Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы 10 сессиясының "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша 2009 жылы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру туралы" N 197 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қаласының мәслихатының 13 сессиясының 2009 жылғы 26 ақпандағы N 226 шешімі. Қарағанды облысы Саран қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 01 сәуірде N 8-7-81 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Cаран қалалық мәслихатының 2011 жылғы 11 мамырдағы N 2-27/63 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2011.05.11 N 2-27/63 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 1999 жылғы 7 сәуірдегі "Қазақстан Республикасының азаматтардың жекелеген санаттарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарының негізінде, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Саран қалалық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы 10 сессиясының "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша 2009 жылы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру туралы" N 197 шешіміне (Қарағанды облысы Саран қаласы әділет басқармасында 2009 жылы 27 қаңтарда 8–7–79 нөмірмен тіркелген, "Ваша газета" газетінде 2009 жылы 31 қаңтарда N 5 жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) шешімнің кіріспе бөлігіндегі "мемлекеттік басқару" тіркесі "және өзін-өзі басқару" сөздерімен толықтырылсын;
2) 1 тармақта:
1) тармақшасындағы "- бес мың теңге" сөздері жойылсын;
2) - 9), 11), 12) тармақшалардағы "- екі мың теңге" сөздері жойылсын;
10) тармақшасындағы "- үш мың теңге" сөздері жойылсын;
13), 14) тармақшалардағы "- ай сайын үш жүз теңге" сөздері жойылсын;
15) тармақшасындағы "- ай сайын екі мың теңге" сөздері жойылсын;
16) тармақшасындағы "Ұлы Отан соғысына қатысушылар және мүгедектеріне қазаннан бастап сәуір айын қосқанда жылыту мерзіміне 6000 теңге көлемінде, мамырдан бастап қыркүйекке дейін – 3000 теңге" келесі сөйлемімен ауыстырылсын: "Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге, жылу беру мерзімінде әлеуметтік көмек анықталсын, қазан айынан сәуір айын қоса және мамырдан–қыркүйек аралығында";
18) тармақшасының екінші абзацында "екі есептік көрсеткіш  көлемінен аспайтын" сөздері жойылсын;
19) тармақшасындағы "он екі мың теңге көлемінде" сөздері жойылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение 10 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2008 года N 197 "О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2009 год"
Решение 13 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 26 февраля 2009 года N 226. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сарани Карагандинской области 01 апреля 2009 года N 8-7-81. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо Саранского городского маслихата Карагандинской области от 11 мая 2011 года N 2-27/63)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо Саранского городского маслихата от 11.05.2011 № 2-27/63).
На основании Законов Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" от 7 апреля 1999 года, "О транспорте в Республике Казахстан" от 21 сентября 1994 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. В решение 10 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2008 года N 197 "О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2009 год" (зарегистрировано управлением юстиции города Сарани Карагандинской области от 27 января 2009 года N 8-7-79, опубликовано в газете "Ваша газета" от 31 января 2009 года N 5) внести следующие изменения и дополнения:
1) в преамбуле решения после слов "государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
2) в пункте 1:
в подпункте 1) слова "- пять тысяч тенге" исключить;
в подпунктах 2) – 9), 11), 12) слова "- две тысячи тенге" исключить;
в подпункте 10) слова "- три тысячи тенге" исключить;
в подпунктах 13), 14) слова "- триста тенге ежемесячно" исключить;
в подпункте 15) слова "- две тысячи тенге ежемесячно" исключить;
в подпункте 16) "участникам и инвалидам Великой Отечественной войны определить в отопительный сезон, с октября по апрель включительно в размере – шести тысяч тенге, с мая по сентябрь – три тысячи тенге" заменить предложением "участникам и инвалидам Великой Отечественной войны определить социальную помощь в отопительный сезон, с октября по апрель включительно, и с мая по сентябрь";
в абзаце втором подпункта 18) слова "в размере не более двух расчетных показателей" исключить;
в подпункте 19) слова "в размере двенадцати тысяч тенге" исключить.

