"Сарыкөл ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Сарыкөл аудандық мәслихатының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 92 шешімін жүзеге асыру туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 25 маусымдағы № 191 қаулысы. Қостанай облысы Сарыкөл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 24 шілдеде № 9-17-82 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 56-бабына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер мен әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20–бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 1-3) тармақшасына, 14) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16–бабына, "Сарыкөл ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Сарыкөл аудандық мәслихатының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 92 шешіміне сәйкес Сарыкөл ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында аудандық бюджеттен келесі әлеуметтік төлемақылар бекітілсін:
1) қайтыс болған кәмелетке толмаған балалар және жұмыссыздар азаматтарды жерлеуге сәйкесті жылға арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген он еселі ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) аудан және облыс еңбек рыногында (мемлекеттік білім гранттарының иегерлері болып табылатын, басқа тұлғаларды қоспағанда) өте талап етiлетiн мамандықтар бойынша жоғары және орта оқу орындарындағы оқу құнына байланысты аз қамтылған отбасынан орта жалпы білім мектептерінен түлектеріне шығыстарды өтеу үшін әлеуметтік көмек, сәйкесті бюджетпен қарастырылған қаражаттар шегiнде;
3) Табысы аз, туберкулезбен сырқаттанған адамдарға амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тамақтануға сәйкесті жылға арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек;
4) Фенилкентонуриямен ауыратын мүгедек-балаларға, оларға арнаулы тамақ сатып алу үшін әлеуметтік көмек
5) 18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға мүгедек күніне және балаларды қорғау күніне 2000 (екі мың) теңге көлемінде әлеуметтік көмек;
6) айына күнкөріс деңгейінен төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) және кірістен тәуелсіз жедел әлеуметтік қолдауды мұқтаж ететін азаматтарға жекелеген мән-жайларда сәйкестi қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңымен белгiленген кемiнде отыз есе айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде әлеуметтiк көмек;

О реализации решения Сарыкольского районного маслихата от 26 декабря 2008 года № 92 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2009 год"
Постановление акимата Сарыкольского района Костанайской области от 25 июня 2009 года № 191. Зарегистрировано управлением юстиции Сарыкольского района Костанайской области 24 июля 2009 года № 9-17-82
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 1-3), 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", решением Сарыкольского районного маслихата от 26 декабря 2008 года № 92 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2009 год" акимат Сарыкольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" определить следующие социальные выплаты из районного бюджета:
1) социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей и безработных в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
2) социальная помощь выпускникам средних общеобразовательных школ из малообеспеченных семей на возмещение расходов, связанных со стоимостью обучения в высших и средних учебных заведениях по специальностям особо востребованным на рынке труда района и области (за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов), в пределах средств предусмотренных соответствующим бюджетом;
3) социальная помощь малообеспеченным гражданам, больным туберкулезом на дополнительное питание в размере четырех месячных расчетных показателей в год, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
4) социальная помощь детям – инвалидам, больных фенилкетонурией для приобретения им специализированного питания;
5) социальная помощь детям-инвалидам до 18 лет в размере не более 2000 (две тысячи) тенге ко Дню инвалидов и Дню защиты детей;
6) социальная помощь малообеспеченным семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума и гражданам в силу определенных обстоятельств, нуждающихся в экстренной социальной поддержке, независимо от дохода, в размере не более тридцатикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;

7) Қазақстан Республикасының дербес зейнеткерлеріне және еңбек сіңірген қызметкерлеріне кемiнде 30000 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
8) азаматтардың жекелеген категорияларына мейрам, мәндi және айтулы күндерiне (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектерге, мүгедек-балаларға, 1,2,3 топтағы мүгедектерге, саяси қуғрын-сүргiн құрбандарына, зейнеткерлерге) сәйкесті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген кемiнде бес еселі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтiк көмек;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға қатты отын сатып алуға сәйкесті қаржы жылға арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген он тоғыз еселі ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметтеріне ай сайын 230 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
11) аз қамтылған және көп балалы отбасынан, бір ата–анасыз отбасынан, жетім-балаларға кемiнде 10000 (он мың) теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
2. Әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органы болып "Сарыкөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі табылады (бұдан әрi- өкілетті орган).
3. Мұқтажды азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтiк көмек тағайындау үшiн қажеттi құжаттардың тiзбесi қосымшаға келiсе анықталсын.
4. Анықталсын:
1) әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім өкiлеттi органмен 15 күнтiзбелiк аралығында құжаттарды қабылдау күнінен кейін қабылданады;
2) кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге әлеуметтiк көмек ата- ананың бiреуiне не басқа заңды өкiлге тағайындалады;
3) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтiк көмек қайтыс болғанның отбасының мүшесiне не жерлеудi жүзеге асыратын тұлғаларға төленедi;
4) аудан және облыс рыногында өте талап етiлетiн мамандықтар бойынша жоғары және орта оқу орындарындағы оқу құнына байланысты аз қамтылған отбасынан орта жалпы бiлiм мектептерiнен түлектерiне шығыстарды өтеу үшiн әлеуметтiк көмек өтiнiш берушiге тағайындалады және төленедi;
5) туберкулезбен сырқаттанған адамдарға қосымша тамақтануға әлеуметтiк көмек өтiнiш берушiге, балалар сырқаттанған жағдайда ата-анасына не басқа заңды өкiлдерге отбасы кірісіне тәуелсiз тағайындалады және төленедi;
6) Фенилкентонуриямен ауыратын мүгедек-балаларға әлеуметтік көмек олардың ата-анасына не заңды өкілдерге отбасы кірісіне тәуелсiз тағайындалады және төленедi;

7) социальная помощь персональным пенсионерам заслуженным работникам Республики Казахстан в размере не более 30000 (тридцать тысяч) тенге в год;
8) социальная помощь к праздничным, памятным и знаменательным датам отдельным категориям граждан (участникам, инвалидам Великой Отечественной Войны, детям-инвалидам, инвалидам 1, 2, 3 групп, жертвам политических репрессий, пенсионерам) в размере не более пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
9) социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненных к ним на приобретение твердого топлива в размере девятнадцатикратного минимального расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
10) социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на банные и парикмахерские услуги в размере 230 тенге ежемесячно;
11) социальная помощь студентам из малоимущих и многодетных семей, семей без одного родителя и детям-сиротам в размере не более 10000 (десять тысяч) тенге.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Сарыкольского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложения.
4. Определить, что;
1) решения о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимаются уполномоченным органом в течение пятнадцати календарных дней со дня приема документов;
2) социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей назначается одному из родителей или иному законному представителю;
3) социальная помощь на погребение умерших безработных выплачивается членам семьи умершего либо лицам, осуществляющим погребение;
4) социальная помощь выпускникам средних общеобразовательных школ из малообеспеченных семей на возмещение расходов, связанных со стоимостью обучения в высших и средних учебных заведениях по специальностям, особо востребованным на рынке труда района, области назначается и выплачивается заявителю;
5) социальная помощь больным туберкулезом на дополнительное питание назначается и выплачивается заявителю, в случаях заболевания детей - родителям или иным законным представителям, независимо от дохода семьи;
6) социальная помощь на детей инвалидов больных фенилкетонурией выплачивается их родителям или иным законным представителям, независимо от дохода семьи;

7) 18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға әлеуметтiк көмек олардың ата-анасына не басқа заңды өкілдерге отбасы кірісіне тәуелсiз тағайындалады және төленедi;
8) аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) және жедел әлеуметтік қолдауды мұқтаж ететін азаматтарға жекелеген мән-жайларда әлеуметтік көмек кiрiстен тәуелсiз өтiнiш берушiге тағайындалады және төленедi;
9) дербес зейнеткерлерге және еңбек сіңірген қызметкерлеріне әлеуметтік көмек осы атағы бар өтiнiш берушiлерге төленедi және тағайындалады;
10) азаматтардың жекелеген категорияларына мейрам, мәндi және айтулы күндерiне (Ұлы Отан соғысына қатысушылар және мүгедектер, мүгедек-балаларға, 1, 2, 3 топтағы мүгедектер, саяси құғын сүргiн құрбанда, зейнеткерлер) әлеуметтік көмек азаматтардың категориясы тiзiмiнiң негiзiнде көрсетiледi;
11) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға қатты отын сатып алу үшiн әлеуметтiк көмек осы көмектi алушылардың тізім негізінде көрсетіледі;
12) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметтеріне әлеуметтiк көмек осы көмектi алушылардың тізімi негізінде көрсетіледі;
13) аз қамтылған, көп балалы отбасыларынан, бір ата –анасыз отбасынан студенттерге, жетім-балаларға әлеуметтiк көмек азаматтардың осы санатына төленедi;
14) әлеуметтік көмектi төлеу әлеуметтiк көмек алушының жеке шотына екінші деңгейдегі банк немесе банк операциясының сәйкесті түрлеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы ақшалай қаражат аудару жолымен уәкілетті органмен ұсынылған тізімдерге келісе жүзеге асырылады.
5. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкiлдi органдардың шешімі бойынша мұқтаж ететiн азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша өндірілсін.
6. "Мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек туралы" Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 20 ақпандағы № 96 (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-17-56 2008 жылғы 19 наурыздан, 2008 жылғы 10 сәуірде № 15 "Сарыкөл" газетінде жарияланды), "Мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек туралы" Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 20 ақпандағы № 96 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 15 қыркүйектегі № 333 (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-17-68 2008 жылғы 14 қазаннан, 2008 жылғы 16 қазандағы № 42 "Сарыкөл" газетінде жарияланды), "Мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек туралы" 2008 жылғы 20 ақпандағы № 96 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 2 маусымдағы № 171 қаулыларының күші жойылды деп танылсын.

7) социальная помощь на детей инвалидов до 18 лет назначается и выплачивается их родителям или иным законным представителям, независимо от дохода семьи;
8) социальная помощь малообеспеченным семьям (гражданам) и гражданам в силу определенных обстоятельств, нуждающихся в экстренной социальной поддержке, независимо от дохода назначается и выплачивается заявителям;
9) социальная помощь персональным пенсионерам и заслуженным работникам назначается и выплачивается заявителям, имеющим это звание;
10) социальная помощь к праздничным, памятным и знаменательным датам отдельным категориям граждан оказывается на основании списков категорий граждан (участников и инвалидов Великой Отечественной войны, детей-инвалидов, жертв политических репрессий, инвалидов 1,2,3 групп);
11) социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненных к ним на приобретение твердого топлива оказывается на основании списков получателей этой помощи;
12) социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на банные и парикмахерские услуги оказывается на основании списков получателей этой помощи;
13) социальная помощь студентам из малоимущих и многодетных семей, семей без одного родителя и детям-сиротам выплачивается этой категории граждан;
14) выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операции, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе: "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
6. Считать утратившими силу постановления акимата Сарыкольского района от 20 февраля 2008 года № 96 "О социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" (регистрационный номер 9-17-56 от 19 марта 2008 года, опубликованное в газете "Сарыколь" от 10 апреля 2008 года № 15), от 15 сентября 2008 года № 333 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Сарыкольского района от 20 февраля 2008 года № 96 "О социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" (регистрационный номер 9-17-68 от 14 октября 2008 года, опубликованное в газете "Сарыколь" от 16 октября 2008 года № 42), от 2 июня 2009 года № 171 "О внесении дополнения в постановление от 20 февраля 2008 года № 96 "О социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан".

7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары С.М. Дүтпаевқа жүктелсін.
8. Осы қаулы ресми жарияланады және 2009 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Қ. Ғабдулин
КЕЛIСIЛДI
"Сарыкөл ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар
бөлiмi" ММ бастығы
____________  Ю. Кондриков
"Сарыкөл ауданы әкiмдiгiнiң қаржы
бөлiмi" ММ бастығы
____________ Т. Лысяк
"Сарыкөл ауданы әкiмдiгiнiң
экономика және бюджеттiк жоспарлау
бөлiмi" ММ бастығы
_____________ I. Насыров
Әкiмдiктiң
2009 жылғы 25 маусымдағы
№ 191 қаулысына қосымша
Мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген
категорияларына әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжаттар
тiзбесi
1. Жерлеу үшін әлеуметтік көмек:
1) туған туысқандарынан не жерлеумен айналысатын тұлғалардан өтiнiш;
2) қайтыс болғаны туралы куәлiктiң көшірмесi немесе қайтыс болғаны туралы анықтама;
3) жұмыссыз мәртебесін растайтын анықтама;
4) қайтыс болғанның туыстық байланысын растайтын анықтама немесе жаназа ұйымдастыруын растайтын анықтама;
5) өтiнiш берушiнiң мекен жайын растайтын құжат.
2. Оқу бойынша шығыстарын төлеуге әлеуметтік көмек:
1) әлеуметтік көмек сұраған тұлғаның немесе оның заңды өкілінің өтiнiшi;
2) арыз берушінiң оқу орны туралы оқу орынының анықтамасы;
3) алушының заңды өкілеттігiн растайтын құжат;
4) өтiнiш берушiнiң мекен жайын растайтын құжат.
3. Туберкулезбен сырқаттанғандарға әлеуметтік көмек:
1) әлеуметтік көмек сұраған тұлғаның немесе оның заңды өкілінің өтiнiшi;
2) арыз берушінiң оқу орны туралы оқу орынының анықтамасы;
3) сырқаттанғанның амбулаториялық емделуде болғанын растайтын емдеу мекемесінен анықтама;
4) өтiнiш берушiнiң мекенжайын растайтын құжат.
4. Фенилкентонуриямен ауыратын мүгедек-балаларға әлеуметтік көмек:
1) баланың заңды өкiлiнiң өтiнiшi;
2) ауруын растайтын емдеу мекемесінен анықтама;
3) өтiнiш берушiнiң мекенжайын растайтын құжат.
5. Мүгедек-балаларға мүгедек күніне және балаларды қорғау күніне әлеуметтік көмек:
1) мүгедек-балалардың өкілетті органмен бекітілген тізімі.
6. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) әлеуметтік көмек:
1) әлеуметтік көмек сұраған тұлғаның өтініші;
2) жедел әлеуметтік қолдауды мұқтаж ететін белгiлi жағдайларды растайтын құжаттар (ауру, құжаттама, азық-түлік сатып алу, киім, дәрі –дәрмек және басқалар).
3) өтiнiш берушiнiң мекенжайын растайтын құжат.
7. Қазақстан Республикасының дербес зейнеткерлеріне және еңбек сіңірген қызметкерлеріне әлеуметтік көмек:

