Шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі N 90 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2009 жылғы 16 сәуірде N 2005 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 18 қарашадағы № 354 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 18.11.2015 № 354 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148, "Темір жол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы N 266 Заңдарына, "Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты тасымалдаушының залалдарын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу бойынша Нұсқаулық (қоса беріледі) бекітілсін.
2. Оңтүстік Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы (Б.Әлиев) шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу кезінде бекітілген Нұсқаулықты басшылыққа алсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б. Нажметдинұлына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 11.01.2013 № 1 қаулысымен.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А. Мырзахметов
Облыс әкімінің бірінші орынбасары          И. Әбішев
Облыс әкімі аппаратының басшысы            Б. Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Ә. Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары                  У. Қайназаров
Облыс әкімінің орынбасары                  Е. Сәдуақасова
Облыс әкімінің орынбасары                  М. Тұрмағамбетов
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы            А. Бекетова
Облыстық қаржы басқармасының бастығы       И. Шалабаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2009 жылғы
7 сәуірдегі N 90 қаулысына
қосымша
Шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге
асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде
анықтау жөніндегі конкурсты өткізу бойынша
НҰСҚАУЛЫҚ      1. Жалпы ережелер

Об утверждении Инструкции по проведению конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета
Постановление акимата Южно-Казахстанской области № 90 от 7 апреля 2009 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 16 апреля 2009 года за № 2005. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 18 ноября 2015 года № 354
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 18.11.2015 № 354.
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148, "О железнодорожном транспорте" от 8 декабря 2001 года N 266, постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям" от 11 ноября 2004 года N 1188, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Инструкцию по проведению конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета (прилагается).
2. Управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог Южно-Казахстанской области (Б. Алиев) руководствоваться утвержденной Инструкцией при проведении конкурсов на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нажметдинулы Б.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 11.01.2013 № 1.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней после официального опубликования.
Аким области                               А. Мырзахметов
Первый заместитель акима области           И. Абишев
Руководитель аппарата акима области        Б. Жилкишиев
Заместитель акима области                  А. Бектаев
Заместитель акима области                  У. Кайназаров
Заместитель акима области                  Э. Садвакасова
Заместитель акима области                  М. Турмагамбетов
Начальник управления экономики
и бюджетного планирования области          А. Бекетова
Начальник управления финансов области      И. Шалабаев
Приложение
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 7 апреля 2009 года N 90
ИНСТРУКЦИЯ
по проведению конкурса на основе открытого тендера по
определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета
1. Общие положения

1. Шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу бойынша нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығындарын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы 1188 қаулысына сәйкес әзірленген және шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі (бұдан әрі - тендер) конкурсты өткізудің ұйымдастыру тәртібін, шарттары мен мерзімдерін белгілейді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 11.01.2013 № 1 қаулысымен.
2. Тендер әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша болжанатын дизель және электропоездары маршруттарының негізінде құрастырылған топтамалар бойынша өткізіледі.
3. Оңтүстік Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тендерді өткізудің ұйымдастырушысы болып табылады.
2. Тендерлік комиссияны құру
4. Тендерлік комиссия (бұдан әрі - комиссия) тендерді өткізуді қамтамасыз ету және жеңімпазды анықтау үшін құрылады. Комиссия құрамы Басқарма бастығының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен бекітіледі. Комиссия құрамына төраға, төраға орынбасары және комиссия мүшелері кіреді, комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ сан құрауы және үш адамнан кем болмауы тиіс. Комиссияның хатшысы комиссияның мүшесі болып табылмайды және комиссияның шешімдер қабылдауы кезінде дауыс беруге құқығы болмайды.
5. Комиссия қатысушылардың тендерлік өтінімдерін қабылдайды және қарайды, тендер өткізеді және жеңімпаздарды анықтайды.
6. Комиссия төрағасы комиссияның қызметіне басшылық жасайды, комиссияның отырыстарында төрағалық етеді, жұмысты жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады.
7. Қажет болған жағдайда тендерді ұйымдастырушы ақысыз негізде, жұмысқа сарапшылар ретінде басқа мамандарды шақыра алады.
8. Сарапшылар қатысушылардың өтінімдерінің тендерлік құжаттамаға сәйкестігі туралы сараптама қорытындысын береді және комиссияның шешім қабылдауы кезінде дауыс беруге құқығы болмайды. Сарапшылардың қорытындысы қатысушылар тапсырған тендерлік өтінімдерге баға беру мен салыстырып тексеру және жеңімпазды анықтау кезінде ескеріледі. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, сарапшылар қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қосып беріледі.

1. Инструкция по проведению конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета (далее – Инструкция) разработана в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188 "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям" и определяют порядок организации, условия и сроки проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета (далее – тендер).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 11.01.2013 № 1.
2. Тендер проводится по лотам, сформированным на базе маршрутов дизель и электропоездов, курсирование которых предполагается по социально значимым сообщениям.
3. Организатором проведения тендера выступает управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Южно-Казахстанской области (далее – Управление).
2. Формирование тендерной комиссии
4. Для обеспечения проведения тендера и определения победителя формируется тендерная комиссия (далее - комиссия). Состав комиссии утверждается приказом начальника Управления либо лицом, его замещающим. В состав комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены комиссии, общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
5. Комиссия принимает и рассматривает тендерные заявки участников, проводит тендер и определяет победителей.
6. Председатель комиссии руководит деятельностью комиссии, председательствует на заседаниях комиссии, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений.
7. При необходимости организатор тендера может привлекать иных специалистов на безвозмездной основе для работы в качестве экспертов.
8. Эксперты дают экспертное заключение о соответствии заявок участников требованиям тендерной документации и не имеют права голоса при принятии комиссией решения. Заключение экспертов учитывается при оценке и сопоставлении представленных тендерных заявок участников и определении победителя. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертами и прилагается к протоколу заседания комиссии.

3. Тендерге қатысушыларға және тендерлік
өтінімдерге қойылатын талаптар
9. Тендерге қатысуға оның шарттарына жауап беретін, өтінімді және басқа да қажетті құжаттарды осы нұсқаулыққа сәйкес дер кезінде берген, Нұсқаулықтың 10-тармағында анықталған тасымалдаушылар жіберіледі.
10. Тендерге қатысу үшін тасымалдаушылар мынадай шарттарға сәйкес болуы қажет:
1) темір жол көлігімен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруға лицензиясы бар болуы;
2) жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру үшін жеке меншік, жалға алынған немесе басқа заңды негізде пайдаланылатын тиісті техникалық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін жылжымалы құрамының болуы, бұл ретте, жеке немесе жалға алынған жолаушылар вагондарының саны ("Жолаушылар лизингтік вагон компаниясы" акционерлік қоғамының вагондарынан басқа) талап етілетін вагондар санынан кемінде 20 пайызын құрауы тиіс;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер және зейнетақылық жинақ қорларына аударымдар бойынша берешектері болмауы тиіс;
4) тиісті әлеуметтік маңызы бар бағыттарға қызмет көрсетуге қажет поезд және локомотив бригадалары қызметкерлерінің жеке штатының болуы туралы мәліметтер, және/немесе бұрын әлеуметтік маңызы бар бағытқа қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд және локомотив бригадалары қызметкерлерінің штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілхат-міндеттеме;
5) жұмыстың алғашқы сатысында тасымалдарды ұйымдастыру үшін банктің шотында ұсынылатын субсидия көлемінен кемінде 3 пайыз мөлшерінде алғашқы ақша қаражаттарының бар болуы;
6) бекітілген техникалық нормаларға сәйкес, электро және дизель поездары үшін жеке меншік алмалы-салмалы құрал-жабдықтарының бар болуы.
11. Тасымалдаушы тендерге қатысу үшін Басқарманың атына мынадай құжаттарды қоса бере отырып, тендерлік өтінімді ұсынады:
1) осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына (заңды тұлғалар үшін) немесе  2-қосымшасына (жеке тұлғалар үшін) сәйкес тендерге қатысуға өтінім;
2) заңды тұлғаның СТН, статкартасының, мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі мен жарғысының (заңды тұлғалар үшін) нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) темір жол көлігімен жолаушыларды тасымалдау лицензиясының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) үлгілерін, санын, шығарылған жылын, техникалық жай-күйі мен қызметін көрсете отырып меншікті және (немесе) сенімгерлік басқарудағы немесе мүліктік жалдағы жылжымалы құрамның мүкәммалдық паркі (меншіктілік немесе жалға алу құқығын растайтын нотариалды куәландырылған қосымшасымен) туралы мәліметтер;

3. Требования к участникам тендера и тендерной заявке
9. К участию в тендере допускаются перевозчики, соответствующие условиям, определенным в пункте 10 Инструкции, своевременно подавшие заявку и другие необходимые документы в соответствии с настоящей инструкцией.
10. Для участия в тендере перевозчикам необходимо соответствовать следующим условиям:
1) наличие лицензии на осуществление пассажирских перевозок железнодорожным транспортом;
2) наличие соответствующего требованиям технической безопасности собственного, арендованного или используемого на других законных основаниях подвижного состава для организации пассажирских перевозок, при этом количество собственных или арендованных вагонов (кроме вагонов Акционерного общества "Пассажирская лизинговая вагонная компания") должно составлять не менее 20% от требуемого количества вагонов;
3) отсутствие задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и отчислениям в накопительные пенсионные фонды, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) сведения о наличии собственного штата работников поездных и локомотивных бригад, необходимого для обслуживания соответствующих социально значимых маршрутов, и/или гарантийное письмо-обязательство о приеме на работу штата работников поездных и локомотивных бригад перевозчика, раннее обслуживавшего социально значимый маршрут;
5) наличие первоначальных денежных средств на счету в банке в размере не менее 3% от предлагаемого объема субсидии, для организации перевозок в начальной стадии работы;
6) наличие собственного съемного инвентаря для электро и дизель поездов согласно утвержденных технических норм.
11. Для участия в тендере перевозчик представляет в адрес Управления тендерную заявку с приложением следующих документов:
1) заявление на участие в тендере в соответствии с приложением N 1 (для юридических лиц) или приложением N 2 (для физических лиц) к настоящей Инструкции;
2) нотариально заверенные копии РНН, статкарты, свидетельства о государственной регистрации и устава юридического лица (для юридических лиц);
3) нотариально заверенную копию лицензии на перевозку пассажиров железнодорожным транспортом;
4) сведения о собственном и (или) находящемся в доверительном управлении или имущественном найме инвентарном парке подвижного состава (с приложением нотариально заверенных документов, подтверждающих право собственности или аренды) с указанием типов, количества, года выпуска, технического состояния и обслуживания;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзiмi кейінге қалдырған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашу күнiнiң алдындағы үш айдан астам мерзімге салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегінің жоқтығы немесе бар болуы туралы бiрiншi басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрi басылған тиiстi салық органының белгiленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы. Егер аталған анықтамада берешек көрсетілсе, осы берешектің пайда болу мерзімін растайтын анықтаманы берген тұлғаның қолы қойылған құжаттар қоса берілуі қажет;
6) мекеменің бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның, сондай-ақ бас бухгалтердің (бухгалтердің) қолы қойылған, соңғы қаржы жылының бухгалтерлік балансының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі. Егер конверттерді ашу үстіміздегі жылдың 30 сәуіріне дейін өткізілген жағдайда, соңғы қаржы жылының алдындағы жылдың бухгалтерлік балансының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі;
7) осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес тендерге қойылған әлеуметтік маңызды қатынастардағы маршруттар бойынша жолаушылар тасымалдарын ұйымдастырудың негізгі шарттары мен талаптарын қамтамасыз ету жөніндегі тендерлік ұсыныстар бар тендерлік өтінімді;
8) мәлімделген әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына ұсынылатын тарифтер деңгейі туралы мәліметтер;
9) банк шотында алғашқы ақша қаражатының бар болуы туралы банктен алынған анықтама;
10) осы Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес санда жолаушылар поездары үшін жеке меншік құрал-жабдықтың болуын растайтын шот- фактуралары мен белгіленген нысандағы түгендеу актілері.
12. Тендерге қатысу үшін талап етілетін құжаттар екі данада мемлекеттік немесе орыс тілдерінде, беттері нөмірленіп, тігілген күйде тапсырылады, соңғы беті заңды тұлғаның мөрімен немесе жеке тұлғаның қолымен куәландырылады.
13. Тендерлік өтінімде жолдардың арасында ешқандай кірістірмелер, өшірулер немесе қосып жазулар болмауы тиіс.
14. Тасымалдаушы тендерлік құжаттаманы конвертке салып аузын желімдейді, онда тасымалдаушының атауы мен мекен-жайы көрсетіледі.
15. Конверттер: "Шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды анықтау бойынша конкурсты өткізуге тендерлік өтінім" деген белгісімен тендерді ұйымдастырушыға жіберілуі тиіс.

5) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан), полученной не позднее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа. В случае если в справке указана задолженность, необходимо приложить документы, подтверждающие сроки образования данной задолженности за подписью лица, выдавшего справку;
6) оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером). В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года, то может представляться оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
7) тендерные предложения по обеспечению основных условий и требований к организации перевозок пассажиров по выставленным на тендер маршрутам в социально значимых сообщениях в соответствии с приложением N 3 к настоящей Инструкции;
8) сведения о предлагаемом уровне тарифов на перевозку пассажиров по заявленным социально значимым сообщениям;
9) справку с банка о наличии первоначальных денежных средств на счету в банке;
10) счет фактуры и акты инвентаризации установленной формы, подтверждающие наличие собственного съемного инвентаря для электро и дизельпоездов в количестве согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.
12. Требуемые для участия в тендере документы представляются на государственном или русском языках, должны быть прошиты, с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется печатью юридического лица или подписью физического лица.
13. В тендерной заявке не должно быть никаких вставок между строчками, подтирок или приписок.
14. Перевозчик запечатывает тендерную заявку в конверт, на котором указывается наименование и адрес перевозчика.
15. Конверты должны быть адресованы организатору тендера с пометкой "Тендерная заявка на конкурс по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородным) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета".

