2009 жылы ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 29 қаңтардағы N 23/1 қаулысы. Павлодар облысы Качир ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 20 ақпанда N 68 тіркелген. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2010.03.29 N 30/1-31/139 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2010.03.29 N 30/1-31/139 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңына сәйкес, ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету мақсатында аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер жөніндегі нұсқаулық бекітілсін (бұдан әрі - Нұсқаулық).
2. Качир ауданының қаржы бөлімі ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдерді қаржыландыруды бюджеттік қаржы шегінде қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы ресми түрде жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасары Г.Е. Біләлеваға жүктелсін.
Аудан әкімі                                Б. Бақауов
Качир ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 29 қаңтардағы
N 23/1 қаулысымен
бекітілген
2009 жылы ауданның мұқтаж азаматтарының
жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер
жөніндегі нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 27-бабының 1-тармағына 17-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 16-бабына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 20-бабына сәйкес 2009 жылы ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер шарттарын нақтылайды.
2. Азаматтарға әлеуметтiк төлемдерді қаржыландыру аудандық бюджеттен жүргізіледі.
2. Әлеуметтiк төлемдерге құқығы бар
азаматтардың санаттары
3. Әлеуметтiк төлемдер алуға құқығы барлар:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушылары - Жеңiс Күнi қарсаңында;
2) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына – ай сайын тұрғын үй - коммуналдық қызметке (сумен жабдықтау, жылумен, электрэнергиясымен жабдықтау, қатты отын сатып алу, телефон) және дәрі-дәрмек сатып алуға;

Об утверждении Инструкции о социальных выплатах отдельным категориям нуждающихся граждан района в 2009 году
Постановление акимата Качирского района Павлодарской области от 29 января 2009 года N 23/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Качирского района Павлодарской области 20 февраля 2009 года N 68. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата Качирского района Павлодарской области от 29.03.2010 N 30/1-31/139)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата Качирского района Павлодарской области от 29.03.2010 N 30/1-31/139).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о социальных выплатах отдельным категориям нуждающихся граждан района (далее - Инструкция).
2. Отделу финансов Качирского района обеспечить финансирование социальных выплат отдельным категориям нуждающихся граждан района в пределах бюджетных ассигнований.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня официального опубликования.
4. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Белялеву Г.Е.
Аким района                                Б. Бакауов
Утверждена
постановлением акимата Качирского
района от 29 января 2009 года N 23/1
Инструкция
о социальных выплатах отдельным категориям
нуждающихся граждан района в 2009 году 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует условия предоставления социальных выплат отдельным категориям нуждающихся граждан района в 2009 году в соответствии с подпунктом 17 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьи 16 Закона  Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьи 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".
2. Финансирование социальных выплат гражданам осуществляется из бюджета района.
2. Категории граждан, имеющих право на социальные выплаты
3. Право на получение социальных выплат имеют:
1) инвалиды, участники Великой Отечественной войны – ко Дню Победы;
2) инвалиды, участники Великой Отечественной войны на жилищно-коммунальные услуги, (водоснабжение, теплоснабжение, электроэнергия, приобретение твердого топлива, телефон) и приобретение лекарства, ежемесячно;

3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, Ауғанстандағы әскери әрекеттер кезеңінде қатысқан адамдар және Чернобыль атомдық электрстанциясындағы (АЭС) апат зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға тістерін протездеуге;
4) ЖҚТБ-мен, қатерлі ісікпен ауыратындар;
5) туберкулезбен ауыратындар;
6) ауданға жұмысқа келген салалы министрлiктердiң, департаментттердiң, ЖОО-ның жолдамасымен жоғары оқу орнын бiтiрген жас мамандар – ЖОО-ның түлектері;
