Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 9 қаулысы. Қостанай облысы Лисаков қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 5 ақпанда № 9-4-136 тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 128 қаулысымен бекітілген "Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес Лисаков қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмектің түрі - үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) бекітілсін.
2. Белгіленсін:
әлеуметтік көмек ағымдағы жылдың оқу кезеңіне өтініш берген айдан бастап тағайындалады, ай сайын, өткен айға, 18 жасқа толмаған әр мүгедек балаға алты есе ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі;
әлеуметтік көмек тағайындау және төлеуді тоқтату туындаған жағдайларда тиісті жағдайлар пайда болған айдан кейін келесі айдан бастап тоқтатылады.
3. "Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша әлеуметтік көмекті қаржыландыру жүргізсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Лисаков қаласы әкімінің орынбасары В.В. Абоимоваға жүктелсін.
5. Осы қаулы оны алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған іс-әрекетке қолданылады.
Лисаков қаласының
әкімі                                      В. Полешко

Об оказании социальной помощи детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому
Постановление Акимата города Лисаковска Костанайской области от 13 января 2009 года № 9. Зарегистрировано управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 5 февраля 2009 года № 9-4-136
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Стандартом оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому", утвержденным постановлением акимата Костанайской области от 7 февраля 2008 года № 128, акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить вид социальной выплаты – социальная помощь детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому (далее – социальная помощь).
2. Установить, что:
социальная помощь назначается на учебный период в текущем году, с месяца обращения, оказывается ежемесячно, за истекший месяц, в размере шестикратного минимального расчетного показателя на каждого ребенка-инвалида, не достигшего 18 лет;
при наступлении обстоятельств, влекущих прекращение назначения и выплаты социальной помощи, прекращается с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
3. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Лисаковска Абоимову В.В.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия возникшие с 1 января 2009 года.
Аким
города Лисаковска                          В. Полешко