2010-2012 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 21/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2010 жылғы 06 қаңтарда № 5-4-123 тіркелді. Күші жойылды - қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты (Риддер қалалық мәслихатының 2011 жылғы 05 қаңтардағы № 02/04-10 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты (Риддер қалалық мәслихатының 2011.01.05 № 02/04-10 хаты).
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңына, «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты сессиясының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 25 желтоқсандағы 2521 нөмірімен тіркелген) сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті 12 және 3 қосымшаларға тиісінше сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2185010,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша - 1551147 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 6553 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 71136 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 551692,7 мың теңге;
2) шығындар – 2263912,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер беру – 1761 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1781 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -80662,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 80662,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 2010.11.05 № 28/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2009 жылғы 21 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты шешімімен белгіленген әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы және төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша қала бюджетіне түсетін түсім нормативтерінің мөлшері 2010 жылға 95 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. Қала бюджетіне түсетін түсімдер 2009 жылғы 21 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты шешімімен белгіленген қызметтерін бір реттік талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығынан, және төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығынан, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығынан табысты бөлу мөлшері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

О бюджете города Риддера на 2010-2012 годы
Решение XXI сессии Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 21/2-IV. Зарегистрировано управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 06 января 2010 года за N 5-4-123. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Риддерского городского маслихата от 05 января 2011 года № 02/04-10
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Риддерского городского маслихата от 05.01.2011 № 02/04-10.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы», решением сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2521 от 25 декабря 2009 года), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Риддера на 2010-2012 годы согласно приложений 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2185010,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1551147 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 6553 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 71136 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 551692,7 тысяч тенге;
2) затраты - 2263912,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1761 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1781 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 80662,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 80662,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 05.11.2010 № 28/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить, что поступления в городской бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, на 2010 год производятся по нормативу отчислений, установленному решением сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года в размере 95 процентов.
3. Установить, что поступления в городской бюджет индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, на 2010 год производятся по нормативу отчислений, установленному решением сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года в размере 100 процентов.

4. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 147743 мың теңге көлемінде ескерілсін.
5. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте “2008-2010 жылдарға арналған облыстық бюджет пен облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты сессиясының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы № 3/29-IV шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде қарастырылған әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруі есебімен бюджет саласындағы еңбек ақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты облыстық бюджетке қайтарылатын трансферттердің көлемі 60009 мың теңге мөлшерінде көзделсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2010.04.16 № 25/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабы 2, 3- тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп бекітілсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
7. № 4 қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған қалалық бюджетте азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен келіп түскен мақсатты ағымдағы трансферттер 30109 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
25823 мың теңге - азаматтардың кейбір санаттарына (Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына материалдық көмек көрсетуге;
240 мың теңге - Ауғанстанда қаза тапқандардың отбасына материалдық көмек көрсетуге;
192 мың теңге - Қазақстан Республикасы алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
432 мың теңге - облыс алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
2402 мың теңге - аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқыту үшін (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы);
490 мың теңге - "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1, 2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге;
530 мың теңге - төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2010.04.16 № 25/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.28 № 27/2-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.05 № 28/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета, в объеме 147743 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год возврат в областной бюджет трансфертов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2007 года № 3/29-IV «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами городов и районов на 2008-2010 годы» в размере 60009 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Риддерского городского маслихата от 16.04.2010 № 25/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
6. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 30109 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению № 4 в том числе:
25823 тысяч тенге - на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);
240 тысяч тенге - на оказание материальной помощи семьям погибших в Афганистане;
192 тысяч тенге - на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан;
432 тысяч тенге - на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
2402 тысяч тенге - для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
490 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание «Мать героиня» и награжденным орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
530 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 16.04.2010 № 25/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 28.07.2010 № 27/2-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 05.11.2010 № 28/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).