7) "ауданның құрметтi азаматы" атағына ие тұлғалар;
8) тұрғын үй коммуналдық (сумен жабдықтау, жылумен, электр энергиясымен жабдықтау, қатты отын сатып алу) қызметтерге жалғызілікті және жалғыз тұратын, еңбекке жарамсыз қарт азаматтарға және зейнетақының ең аз мөлшерін (9875 теңге) алатын зейнеткерлерге -  тоқсан сайын;
9) Чернобыль АЭС-індегі апат зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға - Жеңіс Күнi қарсаңында;
10) Ауған соғысына қатысқан азаматтар - Жеңiс Күнi қарсаңында;
11) ауылдық жерде тұратын Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, Чернобыль АЭС-індегі апат зардабын жоюға қатысқан және Ауған соғысына қатысқандарға тоқсан сайын бір рет облыстың қалалары мен аудандарына бару және келу жолақысы;
12) облыс әкімі грантының иегерлері аз қамтамасыз етілген отбасылардың студенттері және жетім – студенттердің жоғары оқу  орнындағы оқуын төлеуге;
13) облыс әкімі грантының иегерлері, аз қамтамасыз етілген отбасылардың студенттері және жетім – студенттерді жоғары оқу  орнында оқыту үшін стипендиясын төлеуге;
14) I-топтағы жалғызілікті мүгедектерге - отынға;
15) гемофилия, лейкемиямен ауыратындар;
16) 1988 - 1989 жылдары (26 – сәуір) Чернобыль АЭС апат зардабын жоюға қатысқандар;
17) Ауғанстандағы соғыс әрекеттеріне қатысқандар, әскерлерді шығару Күніне қарсы (18 - ақпан);
18) Чернобыль апаты зардабын жоюға қатысқандар, Ауғанстандағы әскери әрекеттерге қатысқандарға тоқсан сайын емделуге;
19) ауданға жолдамамен жұмысқа келген, маман - дәрігерлерге көтерме ақы;
20) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің қайта тұрмыс құрмаған жесірлеріне - Жеңіс Күні қарсаңында;
21) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің қайта тұрмыс құрмаған жесірлеріне, тұрғын үй-коммуналдық қызметіне (ай сайын);
22) Чернобыль апаты зардабын жоюға қатысқандар, Ауғанстандағы соғыс әрекеттеріне қатысқандарға қалпына келтіру жұмысына қатысқандар, тұрғын үй коммуналдық қызметіне (ай сайын);
23) мүмкіндігі шектеулі балаларға, балаларды қорғау Күні қарсаңында (1 маусым);
24) жетім-балалар, балаларды қорғау Күні қарсаңында;
25) 18-жасқа дейінгі мүгедек–балалар, ми салымен ауыратын балаларға;

3) участники и инвалиды Великой Отечественной войны, лица принимавшие участие в боевых действиях в Афганистане и лица, принимавшие участие в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее – АЭС) на зубопротезирование;
4) больные СПИДом, онкобольные;
5) больные туберкулезом;
6) молодые специалисты-выпускники ВУЗов, колледжей прибывшие на работу в район по направлению отраслевых министерств, департаментов, ВУЗов;
7) лица, имеющие звания "Почетный гражданин района";
8) одинокие и одиноко проживающие (одному из супругов или совместно проживающих) нетрудоспособные граждане и пенсионеры с минимальным размером пенсии (9875 тенге) на жилищно-коммунальные услуги (водоснабжение, теплоснабжение, электроэнергия, приобретение твердого топлива) ежеквартально;
9) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС – ко Дню Победы;
10) лица, участвовавшие в Афганской войне – ко Дню Победы;
11) участники, инвалиды Великой Отечественной войны, участники ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС и участники Афганской войны, проживающие в сельской местности на проезд в пределах городов и районов области один раз в квартал;
12) студенты из малообеспеченных семей и студенты-сироты, обладатели гранта акима области на оплату обучения в высших учебных заведениях;
13) студенты из малообеспеченных семей и студенты-сироты, обладатели гранта акима области на стипендию для обучения в высших учебных заведениях;
14) одинокие инвалиды I группы, на топливо;
15) больные гемофилией, лейкимией;
16) участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах (26 апреля);
17) лица, принимавшие участие в боевых действиях в Афганистане, ко Дню вывода войск (18 февраля);
18) участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и лица, участвовавшие в боевых действиях в Афганистане, ежеквартально на оздоровление;
19) специалисты-врачи, прибывшие в район по направлению на работу, подъемные;
20) вдовы погибших участников ВОВ, не вступивших в повторный брак, ко Дню Победы;
21) вдовы погибших участников ВОВ, не вступивших в повторный брак, на жилищно-коммунальные услуги (ежемесячно);
22) участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и лица, участвовавшие в боевых действиях в Афганистане, на жилищно-коммунальные услуги (ежемесячно);
23) детям с ограниченными возможностями ко Дню защиты детей (1 июня);
24) дети-сироты, ко Дню защиты детей;
