2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/252 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2009 жылғы 23 желтоқсанда № 2061 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы және «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 219-IV Заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 - 2012 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 64 395 005 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 26 791 309 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 280 568 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 725 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 35 320 403 мың теңге;
2) шығындар – 64 365 695 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 763 244 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 304 714 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 541 470 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 589 542 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 590 561 мың теңге,
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 1 019 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 323 476 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 323 476 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.23 № 26/299 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі)); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2010 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына көлемде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100,0 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы  ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 49,4 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,8 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 66,4 пайыз;
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.

Об областном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2009 года № 21/252. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 23 декабря 2009 года № 2061
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и от 7 декабря 2009 года № 219-IV «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 64 395 005 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 791 309 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 280 568 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 725 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 320 403 тысячи тенге
2) затраты – 64 365 695 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 763 244 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 304 714 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 541 470 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 589 542 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 590 561 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 019 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 323 476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 323 476 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010); от 23.07.2010 № 26/299 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить на 2010 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100,0 процентов;
Каракиянскому району - 0 процента;
Мангистаускому району - 0 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 49,4 процентов;
городу Актау - 15,8 процента;
городу Жанаозен - 66,4 процента.
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
городу Актау - 0 процент;
городу Жанаозен - 100 процентов.

3) Қызметін біржолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
4) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына - 100 пайыз;
Қарақия ауданына - 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына - 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
6) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 100,0 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 50,4 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,7 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 73,1 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.23 № 26/299 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 1 436 235 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 712 645 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 50 000 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 673 590 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. 2010 жылға арналған бюджетте төменгі сатыдағы бюджеттерден облыстық бюджетке 1 954 762 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар белгіленсін, оның ішінде:
Қарақия ауданы – 487 541 мың теңге;
Түпқараған ауданы – 740 056 мың теңге.

3) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
5) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
6) социальный налог:
Бейнеускому району – 100,0 процентов;
Каракиянскому району - 0 процента;
Мангистаускому району - 0 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 50,4 процентов;
городу Актау - 15,7 процента;
городу Жанаозен -73,1 процента.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010); от 23.07.2010 № 26/299 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов, в сумме 1 436 235 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 712 645 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 50 000 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 673 590 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год объемы бюджетных изъятий из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в сумме 1 954 762 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянский район – 487 541 тысяч тенге;
Тупкараганский район – 740 056 тысяч тенге.

Маңғыстау ауданы – 727 165 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 2 431 287 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
6. Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлік салығын төлеу тәртіптерінің өзгеруіне байланысты аудандардың бюджеттеріне 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен жергілікті бюджеттің шығыстарын өтеуге 257 464 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 257 464 мың теңге;
7. Маңғыстау облысында тұратын, республикалық емдеу-алдын-алу орталықтарына кеңес алуға, тексеріп байқауға және емделуге жіберілетін азаматтардың облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;
қуаттандыратын ем үшін облыстық туберкулезге қарсы «Тұщыбек» санаторийіне және республикалық туберкулезге қарсы санаторийлерге жіберілетін науқастарды облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;
ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 11 000 теңге көлемінде;
денсаулық сақтау саласының медициналық қызметкерлеріне облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес жолсапарлық сипаттағы жұмысына байланысты қоғамдық көлікке көлік шығындарының орнын өтеуге;
сырт көмекке зәру жалғызілікті мүгедектерге күтім бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларға бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қосымша үстемақыға құқық берілсін.
8. Ауылдық елді мекендерде жұмыс жасайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, әлеуметтік қамтамасыз ету мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне 25% жоғары жалақы (тарифтік мөлшерлеме) белгіленсін.
8-1. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:

Мангистауский район – 727 165 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 2 431 287 тысяч тенге.
6. Учесть, что бюджетам районов из областного бюджета на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 257 464 тысячи тенге на компенсацию потерь местного бюджета в связи с изменением порядка уплаты налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, в том числе:
Бейнеуский район – 257 464 тысячи тенге;
7. Предоставить право:
на бесплатный и льготный проезд гражданам, проживающим в Мангистауской области и направляемым на консультацию, обследование и лечение в республиканские лечебно – профилактические центры согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на бесплатный или льготный проезд больным туберкулезом, направляемым на поддерживающее лечение в областной противотуберкулезный санаторий «Тущибек» и республиканские противотуберкулезные санатории согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, в размере 11 000 тенге;
на возмещение транспортных расходов, связанных с разъездным характером деятельности в общественном транспорте, медицинским работникам здравоохранения, согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на дополнительную надбавку к государственным социальным пособиям по уходу за одинокими инвалидами, нуждающимся в посторонней помощи в размере одного месячного расчетного показателя.
8. Установить повышенные оклады (тарифные ставки) на 25 процентов педагогическим работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах.
8 - 1. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов в следующих размерах:

жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға - 760 841 мың тенге;
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстауға - 52 160 мың тенге;
«Өзін-өзі тану» кабинеттері үшін жабдықтар сатып алуға-700 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, ортатехникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 50 429 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күтіп- ұстауға - 136 377 мың теңге;
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 705 878 мың тенге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 100 006 мың теңге;
медициналық - әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға - 22 222 мың теңге;
медициналық - әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға - 32 886 мың теңге;
ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 70 920 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге - 38 031 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай жол жүруін қамтамасыз етуге - 2 088 мың теңге;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 47 631 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 115 687 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарын күтіп - ұстауға - 245 198 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 128 644 мың теңге;
2 442 мың теңге - «Мак» операциясын өткізуге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-2. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне жұмыспен қамтудың және кадрларды қайта даярлаудың өңірлік стратегиясын іске асыруға – 2 477 567 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-2-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-3. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 200 000 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-3-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға - 39 879 мың теңге ескерілсін, оның ішінде;

760 841 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
52 160 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
700 тысяч тенге – на приобретение оборудования для кабинетов «Самопознание»;
50 429 тысяч тенге – на обеспечение материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
136 377 тысячи тенге – на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения;
705 878 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов;
100 006 тысяча тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
22 222 тысячи тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико - социальных учреждениях;
32 886 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико - социальных учреждениях;
70 920 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
38 031 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны к 65 - летию Победы в Великой отечественной войне;
2 088 тысяч тенге – на обеспечение проезда участников и инвалидов Великой отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
47 631 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
115 687 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
245 198 тысяча тенге – на содержание центров обслуживания населения;
128 644 тысяча тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
2 442 тысячи тенге – на проведение операции «Мак».
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 8 - 1 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/171 (вводится в дествие с 01.01.2010); от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 2. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме – 2 477 567 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 2 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 3. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения в сумме – 200 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 3 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 4. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на развитие сельского хозяйства в сумме – 39 879 тысяч тенге, в том числе:

асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға - 1 891 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын басымдықты дақылдар бойынша көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 19 047 мың теңге;
өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және сапасын арттыруды қолдауға - 7 058 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімділігін және өнімнің сапасын арттыруды субсидиялауға – 2 677 мың теңге.
Ескерту. 8-4-тармақпен өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте:
аудандар мен қалалар бюджеттеріне ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 47 349 мың тенге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 452 960 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-5-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен, өзгерту енгізілді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-6. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалардың бюджеттеріне білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 240 950 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға -102 375 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 138 475 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-6-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.11.29 № 28/327 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-7. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында кәсіптік және техникалық білім беруді дамытудың 2008-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға - 11 200 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-7-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен, өзгерту енгізілді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.10.06 № 27/323 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1 188 656 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

1 891 тысяч тенге – на поддержку племенного животноводства;
19 047 тысяч тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам;
7 058 тысяч тенге –на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
2 677 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 4 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 5. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены:
целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 47 349 тысяч тенге;
бюджетные кредиты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 452 960 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 5 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 6. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 240 950 тысяч тенге, в том числе:
102 375 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего образования;
138 475 тысяч тенге – на создание лингафонных и мулътимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 6 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008 - 2012 годы в сумме 11 200 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 7 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 1 188 656 тысяч тенге, в том числе:

жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 1 123 209 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 162 651 мың теңге.
Ескерту. 8-8-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-9. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялардың мөлшерін ұлғайтуға - 196 991 мың теңге.
Ескерту. 8-9-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияларды іске асыруға -1 594 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-10-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-11. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 2 101 000 мың теңге көзделгені ескерілсін оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 586 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 515 000 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомасын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-11-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-12. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша кредит беруге - 199 000 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Аталған кредит беру сомасын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-12-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-13. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті басқарушы органдардың өкілеттігін беруге байланысты республикалық бюджетке 3 838 114 мың.теңге трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған трансферттер сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-13-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-14. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті инвестициялық жобаларды іске асыруға 25 837 994 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомасын бөлу және жергілікті инвестициялық жобалар тізбесі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-14-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.23 № 26/299 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі; 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-15. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттерінен аудандар мен қалалар бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша берілген кредиттерді қайтаруға 485 571 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-15-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
8-16. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша берілген кредиттерді қайтаруға 250 000 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-16-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
8-17. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалардың бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру мекемелерінде мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға - 350 295 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-17-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
8-18. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасын іске асыруға – 390 755 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

