"2009 жылы аудан азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем туралы" нұсқауды бекіту туралы
Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы N 38/1 қаулысы. Павлодар облысы Успен ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 23 ақпанда N 63 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі N 1-19/296 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2010.04.15 N 1-19/296 хатымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының, 1 тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне, қатысушыларға және оларға теңестірілген тұлғаларға әлеуметтік қорғау және жеңілдіктер туралы" Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11 бабының, 1 тармағының, 3 тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 Қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "2009 жылы аудан азаматтары 2009  жылы жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем туралы" нұсқау бекітілсін (бұдан әрі – Нұсқау).
Ескерту: 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2009 03.13 N 73/3 қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.В. Ильинаға жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап 10 күн өткен соң қолданысқа енеді.
Аудан әкімі                                Н. Әутәліпов
Успен ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 27 қаңтардағы N 38/1
қаулысымен бекітілді
Аудан азаматтарының жекелеген санаттарына арналған
әлеуметтік төлемдер туралы нұсқау 1. Жалпы ережелер
1. Осы нұсқау Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектерді және оларға теңестірілгендерді әлеуметтік қорғау және жеңілдіктер туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді сауықтырудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысына cәйкес жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша аудан азаматтарының жекелеген санаттарына арналған әлеуметтік төлемдерді төлеудің тәртібін нақтылайды.
2. Жекелеген әлеуметтік төлемге құқығы
бар азаматтардың санаттары
2. Жекелеген әлеуметтік төлемдер алуға мына азаматтардың құқықтары бар:

Об утверждении инструкции "О социальных выплатах отдельным категориям граждан района в 2009 году"
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 27 января 2009 года N 38/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Успенского района Павлодарской области 23 февраля 2009 года за N 63. Утратило силу письмом акимата Успенского района Павлодарской области от 15 апреля 2010 года N 1-19/296
Сноска. Утратило силу письмом акимата Успенского района Павлодарской области от 15.04.2010 N 1-19/296.
В соответствии с подпунктом 14), пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 3) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую инструкцию "О социальных выплатах отдельным категориям граждан района в 2009 году" (далее -  Инструкция).
Сноска: Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 13 марта 2009 года N 73/3.
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ильину Т.В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 дней со дня официального опубликования.
Аким района                                Н. Ауталипов
Утверждена постановлением
акимата Успенского района
от 27 января 2009 года N 38/1
Инструкция
о социальных выплатах отдельным категориям граждан района 1. Общие положения:
1. Настоящая инструкция детализирует условия предоставления социальных выплат отдельным категориям граждан района по решениям местных представительных органов в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
2. Категории граждан, имеющих право на
отдельные социальные выплаты
2. На отдельные социальные выплаты имеют право следующие граждане:

1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары (бұдан әрі – ҰОС), 1941 жылдың 22 маусымынан бастап 1945 жылдың 9 мамырына дейін кем дегенде 6 ай жұмыс істеген азаматтар және ҰОС жылдары тылда әскери қызмет және еңбегі үшін КСР Одағының медалімен және ордендерімен марапатталмаған тұлғалар, қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері, ауған соғысына қатысқандар, Чернобыль АЭС апатының салдарын жоюға қатысқандар, жеңілдік және кепілдік бойынша ҰОС қатысушылармен теңестірілгендер;
2) кірісі бекітілген кедейшілік деңгейінен төмен аз қамтылған азаматтар, тұрғындардың мақсатты тобына жататындарға емделу үшін;
3) тұрғындардың мақсатты тобына жататын аз қамтылған азаматтар, "Батыр Ана" атағы бар көп балалы аналар, 3 топтағы мүгедектер, жоғары оқу орнын (бұдан әрі – ЖОО) және орта оқу орнын 2008-2009 жылдары бітірген жас мамандарға орналасуға және жеке ауланы дамытуға;
4) жұмыссыздар санатындағы отбасынан қайтыс болғандарға жерлеу үшін;
5) 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалы аналар көмір алу  үшін;
6) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандар;
7) күтпеген тосын жағдайдан күн көріс қаражатынсыз қалған азаматтар;
8) әлеуметтік көмек бөлімі қызмет жасайтын жалғыз басты мүгедектер;
9) отбасының кірісі бекітілген кедейлік шегінен аспайтын аз қамтамасыз етілген азаматтарға құжат алу үшін;
10) зейнет жасындағы "Ауданның құрметті азаматы" атағы бар және ауылдық жерде тұратын азаматтарға көмір алу үшін;
11) 2008 - 2009 жылдары Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарында әскери қызметін өтеп келгендер;
12) жетім және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
13) Қазақстан Республикасы аумағынан квота бойынша тыс жерде медициналық мекемелерде тексеруден өткен және сырқаттарды емдеу үшін;
14) ҰОС мүгедектері, қатысушылары; Қазақстан Республикасы алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы алатын зейнеткерлер; облыс алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы алатын зейнеткерлер; ЧАЭС апатының салдарын жоюға қатысқандар, Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлердің аналары әр тоқсан сайын облыс орталығына барып-қайту жолына;
15) ҰОС қатысушылары және мүгедектері дәрі-дәрмек алуға;
16) мемлекеттік білім грантына конкурстан өте алмаған, облыс әкімінің грантымен оқитын аз қамтамасыз етілген отбасы студенттері және жетім студенттер, жылына екі рет оқу сессиясының нәтижесі бойынша оқудан шығарылған студенттің орнына осы оқу орнында оқитын жетім және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың оқу ақысын төлеу; жоғары оқу орындарында оқу үшін ауданда қажет мамандарға оқып жатқан студенттер, ауданның медициналық мекемелеріне жаңадан келген дәрігерлерге біркелкі материалдық көмек;

1) Инвалиды и участники Великой Отечественной войны (далее ВОВ); лица, проработавшие не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, (далее ВОВ); жены умерших инвалидов ВОВ; жены умерших участников ВОВ; жены погибших военнослужащих во время ВОВ не вступившие в повторный брак; участники афганской войны; участники ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС); лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам и участникам ВОВ;
2) малообеспеченные граждане, доход семьи которых не превышает установленную черту бедности; лица, относящиеся к целевым группам населения на лечение;
3) малообеспеченные граждане; лица, относящиеся к целевым группам населения; многодетные матери, имеющие 4 и более детей; инвалиды 3 группы; молодые специалисты, окончившие высшие учебные заведения (далее ВУЗ) и средние учебные заведения в 2008 - 2009 году на обустройство и развитие подсобного хозяйства;
4) семьи умерших из числа имеющих статус безработного, для выполнения ритуальных услуг;
5) многодетные матери, имеющие 4 и более несовершеннолетних детей до 18 лет, имеющие доход ниже прожиточного минимума, - на твердое топливо;
6) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
7) граждане, оставшиеся без средств существования, в непредвиденных жизненных и экстремальных ситуациях;
8) одинокие инвалиды, обслуживаемые отделениями социальной  помощи;
9) малообеспеченные граждане, доход семьи которых, не превышает установленную черту бедности, на документирование;
10) граждане пенсионного возраста, имеющие звание " Почетный гражданин " и проживающие в сельской местности, на твердое топливо;
11) демобилизованные, прошедшие срочную военную службу в Вооруженных Силах Республики Казахстан в 2008 - 2009 годах;
12) дети сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей;
13) граждане, проходящие обследование и лечение по квоте в медицинских учреждениях в пределах республики Казахстан;
14) инвалиды; участники ВОВ; пенсионеры, получающие пенсию за особые заслуги перед Республикой Казахстан; пенсионеры, получающие пенсию за особые заслуги перед областью; участники ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; матери воинов, погибших в Афганистане на проезд до областного центра и обратно один раз в квартал;
15) инвалиды и участники ВОВ на приобретение лекарств;
16) студенты из малообеспеченных семей и студенты сироты, не прошедшие по конкурсу на обладание государственным образовательным грантом; вместо отчисленного студента, обучавшегося в этом же учебном заведении, по результатам учебной сессии два раза в год; а также студенты, обучающиеся по востребованным в районе специальностям на обучение в высших учебных заведениях; единовременная материальная помощь врачам, вновь прибывшим в медицинские учреждения района;

17) мүгедек балалар;
18) амбулаторлық емделудегі туберкулез ауруына шалдыққандарды тамақтандыруға 3 АЕК көлемінде 6 айдан кем емес және туберкулезге қарсы мекемелерге бару жолына;
19) онкологиялық ауруына шалдыққандарды тамақтандыруға;
20) ҰОС мүгедектері,қатысушылары және оларға теңестірілгендерге тіс салуға;
21) облыс әкімінің гранты бойынша оқитын студенттердің тұруына жол ақысына;
22) ЧАЭС апатының салдарын жоюға, Ауған соғысына қатысқандарға денсаулықтарын сауықтыру үшін;
23) 1941 жылдың 22 маусымынан бастап 1945 жылдың 9 мамырына дейін кем дегенде 6 ай жұмыс істеген азаматтар және ҰОС жылдары тылда мінсіз әскери қызмет және жан қиярлық еңбегі үшін КСР Одағының медалімен және ордендарымен марапатталмаған тұлғаларға біркелкі жәрдемақы үшін;
24) соғысқа қатысқандар, мүгедектер және оларға теңестірілгендер, ҰОС қатысушыларының және ҰОС қайтыс болған мүгедектердің жесірлері, жалғыз басты азаматтарға мерзімді баспа сөзге жазылу үшін;
25) "Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ кәсіби оқыту мерзімінде есепте тұрған жұмыссыздар;
26) қолында сал ауруына шалдыққан және қисыл қозғалысы бұзылған балалары бар жалғыз басты аналар;
27) Ұлы Отан соғыс қатысушылары, ҰОС қаза тапқандардың екінші рет тұрмысқа шықпаған әйелдері, ауған соғысына қатысқандар, ЧАЭС оқиғасында апат салдарын жоюға қатысушылар, ең төмен көлемінде зейнетақы алушы зейнеткерлер және тоқсан сайын тұрғын-үй коммуналдық қызмет шығындарын өтеу үшін жалғыз мүгедектерге, отын алу үшін жалғыз қарт еңбекке жарамсыз азаматтарға біркелкі материалдық көмек;
28) 10-12 жұма мерзімімен екі қабатты әйелдерді дер кезінде есепке алу;
29) емшек сүтінің орнын ауыстыратын затта мұқтаж 1 жасқа дейінгі балаларды тегін қамтамасыздандыру үшін балалар тамағын беру туралы;
30) 13 жасқа жеткен үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды компьютерлік құралдармен қамтамасыздандыру.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2009.09.22 N 271/9 қаулысымен.
3. Әлеуметтік төлемді тағайындау тәртібі
3. Төмендегі әлеуметтік төлемге құқығы барларға тағайындалады:
1)- 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 16), 17), 19), 20), 22), 25), 28), 29), 30) тармақшаларында көрсетілген әлеуметтік төлем алуға құқығы бар санаттағылар 258015007 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша аудан азаматтарының жекелеген санаттарына арналған әлеуметтік төлемдерді төлеу" бюджеттік бағдарламасына және тұрғындарды әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту, еңбек проблемалары бойынша Үйлестіру Кеңесінің өтініш иесі құжаттарының толық пакетін қараған соң қабылдаған шешіміне сәйкес тағайындалады;

17) дети–инвалиды;
18) туберкулезные больные, находящиеся на амбулаторном лечении, на усиленное питание в размере 3 минимальных расчетных показателей (далее - МРП) не менее 6 месяцев и на бесплатный проезд в противотуберкулезные учреждения;
19) онкологические больные на витаминизацию и усиленное  питание;
20) инвалиды и участники ВОВ и приравненные к ним на зубопротезирование;
21) студенты, обучающиеся по гранту Акима области на проезд и проживание;
22) участники ликвидации аварии на ЧАЭС, участники войны в Афганистане на оздоровление;
23) Лица, проработавшие не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречной военной службы в тылу в годы ВОВ на единовременное пособие;
24) инвалиды, участники войны и лица, приравненные к ним, вдовы участников ВОВ и жены умерших инвалидов ВОВ, одинокие граждане для оформления подписки на периодические издания;
25) безработные, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ" Успенского района за время нахождения на профессиональном обучении;
26) одинокие матери, имеющие больных детей с диагнозом детский церебральный паралич и с нарушением опорно-двигательного аппарата;
27) УОВ; жены погибших военнослужащих во время ВОВ, не вступившие в повторный брак; участники Афганской войны; участники ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС); пенсионерам, имеющим минимальный размер пенсии и одиноким инвалидам по возмещению затрат на жилищно-коммунальные услуги ежеквартально; единовременная материальная помощь одиноким престарелым нетрудоспособным гражданам на приобретение твердого топлива;
28) для мотивации своевременного взятия на учет женщин со сроком беременности 10 - 12 недель;
29) о предоставлении детского питания для бесплатного обеспечения детей до 1 года, нуждающихся в заменителях грудного молока;
30) обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, достигших возраста 13 лет, компьютерной техникой.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 22.09.2009 N 271/9.
3. Порядок назначения социальных выплат
3. Социальные выплаты для лиц, имеющих на них право, назначаются:
1) для категорий, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 16), 17), 19), 20), 22), 25), 28), 29), 30) пункта 2 – на основании бюджетной программы 258015007 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" и решения районной Комиссии по координации оказания социальной помощи социально-уязвимым слоям населения принятого для рассмотрения полного пакета документов заявителя;

2) -1), 14), 15), 23), 24), 27), 30) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектерді және оларға теңестірілгендерді әлеуметтік қорғау және жеңілдіктер туралы", Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі N 39-III "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес.
4. Әлеуметтік төлемді іске асыру
үшін қажетті құжаттар тізбесі
4. Нұсқаудың 1 тармағына көрсетілген азаматтар санаттарына әлеуметтік төлемдерді төлеу үшін төмендегі құжаттар қажет:
1) 2 тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін зейнетақы мен жәрдемақы тағайындау және төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың Успен филиалы (бұдан әрі – МЗТО) ұсынған тізімге, ауылдық округ әкімдіктері ұсынған тізімге сәйкес;
2) 2 тармақтың 2), 9) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін аталған әлеуметтік төлемге құқығы бар адамның жеке есеп шоты және СТН көрсетілген өтініші, жеке куәліктің көшірмесі, тұратын жерінен анықтама, материалдық–тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, отбасының жұмыс істейтін мүшелерінің кірісі туралы анықтама, жұмыспен қамту бөлімінің жұмыссыздарға берген анықтамасы, медициналық мекемеден емделу қажет екенін растайтын анықтама, өтініш иесінің аталған әлеуметтік төлемді сенімді адамның атынан алуға берген өтініші;
3) 2 тармақтың 2), 9) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін аталған әлеуметтік төлемге құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәліктің көшірмесі, ауылдық округ әкімдігі жанындағы комиссия жасаған өтініш иесінің материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, ЖОО немес ОАО бітіргені туралы дипломның көшірмесі, жұмысқа қабылдану туралы бұйрық;
4) 2 тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жерлеуді атқарған адамның СТН және есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, тұрған жерінен анықтама, қайтыс болған адамның мәртебесін анықтайтын құжат және қайтыс болуы туралы анықтама көшірмесі;
5) 2 тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін зейнетақы мен жәрдемақы тағайындау және төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың Успен филиалымен келісілген зейнетақы көлемі, міндетті түрде СТН, есеп шот нөмірі мен жеке куәлігінің көшірмесі, тұратын жері көрсетілген өтініш;
6) 2 тармақтың 6) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін аталған әлеуметтік төлемге құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, тұрған жерінен анықтама, бас бостандығынан айыру мекемесінен босатылғаны туралы анықтама көшірмесі;

2) для категорий, указанных в подпункте 1), 14), 15), 23), 24), 27), 30, пункта 2. – в соответствии с Законом Республики Казахстан, от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в соответствии с Законом "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан." от 13 апреля 2005 года N 39-III ЗРК.
4. Перечень необходимых документов для
осуществления социальных выплат.
4. Для осуществления социальных выплат отдельным категориям граждан, указанным в пункте 1 Инструкции, необходимы следующие документы:
1) для категорий, указанных в подпункте 1), пункта 2, - согласно спискам представленных Успенским филиалом Государственного центра по назначению и выплате пенсий и пособий (далее ГЦВП), списков предоставленных акиматами сельских округов;
2) для категорий, указанных в подпунктах 2), 9), пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан, акт обследования материально-бытовых условий семьи заявителя, составленный комиссией при акимате сельского округа, справка о доходах на работающих членов семьи, справка с отдела занятости на безработных членов семьи, справка с медицинского учреждения, подтверждающая необходимость лечения;
3) для категории, указанной в подпункте 3), пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием регистрационного налогового номера (далее РНН) и номера счета, копия удостоверения личности, акт обследования материально-бытовых условий семьи заявителя, составленный комиссией при акимате сельского округа, копия диплома об окончании ВУЗа или СУЗа, приказ о приме на работу;
4) для категории, указанной в подпункте 4), пункта 2 - заявление родственника, осуществляющего захоронение с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия свидетельства о смерти умершего и справка с центра занятости;
5) для категории, указанной в подпункте 5), пункта 2 - заявление лица, с обязательным указанием РНН, номера счета и копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан, копии свидетельства о рождении детей до 18 лет;
6) для категории, указанной в подпункте 6), пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия справки об освобождении из мест лишения свободы;

7) 2 тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін аталған әлеуметтік төлемге құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, өрт немесе кенеттен болған апат салдарынан келген зиянды анықтайтын немесе тұрғындарды әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту, еңбек проблемасы жөніндегі Үйлестіру Кеңесінің күтілмеген жағдайды тану туралы шешімі;
8) 2 тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін аталған әлеуметтік төлемге құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, тұрған жерінен анықтама, әлеуметтік көмек анықтамасы;
9) 2 тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін аудандық мәслихат ұсынған тізімге сәйкес;
10) 2 тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, тұрған жерінен анықтама, аудандық әскери комиссариаттан 2008 - 2009 жылдары әскери борышын атқарғанын растайтын анықтама;
11) 2 тармақтың 12) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлемге қамқоршының СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, тұрған жерінен анықтама, қамқоршылықты белгілеу туралы қамқоршылық Кеңесі шешімінің көшірмесі;
12) 2 тармақтың 13) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін қамқоршының әлеуметтік төлемге СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, тұрған жерінен анықтама, денсаулық сақтау департаментінің жолдамасы, тексеруден өту және емделу фактісін растайтын көшірме, барып қайтуға пайдаланылған билеттер, сондай-ақ қажет болған жағдайда апарып келген адамның жеке куәлігінің көшірмесі және барып қайтуға пайдаланылған билеттер;
13) 2 тармақтың 14), 15) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін аталған әлеуметтік төлемге құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші;
14) 2 тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін студенттің СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, студенттің ЖОО-мен оқуға жасаған үш жақты шартының көшірмесі;
15) 2 тармақтың, 17) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің аудандық МЗТО келісілген тізімге сәйкес;
16) 2 тармақтың 18) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, туберкулез ауруханасының анықтамасы, жеке бас куәліктің көшірмесі;
17) 2 тармақтың 19) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, онкология ауруханасының анықтамасы, жеке бас куәліктің көшірмесі;

7) для категории, указанной в подпункте 7), пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием РНН и номера счета, копия удостоверения личности, акт обследования материально-бытовых условий семьи заявителя, составленный комиссией при акимате сельского округа; документ, подтверждающий ущерб, нанесенный пожаром, стихийным бедствием или решение районной Комиссии по координации оказания социальной помощи социально-уязвимым слоям населения о признании ситуации непредвиденной;
8) для категории, указанной в подпункте 8), пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан;
9) для категории, указанной в подпункте 10), пункта 2 - согласно списка предоставленного районным маслихатом, копии удостоверения личности, РНН, номер лицевого счета;
10) для категории, указанной в подпункте 11), пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, справка из районного военкомата, подтверждающая прохождение срочной службы в 2008 - 2009 гг.;
11) для категории, указанной в подпункте 12), пункта 2 - заявление опекуна на социальную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан, копия решения опекунского Совета об установлении опеки или попечительства;
12) для категории, указанной в подпункте 13), пункта 2 - копия удостоверения личности, направление Управления здравоохранения, копия выписки, подтверждающая факт прохождения лечения или обследования, использованные билеты в оба конца;
13) для категории, указанной в подпункте 14), 15 пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копию удостоверения УОВ, билеты в оба конца;
14) для категории, указанной в подпункте 16), пункта 2 - заявление студента с указанием РНН и номера счета, копия трехстороннего договора студента с высшим учебным заведением на обучение;
15) для категории указанной в пункте 17), пункта 2 – копия книги регистрации граждан и согласно списка отдела занятости и социальных программ, согласованного с районным отделом ГЦВП;
16) для категории указанной в подпункте 18) пункта 2 - заявление лица имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, справка с противотуберкулезной больницы, копию удостоверения личности, билеты в оба конца;
17) для категории указанной в подпункте 19) пункта 2 - заявление лица имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, справку с онкологической больницы, копию удостоверения личности;

18) 2 тармақтың 20) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және есеп шоты көрсетілген өтініші, тұратын жерінен анықтама, жеке куәлік көшірмесі, ОС қатысушысы куәлігінің көшімесі, медициналық мекемеден тіс салу қажеттігі туралы анықтама;
19) 2 тармақтың, 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің аудандық МЗТО келісілген тізімге сәйкес;
20) 2 тармақтың, 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің аудандық МЗТО келісілген тізімге сәйкес;
21) 2 тармақтың, 23) тармақшасында СТН, есеп шоттың көшірмесі, зейнеткерлік куәліктің көшірмесі, төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші;
22) 2 тармақтың 24)тармақшасында көрсетілген санаттар үшін осы төлемге құқығы бар тұлғаның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, ҰОС қатысушысының куәлігі, тұрған жерінен анықтама, мерзімді баспа сөзге жазылған төлемнің көлемі туралы құжат;
23) 2 тармақтың 25) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, жұмыспен қамту орталығының анықтамасы;
24) 2 тармақтың 26) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және есеп шоты көрсетілген өтініші, тұратын жері туралы анықтама, жеке бас куәлігінің көшірмесі, дәрігерлік-ұжымдық комиссия анықтамасының көшірмесі;
25) 2 тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталықтың аудандық филиалының ұсынған тізімі бойынша;
26) 2 тармақтың 28) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және есеп шоты көрсетілген өтініші, тұратын жерінен анықтама, жеке бас куәлігінің көшірмесі, есепке тұрғаны жөнінде медициналық мекемеден анықтама, табыстары туралы анықтама;
27) 2 тармақтың 29) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін әлеуметтік төлем алуға құқығы бар адамның СТН және есеп шоты көрсетілген өтініші, тұратын жерінен анықтама, жеке бас куәлігінің көшірмесі, баланың туғаны туралы куәлік көшірмесі, емшек сүті орнына қолданылатын сүтте бала мұқтаж жайында медициналық мекемеден анықтама;
28) 2 тармақтың 30) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін ата-анасынан СТН және есеп шоты көрсетілген өтініші, тұратын жерінен анықтама, ата-анасының жеке бас куәлігінің көшірмесі, баланың туғаны жайлы куәлігінің көшірмесі, облыс психологиялық дәрігерлік педагогикалық кеңес қорытындысының көшірмесі.