25) дети-инвалиды до 18 лет, страдающие ДЦП;

26) 18-жасқа дейінгі мүгедек–балалар, ми салымен ауыратын балаларға (тоқсан сайын емделуге);
27) жалғызілікті 1-топтағы мүгедектерге тұрғын үйі үшін от жағу қазанын сатып алуға және қоюға;
28) аз қамтамасыз етілген отбасылар жеке қосалқы шаруашылығын дамытуға;
29) бас бостандығынан айыру мекемелерінен босаған адамдар;
30) жұмыспен қамту бөлімінде тіркеуде тұрған аз қамтамасыз етілген отбасыларға - жерлеуге;
31) жүктілігі бойынша уақытында есепке тұрған, УДЗ мен скринингтен өткен және дәрігердің барлық нұсқауларын орындайтын жүкті әйелдер;
32) гемофилия диагнозы бар, мүгедек бала;
33) мүгедек-балаларға Қазақстан Республикасы аумағында медициналық мекемелерге екі жаққа барып қайту жолы және тұруына;
34) диспансерлік есепте тұрған, толық емдеу курсынан өткен туберкулезбен ауыратындар;
35) студент, жоғары оқу орны және аудан әкімі арасында үш жақты келісім шартын жасаған медициналық жоғары оқу орындарының 6 курсында оқитын студенттері;
36) Ұлы Отан соғысының қатысушылары;
37) "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ-нің есебінде тұрған, кадрларды кәсібі даярлау және қайта даярлауға жіберілген жұмыссыз азаматтар;
38) аз қамтамасыз етілген, көп балалы отбасылар балабақшада және мини-орталықтағы балалар үшін ата-аналар төлемдері бойынша шығындарды өтеуге;
39) Ұлы Отан соғысына қатысушылар жылу қазандығын сатып алуға және орнатуға;
40) 1 жасқа дейінгі жасанды қоректендірілетін балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасылар балалар тамағына;
41) Ұлы Отан соғысына қатысушылар газетке жазылуға;
42) маргиналды топтағы тұлғалар құжаттандырылуға
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2009.06.22 N 189/5; 2009.12.22 N 358/11 қаулыларымен.
3. Әлеуметтiк төлем және басқа
да әлеуметтiккөмек түрлерiн
тағайындау тәртiбi
4. Әлеуметтiк төлем және басқа да әлеуметтiк көмек түрлерiн алуға құқылы адамдар үшін тағайындалады:
1) 4), 5), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 15), 19), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 37), 38), 40), 42) - тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшін - "Жергiлiктi өкiлетті органдар шешiмi бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтардың әлеуметтiк төлемдері" 451.007.000 бюджеттік бағдарламасы негiзiнде;
2) 1), 2), 3), 9), 10), 11), 16), 17), 18), 20), 21), 22), 36),  39), 41) -тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшін - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi, соларға теңестiрiлген адамдарға берілетін жеңiлдiктер мен әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 20 бабына сәйкес және "Жергiлiктi өкiлетті органдар шешiмi бойынша жекелеген санаттағы мұқтажды азаматтардың әлеуметтiк төлемдері" 451.007.000 бюджеттік бағдарламасы негiзiнде.

26) дети-инвалиды до 18 лет, страдающие ДЦП (ежеквартально на оздоровление);
27) одинокий инвалид 1 группы на приобретение и установку отопительного котла для дома;
28) малообеспеченные семьи на развитие личного подсобного хозяйства;
29) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
30) малообеспеченные семьи, состоящие на учете в отделе занятости, на погребение;
31) беременные женщины, своевременно вставшие на учет по беременности, прошедшие УЗИ скрининг и выполняющие все предписания врача;
32) ребенок-инвалид с диагнозом гемофилия;
33) дети-инвалиды на проезд в обе стороны в медучреждения на территории Республики Казахстан и проживание во время лечения;
34) больные туберкулезом, находящиеся на диспансерном учете, прошедшие полный курс лечения;
35) студенты, обучающиеся на 6 курсе медицинских высших учебных заведений, заключившие трехсторонний договор интерна между студентом, ВУЗом и акимом района;
36) участники Великой Отечественной войны;
37) безработные граждане, состоящие на учете в ГУ "Отдел занятости и социальных программ Качирского района" и направленные на прохождение профессиональной подготовки и переподготовки кадров;
38) малообеспеченные, многодетные семьи для возмещения расходов по родительской оплате за детей в мини-центре и детском саду;
39) Участники Великой Отечественной войны на приобретение и установку отопительного котла;
40) малообеспеченные семьи, имеющие детей на искусственном вскармливании в возрасте до 1 года, на детское питание;
41) Участники Великой Отечественной войны на подписку газет;
42) лица из маргинальной группы для документирования.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Качирского района Павлодарской области от 22.06.2009 N 189/5; 22.12.2009 N 358/11.
3. Порядок назначения социальных выплат
и других видов социальной помощи
4. Социальные выплаты для лиц, имеющих на них право назначаются:
1) для категорий, указанных в подпунктах – 4), 5), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 15), 19), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31),   32), 33), 34), 35), 37), 38), 40), 42), на основании бюджетной программы 451.007.000 "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов;
2) для категорий, указанных в подпунктах - 1), 2), 3), 9), 10), 11), 16), 17), 18), 20), 21), 22), 36), 39), 41) – в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и на основании бюджетной программы 451.007.000 "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2009.06.22 N 189/5; 2009.12.22 N 358/11 қаулыларымен.
4. Әлеуметтiк төлемдердiң
түрлерi және мөлшерi
5. Нұсқаулықтың 2-тарауының 3-тармағында көрсетiлген азаматтардың санаттарына әлеуметтiк төлемдер мына түрлерi және мөлшері бойынша:
1) 1), 9), 10), 16), 17), 23), 24)-тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн – 10 000 теңге мөлшерiнде бiр жолғы материалдық көмек;
2) 2)-тармақшада 4000 теңге мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек және дәрі-дәрмекті сатып алуға 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерiнде;
3) 3)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн тіс салдыру қызметінің нақты бағасы бойынша бiр жолғы материалдық көмек;
4) 4), 14), 34)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
5) 5)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - 5 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде 6 ай бойы бiр жолғы материалдық көмек;
6) 6)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - 80 000 теңге  мөлшерiнде бiр жолғы материалдық көмек;
7) 7)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - коммуналдық шығынға 15000 теңге мөлшерiнде бiр жолғы материалдық көмек;
8) 8)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - тоқсан сайын 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде бiр жолғы материалдық көмек;
9) 11), 33)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - қолданған билеттер бағасы;
10) 12)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - студенттерге сәйкесті оқу орнындағы оқудың нақты кұны есебімен 2008-2009 оқу жылдарына әлеуметтік көмек төленеді;
11) 13)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - оқу барысы мезгілінде 7000 теңге мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек;
12) 15), 25), 30)-тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн - 10 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерінде бiр жолғы материалдық көмек;
13) 18)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерінде бiр жолғы материалдық көмек;
14) 19)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - 80000 теңге мөлшерінде (колледж бітірген медицина қызметкерлеріне), 250000 теңге (АОА дәрігерлері) және 500000 теңге (ауылдық округтерге жолданған дәрігерлер) бiр жолғы материалдық көмек;
15) 20), 29)-тармақшаларында көрсетiлген санаттағылар үшiн - 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек және 26), 32)-тармақшадағыларға - 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын;
16) 21), 22)-тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн - 2000 теңге мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Качирского района Павлодарской области от 22.06.2009 N 189/5; 22.12.2009 N 358/11.
