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 573
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
642 623
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
210 576
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
28 552
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 552
12
Көлiк және коммуникация
1 646 251
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 646 251
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 839
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 606 412
13
Басқалар
338 846
257
Облыстың қаржы басқармасы
217 134
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
217 134
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
35 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
35 000
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
86 712
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 712
15
Трансферттер
18 858 920
257
Облыстың қаржы басқармасы
18 858 920
007
Субвенциялар
18 858 920
III. Таза бюджеттiк несие беру
-424 000
Бюджеттiк несиелер
150 000
13
Басқалар
150 000
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
150 000
010
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыру үшін «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ несиелеу
150 000
5
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
574 000
1
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
574 000
001
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
574 000
IV.Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
-5 750
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
5 750
1
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
5 750
001
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
5 750
V. Бюджет тапшылығы (профицит)
499 000
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
-499 000
Ақмола облыстық мәслихатының
№ 4С-19-2 шешіміне 2009 жылғы
10 желтоқсандағы 4 қосымша
2010 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу
процесінде секвестрленуге жатпайтын облыстық
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Бiлiм беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан зердеп шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі (ЖҚТБ) індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Ақмола облыстық мәслихатының № 4С-19-2
шешіміне 2009 жылғы 10 желтоқсандағы
5 қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу
процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Бiлiм беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

937 417
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
937 417
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
964 883
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
37 559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
37 559
271
Управление строительства области
898 772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
45 573
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
642 623
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
210 576
272
Управление архитектуры и градостроительства области
28 552
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
28 552
12
Транспорт и коммуникации
1 646 251
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 646 251
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
39 839
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 606 412
13
Прочие
338 846
257
Управление финансов области
217 134
012
Резерв местного исполнительного органа области
217 134
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
35 000
003
Разработка технико-экономического обоснование местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
35 000
265
Управление предпринимательства и промышленности области
86 712
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
86 712
15
Трансферты
18 858 920
257
Управление финансов области
18 858 920
007
Субвенции
18 858 920
III. Чистое бюджетное кредитование
-424 000
Бюджетные кредиты
150 000
13
Прочие
150 000
265
Управление предпринимательства и промышленности области
150 000
010
Кредитование АО «Фонд развития предпринимательства «Даму» на реализацию государственной инвестиционной политики
150 000
5
Погашение бюджетных кредитов
574 000
1
Погашение бюджетных кредитов
574 000
001
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
574 000
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
-5 750
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
5 750
1
Поступления от продажи финансовых активов государства
5 750
001
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
5 750
V. Дефицит (профицит) бюджета
499 000
VI. Финансирования дефицита (использование профицита) бюджета
-499 000
Приложение 4 к решению
Акмолинского областного маслихата
№ 4С-19-2 от 10 декабря 2009 года
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения областного бюджета на 2010 год
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Областные базы спецмедснабжения
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со синдромом приобретенного иммунодефицита (СПИД) в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного маслихата
№ 4С-19-2 от 10 декабря 2009 года
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих
секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2010 год
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь