2010 жылы жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 105/19 шешімі. Павлодар облысы Ақтоғай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 21 қаңтарда N 12-4-75 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 158/28 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2010.12.24 N 158/28 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің" 56-бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегi "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" қаулысына және 2009 жылғы 24 желтоқсандағы Ақтоғай ауданы әкімдігінің "2010 жылы жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы" N 225 қаулысына сәйкес, жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтiк көмек көрсету мақсатында аудандық Мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтiк көмек алу құқығына ие келесі санаттағы азаматтар бекітілсін:
1) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
2) онкология ауруынан емделуді қажет ететін азаматтар;
3) аудан әкімінің атына жазған өтініштер бойынша табыстары  азық-түлік себетінің мөлшерінен аспайтын азаматтар;
4) үш тонна көлемінде көмір сатып алу үшін табыстары кедейшілік деңгейінен аспайтын аз қамтамасыз етілген азаматтар, табыстары азық-түлік себетінен аспайтын зейнеткерлер және 1, 2 топтағы мүгедектер;
5) Чернобыль атом электростанциясы апатының зардабын жоюға қатысушылар және Ауған соғысының жауынгерлері;
6) жаңа оқу жылына атаулы әлеуметтік көмек және балалар жәрдемақысын алушы аз қамтамасыз етiлген көп балалы отбасындағы балалар, жетім балалар, ата-аналардың қамқорлығынсыз қалған және 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
7) облыс әкімінің гранты бойынша ауданға қажет педагогикалық кадрлар, медициналық қызметкерлер және басқа да мамандарды дайындау үшін жоғары оқу орындарында оқытуға – ата-аналар қамқорлығынсыз қалған жетімдер, табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы орта мектептердің түлектері;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан в 2010 году
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 25 декабря 2009 года N 105/19. Зарегистрировано Управлением юстиции Актогайского района Павлодарской области 21 января 2010 года N 12-4-75. Утратило силу решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 24 декабря 2010 года N 158/28
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 24.12.2010 N 158/28.
В соответствии со статьей 56 "Бюджетного кодекса Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов" и постановлением акимата Актогайского района от 24 декабря 2009 года N 225 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан", в целях оказания социальной помощи отдельным категориям граждан районный Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить категории граждан, имеющих право на социальные выплаты:
1) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
2) граждане, нуждающиеся в лечении онкологических заболеваний;
3) граждане, доходы которых не превышают размер продовольственной корзины по заявлению на имя акима района;
4) малообеспеченные граждане, доходы которых не превышают черту бедности, пенсионеры и инвалиды 1, 2 групп, доход которых не превышает продовольственной корзины на приобретение угля в количестве трех тонн;
5) участники ликвидации последствии аварии на Чернобыльской атомной электростанции и воины Афганской войны;
6) дети из малообеспеченных, многодетных семей получателей адресной социальной помощи и детских пособий, круглые сироты, дети оставшиеся без попечения родителей и дети-инвалиды до 18 лет – к новому учебному году;
7) выпускники средних школ из малообеспеченных семей, доходы которых не превышают прожиточного минимума, сироты оставшиеся без попечения родителей - для подготовки педагогических кадров, медицинских работников и других специалистов, необходимых для района на обучение в высших учебных заведениях по гранту акима области;

8) табысы күнкөрістің ең төмен деңгейінен аспаған аз қамтамасыз етілген отбасындағы студенттер және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған жетімдер – ауданға қажет педагогикалық кадр, медициалық қызметкер және басқа да мамандарды дайындау үшін, тұруға, тамақтануға, тұрғылықты орынға және кері баруға;
9) Ұлы Отан соғысы ардагерлерi мен мүгедектерi;
10) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына теңестiрiлгендер, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда мінсіз жауынгерлік қызмет және жанкешті еңбегі үшін бұрынғы СССР орденімен және медалімен марапатталған тұлғалар, қайтадан неке құрмаған Ұлы Отан соғысында қайтыс болған жауынгерлер жесірлері, бейбіт өмірде қайтыс болған Ұлы Отан соғысының ардагерлерінің қайтадан неке құрмаған жесірлері; гетто және шоғырландыру лагерлердің тұтқындары;
11) "Ауданның құрметті азаматы" мәртебесі бар зейнеткерлер;
12) "Ақтоғай ауданының туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесінде есепте тұрған туберкулезбен ауратындар және Ақтоғай ауданында тіркелген, оқу орындарында анықталған туберкулезбен ауратын жоғары оқу орындарынының және колледж студенттері;
13) үш жақты шартқа отырған, жоғары медициналық оқу орындарының соңғы курс және интернатура студенттері;
14) балалар сал ауруымен ауыратын мүгедек-балалары бар отбасылар;
15) жерлеу үшін, табысына және отбасы құрамына тәуелсіз, келесі санаттағы азаматтардың отбасыларына, (зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы тұлғалардан басқа);
жұмыспен қамту орталығында тіркеуде тұрған жұмыссыздар;
жұмыспен қамту ұйымдарында тіркеуде тұрғанына қарамастан зейнетақылық жасқа дейінгі жұмыс істемегендер: ер азаматтар - 60 жастан, әйел адамдар - 55 жастан;
жұмыспен қамту ұйымдарында тіркеуде тұрғанына және жасына қарамастан жұмыс істемеген Ауған соғысының іс-әрекетіне қатысушылар, Чернобыль атом электростанциясының апатын жоюға қатысушылар;
16) табысына қарамастан балалық шағынан мүгедек-балаларды 18 жасқа дейін тәрбиелеуші отбасылар;
17) ауданға облыс әкімінің гранты бойынша оқыған аз қамтылған отбасы балаларынан басқа, ағымдағы жылы жұмысқа орналасуға келген жоғары оқу орындарының түлектері және мамандықтары бойынша жұмысқа орналастырылған жас мамандар;
18) табысына қарамастан өрт, су тасқыны және басқа апаттық жағдайлардан үй жиһаздарының, киім-кешектердің, пәтерлердің, мал ұстайтын қыстық бөлімшелердің толық немесе жартылай бүлінуінен өмір сүру тіршілігінсіз қалған тұлғалар (бұрын алынған бір ретттік көмекке қарамастан);
19) аз қамтамасыз етілген азаматтар:
жеке шаруашылығын дамыту мақсатында мал сатып алуға және сатып алатын малға жем-шөп алуға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және балалар жәрдемақысын алушылар санатындағы азаматтар;
аудан әкімінің атына жазған өтініштер бойынша, табыстары  азық-түлік себетінің мөлшерінен аспайтын азаматтардың жеке шаруашылығын дамыту, мал сатып алуға және сатып алынатын малға қатты азық алу мақсатында;

8) студенты высших учебных заведений и колледжей из малообеспеченных семей, доходы которых не превышают прожиточного минимума, сироты, оставшиеся без попечения родителей - для подготовки педагогических кадров, медицинских работников и других специалистов, необходимых для района на проживание, питание, проезд к месту жительства и обратно;
9) инвалиды и участники Великой Отечественной войны;
10) приравненные к участникам войны:
лица, награжденные медалью и орденами бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
не вступившие в повторный брак вдовы воинов, погибших в Великой Отечественной войне;
не вступившие в повторный брак вдовы ветеранов Великой Отечественной войны, умерших в мирное время;
узники концентрационных лагерей и гетто;
11) граждане, имеющие статус "Почетный гражданин района";
12) больные туберкулезом, находящиеся на учете в Государственном учреждении "Актогайская противотуберкулезная больница" и больные туберкулезом студенты высших учебных заведений и колледжей, выявленные по месту учебы и прописанные в Актогайском районе;
13) студенты последних курсов и интернатуры медицинских высших учебных заведений, заключившие трехсторонний договор;
14) семьи, имеющие детей–инвалидов, больных детским церебральным параличом;
15) семьи, следующих категорий граждан на погребение, независимо от дохода и состава семьи (кроме лиц получавших пенсии и государственные социальные пособия):
безработные, состоящие на учете в центре занятости;
не работавшие предпенсионного возраста: мужчины с 60 лет, женщины с 55 лет, независимо от регистрации в органах занятости;
не работавшие участники боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции, независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
16) семьи воспитывающие детей-инвалидов с детства до 18 лет, независимо от дохода;
17) молодые специалисты, выпускники высших учебных заведений, прибывшие на работу в район и трудоустроенные по специальности в текущем году, кроме студентов из малообеспеченных семей, обучавшихся по гранту акима области;
18) лица, оставшиеся без средств существования, при полном или частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей, квартиры, помещений для зимнего содержания скота вследствие пожара, наводнения и других стихийных явлений (независимо от ранее полученной единовременной помощи), независимо от дохода;
19) малообеспеченные граждане:
граждане из числа получателей государственной адресной социальной помощи и детских пособий в целях развития личного подворья на приобретение скота и грубых кормов для приобретаемого скота;
по заявлению на имя акима района, доходы которых, не превышают  размер продовольственной корзины в целях развития личного подворья на приобретение скота и грубых кормов для приобретаемого скота;

20) аз мөлшерде зейнетақы алушы зейнеткерлердің коммуналдық қызметтерін өтеуге;
21) "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бағыттамасы бойынша кәсіби техникадық оқу мекемелерінің оқушылары;
22) 16 жасқа дейінгі мүгедек-балалар және барлық топтағы мүгедектер;
23) жоғары оқу орындарын және колледждерді бітіргенге дейін жетім балалар, 18 жасқа дейінгі ата-аналардың қамқорлығынсыз қалған балалар, жоғары көрсетілген санаттағы студенттер;
24) бейбіт өмірде қайтыс болған әскери қызметкерлерінің отбасылары;
25) коммуналдық қызметтерін өтеуге жалғызілікті зейнеткерлер;
26) уақытында, 12 аптаға дейін аудандық ауруханаға жүктілігі бойынша тіркеуге тұру үшін жүгінген жүкті әйелдер;
27) дәрілік құралдарын өтеуге қант диабетімен ауратын азаматтар;
28) кеуде сүтiмен емiзу жасындағы балалары бар аналарға бір жасқа дейін бала азығын алуға.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2010.09.03 N 146/24 Шешімімен.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық Мәслихаттың әлеуметтік сала және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Сессия төрағасы                            Б. Нұрмағамбетов
Мәслихат хатшысы                           Т. Мұқанов

20) пенсионеры, получающие минимальный размер пенсии, на возмещение коммунальных услуг;
21) учащиеся профессионального технического заведения по направлению Государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";
22) дети-инвалиды до 16 лет и инвалиды всех групп;
23) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей до 18 лет, студенты данной категорий до окончания высших учебных заведений и колледжей;
24) семьи, погибших военнослужащих в мирное время;
25) одинокие пенсионеры, на возмещение коммунальных услуг;
26) беременные женщины, своевременно, до 12 недель, обратившиеся в районную больницу для постановки на учет по беременности;
27) граждане больные сахарным диабетом на возмещение лекарственных средств;
28) матери, имеющие детей грудного возраста, на приобретение детского питания до одного года.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 03.09.2010 N 146/24.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечению 10 календарных дней после первого дня его официального опубликования.
3. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по вопросам социальной сферы и законности.
Председатель сессии                        Б. Нурмагамбетов
Секретарь Маслихата                        Т. Муканов