4. Виды и размеры социальных выплат
5. Социальные выплаты назначаются категориям нуждающихся граждан, указанным в пункте 3 главы 2 Инструкции по следующим видам и размерам:
1) для категории, указанной в подпункте 1), 9), 10), 16), 17), 23), 24) - единовременная материальная помощь в размере 10 000 тенге;
2) для категории, указанной в подпункте 2) – ежемесячная материальная помощь в размере 4000 тенге и на приобретение лекарства в размере 1 месячного расчетного показателя;
3) для категории, указанной в подпункте 3) – единовременная материальная помощь по фактической стоимости услуг зубопротезирования;
4) для категории, указанной в подпункте 4), 14), 34) – единовременная материальная помощь в размере 6 месячного расчетного показателя;
5) для категории, указанной в подпункте 5) – единовременная материальная помощь в размере 5 месячных расчетных показателей в течение 6 месяцев
6) для категории, указанной в подпункте 6) – единовременная  материальная помощь в размере 80000 тенге;
7) для категории, указанной в подпункте 7) – единовременная  материальная помощь в размере 15000 тенге на коммунальные расходы;
8) для категории, указанной в подпункте 8) – единовременная  материальная помощь в размере 2 МРП ежеквартально;
9) для категории, указанной в подпункте 11), 33) – стоимость использованных билетов;
10) для категории, указанной в подпункте 12) – социальная помощь студентам за 2008-2009 учебный годы производится с учетом фактической стоимости обучения в соответствующем учебном заведении;
11) для категории, указанной в подпункте 13) – ежемесячная материальная помощь на время учебного процесса в размере 7000 тенге;
12) для категории, указанной в подпункте 15), 25), 30 – единовременная материальная помощь в размере 10 месячных расчетных  показателей;
13) для категории, указанной в подпункте 18) – единовременная материальная помощь в размере 2 МРП, ежеквартально;
14) для категории, указанной в подпункте 19) единовременная материальная помощь в размере 80000 тенге (окончившие колледж медработники), 250000 тенге (врачи ЦРБ) и 500000 тенге (врачи, направленные в сельские округа);
15) для категории, указанной в подпункте 20), 29) - единовременная материальная помощь в размере 5 месячных расчетных показателей и в подпункте 26), 32) - ежеквартальная в размере 5 месячных расчетных показателей;
16) для категории, указанной в подпункте 21), 22) - ежемесячная  материальная помощь в размере 2000 тенге.

17) 27)-тармақшада көрсетілген санаттағылар ұшін - орындалған жұмыстар актісіне сәйкес, бірақ 45000 теңгеден аспау;
18) 28)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін - 90000 теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
19)п31)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін 12730 теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
20) 35)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін – 2008-2009 оқу жылының екінші жартыжылдығы бойынша тиісті оқу орындағы нақты оқу құны есебімен жүргізілетін медициналық жоғары оқу орындары студенттеріне интерн келісім шарттарына сәйкес әлеуметтік көмек;
21) 36)-тармақшасында көрсетілген санаттағылар үшін – "Качир ауданының құрылыс бөлімі" ММ-мен жасалынған сметаға сәйкес, үйді жөндеуге немесе су құбырын өткізуге арналған бір жолғы материалдық көмек;
22) 37)-тармақшасында көрсетілген санаттағылар үшін - кәсіптік дайындау және қайта дайындауды өту кезеңінде 5 айлық есеп көрсеткіші мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
23) 38)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін 2400 теңгеден 3800 теңгеге дейінгі мөлшерде 1 балаға ай-сайынғы  материалдық көмек";
24) 39)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін 75000 теңге мөлшерінде жылу қазандығын сатып алуға және орнатуға бір жолғы материалдық көмек;
25) 40)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін 4470 теңгеден 5960 теңгеге дейінгі мөлшерде ай-сайынғы материалдық көмек;
26) 41)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін 2010 жылға арналған "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья" және "Заря" газеттеріне нақты жазылым бағасы бойынша бір жолғы материалдық көмек;
27) 42)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін 1000 теңгеге дейінгі мөлшерде бір жолғы материалдық көмек.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2009.06.22 N 189/5; 2009.12.22 N 358/11 қаулыларымен.
5. Есеп және есеп беру
6. Әлеуметтiк төлемнiң қаражат шығыны есебiн аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі жүзеге асырады.
7. Әлеуметтiк төлем төлеу мәселесi шешiлетiн алғашқы құжаттар (тексеру актi, хаттама, анықтамалар және т.б.құжаттар) ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiнде 3 жыл бойы сақталады.
8. Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiнің бухгалтериясы әлеуметтiк төлемге берiлген қаржының жұмсалуы туралы ауданның қаржы бөлiмi алдында есеп бередi.
6. Әлеуметтiк төлемдер алуға өтiнiш берушi
ұсынатын қажетті құжаттар тiзiлімі
9. Нұсқаулықтың 2-тарауының 3-тармағында көрсетiлген жекелеген азаматтар санаттарына әлеуметтiк төлемдердi iске асыру үшiн мынадай құжаттар қажет:

17) для категории, указанной в подпункте 27) - по акту выполненных работ, но не более 45000 тенге;
18) для категории, указанной в подпункте 28) - единовременная материальная помощь в размере 90000 тенге;
19) для категории, указанной в подпункте 31) – единовременная материальная помощь в размере 12730 тенге;
20) для категории, указанной в подпункте 35) – социальная помощь студентам 6 курса медицинских высших учебных заведении за второе полугодие 2008-2009 учебного года производится с учетом фактической стоимости обучения в соответствующем учебном заведении согласно договоров интерна;
21) для категории, указанной в подпункте 36) – единовременная материальная помощь на ремонт дома или проведение водопровода согласно сметы, разработанной ГУ "Отдел строительства Качирского района";
22) для категории, указанной в подпункте 37) – ежемесячная материальная помощь на период прохождения профессиональной подготовки и переподготовки в размере 5 месячных расчетных показателей;
23) для категории, указанной в подпункте 38) – ежемесячная материальная помощь в размере от 2400 тенге до 3800 тенге на 1 ребенка;
24) для категории, указанной в подпункте 39) – единовременная материальная помощь на приобретение и установку отопительного котла в размере 75000 тенге;
25) для категории, указанной в подпункте 40) – ежемесячная материальная помощь в размере от 4470 тенге до 5960 тенге;
26) для категории, указанной в подпункте 41) – единовременная материальная помощь по фактической стоимости подписки на газеты "Сарыарка cамалы", "Звезда Прииртышья" и "Заря" на 2010 год;
27) для категории, указанной в подпункте 42) – единовременная материальная помощь в размере до 1000 тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Качирского района Павлодарской области от 22.06.2009 N 189/5; 22.12.2009 N 358/11.
5. Учет и отчетность
6. Учет расходования средств на социальные выплаты осуществляет районный отдел занятости и социальных программ.
7. Первичные документы (акты обследования, протокол, справки и другие документы), по которым решается вопрос о социальной выплате, хранятся в районном отделе занятости и социальных программ в течение 3-лет.
8. Бухгалтерия районного отдела занятости и социальных программ составляет отчет об использовании средств на социальные выплаты перед отделом финансов района.
6. Перечень необходимых документов, предоставляемых
заявителем на получение социальной выплаты
9. Для осуществления социальных выплат отдельным категориям нуждающихся граждан, указанных в пункте 3 главы 2 Инструкции, необходимы следующие документы:

1) 1), 9), 10), 16), 17), 20)-тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн Качир ауданы бойынша зейнетақы және жәрдемақы тағайындау және төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталығының аудандық филиалы бөлімшесінің және жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің салыстырылған тізімдеріне сәйкес есеп шоты көрсетілген өтініш, (немесе жинақ кітапшасының көшірмесі) жеке басы куәлігінің көшірмесі, ҰОС-на қатысушы куәлігінің көшірмесі, Ауған соғысына қатысушы және Чернобыль апаты зардабын жоюға қатысушы  куәлігінің  көшірмесі, СТН, азаматтарды тіркеу кітабы;
2) 2), 14), 21), 22)-тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесi және алушы статусын растайтын құжат көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
3) 3)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесi, азаматтарды тіркеу кітабы, медициналық мекемеден шығынын растайтын анықтама;
4) 4), 5), 15), 18), 31), 32), 34)-тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН , жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесi, медициналық мекемеден анықтама, азаматтарды тіркеу кітабы;
5) 6), 19)-тармақшаларында көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты (жинақ кітапшасының көшірмесі) көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесi, салалы министрліктерден, департаменттерден, ЖОО-нан жолдама, азаматтарды тіркеу кітабы, кәсіпорыннан маманды жұмысқа алғандығы туралы бұйрық үзіндісі, жеке еңбек шарты;
6) 7)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты (жинақ кітапшасының көшірмесі) көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмесі, "Құрметтi азамат" атағын растайтын құжат(немесе аудандық мәслихаттың расталған тізімі), азаматтарды тіркеу кітабы;
7) 8)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмесі, материалдық-тұрмыс күнкөріс жағдайын тексеру актісі, азаматтарды тіркеу кітабы, зейнеткер куәлігінің көшірмесі (ең аз мөлшердегi зейнетақы алатын зейнеткерлер үшін немесе МЗТО тізіміне сәйкес);
8) 11), 33)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін дербес есеп шоты көрсетілген әлеуметтік төлемге құқылы адамның өтініші, СТР, жеке басы куәлігінің көшермесі және алушы статусын растайтын құжат көшірмесі, қолданылған билет немесе жүрген жолы құнын растайтын құжат, тұру үшін түбіртек, азаматтарды тіркеу кітабы;

1) для категорий, указанных в подпунктах 1), 9), 10), 16), 17), 20) – согласно сверенным спискам отделения районного филиала Государственного центра по назначению и выплате пенсий и пособий по Качирскому району и отдела занятости и социальных программ, заявление, с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копия удостоверения личности, копия удостоверения участника ВОВ, копии удостоверения участника войны в Афганистане и участника ликвидации последствий аварии на ЧАЭС, РНН, книги регистрации граждан;
2) для категории, указанной в подпункте 2), 14), 21), 22) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копия РНН, удостоверения личности, копия документа, подтверждающего статус получателя, копия книги регистрации граждан;
3) для категории, указанной в подпункте 3) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копия РНН, удостоверения личности, книги регистрации граждан, справка медучреждения, подтверждающая расходы;
4) для категорий, указанных в подпункте 4), 5), 15), 18), 31),  32), 34) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копия РНН, удостоверения личности, справка из медицинского учреждения, книга регистрации граждан;
5) для категории, указанной в подпункте 6), 19) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копия РНН, удостоверения личности, направление отраслевых министерств, департаментов, ВУЗов, копия книги регистрации граждан, выписка из приказа организации о принятии на работу специалиста, индивидуальный договор;
6) для категорий, указанных в подпунктах 7) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копия РНН, удостоверения личности, копия книги регистрации граждан, документ, подтверждающий звание "Почетный гражданин" (либо заверенные списки районного маслихата).