16. Әлеуетті қатысушы тендерлік өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімдері өткенге дейін өзінің тендерлік құжаттамасын өзгерте немесе кері қайтарып ала алады. Өзгерту тендерлік өтінімнің өзі сияқты дайындалуы, желімделуі және тапсырылуы тиіс. Мұндай өзгерту немесе қайтып алу туралы хабарлама, егер оны тендерді ұйымдастырушы тендерлік өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімдері өткенге дейін алса, жарамды болып табылады.
17. Тендерлік өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімдері өткеннен кейін тендерлік өтінімдерге ешқандай өзгертулер енгізілмеуі тиіс.
4. Тендерді өткізуді ұйымдастыру
18. Тендер, Басқарма кідіріссіз тендер өткізуді талап еткен жағдайларды қоспағанда, жылына 1 рет өткізіледі.
19. Басқарма тендер өткізу туралы шешім қабылдағаннан кейін, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы тиісті хабарландыру беріледі және тендерге қойылатын әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар маршруттарының тізбесі көрсетіледі. Хабарландыру тендер өткізілгенге дейін 15 күнтізбелік күннен және тендер қайталап өткізілген жағдайда 7 күнтізбелік күннен кешіктірілмей беріледі.
20. Тендерді өткізу туралы хабарланғаннан кейін тендерге қатысуға тілек білдірген тасымалдаушылар осы Нұсқаулықтың 11-тармағында аталып өтілген құжаттарды қоса отырып, Басқарманың атына тендерлік өтінімдер тапсырады.
21. Тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау тендерді өткізу датасына дейін бір жұмыс күнінде аяқталады.
5. Ашық тендерді өткізу, тендерлік ұсыныстарға
баға беру және жеңімпаз(дар)ды анықтау тәртібі
22. Комиссия тендерлік өтінімдер салынған конверттерді қатысушылар немесе олардың өкілеттіктері комиссияның отырысына қатысуға құқық беретін сенімхатпен расталған уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашады.
23. Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде конкурстық комиссия қатысып отырған тұлғаларға конкурсқа қатысатын әлеуетті жеткізушілердің атауы мен тұратын жерін, олар ұсынған бағаларды, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты хабарлайды және комиссия төрағасы, оның орынбасары мен комиссия мүшелері қол қоятын ашу хаттамасын жасайды.
24. Комиссия тендерге қатысу үшін қарауға қабылданған тендерлік өтінімдерге баға береді және салыстырады, әрі көрсететін қызметтерінің сапалы сипаттамалары мен маршруттар бойынша қажетті субсидияларының ұсынылған көлемін есепке ала отырып, тендерде жеңіске жеткен тасымалдаушыны (тасымалдаушыларды) анықтайды.
25. Тендерлік өтінімдерді қарау, бағалау және салыстыру кезінде конкурстық комиссия әлеуетті жеткізушілердің тендерлік өтінімдеріндегі мәліметтерді нақтылау мақсатында тендерлік өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін әлеуетті жеткізушілерден олардың өтінімдеріне байланысты түсіндірмелер сұратуы мүмкін. Сондай-ақ, комиссия қажетті ақпаратты тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан сұратуы мүмкін.
Тендерлік құжаттаманың талаптарына сай келмейтін тендерлік өтінімді осы талаптарға сәйкес келтіру үшін сауалдар, ұсыныстар немесе рұқсаттар жасауға жол берілмейді.

16. Потенциальный участник может изменить или отозвать свою тендерную заявку до истечения окончательного срока представления тендерных заявок. Изменение должно быть подготовлено, запечатано и представлено также, как и сама тендерная заявка. Такое изменение или уведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором тендера до истечения окончательного срока представления тендерных заявок.
17. Никакие изменения не должны вноситься в тендерные заявки после истечения окончательного срока представления тендерных заявок.
4. Организация проведения тендера
18. Тендер проводится 1 раз в год за исключением случаев, требующих безотлагательного проведения тендера Управлением.
19. После принятия Управлением решения о проведении тендера, через средства массовой информации подается соответствующее объявление с указанием перечня маршрутов социально значимых межрайонных (междугородных) внутриобластных сообщений, выставляемых на тендер. Объявление подается не позднее, чем за 15 календарных дней до проведения тендера, в случае повторного проведения тендера - за 7 календарных дней.
20. После объявления о проведении тендера перевозчики, желающие принять участие в тендере, представляют тендерные заявки в адрес Управления с приложением документов, перечисленных в пункте 11 настоящей Инструкции.
21. Прием заявок на участие в тендере завершается за один рабочий день до даты проведения тендера.
5. Порядок проведения открытого тендера, оценки тендерных
предложений и определения победителя (лей)
22. Комиссия вскрывает конверты с тендерными заявками в присутствии участников или их уполномоченных представителей, полномочия которых подтверждены доверенностью на право участия в заседании комиссии.
23. При процедуре вскрытия конвертов с тендерными заявками комиссия объявляет присутствующим лицам наименование и местонахождение потенциальных поставщиков, участвующих в конкурсе, предложенные ими цены, информацию о наличии или отсутствии документов, составляющих тендерную заявку, и составляет протокол вскрытия, который подписывается председателем комиссии, его заместителем и членами комиссии.
24. Комиссия оценивает и сопоставляет тендерные заявки, которые были приняты к рассмотрению для участия в тендере, и определяет перевозчика (перевозчиков), победившего в тендере, с учетом качественных характеристик услуг и предлагаемого объема необходимых субсидий по маршрутам.
25. При рассмотрении, оценке и сопоставлении тендерных заявок комиссия может запросить у потенциальных поставщиков разъяснения в связи с их тендерными заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление тендерных заявок с целью уточнения сведений, содержащихся в тендерных заявках потенциальных поставщиков. Комиссия также может запрашивать необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Не допускаются запросы, предложения или разрешения с тем, чтобы привести тендерную заявку, не отвечающую требованиям тендерной документации, в соответствие с этими требованиями.

26. Конкурстық комиссия, егер:
1) осы тендерлік өтінімді ұсынған әлеуетті жеткізуші осы Нұсқаулықтың 11-тармағының талаптарына сай келмесе;
2) тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті жеткізушілердің тендерлік өтінімінің бағасы әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынасты субсидиялауға бөлінген сомадан асып түссе тендер өтінімді қайтарады.
27. Егер тендерге қойылатын бір топтама бойынша тендердің шарттарына жауап беретін және осы Нұсқаулыққа сәйкес тендерге қатысу құжаттарын тапсырған кем дегенде екі тендерге қатысушы өтінім берген болса, тендер болған болып танылады.
28. Комиссияның шешімі ашық дауысқа салумен қабылданады және, егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауыстары берілген болса, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданған болып саналады.
29. Комиссия конверттер ашылған күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тендердің қорытындыларын шығарады, тендердің қорытындылары туралы хаттаманы ресімдейді, оған төраға, төрағаның орынбасары және комиссияның мүшелері қолдарын қояды.
30. Субсидиялардың ең аз көлемін ұсынатын және Басқарма белгілеген міндетті қызметтердің тізбесімен қоса тасымалдауды үздіксіз жүзеге асыруды қамтамасыз етуге міндеттенетін тасымалдаушы жеңімпаз болып танылады.
31. Комиссия тендердің қорытындыларын шығару кезінде әрбір маршруттағы тендердің жеңімпазынан басқа, әрбір маршрутта ұсыныстары неғұрлым тәуір әлеуетті қатысушыны анықтайды.
32. Тендердің жеңімпазы мен Басқарма арасында бес күндік мерзімде осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша тасымалдарды жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығындарын субсидиялау туралы шарт (бұдан әрі - шарт) жасалады.
33. Әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға берген өтінімдері тендердің қорытындылары туралы хаттамаға комиссияның барлық мүшелері қол қойғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткенге дейін жарамды.
34. Жеңімпаз шарт жасасудан бас тартқан кезде, уәкілетті орган жеңімпаздың ұсынысынан кейін ұсынысы анағұрлым қолайлы болып табылатын тендердің басқа қатысушысымен шарт жасасады. Бұл ретте тендердің ұйымдастырушысы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасын тендер жеңімпазы анықтаған әлеуетті өнім берушіге қайтармайды.
35. Оның (олардың) тендерлік ұсыныстары жеңімпаздың ұсыныстарынан кейін ең жақсы деп танылған тендердің қатысушы (қатысушылар) Басқармамен шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тендер болмаған болып танылады.

26. Комиссия отклоняет тендерную заявку, если:
1) потенциальный поставщик, представивший данную тендерную заявку, не соответствует требованиям пункта 11 Настоящей Инструкции;
2) цена тендерной заявки потенциального поставщика, допущенного к участию в тендере, превышает сумму, выделенную для субсидирования межрайонного (междугороднего) внутриобластного социально значимого сообщения.
27. Тендер признается состоявшимся, если по одному выставляемому на тендере лоту подали заявки не менее двух участников тендера, отвечающих условиям тендера и представивших документы для участия в тендере в соответствии с настоящей Инструкцией.
28. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии.
29. Комиссия подводит итоги тендера в срок не более 5 рабочих дней со дня вскрытия конвертов с оформлением протокола об итогах тендера, который подписывается председателем, его заместителем и членами комиссии.
30. Выигравшим признается перевозчик, предлагающий минимальные объемы субсидий и обязующийся обеспечить бесперебойное осуществление перевозок с перечнем обязательных услуг, установленных Управлением.
31. При подведении итогов тендера комиссия помимо победителя тендера на каждом маршруте определяет потенциального участника на каждом маршруте, предложения которого были наиболее предпочтительными.
32. Между победителем тендера и Управлением в пятидневный срок заключается договор о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением перевозок по социально значимым сообщениям (далее - договор), составленный по форме согласно приложению N 4 к настоящей Инструкции.
33. Заявки потенциального поставщика на участие в тендере действительны до истечения календарного 10 - дневного срока после подписания всеми членами комиссии протокола об итогах тендера.
34. При отказе победителя от заключения договора, уполномоченный орган заключает договор с другим участником тендера, предложение которого является наиболее предпочтительным после предложения победителя. При этом сумма обеспечения заявки на участие в тендере организатором тендера не возвращается потенциальному поставщику, определенному победителем тендера.
35. В случае отказа участника (участников) тендера, тендерные предложения которого (которых) были признаны наилучшими после предложения победителя, от заключения договора с Управлением, тендер признается несостоявшимся.

36. Егер тендер болмаған болып танылған жағдайда, комиссия:
1) тендерді қайтадан өткізу туралы;
2) конкурстық құжаттаманы өзгерту және тендерді қайтадан өткізу туралы;
3) бір көзден алу тәсілімен шартты жасасу туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
37. Тендер конкурсына қатысуға тек қана бір әлеуетті өнім берушінің жіберілуіне байланысты өтпеді деп танылған жағдайда, Комиссия онымен бір көзден алу тәсілімен Әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы шарт жасасу жөнінде шешім қабылдай алады. Жасалған шарттың бағасы конкурсқа қатысуға бір әлеуетті өнім берушінің жіберілуіне байланысты өтпеді деп танылған тендерге бөлінген сомадан аспауға тиіс.
38. Егер қайталама тендердің нәтижелері бойынша тасымалдаушы анықталмаса, онда Басқарма жолаушыларды, багажды, жүк багажын және пошталық жөнелтілімдерді Ұлттық тасымалдаушымен шарт жасасады.
39. Егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімдерде тиісті жылға арналған облыстық бюджет бекітілмесе, темір жол көлігімен жолаушылар тасымалын үздіксіз қамтамасыз ету мақсатында, тапсырыс беруші әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының шығындарын субсидиялау Шартын, осы шарт бойынша ағымдағы жылғы бірінші тоқсанда бөлінген қаржы көлемінен аспайтын көлемде, келесі жылдың бірінші тоқсанына ұзартуы мүмкін.
6. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
40. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуі егер ол тендер жеңімпазы болып жарияланған жағдайда, тендерлік құжаттамада көзделген, шартты жасауға кепіл ретінде енгізіледі.
41. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тасымалдаушы ұсынатын тендерлік өтінім сомасынан 3 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
42. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің біреуін таңдайды:
1) тендер ұйымдастырушысының банктік шотына енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;
2) банк кепілі.
Әлеуетті өнім берушіге үшінші тұлғалардың оның тендерге қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімінің аяқталуына дейін енгізілген кепілдік ақша жарнасының тұтастай немесе бөлігінде талап ету құқығының туындауына әкелетін іс-қимылдарға жол берілмейді.
43. Тендердің ұйымдастырушысы әлеуетті өнім берушіге тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі болған күннен бастап 5 (бес) банкілік күннің ішінде қайтарады:

36. В случае если тендер признается несостоявшимся, комиссия принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении повторного тендера;
2) об изменении конкурсной документации и повторном проведении тендера;
3) заключения договора способом из одного источника.
37. В случае признания тендера несостоявшимся в связи с тем, что к участию в конкурсе допущен только один потенциальный поставщик, комиссия может принять решение о заключении с ним Договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям из одного источника. Цена заключенного договора не должна превышать сумму, выделенную для тендера, признанного несостоявшимся в силу допуска к участию в конкурсе одного потенциального поставщика.
Если по результатам повторного тендера перевозчик не был определен, то Управление заключает договор с Национальным перевозчиком пассажиров, багажа, грузобагажа и почтовых отправлений.
38. В целях бесперебойного обеспечения перевозки пассажиров железнодорожным транспортом заказчик может продлить действие Договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, на первый квартал следующего года в объеме, не превышающем объема выделенных средств по данному договору в первом квартале текущего года, в случае, если в установленные законодательными актами Республики Казахстан сроки не утвержден областной бюджет на соответствующий год.
6. Обеспечение заявки на участие в тендере
40. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится потенциальным поставщиком в качестве гарантии того, что он заключит договор, предусмотренный тендерной документацией, в случае объявления его победителем тендера.
41. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится в размере 3% от предлагаемой перевозчиком суммы тендерной заявки.
42. Потенциальный поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения заявки на участие в тендере:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет организатора тендера;
2) банковскую гарантию.
Не допускается совершение потенциальным поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия его заявки на участие в тендере.
43. Организатор тендера возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере в течение 5 (пяти) банковских дней со дня наступления одного из следующих случаев:

1) тендерге қатысуға беретін өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін аталған әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға берген өз өтінімін кері қайтарып алу;
2) шартқа қол қою;
3) әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға берген өтінімінің әрекет ету мерзімі аяқталуы.
Шығындары облыстық бюджеттен
субсидиялануға жататын әлеуметтік
маңызды ауданаралық (қалааралық)
облысішілік қатынастар бойынша темір
жолмен жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асыратын тасымалдаушыларды
ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі
конкурсты өткізу бойынша нұсқаулыққа
1-қосымша
Облыстық жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары басқармасы
ӨТІНІШ
(заңды тұлға үшін)
Шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын
_______________________________ маршруты бойынша әлеуметтік маңызды
(маршруттың атауы)
ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін рұқсат беруіңізді сұраймын.
Тасымалдаушы туралы мәліметтер
1. Меншік нысаны ______________________________________________
2. Құрылған жылы ______________________________________________
3. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
_______________________________________________________________
(нөмірі, кіммен және қашан берілген)
4. СТН_________________________________________________________
5. Банктік деректемелер___________________________________________________
(ЖСК, БСК, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Заңды мекен-жайы және басқа деректемелері__________________________________________________
(почталық адресі, телефон, телефакс, телекс)
7. ____________________________________________________________
(Ұйымның бірінші басшысының аты-жөні, тегі)
8. Қоса берілген құжаттар:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
Ұйымның басшысы: аты-жөні, тегі, қолы, күні
м.о.
Шығындары облыстық бюджеттен
субсидиялануға жататын әлеуметтік
маңызды ауданаралық (қалааралық)
облысішілік қатынастар бойынша темір
жолмен жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асыратын тасымалдаушыларды
ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі
конкурсты өткізу бойынша нұсқаулыққа
2-қосымша
Облыстық жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары басқармасы
ӨТІНІШ
(жеке тұлға үшін)
Шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын
_______________________________________ маршруты бойынша әлеуметтік
(маршруттың атауы)
маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін рұқсат етуіңізді сұраймын.
Тасымалдаушы туралы мәліметтер

1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания договора;
3) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в тендере.
Приложение 1
к Инструкции по проведению конкурса на основе
открытого тендера по определению перевозчиков,
осуществляющих железнодорожные пассажирские
перевозки по социально значимым межрайонным
(междугородним) внутриобластным сообщениям,
убытки которых подлежат субсидированию из
областного бюджета
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
ЗАЯВЛЕНИЕ
(для юридического лица)
Прошу допустить для участия в конкурсе на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым внутриобластным межрайонным (междугородним) сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета по маршруту
__________________________________________________________
(наименование маршрута)
Сведения о перевозчике:
1. Форма собственности ___________________________________
2. Год создания __________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации юридического
лица______________________________________________________
(номер, кем и когда выдано)
4. РНН ___________________________________________________
5. Банковские реквизиты
__________________________________________________________
(ИИК, БИК, наименование и местонахождение банка)
6. Юридический адрес и другие реквизиты
__________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
7.________________________________________________________
(Ф.И.О. первого руководителя организации)
8. Прилагаемые документы:
1) _______________________________________________________
2) _______________________________________________________
3) _______________________________________________________
Руководитель организации: Ф.И.О., подпись, дата.
М.П.
Приложение 2
к Инструкции по проведению конкурса на основе
открытого тендера по определению перевозчиков,
осуществляющих железнодорожные пассажирские
перевозки по социально значимым межрайонным
(междугородним) внутриобластным сообщениям,
убытки которых подлежат субсидированию из
областного бюджета
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
ЗАЯВЛЕНИЕ
(для физического лица)
Прошу допустить для участия в конкурсе на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета по маршруту
__________________________________________________________
(наименование маршрута)
Сведения о перевозчике:

1. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат__________________________________________________________
(нөмірі, кіммен және қашан берілген)
2. СТН ________________________________________________________
3. Банктік деректемелер _______________________________________
_______________________________________________________________
(ЖСК, банктің атауы және орналасқан жері)
4. Мекен-жайы және басқа деректемелері ________________________
_______________________________________________________________ (почталық адресі, телефон, телефакс, телекс)
5. Қоса берілген құжаттар:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
Аты-жөні, тегі, қолы, күні
м.о.
Шығындары облыстық бюджеттен
субсидиялануға жататын әлеуметтік
маңызды ауданаралық (қалааралық)
облысішілік қатынастар бойынша темір
жолмен жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асыратын тасымалдаушыларды
ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі
конкурсты өткізу бойынша нұсқаулыққа
3-қосымша
Әлеуметтік маңызды қатынастарда тендерге қойылған маршруттар бойынша жолаушылар тасымалдарын ұйымдастырудың шарттары мен талаптарын қамтамасыз ету жөніндегі тендерлік ұсыныстар
Әлеуметтік маңызды қатынастар маршрут (тар)-ының атауы
Қашықтығы, км
Қатынауының кезеңділігі
Жылжымалы құрамды құрастыру (вагондардың саны)
Қажетті субсидияның көлемі, мың теңге
Жолаушыларға көрсетілетін қосымша қызмет- тер
жалпы
плацкарт
купе
1
2
3
4
5
6
7
8
Поезда ұсынылатын сервис және вагондардың жайлылығының деңгейі
туралы мәліметтер _____________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Субсидиялау көлемі жөніндегі деректер қоса берілген жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру жөніндегі экономикалық көрсеткіштерге және есептеулерге сәйкес орындалған.
Қосымша:
1) ______________________________;
2) ______________________________;
3) ______________________________.
Тасымалдаушы: _________________________
Аты-жөні, тегі, қолы, күні
м.о.
Шығындары облыстық бюджеттен
субсидиялануға жататын әлеуметтік
маңызды ауданаралық (қалааралық)
облысішілік қатынастар бойынша темір
жолмен жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асыратын тасымалдаушыларды
ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі
конкурсты өткізу бойынша нұсқаулыққа
4-қосымша
Әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік
қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын
тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы шарт
Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын Оңтүстік Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы атынан бұдан әрі
"Тапсырыс беруші" деп аталатын Оңтүстік Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы туралы Ереженің негізінде іс-қимыл жасайтын директоры _____________________________________ бір жағынан және Жарғының негізінде іс-қимыл жасайтын, жолаушыларды
темір жол көлігімен тасымалдауға 200___ жылғы "____" _______________
N_____ лицензиясы бар ____________________________ атынан бұдан әрі
(ұйымның-тендердің жеңімпазының толық атауы)
"Орындаушы" деп аталатын _________________________________ басшысы
(тегі, аты, жөні)
екінші жағынан шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға
жататын әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурстың қорытындылары туралы 200__жылғы "___" ________ N _____ хаттаманың негізінде осы шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты.

1. Документ, удостоверяющий личность физического лица __________________________________________________________
(номер, кем и когда выдан)
2. РНН __________________________________________________________
3. Банковские реквизиты __________________________________________________________
__________________________________________________________
(ИИК, наименование и местонахождение банка)
4. Адрес и другие реквизиты
__________________________________________________________
почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
5. Прилагаемые документы:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
Ф.И.О., подпись, дата.
Приложение 3
к Инструкции по проведению конкурса на основе
открытого тендера по определению перевозчиков,
осуществляющих железнодорожные пассажирские
перевозки по социально значимым межрайонным
(междугородним) внутриобластным сообщениям,
убытки которых подлежат субсидированию из
областного бюджета
Тендерные предложения по обеспечению условий и требований
к организации перевозок пассажиров по выставленным на тендер
маршрутам в социально значимых сообщениях
Наименование маршрута (ов) социально значимых сообщений
Расстояние, км
Периодичность курсирования
Тип вагона
Формирование подвижного состава, (количество общих вагонов)
Объем необходимых субсидий, тыс. тенге
Дополнительные услуги, предоставляемые пассажирам
МВПС
1
2
3
4
5
6
7
Сведения о сервисе, предлагаемом в поезде и уровне комфортности вагонов
_________________________________________________________
Данные по объемам субсидирования выполнены в соответствии с прилагаемыми экономическими показателями по организации пассажирских перевозок и расчетами.
Приложение:
1) ________________________;
2) ________________________;
3) ________________________.
Перевозчик: _____________________________
Ф.И.О., подпись, дата
М.П.
Приложение 4
к Инструкции по проведению конкурса на основе
открытого тендера по определению перевозчиков,
осуществляющих железнодорожные пассажирские
перевозки по социально значимым межрайонным
(междугородним) внутриобластным сообщениям,
убытки которых подлежат субсидированию из
областного бюджета
Договор о субсидировании убытков перевозчика, связанных с
осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым
межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Южно-Казахстанской области, именуемый в дальнейшем "Заказчик", в лице _________________________________________, действующего на основании положения Управления, с одной стороны, и ________________________________________ именуемое в дальнейшем "Исполнитель", в лице руководителя _________________________________________ действующего на основании
Устава, имеющего лицензию на перевозку пассажиров железнодорожным транспортом N_______ от "____" ____________ 200_ года, с другой стороны, в дальнейшем именуемые "Стороны", на основании протокола об итогах конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета , N_____ от "___" ______________ 200__г. заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем.

1. ШАРТТЫҢ МӘНІ
1.1. Орындаушы әлеуметтік маңызды қатынастардың (бұдан әрі -
қатынастар) маршруттары бойынша темір жолмен тұрақты жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырады.
1.2. Тапсырысшы бюджетте көзделген сома шегінде орындаушының қатынастар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты шығындарын субсидиялауды (бұдан әрі - субсидиялау) жүзеге асырады.
1.3. Поездардың тізбесі, қатынау кезеңділігі және бұл
поездардың субсидияланатын бөлігінің құрамдылығы осы шарттың
бөлінбейтін бөлігі болып табылатын, оған қосымшаға сәйкес
белгіленеді.
2. ТАРАПТАРДЫҢ МІНДЕТТЕМЕЛЕРІ
2.1. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында
және осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде субсидиялауды
жүзеге асыруға міндеттенеді.
2.2. Орындаушы Қазақстан Республикасының заңнамасына және
темір жол көлігі саласындағы нормативтік кесімдерге сәйкес
жолаушылар тасымалын уақтылы және сапалы қамтамасыз ету мақсатында
жолаушылар тасымалын жүзеге асыруды міндеттенеді.
2.3. Шартты орындауға кедергі болатын форс-мажорлық жағдайлар
пайда болған жағдайда, орындаушы Тапсырыс берушіні кідіріссіз
ақпараттауды қамтамасыз етеді.
2.4. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, егер Орындаушы Шартта көзделген мерзімдерде қызметтерді ұсына алмаса, Тапсырыс беруші Шарт бағасынан тиісті бағыттың шартының жалпы сомасының 10% мөлшеріндегі соманы тұрақсыздық айыбы ретінде шегереді.
2.5. Орындаушы шығындары облыстық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарына тарифтердің көтерілуін тапсырыс берушімен келісуге міндетті.
2.6. Тапсырыс беруші ауданаралық (қалааралық) облысішілік темір жол көліктерінде жолаушыларды, жүктерді және жүк багажды тасымалдау ережесін сақтау мәніне, Орындаушының жолаушылар поездарында хронометраж жүргізеді.
3. ӨЗАРА ЕСЕП АЙЫРЫСУДЫҢ ТӘРТІБІ
3.1. Тапсырыс беруші Орындаушы берген жолаушыларды
тасымалдаудың болжамды көрсеткіштерінің негізінде төлемдер бойынша
қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялардың тоқсандық көлемінен 30%
(отыз пайыздан) аспайтын көлемде аванстық төлем жүргізеді.
3.2. Орындаушы ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың 25-іне дейінгі мерзімде, Тапсырыс берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығындарын субсидиялау ережесіне сәйкес ұйымның басшысымен, бас бухгалтерімен және мөрімен расталған мына құжаттарды беруі тиіс:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА
1.1. Исполнитель осуществляет регулярные пассажирские перевозки железнодорожным транспортом по маршрутам социально значимых сообщений (далее – сообщения).
1.2. Заказчик осуществляет субсидирование убытков исполнителя, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по сообщениям (далее – субсидирование) в пределах суммы, предусмотренной областным бюджетом.
1.3. Перечень поездов, периодичность курсирования и составность субсидируемой части этих поездов определяются в соответствии с приложением к настоящему договору, являющимся неотъемлемой его частью.
2. ОБЯЗАТЕЛЬСТВА СТОРОН
2.1. Заказчик обязуется осуществлять субсидирование в порядке и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором.
2.2. Исполнитель в целях своевременного и качественного обеспечения пассажирских перевозок обязуется осуществлять перевозки пассажиров в соответствии с законодательством Республики Казахстан и нормативными актами в области железнодорожного транспорта.
2.3. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, препятствующих выполнению Договора, исполнитель обеспечивает немедленное информирование Заказчика.
2.4. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может предоставить услуги в сроки, предусмотренные Договором, Заказчик вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 10% от общей суммы договора соответствующего маршрута.
2.5. Исполнитель обязан согласовывать с Заказчиком повышение тарифов на железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из областного бюджета.
2.6. Заказчик проводит хронометраж в пассажирских поездах Исполнителя на предмет соблюдения Правил перевозок пассажиров, груза и грузобагажа железнодорожным транспортом в Республике Казахстан.
3. ПОРЯДОК ВЗАИМОРАСЧЕТОВ
3.1. Заказчик на основании представленных Исполнителем прогнозных показателей перевозок пассажиров может производить авансовый платеж в размере не более 30% (тридцати процентов) от квартальной суммы субсидирования в соответствии с планом финансирования по платежам.
3.2. Исполнитель ежемесячно, в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, представляет Заказчику в соответствии с Правилами субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188 , заверенные руководителем, главным бухгалтером и печатью организации, следующие документы:

3.2.1 жолаушылар тасымалдарын орындау туралы ай сайынғы есеп және жыл басынан бастап жолаушылар тасымалын орындау туралы есеп.
3.2.2 орындалған жұмыстардың актісі.
3.2.3 қатынас көлемі және осы поезбен тасымалданған
жолаушылардың саны бойынша тасымалдардың орындалған көлемін
растайтын магистральдық темір жол желісі операторының құжаты.
3.3. Берілген құжаттармен келіспеген жағдайда Тараптар отыз
күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде деректерді нақтылауды
жүргізеді.
3.4. Субсидиялардың келесі төлемдерін Тапсырыс беруші тоқсан
сайын төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары мен жүзеге асырылған
және расталған тасымалдар бойынша бюджеттік бағдарлама паспортына
сәйкес жүзеге асырады. Төленген аванстық төлемді ұстап қалу
желтоқсан айында жүргізіледі.
3.5. Желтоқсан айы үшін төлемді Тапсырыс беруші
тасымалдауларды орындаумен байланысты кірістер мен шығыстардың
жоспарланатын көлемдерінің негізінде жасалған Орындаушының есебінің
негізінде жүзеге асырады. Желтоқсандағы нақты есепті Орындаушы
тараптардың келісуі бойынша белгіленген мерзімде және осы Шарттың
3.2-тармағына сәйкес ұсынады.
4. ТАРАПТАРДЫҢ ЖАУАПКЕРШІЛІГІ
4.1. Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны
немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
4.2. Орындаушы шарттың поездарды құрастыру бөлігіндегі талаптарын орындамаған жағдайда тапсырыс беруші орындалмаған тасымалдар көлеміне пропорционалды соманы субсидия төлемдерінен ұстап қалуды қамтамасыз етеді.
4.3. Осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін бұзған Тарап үш
күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде ол туралы басқа Тарапты
хабардар етуге және бұзушылықты жою үшін өзінің қолынан келгенінің
барлығын жасауға міндеттенеді. Өзінің міндеттемелерін бұзушылықты
жоймаған жағдайда, кінәлі Тарап осы Шарттың 4.1. тармағына сәйкес
жауапты болады.
5. ФОРС-МАЖОРЛЫҚ ЖАҒДАЙЛАР
5.1. Форс-мажорлық жағдайлар пайда болған жағдайда әр Тарап
үш күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде ол туралы басқа Тарапты
кідіріссіз хабардар етуі тиіс.
5.2. Форс-мажорлық жағдайлар болып табиғи апаттар, Шарттың
орындалуына кедергі жасайтын мемлекеттік органдардың іс-әрекеттері,
әскери іс-қимылдар, төтенше жағдайды, жұмылдыру іс-шараларын
хабарлаулар, ауа-райы мен табиғи жағдайлар және Тараптарға
байланыссыз Тараптардың Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін
орындауына кедергі жасайтын кез келген басқа да жағдайлар.
5.3. Форс-мажорлық жағдайлар күшінде болып және отыз
күнтізбелік уақыт ішінде тоқтамаған жағдайда, Тараптар Шарт бойынша
өздерінің одан арғы іс-әрекеттерін жазбаша келіседі.

3.2.1 ежемесячный отчет о выполнении пассажирских перевозок и отчет о выполнении пассажирских перевозок с начала года.
3.2.2 акт выполненных работ.
3.2.3 документ оператора магистральной железнодорожной сети, подтверждающий выполненные объемы перевозок по сообщению и количеству перевезенных пассажиров в данном поезде.
3.3. В случае несогласия с представленными документами Стороны производят уточнение данных в срок не более тридцати календарных дней.
3.4. Последующая выплата субсидий осуществляется Заказчиком ежемесячно в соответствии с планом финансирования по платежам и паспортом бюджетной программы по осуществленным и подтвержденным перевозкам. Удержание выплаченного авансового платежа производится в декабре месяце.
3.5. Оплата за декабрь месяц осуществляется Заказчиком на основании отчета Исполнителя, составленного на основе планируемых объемов расходов и доходов, связанных с выполнением перевозок. Фактический отчет за декабрь Исполнитель представляет в срок, установленный по согласованию сторон, и в соответствии с пунктом 3.2 настоящего Договора.
4. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН
4.1. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по настоящему Договору в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4.2. Заказчик в случае невыполнения исполнителем условий Договора в части составности поездов обеспечивает удержание выплаты субсидий на сумму, пропорциональную объему невыполненных перевозок.
4.3. Сторона, нарушившая свои обязательства по настоящему Договору, обязуется в срок не более трех календарных дней известить об этом другую Сторону и сделать все от нее зависящее для устранения нарушения. В случае неустранения нарушения своих обязательств, виновная Сторона несет ответственность в соответствии с пунктом 4.1. настоящего Договора.
5. ФОРС-МАЖОРНЫЕ ОБСТОЯТЕЛЬСТВА
5.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств каждая Сторона должна в срок не более трех календарных дней немедленно уведомить об этом другую Сторону.
5.2. Под "форс-мажорными" обстоятельствами понимаются стихийные бедствия, действия государственных органов, препятствующих исполнению Договора, военные действия, объявления чрезвычайного положения, мобилизационных мероприятий, погодные и природные условия и любые другие обстоятельства, которые в независимости от Сторон будут препятствовать выполнению Сторонами своих обязательств по Договору.
5.3. В случае если форс-мажорные обстоятельства действуют и не прекращаются в течение тридцати календарных дней, Стороны письменно согласовывают свои дальнейшие действия по Договору.

6. Шарттың қолданылу мерзімі, оны өзгерту
және бұзу талаптары, дауларды қарау тәртібі
6.1. Шарт 200__ жылғы __________ бастап күшіне енеді және
200__ жылғы______________дейін күшінде болады.
6.2. Шарт Тараптардың өзара келісімі немесе егер басқа Тарап
міндеттемелерін орындамаған жағдайда, Тараптардың бірінің талабы
бойынша бұзылуы мүмкін.
6.3. Шартты орындаудан бір жақты бас тарту немесе Шартты бір
жақты бұзу Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
6.4. Тараптар пайда болған даулар мен келіспеушіліктерді
келіссөздер жолымен шешу мүмкіндігінің болмауы кезінде - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешеді.
6.5. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес бірдей заңдық күші бар және екі
Тараптың қолы қойылатын мемлекеттік және (немесе) орыс тіліндегі
жазбаша нысанда, екі данада Тараптардың әрқайсысы үшін біреуден
жасалады.
6.6 Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан, бірдей заңдық күші бар екі данада жасалған.
Тараптардың реквизиттері және қолдары
Тапсырыс беруші                   Орындаушы
_______________                   _______________
(толық атауы)                     (толық атауы)
_______________                   _______________
(мекен-жайы)                      (мекен-жайы)
_______________                   _______________
(телефон, факс)                   (телефон, факс)
СТН____________                   СТН____________
_______________                   _______________
(реквизиттер)                     (реквизиттер)
_______________                   _______________
(Т.А.Ж.)                          (Т.А.Ж.)
_______________                   _______________
(қолы)                            (қолы)
200_ж. "___"___                   200_ж. "___"___
М.О.                               М.О.
Әлеуметтік маңызды ауданаралық
(қалааралық) облысішілік қатынастар
бойынша жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асыратын тасымалдаушылардың
шығындарын субсидиялау туралы Шартқа
қосымша
Әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық)
облысішілік қатынастар тізбесі
Р/с
Маршрут
Қатынаудың кезеңділігі
Поездың құрамдылығы (вагондардың саны)
Субсидиялауға жататын сома, мың теңге
жалпы
плацкарт
купе
1
2
3
4
5
6
7
Осы қосымша 200__ж. «___» _________ №____әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Тапсырыс беруші                  Орындаушы
_______________                  _______________
(толық атауы)                    (толық атауы)
_______________                  _______________
(мекен-жайы)                     (мекен-жайы)
_______________                  _______________
(телефон, факс)                  (телефон, факс)
СТН____________                  СТН____________
_______________                  _______________
(реквизиттер)                    (реквизиттер)
_______________                  _______________
(Т.А.Ж.)                         (Т.А.Ж.)
_______________                  _______________
(қолы)                           (қолы)
200_ж. "___"___                  200_ж. "___"___
М.О.                              М.О.
Шығындары облыстық бюджеттен
субсидиялануға жататын әлеуметтік
маңызды ауданаралық (қалааралық)
облысішілік қатынастар бойынша
темір жолмен жолаушылар тасымалдарын
жүзеге асыратын тасымалдаушыларды
ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі
конкурсты өткізу бойынша нұсқаулыққа
5-қосымша
Әлеуметтік маңызды ауданаралық (қалааралық) облысішілік
қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауға арналған
вагондардың құрал-жабдықтары мен мүкәммалдарының
ТІЗБЕСІ
п/п
Құрал-жабықтың және мүкәммалдың аталуы
Өлшем бірлігі
МВПС
вагон
1 2 3 4
1.
* Терезе перделері
комп.
терезеге 1
2.
* Терезе перделері
дана
терезеге 2
3.

