IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының XV сессиясының 2008 жылғы 26 қарашадағы "Қарағанды қаласында жануарларды ұстау Ережесін бекіту туралы" N 156 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған XXII сессиясының 2009 жылғы 29 сәуірдегі N 235 шешімі. Қарағанды облысы Қарағанды қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 04 маусымда N 8-1-93 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2012 жылғы 23 мамырдағы N 52 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2012.05.23 N 52 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі "Ветеринария туралы" Заңының 10 бабы 2 тармағы 1 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 15 тармақшасына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде N 8-1-81 болып тіркелген, "Взгляд на события" газетінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда N 134 (463) жарияланған IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының XV сессиясының 2008 жылғы 26 қарашадағы "Қарағанды қаласында жануарларды ұстау Ережесін бекіту туралы" N 156 шешіміне (әрі қарай - Шешім) төмендегідей өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Шешімінің кіріспесінде "жергілікті мемлекеттік басқару" сөздерінен кейін "және өзін-өзі басқару" сөздерімен толықтырылсын;
2) орыс тілінде Шешімінің 2 тармағындағы "решения" сөзі "решение" сөзімен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілде Шешімнің мәтіні өзгермейді;
3) Қарағанды қаласында жануарларды ұстау Ережесінің (әрі қарай - Ереже) 1 тармағындағы "жергілікті мемлекеттік басқару" сөздерінен кейін "және өзін-өзі басқару" сөздерімен толықтырылсын;
4) мемлекеттік тілде Ереженің 2 тармағының:
1 тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) ауыл шаруашылығы жануарлары – ауыл шаруашылығы өнімдеріне тікелей қатысы бар адамдар өсіретін жануарлардың барлық түрлері;";
7 тармақшасы алып тасталсын;
8 тармақшасы алып тасталсын;
11 тармақшасындағы "жыртқыш және улы:", "жәндіктер және" сөздері алып тасталсын;
19 тармақшасы алып тасталсын;
23 тармақшасы алып тасталсын;
24 тармақшасы алып тасталсын;
5) орыс тілінде Ереженің 2 тармағының:
21 тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"21) сельскохозяйственные животные - культивируемые человеком все виды животных, имеющих непосредственное отношение к сельскохозяйственному производству;";
24 тармақшасындағы ";" тыныс белгісі "." тыныс белгісіне ауыстырылсын;
25 тармақшасы алып тасталсын;
9 тармақшасы алып тасталсын;
13 тармақшасындағы "хищные и ядовитые:", "насекомые и" сөздері алып тасталсын;
15 тармақшасы алып тасталсын;
17 тармақшасы алып тасталсын;
23 тармақшасы алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в решение N 156 от 26 ноября 2008 года XV сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва "Об утверждении Правил содержания животных в городе Караганды"
Решение XXII сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 29 апреля 2009 года N 235. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды Карагандинской области 04 июня 2009 года N 8-1-93. Утратило силу - решением Карагандинского городского маслихата от 23 мая 2012 года N 52
Сноска. Утратило силу - решением Карагандинского городского маслихата от 23.05.2012 N 52.
В соответствии с подпунктом 1 пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" от 10 июля 2002 года и подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение N 156 от 26 ноября 2008 года XV сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва "Об утверждении Правил содержания животных в городе Караганды" (далее - Решение) (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-81, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 29 декабря 2008 года N 134 (463)) следующие изменения и дополнения:
1) в преамбуле Решения после слов "О местном государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
2) в пункте 2 Решения на русском языке слово "решения" заменить словом "решение";
текст Решения на государственном языке не изменяется;
3) в пункте 1 Правил содержания животных в городе Караганды (далее - Правила) после слов "О местном государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
4) в пункте 2 Правил на государственном языке:
подпункт 1 изложить в следующей редакции:
"1) ауыл шаруашылығы жануарлары – ауыл шаруашылығы өнімдеріне тікелей қатысы бар адамдар өсіретін жануарлардың барлық түрлері;";
подпункт 7 исключить;
подпункт 8 исключить;
в подпункте 11 слова "жыртқыш және улы:", "жәндіктер және" исключить;
подпункт 19 исключить;
подпункт 23 исключить;
подпункт 24 исключить;
5) в пункте 2 Правил на русском языке:
подпункт 21 изложить в следующей редакции:
"21) сельскохозяйственные животные - культивируемые человеком все виды животных, имеющих непосредственное отношение к сельскохозяйственному производству;";
в подпункте 24 знак препинания ";" заменить на знак препинания ".";
подпункт 25 исключить;
подпункт 9 исключить;
в подпункте 13 слова "хищные и ядовитые:", "насекомые и" исключить;
подпункт 15 исключить;
подпункт 17 исключить;
подпункт 23 исключить;