1 123 209 тысячи тенге – на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
162 651 тысячи тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 8 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 9. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 196 991 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 9 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 10. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 1 594 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 10 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 11. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 2 101 000 тысяча тенге, в том числе:
586 000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
1 515 000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 11 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 12. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены 199 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов и городов по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Распределение указанной суммы кредитования бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 12 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 13. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей полномочий местных исполнительных органов в сумме 3 838 114 тысячи тенге.
Распределение указанной суммы трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 13 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 14. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 25  837 994 тысяча тенге на реализацию местных инвестиционных проектов.
Распределение указанной суммы целевых трансфертов на развитие и перечень местных инвестиционных проектов определяются на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 14 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010)от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010); от 23.07.2010 № 26/299 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 15. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год из бюджетов районов и городов предусмотрен возврат ранее выданных кредитов на кредитование бюджетов районов и городов по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 485 571 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 15 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 16. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат в республиканский бюджет ранее выданных кредитов на кредитование по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 250 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 16 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 17. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме – 350 295 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 17 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 18. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на реализацию программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» в сумме – 390 755 тысяч тенге, в том числе:

ағымдағы нысаналы трансферттер – 256 355 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері – 134 400 мың теңге.
Ескерту. 8-18-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8-19. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен «Нұрлы-көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 652 754 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттердің көзделгені ескерілсін.
Аталған соманы аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-19-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.07.23 № 26/299 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен, өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8-20. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте штат санының өсуіне байланысты Маңғыстау облысы бойынша ІІД ұстауға республикалық бюджеттен – 404 275 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-20-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
9. Облыстың жергілікті атқарушы органының резерві 70 988 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.23 № 26/299 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
10. Облыстық бюджеттің атқарылу барысында секвестрге жатпайтын 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2010 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. Аудандар мен қалалардың бюджеттеріне 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен 2 815 657 мың теңге сомасында мақсатты даму трансферттері қарастырылғандығы ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомаларын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.05.27 № 25/293 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.23 № 26/299 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № 28/327 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

целевые текущие трансферты – 256 355 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие - 134 400 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 18 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 19. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» в сумме – 652 754 тысячи тенге.
Распределение указанной суммы бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 19 в соответствии с  решением Мангистауского областного маслихата от 23.07.2010 № 26/299 (вводится в действие с 01.01.2010); изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
8 - 20. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на содержание ДВД по Мангистауской области в связи с увеличением штатной численности в сумме – 404 275 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8 - 20 в соответсвиии с решением Мангистауского областного маслихата от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области в сумме 70 988 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010); от 23.07.2010 № 26/299 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
10. Утвердить перечень бюджетных программ на 2010 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета, согласно приложению 4.
Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2010 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 5.
11. Учесть, что бюджетам районов и городов из областного бюджета на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 2 815 657 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 27.05.2010 № 25/293 (вводится в действие с 01.01.2010); от 23.07.2010 № 26/299 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).

12. Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында аудандардың бюджеттеріне 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен 174 836 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғандығы ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.02.06 № 22/259 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.03.30 № 23/271 (2010 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.06 № 27/323 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

12. Учесть, что бюджетам районов из областного бюджета на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 33 836 тысяч тенге для финансирования мероприятий в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
Распределение указанной суммы целевых текущих трансфертов бюджетам районов и городов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 № 22/259 (вводится в действие с 01.01.2010); от 30.03.2010 № 23/271 (вводится в действие с 01.01.2010); от 06.10.2010 № 27/323 (вводится в действие с 01.01.2010).

13. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағалық етуші,
облыстық мәслихат хатшысы             Б. Шелпеков
Облыстық мәслихаттың 2010 жылғы
29 қарашадағы № 29/327 шешіміне
1 – ҚОСЫМША
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2010.11.29 № 28/327 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2010 жылға арналған облыстық бюджет
Сан
Сын
Кіші сын
Ерек
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1.КІРІСТЕР

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председательствующий,
секретарь областного маслихата          Б. Чельпеков
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 29 ноября 2010 года № 29/327
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от от 29.11.2010 № 28/327 (вводится в действие с 01.01.2010).
Областной бюджет на 2010 год
Кат. Кл Пдк Спк Наименование Сумма, тыс. тенге
1   2 3
1. ДОХОДЫ

941
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
448 076
017
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 118
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
810 226
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру,  техникалық және кәсіптік білім беру,  орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
49 677
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 513 997
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
350 295
029
Әдістемелік жұмыс
18 425
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 375
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
138 475
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
311 193
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы  трансфертер
26 718
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
4 228 873
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 847 973
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 955 419
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
425 481
05
Денсаулық сақтау
13 442 759
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 635 173
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы  мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер

941
016
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
448 076
017
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
7 118
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
810 226
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»
49 677
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 513 997
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
350 295
029
Методическая работа
18 425
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях  основного среднего и общего среднего образования
102 375
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
138 475
060
Подготовка и переподготовка кадров
311 193
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
26 718
271
Управление строительства области
4 228 873
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 847 973
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 955 419
037
Строительство и реконструкция объектов образования
425 481
05
Здравоохранение
13 442 759
253
Управление  здравоохранения области
7 635 173
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения

65 745
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
823 154
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
85 715
006
Ана мен баланы қорғау
67 930
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
64 864
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
9 364
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
1 297 150
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
2 046 551
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
582 852
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
11 991
014
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
264 505
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
35 000
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
818
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
15 146
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
70 238
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
41 985
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
99 493
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
46 096
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
94 995
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
432 884
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
52 160
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
15 434
031
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
2 200
032
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары  мен құрылыстарын күрделі жөндеу
14 000
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
1 387 060
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
7 843
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
5 807 586
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау

65 745
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
823 154
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
85 715
006
Услуги по охране материнства и детства
67 930
007
Пропаганда здорового образа жизни
64 864
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
9 364
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими растройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоавктивных веществ
1 297 150
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
2 046 551
011
Оказание скорой медицинской  помощи и санитарная авиация
582 852
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
11 991
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
264 505
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
35 000
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
818
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
15 146
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
70 238
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
41 985
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
99 493
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
46 096
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
94 995
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
432 884
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
52 160
029
Областные базы спецмедснабжения
15 434
031
Материально-техническое оснащение государственных органов здравоохранения
2 200
032
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений  медицинских организаций здравоохранения
14 000
033
Материально-техническое оснащение медицинских  организаций здравоохранения
1 387 060
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
7 843
271
Управление строительства области
5 807 586
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения

5 807 586
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 218 357
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
777 560
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 451
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
72 352
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
43 488
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
132 517
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
23 537
015
Мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын мекемелердің (ұйымдардың) қызметтері
244 906
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiне
244 906
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
96 000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 088
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,  оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін  ағымдағы нысаналы трансферттер

5 807 586
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 218 357
256
Управление координации занятости и социальных  программ области
777 560
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 451
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
72 352
003
Социальная поддержка инвалидов
43 488
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
132 517
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
23 537
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
244 906
011
За счет  трансфертов из республиканского бюджета
244 906
015
За счет средств местного бюджета
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
96 000
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
2 088
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в период с 22 июня 1941 года  по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

38 031
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдығы нысаналы трансферттер
51 797
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
19 123
261
Облыстың білім беру басқармасы
235 828
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
235 828
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
204 969
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
204 969
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 485 486
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
5 457 588
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 658 000
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
109 625
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
3 573 671
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
31 086
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
85 206
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 027 898
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 835
002
Ақпараттық жүйелер құру
846
004
Елдi мекендердi газдандыру
802 852
008
Аудандар (областық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инжернерлік- коммуникациялық инфрақурылында дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алу дамытуға арналған нысаналы трансферттері
8 398
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне  өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
527 867
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне  өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

38 031
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
51 797
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
19 123
261
Управление  образования области
235 828
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
235 828
271
Управление строительства области
204 969
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
204 969
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 485 486
271
Управление строительства области
5 457 588
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 658 000
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
109 625
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 573 671
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
31 086
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
85 206
279
Управление энергетики  и коммунального хозяйства области
2 027 898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
69 835
002
Создание информационных систем
846
004
Газификация населенных пунктов
802 852
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 398
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам  районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры  и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
527 867
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам  районов (городов областного значения)на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры  и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

45 470
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
1 701
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
101 020
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
53 671
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
47 349
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
2 060 615
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
2 060 615
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 069 284
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
3 069 284
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
178 958
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
28 344
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 229
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2 115
271
Облыстың құрылыс басқармасы
41 799
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 799
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
108 815
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 396
003
Ақпараттық жүйелер құру
819
005
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
600
12
Көлік және коммуникациялар
2 425 906
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 425 906
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 561
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 570 657
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
596 111
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыру
72 029
006
Ақпараттық жүйелер құру
859
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
863
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға  республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

45 470
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
1 701
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
101 020
009
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета  бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
53 671
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
47 349
271
Управление строительства области
2 060 615
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
2 060 615
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
3 069 284
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
3 069 284
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
178 958
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
28 344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
26 229
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
2 115
271
Управление строительства области
41 799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
41 799
272
Управление архитектуры и градостроительства области
108 815
001
Услуги по реализации государственной политики  в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
107 396
003
Создание информационных систем
819
005
Материально-техническое оснащение государственных органов
600
12
Транспорт и коммуникации
2 425 906
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 425 906
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
27 561
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 570 657
003
Обеспечение функционирования  автомобильных дорог
596 111
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
72 029
006
Создание информационных систем
859
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
863
015
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың 2009 жылғы
10 желтоқсандағы № 21/252 шешіміне
5 – ҚОСЫМША
2010 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР БЮДЖЕТТЕРІНІҢ ОРЫНДАЛУ БАРЫСЫНДА СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Ф.топ
Әкім
Бағ.
Атауы
04
Білім беру

021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к решению областного маслихата
от 10 декабря 2009 года № 21/252
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ  БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2010 ГОД
Фгр Адм Пр Наименование
04
Образование