7) для категории, указанной в подпункте 8) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копии РНН, удостоверения личности, акт обследования материально-бытовых условий проживания, копия книги регистрации граждан, копия пенсионного удостоверения (для пенсионеров, получающих минимальную пенсию либо согласно списка ГЦВП);
8) для категории, указанной в подпункте 11), 33) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копия РНН, удостоверения личности, копия документа, подтверждающего статус получателя, использованный билет или подтверждающий документ стоимости проезда, квитанция за проживание, копия книги регистрации граждан;

9) 12), 13), 35)-тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты(жинақ кітапшасының көшірмесі) көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмесі, студенттің жоғары оқу орнымен оқуға жасаған шартының көшірмесі, интерн келісім шарттының көшірмесі.
10) 23)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - Качир психологиялық-педагогикалық түзеу кабинетінің салыстырылған тізімдеріне сәйкес дербес есеп шоты (не жинақ кітапшасының көшірмесі) көрсетiлген ата-анасының бірінің (қамқоршының) өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы;
11) 24)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн Качир ауданының білім бөлімімен салыстырылған тізіміне сәйкес дербес есеп шоты көрсетiлген қамқоршының немесе баланың мүддесін көрсететін тұлғаның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы;
12) 25), 26)-тармақшаларында көрсетiлген санаттағылар үшiн мүгедек баланың ата-анасының біреуінің дербес есеп шоты көрсетiлген өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмесі, мүгедек статусын растайтын құжат, азаматтарды тіркеу кітабы;
13) 27)-тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн дербес есеп шоты (жинақ кітапшасының көшірмесі) көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмесі, тұрғын үй тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, орындалған жұмыс актісі;
бюджеттік қаражаттарды игеру жөнінде уәкілетті органдарға тізім ұсынады:
14) 28)-тармақшада көрсетілген осы әлеуметтік төлемге құқығы бар санаттағы тұлғаның дербес есеп шоты көрсетiлген өтініші, (жинақ кітапшасының көшірмесі), СТН, жеке басы куәлігінің көшірмесі, ауылдық округі әкімінің қолдаухаты, тұрғын-үй жағдайын тексеру актісі;
15) 29)–тармақшада көрсетілген осы әлеуметтік төлемге құқығы бар санаттағы тұлғаның дербес есеп шоты көрсетiлген өтініші, СТН куәлігінің, жеке басы куәлігінің көшірмесі, бас бостандығынан айыру мекемесінен босатылғандығы туралы анықтама;
16) 30)–тармақшада көрсетілген осы әлеуметтік төлемге құқығы бар санаттағы тұлғаның дербес есеп шоты көрсетiлген өтініші, СТН, жеке басы куәлігінің көшірмесі, жұмыссыз статусын растайтын анықтама, қайтыс болғандығы туралы куәлік, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
17) 37)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін – дербес есеп шотының нөмірі көрсетiлген осы әлеуметтiк төлемге құқығы бар адамның өтiнiш СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмелері, жұмыссыз мәртебесін растайтын анықтама, оқуын растайтын құжат;
18) 36)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін – дербес есеп шотының нөмірі көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқығы бар адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгiнiң көшірмелері, Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігі, үй жөндеуге немесе су құбырын өткізуге "Качир ауданының құрылыс бөлімі" ММ-мен құрастырылған смета;

9) для категории, указанной в подпункте 12), 13), 35) - заявление студента с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копия РНН, удостоверения личности, копия договора студента с высшим учебным заведением на обучение, копия договора интерна;
10) для категории, указанной в подпункте 23) – согласно сверенным спискам Качирского психолого-педагогического коррекционного кабинета, заявление одного из родителей (опекуна) с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копии РНН, удостоверения личности, книги регистрации граждан;
11) для категории, указанной в подпункте 24) – согласно сверенным спискам Качирского районного отдела образования, заявление опекуна или лица, представляющего интересы ребенка, с указанием лицевого счета, копии РНН, удостоверения личности, книги регистрации граждан;