3) 1 тармақтың 1) тармақшасы "соғысқа қатысушыларға және мүгедектерге" сөйлемі "бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезеңінде, сондай-ақ бұрыңғы КСР Одағын қорғау жөніндегі басқа да ұрыс операциялары кезінде майдандағы армия, флот құрамына кірген бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшілерге, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргізушілеріне, бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілері, партизандар мен астыртын күрес жүргізушілер қатарында болған мүгедектерге, сондай-ақ бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезінде майданда, ұрыс қимылдары жүргізілген аудандарда, майдан маңындағы темір жол учаскелерінде, қорғаныс шептерін, әскери–теңіз базалары мен әуежайларды салу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әрі зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшілерге теңестірілген жұмысшылар мен қызметшілерге" сөйлемімен ауыстырылсын;
4) 1 тармақтың 2) тармақшасы "әскери қызметкерлерге және ерікті құрамдағы тұлғаларға" сөйлемі "қорғанысқа қатысу майданындағы армия бөлімдерінің әскери қызметкерлері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі есептелген және қалаларда Ұлы Отан соғысы кезінде қызмет атқарған әскери қызметшілер, сондай–ақ бұрыңғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының, Кеңестік армия, Әскери–теңіз флотының, Ұлы Отан соғысы кезінде армия құрамына енген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымды атқарған, немесе осы мерзімдерде қалалардың қорғанысына қатысқан, әскери қызметкерлер үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі есептелген ерікті жалданбалы құрамында болғандарға" сөйлемімен ауыстырылсын;
5) 1 тармақтың 3) тармақшасы "Ұлы Отан соғысы кезеңінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерде болған, бұрыңғы кәмелетке толмаған, мәжбүрлі түрде ұсталған тұтқындарға" сөйлемі "екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлер, гетто және басқа еркінен тыс қамауда болған бұрыңғы кәмелетке толмаған тұтқындарға" сөйлемімен ауыстырылсын;
6) 1 тармақтың 5) тармақшасы "Ұлы Отан соғысы жылдарында мінсіз әскери қызметі және батыл еңбегі үшін, бұрыңғы КСР одағының ордендері және медальдарымен марапатталған адамдарға" сөйлемі "Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы КСР Одағының батыл еңбегі және әскери қызметі үшін ордендер мен медальдармен марапатталған адамдар, сондай ақ 1988–1989 жылдары Чернобыль АЭС-дағы апаттық зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еріктерімен көшкен) адамдар және қоныс аударған күні анасының құрсағындағы балалар" сөйлемімен ауыстырылсын;

3) в пункте 1 подпункт 1) "участникам и инвалидам войны" заменить предложением "участникам войны, проходившим службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой войны, гражданской и Великой Отечественной войн, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза ССР, партизанам и подпольщикам гражданской и Великой Отечественной войны, а также инвалидам Великой Отечественной войны из числа военнослужащих действующей армии и флота, партизанам и подпольщикам первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а так же рабочим и служащим соответствующих категорий, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненным по пенсионному обеспечению к военнослужащим";
4) в пункте 1 подпункт 2) "военнослужащим и лицам вольнонаемного состава" заменить "военнослужащим, а так же лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившим в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии, а также лицам вольнонаемного состава Советской армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии";
5) в пункте 1 подпункт 3) "бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Великой Отечественной войны" заменить предложением "бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны";
6) в пункте 1 подпункт 5) "лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны" заменить предложением "лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии";

