2009 жылғы 6 наурыздағы Мемлекет Басшысының Қазақстан халқына арнаған «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» Жолдауын жүзеге асыруға халықты жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құру бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылға арналған іс-қимыл жоспарын жүзеге асыру туралы
Алматы қаласы әкімінің 2009 жылғы 12 мамырдағы № 4/313 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 20 мамырда № 817 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 2010 жылғы 2 наурыздағы № 1/144 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 2010.03.02 № 1/144 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27 бабына және «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 18-1 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысымен бекітілген Елбасының Қазақстан халқына арнаған «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» Жолдауын жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылға арналған іс-қимыл жоспарын жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нысаналы топқа жататын, оның ішінде мектеп оқушыларының, студенттердің, зейнеткерлердің, сондай-ақ толық емес жұмыс уақыты тәртібінде жұмыс істейтін қызметкерлердің, ұзақ уақыттан бері жұмыс істемейтін тұлғалардың, сондай-ақ Алматы қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Еңбек биржасы» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнында тіркелген тұлғалардың қосымша тізімі белгіленсін.
2. Алматы қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы:
1) халықты жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құру жөнінде жұмыс берушілермен шарттар жасасын;
2) жұмысқа орналастыру үшін өтініш білдірген мақсатты топ қатарындағы азаматтарды әлеуметтік жұмыс орындарын құрған жұмыс берушілерге жіберу;
3. Әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған тұлғалардың еңбегіне ақы төлеу Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М.Ш.Мұқашевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы ресми түрде бірінші рет жарияланғаннан күннен бастап күшіне енеді.
Алматы қаласының әкімі                    А.Есімов

О реализации Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию" по созданию социальных рабочих мест для трудоустройства населения
Постановление акимата города Алматы от 12 мая 2009 года N 4/313. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 20 мая 2009 года за N 817. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 2 марта 2010 года N 1/144
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 02.03.2010 N 1/144.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях реализации Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы государства народу Казахстана «Через кризис к обновлению и развитию», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дополнительный перечень лиц, относящихся к целевым группам, включив в него учащихся школ, студентов, пенсионеров, работников, занятых в режиме неполного рабочего времени, лиц, длительное время не работающих, а также лиц, зарегистрированных в коммунальном государственном предприятии на праве хозяйственного ведения «Биржа труда» акимата города Алматы.
2. Управлению занятости и социальных программ города Алматы:
1) заключить договоры с работодателями по созданию социальных рабочих мест для трудоустройства населения;
2) направлять обратившихся граждан из числа целевых групп для трудоустройства к работодателям, создавшим социальные рабочие места.
3. Установить, что оплата труда лиц, занятых на социальных рабочих местах, производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы Мукашева М.Ш.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                      А. Есимов