7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Дутпаева С.М.
8. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Аким района                                К. Габдулин
СОГЛАСОВАНО
Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных
программ Сарыкольского района"
_______________ Ю. Кондриков
Начальник ГУ "Отдел финансов акимата
Сарыкольского района"
_________________ Т. Лысяк
Начальник ГУ "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
Сарыкольского района"
_______________ И. Насыров
Приложение
к постановлению акимата
от 25 июня 2009 года
№ 191
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
1. Социальная помощь на погребение:
1) заявление от родственников либо лиц, занимающихся погребением;
2) копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
3) справка, подтверждающая статус безработного;
4) справка, подтверждающая родственные связи с умершим или справка, подтверждающая организацию похорон;
5) документ, подтверждающий место жительства заявителя.
2. Социальная помощь на возмещение расходов по обучению:
1) заявление лица или его законного представителя, обратившегося за социальной помощью;
2) справка из учебного заведения об успешной учебе заявителя;
3) документ, подтверждающий законное представительство получателя;
4) документ, подтверждающий место жительства заявителя.
3. Социальная помощь больным туберкулезом:
1) заявление лица или его законного представителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, подтверждающий законное представительство получателя;
3) справка из лечебного учреждения, подтверждающая нахождение больного на амбулаторном лечении;
4) документ, подтверждающий место жительства заявителя.
4. Социальная помощь детям-инвалидам, больным фенилкетонурией:
1) заявление законного представителя ребенка;
2) справка из лечебного учреждения, подтверждающая заболевание;
3) документ, подтверждающий место жительства заявителя.
5. Социальная помощь детям-инвалидам ко Дню инвалидов и Дню защиты детей:
1) списки детей-инвалидов, утвержденные уполномоченным органом.
6. Социальная помощь малообеспеченным семьям (гражданам):
1) заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
2) документы, подтверждающие определенные обстоятельства нуждающихся в экстренной социальной поддержке (болезнь, документирование, приобретение продуктов питания, одежды, лекарств и другое);
3) документ, подтверждающий место жительства заявителя
7. Социальная помощь персональным пенсионерам и заслуженным работникам Республики Казахстан:

1) дербес зейнеткердiң және еңбек сіңірген қызметкердiң куәлiгiнiң көшірмесi;
2) өтiнiш берушiнiң мекенжайын растайтын құжат.
8. Мейрам, мәндi және айтулы күндерiне әлеуметтік көмек:
1) өкілетті органмен бекітілген мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген категорияларының тізімі.
9. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға қатты отын сатып алу үшiн әлеуметтік көмек;
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінiң және оларға теңестірілген тұлғалардың өкілетті органмен бекітілген тiзiмi.
10. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қажеттiлiгiне әлеуметтік көмек;
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiнiң өкілетті органмен бекітілген тiзiмi.
11. Аз қамтылған, көп балалы отбасыларынан, бiр ата анасыз отбасыларынан студенттерге, жетiм балаларға әлеуметтік көмек:
1) әлеуметтік көмек сұраған тұлғаның өтініші;
2) оқу орнында студенттiң оқитынын растайтын құжат;
3) өтiнiш берушiнiң мекенжайын растайтын құжат.
12. Құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері салыстыру үшін ұсынылады. Салыстырудан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге қайтарылады, ал құжаттардың көшірмелері куәландырылады және іске қалыптастырылады.

1) копия удостоверения персонального пенсионера, заслуженного работника;
2) документ, подтверждающий место жительства заявителя.
8. Социальная помощь к праздничным, памятным и знаменательным датам:
1) списки отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденные уполномоченным органом.
9. Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, на приобретение твердого топлива:
1) списки участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним, утвержденные уполномоченным органом.
10. Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на банные и парикмахерские нужды:
1) списки участников и инвалидов Великой Отечественной войны, утвержденные уполномоченным органом.
11. Социальная помощь студентам из малоимущих и многодетных семей, семей без одного родителя семей и детям-сиротам:
1) заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, подтверждающий обучение студента в учебном заведении;
3) документ, подтверждающий место жительства заявителя.
12. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки.
После сверки подлинники документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.