7) 1 тармақтың 6) тармақшасы "Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлердің (қайтыс болғандардың, хабарсыз кеткендердің) қайталап некеге отырмаған зайыптарына" сөйлемі "Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған (өлген, хабар–ошарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге отырмаған жесірлеріне және ата–аналарына" сөйлемімен ауыстырылсын;
8) 1 тармақтың 7) тармақшасы "қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне)" сөйлемі "соғыста қаза болған мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне) және соларға теңестірілген мүгедектерге, сондай–ақ "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған, екінші некеге отырмаған жалпы ауру нәтижесінде, еңбектің зардабы, және басқа себептермен мүгедек болып қалған, қаза болған азаматтардың, партизандардың, астыртын жауынгерлердің әйелдеріне (күйеулеріне)" сөйлемімен ауыстырылсын;
9) 1 тармақтың 8) тармақшасы "Ұлы Отан соғысы жылдарында алты ай еңбек еткен азаматтарға" сөйлемі "1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында алты айдан аса жұмыс істеген (қызмет атқарған) азаматтарға және Ұлы Отан соғысы жылдарында тыл жауынгерлерінің ерен еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрыңғы кеңес одағының ордендері және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға" сөйлемімен ауыстырылсын;
10) 1 тармақтың 9) тармақшасы "қайтыс болған әскери қызметкерлердің отбасыларына" сөйлемі "әскери қызметкерлердің, қаза болғандардың (хабар–ошарсыз кеткендердің), немесе Ауғанстанда немесе басқа да әскери әрекеттер болған мемлекеттерде әскери борыштарын өтеу кезінде жараланған, зақым алған, мүгедек болып қалған, ауруға ұшырағандардың отбасыларына, бейбіт өмірде әскери қызметін өтеу кезінде қайтыс болған (өлген) әскери қызметкерлердің отбасыларына" сөйлемімен ауыстырылсын;
11) 1 тармақтың 10) тармақшасы "басқа мемлекеттер аумағында жауынгерлік әрекеттерге қатысушыларға, Чернобыль атом электр станциясында апат салдарынан кейінгі зиянды заттарды жоюға қатысқан тұлғаларға" сөйлемі "бұрыңғы КСР Одағының өкімет органдарының шешімдеріне сәйкес, басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Кеңестік армияның, Әскери–теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрыңғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде), бұрыңғы КСР Одағының үкіметтік органдарының шешімдеріне сәйкес, басқа мемлекеттердің аумағында әскери әрекеттерге қатысқан; әскери әрекеттерді жүргізу кезінде оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге; әскери әрекеттерді жүргізу кезінде Ауғанстанға жүктерді жеткізу үшін жіберлігендерге; бұрыңғы КСР Одағы аумағынан Ауғанстанға әскери тапсырмалар үшін ұшу құрамының әскери қызметкерлеріне; Ауғанстанда кеңестік әскери құрамға қызмет еткен, әскери әрекеттерді қамтамасыз етуге қатысқан, бұрыңғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен марапатталған, немесе жарақаттанған, зақымданған, мүгедек болып қалған жұмысшылар мен қызметкерлерге, сондай–ақ 1986–1987 жылдары Чернобыль АЭС-ындағы апаттық, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға" сөйлемімен ауыстырылсын;

7) в пункте 1 подпункт 6) "не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в годы Великой Отечественной войны" заменить предложением "родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне";
8) в пункте 1 подпункт 7) "женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидам" заменить предложением "женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидам, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак";
9) в пункте 1 подпункт 8 "гражданам, проработавшим в годы Великой Отечественной войны не менее шести месяцев" заменить предложением "лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны";
10) в пункте 1 подпункт 9) предложение "семьям погибших военнослужащих" заменить предложением "семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия, а также семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время";
11) в пункте 1 подпункт 10) предложение "участникам боевых  действий на территории других государств, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции" заменить предложением "военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, также лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях";

12) 1 тармақ мынадай мазмұндағы 20), 21), 22), 23) тармақшалармен толықтырылсын:
"20) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде шет елдердің аумағында партизан отрядтары құрамында жасырын топтарымен басқа да антифашистік құрылымдарда болған фашистік Германияға және оның одақтастарын қарсы әскери әрекеттерге қатысқан тұлғаларға;
21) бұрыңғы КСР Одағын қорғау кезінде жараланған, зақым алған, ауруға ұшыраған, мүгедек болып қалған және майданда болуына байланысты ауруға ұшырағандар, сондай-ақ Ауғанстанда немесе басқа да әскери әрекеттер болған мемлекеттерде әскери борыштарын өткізгендерге;
22) бұрыңғы КСР Одағының Ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарына әскери міндетін өтеу жиындарына шақырылған басқарушы және қатардағы құрамда болған адамдарға, қызметтік міндеттерін атқару жолында жараланған, зақым алған, ауруға ұшыраған, мүгедек болып қалған және майданда болуына байланысты ауруға ұшыраған адамдарға;
23) 1979 жылдың 1 желтоқсаны мен 1989 жылдың желтоқсан айы аралығында Ауғанстанға және ұрыс қимылдары жүріп жатқан басқа да мемлекеттерге жұмысқа жіберілген жұмысшылар мен қызметкерлерге.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика және бюджеттік жоспарлау бойынша тұрақты комиссияға – К.Қ. Сатоваға, әкімнің орынбасарлары – М.Е. Блокқа, Л.Н. Кимге жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органында мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Т. Глотова
Мәслихат хатшысы                           Р. Бекбанов

12) пункт 1 дополнить подпунктами 20), 21), 22), 23) следующего содержания:
"20) лицам, принимавшим участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований;
21) военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей военной службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а так же при прохождении военной службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
22) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия;
23) рабочим и служащим, направлявшимся на работу в Афганистан в период с 1 декабря 1979 года по декабрь 1989 года и в другие страны, в которых велись боевые действия.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по бюджету, планированию и экономики – К. Сатову, заместителей акима города М. Блок, Л. Ким.
3. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования в городской газете.
Председатель сессии                        Т. Глотова
Секретарь маслихата                        Р. Бекбанов