2009 жылға арналған халықтың мақсатты топтарына жататын тұлғалардың тізбесі туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 75 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 наурызда № 9-14-103 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 57-баптарына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтары болып мынадай санаттар анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) мүгедектер;
7) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
8) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
9) оралмандар;
10) ұзақ жұмыс істемеген адамдар (он екі айдан аса);
11) жұмыссыздар ретінде жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда тіркелген елу жастан жоғары адамдар;
12) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
13) алған мамандығы бойынша жұмыс өтілі және тәжірибесі жоқ жастар;
14) курстық дайындық бойынша оқуды бітірген жұмыссыздар;
15) білім беру орындарының түлектері;
16) жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім ұйымдарының түлектері;
17) заңды тұлға – жұмыс берушінің жойылуына, немесе жеке тұлға – жұмыс беруші қызметінің тоқтатылуына, қызметкерлер саны немесе штаттың қысқартылуына байланысты босатылғандар адамдар;
18) толық емес жұмыс күні тәртібінде қамтылған адамдар.
Ескерту. 1 тармақ 16), 17), 18) тармақшалармен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданының 18.05.2009 № 238 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған қатынастарға таратылады.
Қостанай ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          М. Демесенов

О перечне лиц, относящихся к целевым группам населения на 2009 год
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 16 февраля 2009 года № 75. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 26 марта 2009 года № 9-14-103
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 5, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) инвалиды;
7) лица, уволенные из рядов Вооруженных сил Республики Казахстан;
8) лица, освобожденные из мест лишения свободы, и (или) принудительного лечения;
9) оралманы;
10) длительно незанятые (более двенадцати месяцев);
11) лица старше пятидесяти лет, зарегистрированные в уполномоченном органе по вопросам занятости в качестве безработных;
12) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию);
13) незанятая молодежь, не имеющая стажа и опыта работы по полученной профессии;
14) безработные, завершившие обучение по курсовой подготовке;
15) выпускники образовательных заведений;
16) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
17) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников;
18) лиц, занятых в режиме неполного рабочего времени.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области Костанайского района от 18.05.2009 N 238 (порядок введения в действие см. пункт 2).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района по социальным вопросам.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2009 года.
Исполняющий обязанности
акима района                               М. Демесенов