7-1. Қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 80762,7 мың теңге көлемде 8-қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
1500 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
365 мың теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
29984,7 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметкерлерге, оның ішінде 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегі аралығында майдандағы әскер құрамына кірмейтін әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқыту мекемелерде запасқа босатылған (отставка), әскери қызметтен өткен, «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған, Ұлы Отан соғысы жылдарында алты айдан кем емес тылда жұмыс істеген (қызметтен өткен) тұлғаларға бір жолғы материалдық көмек төлеу үшін және Ұлы Отан соғысы қатысушыларына және мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумақтары бойынша сапарларын үшін, сонымен қатар оларға және олармен бірге жүретін тұлғалардың Мәскеу және Астана қалаларында Ұлы Отан соғысының 65-жылдығына орай салтанатты іс-шараларға қатысу үшін тамақтану, тұру, жүру шығындарының төлемін қамтамасыз ету, соның ішінде:
29655 мың теңге – бір жолғы материалдық көмек төлеу үшін;
329,7 мың теңге – қоректенуді, тұруды және жол жүруді қамтамасыз етуге;
54 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қорғау шараларын іске асыру үшін;
4210 мың теңге – мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
3928 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
1538 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
39183 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен; 7-1 тармаққа өзгертулер енгізілді 2010.04.16 № 25/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.28 № 27/2-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.05 № 28/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-2. Қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4097 мың теңге көлемде 9-қосымшаға сәйкес көзделсін:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға.

7-1. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 80762,7 тысяч тенге, согласно приложению 8, в том числе:
1500 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
365 тысяч тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет;
29984,7 тысяч тенге — на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне, в том числе:
29655 тысяч тенге - для выплаты единовременной материальной помощи;
329,7 тысяч тенге - на обеспечение питания, проживания и проезда;
54 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
4210 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
3928 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
1538 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
39183 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5); пункт 7-1 с изменениями, внесенными решениями от 16.04.2010 № 25/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 28.07.2010 № 27/2-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 05.11.2010 № 28/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
7-2. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в размере 4097 тысяч тенге, согласно приложению 9;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования.

Ескерту. Шешім 7-2 тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен.
7-3. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдер бөлігінде республикалық бюджеттен берілетін ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1781 мың теңге көлемде 10-қосымшаға сәйкес, кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-3 тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен.
7-4. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте кадрларды қайта даярлауға және жұмыспен қамтамасыз ету стратегиясын іске асыру аясында жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 223426 мың теңге көлемде, 11-қосымшаға сәйкес, келесі іс-шараларды қаржыландыруға көзделсін:
35018 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
13034 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
1742 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді дамытуға көркейтуге;
20823 мың теңге – кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға:
кент іші жолдарын ағымды жөндеуге;
152809 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және күтіп ұстауға.
Ескерту. Шешім 7-4 тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен; 7-4 тармаққа өзгертулер енгізілді   2010.07.28 № 27/2-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.05 № 28/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-5. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 7200 мың теңге көлемде 12-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 7-5 тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен; 7-5 тармаққа өзгерту енгізілді   2010.07.28 № 27/2-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-6. Қалалық бюджетте Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектерін тұрғын үймен қамтамасыз ету үшін 13 қосымшаға сәйкес 3750 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 7-6 тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.04.16 № 25/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5).
7-3. Учесть, что в составе поступлений и расходов городского бюджета на 2010 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в размере 1781 тысяч тенге согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5).
7-4. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в размере 223426 тысяч тенге, согласно приложению 11, для финансирования следующих мероприятий:
35018 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
13034 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
1742 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов;
20823 тысяч тенге – на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах;
на текущий ремонт внутрипоселковых дорог;
152809 тысяч тенге – на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-4 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5); пункт 7-4 с изменениями, внесенными решением от 28.07.2010 № 27/2-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 05.11.2010 № 28/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
7-5. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в размере 7200 тысяч тенге, согласно приложению 12.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-5 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5); пункт 7-5 с изменениями, внесенными решением от 28.07.2010 № 27/2-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
7-6. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из областного бюджета на обеспечение жильем участников и инвалидов Великой Отечественной войны в сумме 3750 тысяч тенге, согласно приложению 13.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-6 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 16.04.2010 № 25/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).