12) для категории, указанной в подпункте 25), 26) – заявление одного из родителей ребенка-инвалида с указанием лицевого счета, копии РНН, удостоверения личности, документа подтверждающего статус инвалида, книги регистрации граждан;
13) для категории, указанной в подпункте 27)- заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копия РНН, удостоверение личности, акт обследования жилищно-бытовых условий, акт выполненных работ;
14) для категории, указанной в подпункте 28) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копия РНН, удостоверение личности, ходатайство акима сельского округа, акт обследования жилищно-бытовых условий;
15) для категории, указанной в подпункте 29) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копия РНН, удостоверение личности, справка об освобождении из мест лишения свободы;
16) для категории, указанной в подпункте 30) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета (либо копия сберкнижки), копия РНН, удостоверение личности, справка, подтверждающая статус безработного, свидетельство о смерти, копия книги регистрации граждан;
17) для категории, указанной в подпункте 37) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии РНН, удостоверение личности, справка, подтверждающая статус безработного, документ, подтверждающий обучение;
18) для категории, указанной в подпункте 36) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии РНН, удостоверения личности, удостоверения участника Великой Отечественной войны, смета на ремонт дома или проведение водопровода составленная ГУ "Отдел строительства Качирского района

19) 38)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін – дербес есеп шоты көрсетiлген осы әлеуметтiк төлемге құқығы бар адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгi, азаматтарды тіркеу кітабы, баланың туу туралы куәлігінің көшірмелері, тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, ауылдық округ әкімінің және (немесе) мектеп директоры, балабақша меңгерушісінің қолдаухаты;
20) 39)- тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін – дербес есеп шоты көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқығы бар адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгi, ҰОС-на қатысқан куәлігінің көшірмелері, "Тереңкөл ауылдық әкімі аппараты" ММ-нің шығындар сметасы";
21) 40)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін-дербес есеп шоты көрсетiлген әлеуметтiк төлемге құқығы бар адамның өтiнiшi, СТН, жеке басы куәлiгi, азаматтарды тіркеу кітабы, баланың туу туралы куәлігінің көшірмелері, орталық аудандық аурухана тізімі;
22) 41)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін - МЗТО бөлімшесімен салыстырылған тізімге сәйкес;
23) 42)-тармақшада көрсетілген санаттағылар үшін – құжаттануд қажет ететін тұлғалар тізімі қоса берілген ауылдық округ әкімінің қолдаухаты.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2009.06.22 N 189/5; 2009.12.22 N 358/11 қаулыларымен.

19) для категории, указанной в подпункте 38) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копии РНН, удостоверения личности, книги регистрации граждан, свидетельства о рождении ребенка, акт обследования жилищно-бытовых условий, ходатайство от акима сельского округа и (или) директора школы, заведующего детским садом;
20) для категории, указанной в подпункте 39) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копии РНН, удостоверения личности, удостоверения участника ВОВ, смета расходов ГУ "Аппарат акима Теренкольского сельского округа";
21) для категории, указанной в подпункте 40) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, копии РНН, удостоверения личности, книги регистрации граждан, свидетельства о рождении ребенка, списки центральной районной больницы;
22) для категории, указанной в подпункте 41) – согласно списка, сверенного с отделением ГЦВП;
23) для категории, указанной в подпункте 42) – ходатайство акима сельского округа, с приложением списка лиц, нуждающихся в документировании.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Качирского района Павлодарской области от 22.06.2009 N 189/5; 22.12.2009 N 358/11.