6) Ереженің 3 тармағы алып тасталсын;
7) Ереженің 4 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4. Адамдардың және жануарлардың денсаулығына аса қауіп туғызатын жануарларды алып қою және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі.";
8) Ереженің 5 тармағы алып тасталсын;
9) Ереженің 10 тармағы алып тасталсын;
10) Ереженің 11 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"11. Тіркелген жануарға оның барлық өмір сүру уақыты бойында сақталатын ветеринарлық төлқұжат ресімделеді және бірдейлендіру нөмірі беріледі. Жануарларды бірдейлендіру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және халықаралық стандарттарға сәйкес жүзеге асырылады.";
11) Ереженің 13 тармағындағы бірінші азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"13. Жануарларын тіркеу және қайта тіркеу кезінде иелері келесі мәліметтерді тапсырады:";
12) Ереженің 14 тармағы алып тасталсын;
13) Ереженің 22 тармағы алып тасталсын;
14) Ереженің 23 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"23. Қадағалаусыз қалған иттер мен мысықтарды аулау Қарағанды қаласының бағдарламалар әкімшілерімен ұйымдастырылады.";
15) Ереженің 24 тармағының:
1 тармақшасы алып тасталсын;
4 тармақшасы алып тасталсын;
5 тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"5) осы Ереженің 6, 8, 9 тарауларында көрсетілген талаптарды бұзған жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік жауапкершілікке тартады.";
16) Ереженің 25 тармағының 5 тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"5) ветеринария туралы заңнаманы бұзғандарды әкімшілік жауапкершілікке тартады;";
17) Ереженің 28 тармағының:
4 тармақшасы алып тасталсын;
5 тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"5) жеке және заңды тұлғалар мысықтар мен иттер үшін паналау баспаналары мен питомниктерді қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұйымдастыруға;";
18) Ереженің 29 тармағының:
1 тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) тұрғын үй қоры пәтерлерінде иттер мен мысықтар үшін паналау баспаналарын ұйымдастыруға;";
6 тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"6) иттер мен мысықтардың терісін және етін сақтау, тұтыну, өңдеу мен сату мақсатында оларды аулауға, сатып алуға, ұстауға және өсіруге;";
19) Ереженің 37 тармағының 1 тармақшасындағы "39 тармағында" сөзі "38 тармағының 2, 3 тармақшаларында" сөздерімен ауыстырылсын;
20) Ереженің 7 тарауы алып тасталсын;
21) Ереженің 38 тармағындағы 4 тармақшасындағы, 43 тармақтың 3 тармақшасындағы "мас күйіндегі" сөзі "алкогольдік және есірткілік еліту жағдайындағы" сөзімен ауыстырылсын;
Ереженің 38 тармағының 4 тармақшасындағы ";" тыныс белгісі "." тыныс белгісіне ауыстырылсын;
22) Ереженің 38 тармағындағы 5 тармақшасы алып тасталсын;

6) пункт 3 Правил исключить;
7) пункт 4 Правил изложить в следующей редакции:
"4. Изъятие и уничтожение животных, представляющих особую опасность для здоровья животных и человека, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. ";
8) пункт 5 Правил исключить;
9) пункт 10 Правил исключить;
10) пункт 11 Правил изложить в следующей редакции:
"11. Зарегистрированному животному оформляется ветеринарный паспорт и присваивается идентификационный номер, которые сохраняются на протяжении всей его жизни. Идентификация животных осуществляется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и международными стандартами.";
11) первый абзац пункта 13 Правил изложить в следующей редакции:
"13. При регистрации и перерегистрации животных владельцы представляют следующие данные:";
12) пункт 14 Правил исключить;
13) пункт 22 Правил исключить;
14) пункт 23 Правил изложить в следующей редакции:
"23. Отлов безнадзорных собак и кошек организуется администраторами программ города Караганды.";
15) в пункте 24 Правил:
подпункт 1 исключить;
подпункт 4 исключить;
подпункт 5 изложить в следующей редакции:
"5) привлекают к административной ответственности юридических и физических лиц, нарушивших требования, указанные в главах 6, 8, 9 настоящих Правил." ;
16) подпункт 5 пункта 25 Правил изложить в следующей редакции:
"5) привлекают нарушителей законодательства о ветеринарии к административной ответственности ;";
17) в пункте 28 Правил:
подпункт 4 исключить;
п одпункт 5 изложить в следующей редакции:
"5) организация физическими и юридическими лицами приютов и питомников для кошек и собак в соответствии с действующим законодательством;";
18) в пункте 29 Правил:
подпункт 1 изложить в следующей редакции:
"1) организация приютов для собак и кошек в квартирах жилого фонда;";
подпункт 6 изложить в следующей редакции:
"6) отлов, приобретение и разведение собак и кошек с целью использования их шкур и мяса для хранения, потребления, переработки и реализации;";
19) в подпункте 1 пункта 37 Правил слова "в пункте 39" заменить словами "в подпунктах 2, 3 пункта 38";
20) главу 7 исключить;
21) в подпункте 4 пункта 38, подпункте 3 пункта 43 Правил слова "в нетрезвом состоянии" заменить словами "в состоянии алкогольного и наркотического опьянения";
в подпункте 4 пункта 38 Правил знак препинания ";" заменить на знак препинания ".";
22) подпункт 5 пункта 38 Правил исключить;

23) Ереженің 48 тармағы алып тасталсын;
24) орыс тілінде Ереженің 53 тармағындағы "уполномоченным государственным органом" сөзі "в области ветеринарии" сөзімен толықтырылсын;
мемлекеттік тілде Ереженің мәтіні өзгермейді.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ІV шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихатының кезекті
ХХІІ сессиясының төрағасы                  М. Камалиев
Қарағанды қалалық
мәслихат хатшысы                           Қ. Бексұлтанов
Келісілді:
"Қазақстан Республикасы Ауыл Шаруашылығы
Министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
Қарағанды қалалық аумақтық инспекциясы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Ж. Уәлиев
"Қарағанды қаласы ауыл шаруашылық
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы    Ы. Сартбаев

23) пункт 48 Правил исключить;
24) в пункте 53 Правил на русском языке после слов "уполномоченным государственным органом" дополнить словами "в области ветеринарии";
текст на государственном языке не изменяется.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их официального опубликования.
Председатель XXII сессии
Карагандинского городского
маслихата IV созыва                        М. Камалиев
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Бексултанов
Согласовано:
Начальник государственного учреждения
"Карагандинская городская территориальная
инспекция комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства Сельского Хозяйства
Республики Казахстан"                      Ж. Увалиев
Начальник государственного учреждения
"Отдел сельского хозяйства
города Караганды"                          Ы. Сартбаев