6. Срок действия, условия изменения и расторжения договора, порядок рассмотрения споров
6.1. Договор вступает в силу с __________________200_ года и действует до ____________________ 200__ года.
6.2. Договор может быть расторгнут по взаимному соглашению Сторон или по требованию одной из Сторон, в случае неисполнения обязательств другой Стороной.
6.3. Односторонний отказ от исполнения Договора или одностороннее расторжение Договора осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
6.4. Стороны будут разрешать возникшие споры и разногласия путем переговоров, при невозможности разрешения разногласий путем переговоров – в судебном порядке, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6.5. Все изменения и дополнения к настоящему Договору, составляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в письменной форме на государственном и (или) русском языке в двух экземплярах по одному для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу, и подписываются обеими Сторонами.
6.6. Настоящий Договор составлен в г. Шымкент "____" ________________ 200 __ года в двух экземплярах, по одному экземпляру для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты и подписи Сторон
Заказчик            Исполнитель
_____________________     __________________
(полное наименование)     (полное наименование)
______________________    __________________
(адрес)                   (адрес)
______________________    __________________
(телефон, факс)           (телефон, факс)
РНН___________________    РНН_________________
______________________    __________________
(реквизиты)               (реквизиты)
______________________    __________________
(Ф.И.О.)                  (Ф.И.О.)
______________________    __________________
(подпись)                 (подпись)
"____" _______ г.          "____" _________ г.
м.п.                       м.п.
Приложение
к Договору о субсидировании убытков перевозчика,
связанных с осуществлением пассажирских перевозок
по социально значимым межрайонным (междугородним)
внутриобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию из областного бюджета
Перечень социально значимых межрайонных
(междугородных) внутриобластных сообщений
N
п/п
Маршрут
Периодичность курсирования
Минимальная
составность
поезда
(количество
общих вагонов)
Сумма, подлежащая
субсидированию,
тыс. тенге
1
2
3
4
5
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым внутриобластным сообщениям от "___" ____________ 200_г. N______
Заказчик                       Исполнитель
____________________           __________________
(полное наименование)          (полное наименование)
_____________________          ____________________
(адрес) (адрес)
_____________________          _____________________
телефон, факс)                 (телефон, факс)
РНН _________________          РНН___________________
_____________________          ____________________
(реквизиты)                    (реквизиты)
_____________________          ____________________
(Ф.И.О.)                       (Ф.И.О.)
_____________________          ____________________
(подпись)                      (подпись)
"____" ___________200_ г.      "____" __________200_ г.
М.П.                           М.П.
Приложение 5
к Инструкции по проведению конкурса на основе
открытого тендера по определению перевозчиков,
осуществляющих железнодорожные пассажирские
перевозки по социально значимым межрайонным
(междугородним) внутриобластным сообщениям,
убытки которых подлежат субсидированию
из областного бюджета
ПЕРЕЧЕНЬ
предметов съемного оборудования и инвентаря пассажирских вагонов, предназначенных для перевозки пассажиров по социально значимым межрайонным (междугородним) внутриобластным сообщениям
N
п/п
Наименование оборудования
и инвентаря
Ед.
изм.
МВПС
вагон
1
2
3
4
1
*Шторы оконные
комп.
1 на окно
2
*Занавески оконные
шт.
2 на окно
3

Дәліздегі жолға арналған жаккарды төсем (19 м х 0,40 м)
дана
вагонға 6
4.
Шахматтар, шашкілер, нардылар тақталарымен
комп.
вагонға 3
5.
*Ауа тазартқыш
вагонға 2
6.
*Өрт сөндіргіш
дана
вагонға 2-3
7.
Билеттерге арналған папка
дана
вагонға 1
8.
Бағыт тақтасы
дана
вагонға 2
9.
Вагонның рет саны
дана
вагонға 2
10.
*Шаруашылыққа арналған шелек
дана
вагонға 5
11.
Түрпіге арналған ыдыс (жабық)
дана
вагонға 2
12.
Түрпі
дана
вагонға 2
13.
Үштүрлі түстегі (қызыл, сары, жасыл) белгі беретін қол шам
дана
вагонға 1
14.
Белгі беретін жалаушалар
комп.
вагонға 1
15.
Брезент қолғаптар
жұп
вагонға 1
16.
*Резина қолғаптар
жұп
вагонға 2
17.
Шүберек ұстағыш
дана
вагонға 1
18.
Мұз оятын сүймен
дана
вагонға 1
19.
Балта
дана
составқа 2
20.
Вагонды жинауға арналған халат
дана
вагонға 2
21.
Дәрі салғыштар
дана
составқа 2 (апатты және күнделікті)
22.
Ф-30 арналған орағыш
дана
составқа 1
23.
Зембілдер
дана
составқа 1
24.
Термометр
дана
вагонға 2
25.
Педикулезға қарсы орағыш
дана
составқа 1
26.
Жууға және дезинфекциялауға арналған құрғақ заттарды сақтайтын жабық ыдыс
дана
вагонға 2
27.
Әжетхана қағазын сақтайтын жабық қорап
дана
вагонға 2
28.
көрнекі ақпараттарға арналған А4 форматындағы рамкалар
дана
вагонға 4
29.
Поезд ішіндегі радиостанция
дана
составқа 1
30.
Сейф
дана
составқа 1
31.
*Вагон жинауға арналған сыпырғы
дана
айына 1
32.
*Еден жууға арналған шүберек
дана
айына 3
33.
*Вагон тазалауға арналған шүберек
грамм
200
34.
*Әжетхана сабыны
грамм
200
35.
*Әжетхана қағазы
орам
4
36.
*Вагонды жинауға арналған жуу заттары
грамм
200
37.
*Дезинфекциялайтын заттар
грамм
200
38.
*Петардалар
дана
составқа 6

Покрышка жаккардовая для коридорной дорожки (19 м х 0,40 м)
шт.
6 на вагон
4
Шахматы, шашки, нарды с доской
шт.
3 на вагон
5
*Освежитель воздуха
шт.
2 на вагон
6
*Огнетушитель
шт.
2-3 на вагон
7
Папка для билетов
шт.
1 на вагон
8
Маршрутная доска
т.
2 на вагон
9
Порядковый номер вагона
шт.
2 на вагон
10
*Ведро хозяйственное
шт.
5 на вагон
11
Бачок для ершика (закрытый)
шт.
2 на вагон
12
Ершик
шт.
2 на вагон
13
Фонарь ручной сигнальный трехцветный (красный, желтый, зеленый)
шт.
1 на вагон
14
Флажки сигнальные
комп.
1 на вагон
15
Рукавицы брезентовые
пар.
1 на вагон
16
*Перчатки резиновые
пар.
2 на вагон
17
Тряпкодержатель
шт.
1 на вагон
18
Лом для отбивки льда
шт.
1 на вагон
19
Топор
шт.
2 на состав
20
Халат для уборки вагона
шт.
2 на вагон
21
Аптечка
шт.
2 на состав (аварийная и текущая)
22
Укладка для Ф-30
шт.
1 на состав
23
Носилки
шт.
1 на состав
24
Термометр
шт.
2 на вагон
25
Противо-педикулезная укладка
шт.
1 на состав
26
Емкость закрытая для хранения моющих и дезинфицирующих сухих средств
шт.
2 на вагон
27
Держатель для туалетной бумаги закрытый
шт.
2 на вагон
28
Рамки для наглядной информации формата А4
шт.
4 на вагон
29
Радиостанция внутрипоездная
шт.
1 на состав
30
Сейф
шт.
1 на состав
31
*Веник для уборки вагона
шт.
1 на месяц
32
*Тряпка для мытья полов
шт.
3 на месяц
33
*Ветошь для уборки вагона
гр.
200
34
*Мыло туалетное
гр.
200
35
*Бумага туалетная
рул.
4
36
*Моющее средство для уборки вагона
гр.
200
37
*Дезинфицирующее средство
гр.
200
38
*Петарды
шт.
6 на состав