18) для категории указанной в подпункте 20) пункта 2 - заявление лица имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия удостоверения УОВ, справка из медицинского учреждения о необходимости в зубопротезировании;
19) для категории указанной в подпункте 21) пункта 2 -согласно списков отдела занятости и социальных программ, утвержденных районной Комиссией по координации оказания социальной помощи социально-уязвимым слоям населения;
20) для категории указанной в подпункте 22) пункта 2 - согласно списков отдела занятости и социальных программ, согласованных с районным отделением ГЦВП;
21) для категории указанной в подпункте 23) пункта 2 -  ксерокопия пенсионного удостоверения с указанием статуса, ксерокопия номера счета, РНН;
22) для категории указанной в подпункте 24) пункта 2 - заявление лица имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копия книги регистрации граждан, копия удостоверения личности, копия удостоверения УОВ;
23) для категории указанной в подпункте 25) пункта 2 - заявление лица имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, справка с центра занятости;
24) для категории указанной в подпункте 26) пункта 2 - заявление лица имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копия книги регистрации граждан, копия удостоверения личности, копия справки врачебно-коллективной комиссии;
25) для категории указанной в подпункте 27) пункта 2 –  согласно списков районного филиала Государственного центра по выплате пенсии и пособии;
26) для категории указанной в подпункте 28) пункта 2 -   заявление лица, имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, справка из медицинского учреждения о взятии на учет, справка о доходах;
27) для категории указанной в подпункте 29) пункта 2 -  заявление лица, имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия свидетельство о рождении ребенка, справка с медицинского учреждения подтверждающая, что ребенок нуждается в заменителе грудного молока;
28) для категории указанной в подпункте 30) пункта 2 - заявление лица имеющего право на данную выплату с указанием номера счета и РНН, копия удостоверения личности, копия свидетельства о рождении ребенка, заключение областной психолого-медико-педагогической консультации.

5. Есеп жүргізу және есеп беру
5. Әлеуметтік төлем туралы мәселе шешілетін бастапқы құжаттар (хаттама, тексеру актілері, анықтамалар, тізімдер т.б.) "Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ-де үш жыл сақталады.
6. Әр айдың 20-сында "Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ Успен ауданның "Қаржы бөлімі" ММ-не бюджеттік бағдарламалар бойынша әлеуметтік төлемді қамтамасыз ету үшін қажетті қаражат туралы өтінімдер ұсынады.
7. "Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ Успен ауданның "Қаржы бөлімі" ММ-не әлеуметтік төлемдерге арналған қаражаттың жұмсалғаны туралы есеп береді.

5. Учет и отчетность
5. Первичные документы (протокол, акты обследования, справки, списки и т.д.) по которым решается вопрос о социальной выплате, хранятся в государственном учреждении "Отдел социальной защиты и занятости населения" Успенского района в течение трех лет.
6. Ежемесячно к 20 числу государственное учреждение "Отдел социальной защиты и занятости населения" Успенского района представляет в государственное учреждение "Отдел финансов" Успенского района заявку о потребности средств, для обеспечения социальных выплат по бюджетным программам.
7. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ" Успенского района предоставляет отчеты об использовании средств на социальные выплаты в государственное учреждение "Отдел финансов" Успенского района.