7-7. 14 қосымшаға сәйкес қалалық бюджетте сумен қамтамасыз ету нысандарын дамытуға республикалық бюджеттен келіп түскен мақсатты трансферттер 54605 мың теңге көлемде ескерілсін, соның ішінде:
50000 мың теңге – Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласын жер асты суларымен жабдықтауға;
4605 мың теңге – “Риддер қаласын жер асты суларымен жабдықтау” нысаны бойынша жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге.
Ескерту. Шешім 7-7 тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.11.05 № 28/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2010 жылға қаланың жергілікті атқару органының резерві 25880 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгертулер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2010.04.16 № 25/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.07.28 № 27/2-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. № 5 қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
10. № 6 қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған Пригородный ауылдық округі және Үлбі кенттік округі бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

7-7. Предусмотреть в городском бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие объектов водоснабжения в сумме 54605 тысяч тенге, согласно приложению 14, в том числе:
50000 тысяч тенге – на водоснабжение из подземного источника города Риддер Восточно-Казахстанской области;
4605 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации по объекту «Водоснабжение города Риддера из подземного источника».
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-7 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 05.11.2010 № 28/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2010 год в размере 25880 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 16.04.2010 № 25/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 28.07.2010 № 27/2-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
9. Утвердить бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2010 год, согласно приложению № 5.
10. Утвердить перечень бюджетных программ Пригородного сельского округа и Ульбинского поселкового округа на 2010 год согласно приложению № 6.

11. № 7 қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған қалалық бюджет дамуының бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
12. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті сессияның төрағасы                 В. Титов
Қалалық мәслихат хатшысы                   А. Ермаков
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XXI сессияcының шешіміне
№ 1 қосымша
2010 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 2010.11.05 № 28/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

11. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2010 год согласно приложению № 7.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель очередной сессии              В. Титов
Секретарь городского маслихата             А. Ермаков
Приложение № 1
к решению XXI сессии
Риддерского городского маслихата
от 25 декабря 2009 года № 21/2-IV
Бюджет города Риддера на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 05.11.2010 № 28/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
Категория
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

9286
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
68483
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4612
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20526
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясындағы білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
43235
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
110
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
356
037
Білім беру нысандарын салу және қайта құру
356
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
200900,8
2
Әлеуметтiк көмек
174574,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
754
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
754
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173820,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
42265,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру ету, мәдениет және спорт мамандарына жанармай сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
80
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5724
006
Тұрғын үй көмегі
19819
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек
54317
010
Үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3624
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14204
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
1857
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметін көрсету
1946
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
329,7
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

9286
464
Отдел образования района (города областного значения)
68483
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
4612
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20526
011
Капитальный , текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
43235
013
Материально-техническое оснащение государственных органов
110
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
356
037
Строительство и реконструкция объектов образования
356
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
200900,8
2
Социальная помощь
174574,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
754
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
754
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173820,8
002
Программа занятости
42265,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
80
005
Государственная адресная социальная помощь
5724
006
Жилищная помощь
19819
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54317
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3624
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14204
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
1857
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1946
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
329,7
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным взапас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

40621
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
36637
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
3984
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7973
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатын жүргізу
5218
005
Телерадиохабарлары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
2755
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
38328,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
22743
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3288
004
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
19455
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10245,3
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6920,3
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
3217
007
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
108
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
5340
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5340
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39518
1
Ауыл шаруашылығы
574
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
54
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
54
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
520
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
520
6
Жер қатынастары
6187
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6187
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6187
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
32757
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
31219
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру

40621
006
Функционирование районных (городских) библиотек
36637
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
3984
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7973
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
5218
005
Услуги по проведению  государственной информационной политики через телерадиовещание
2755
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
38328,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
22743
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
3288
004
Капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
19455
456
Отдел внутренней политики  района (города областного значения)
10245,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6920,3
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
3217
007
Материально-техническое оснащение государственных органов
108
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
5340
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
5340
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39518
1
Сельское хозяйство
574
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
54
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
54
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
520
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
520
6
Земельные отношения
6187
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6187
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6187
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
32757
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
31219
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

31219
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
1538
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1538
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9795
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9795
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9795
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9667
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
016
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
128
12
Көлiк және коммуникация
266932
1
Автомобиль көлiгi
34995
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
21875
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз ету
21875
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13120
023
Автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз ету
13120
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
231937
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
51161
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында елді мекендер автомобиль жолдарын жөндеу және ұстау
51161
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
180776
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
180197
024
Кентішілік (қалаішілік) және ауданішілік қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
579
13
Басқалар
45655
9
Басқалар
45655
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
25880
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
25880
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
181
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу

31219
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
1538
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1538
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9795
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9795
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9795
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9667
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
016
Материально-техническое оснащение государственных органов
128
12
Транспорт и коммуникации
266932
1
Автомобильный транспорт
34995
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
21875
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
21875
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13120
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13120
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
231937
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
51161
020
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
51161
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
180776
008
Ремонт и содержание автомобильных  дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
180197
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
579
13
Прочие
45655
9
Прочие
45655
452
Отдел финансов района (города областного значения)
25880
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
25880
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
181
003
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы

356
07
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық
64788
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3211
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы тұрғын пәтерлерін ұйымдастыру үшін
3211
"РАТК бұрынғы жатақханасы ғимаратының бөлігін қайта құру " жобасына жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеу
3211
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

356
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
64788
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3211
003
Строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
3211
Разработка проектно-сметной документации проекта "Реконструкция части здания бывшего общежития РАТК для организации жилых квартир"
3211
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

61577
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
61577
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласындағы ұзындығы 5,6 км су құбыры және канализация желілерін қайта құру
6972
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласын жер асты суларымен қамтамасыз ету
50000
"Риддер қаласын жер асты суларымен жабдықтау" нысаны бойынша жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеу
4605
Қалалық мәслихат хатшысы                   А. Ермаков
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XXI сессияcының шешіміне 8-қосымша
Республикалық бюджеттен келіп түскен нысаналы ағымдағы
трансферттерді бөлу
Ескерту. Шешім 8-қосымшамен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен; 8-қосымша жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 2010.11.05 № 28/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
функционалдық топ
Шығындар сомасы (мың теңге)
мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеміне
Қоректенуді, тұруды және жол жүруді қамтамасыз етуге
кіші топ
ББӘ
бағдарлама
АТАУЫ
БАРЛЫҒЫ

61577
006
Развитие системы водоснабжения
61577
Реконструкция водопроводно-канализационной сети протяженностью 5,6 км города Риддера Восточно-Казахстанской области
6972
Водоснабжение из подземного источника г.Риддер Восточно-Казахстанской области
50000
Разработка проектно сметной документации по объекту "Водоснабжение города Риддер из подземного источника"
4605
Секретарь городского маслихата             А. Ермаков
Приложение 8
к решению XXI сессии
Риддерского городского маслихата
от 25 декабря 2009 года № 21/2-IV
Распределение целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 8 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5); приложение в редакции решения Риддерского городского маслихата от 05.11.2010 № 28/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
Функциональная группа
Сумма расходов (тысяч тенге
На обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения  квалификации по предмету "Самопознание"
На выплату государственной адресной социальной помощи
На выплату государственных пособий на детей до 18 лет
На обеспечение питания, проживания и проезда
На выплату единовременной материальной помощи
Функциональная подгруппа
АБП
Программа
Наименование
ВСЕГО

80762,7
4210
1500
365
329,7
04
Білім беру
43393
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
36831
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2820
004
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарын қолдау
2820
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
34011
009
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
34011
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2352
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2352
003
Жалпы білім беру
2352
9
Білім беру саласындағы басқа да қызметтер
4210
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
4210
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4210
4210
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
31849,7
2
Әлеуметтік көмек
31849,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31849,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1500
1500
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
365
365
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығындарын төлеуді қамтамасыз ету
329,7
329,7
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
29655
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1592
1
Ауыл шаруашылығы
54
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
54
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
54
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер

80762,7
4210
1500
365
329,7
29655
04
Образование
43393
1
Дошкольное воспитание и обучение
36831
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2820
004
Поддержка организаций дошкольного воспитания и обучения
2820
464
Отдел образования района (города областного значения)
34011
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
34011
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2352
464
Отдел образования района (города областного значения)
2352
003
Общеобразовательное обучение
2352
9
Прочие услуги в области образования
4210
464
Отдел образования района (города областного значения)
4210
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
4210
4210
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
31849,7
2
Социальная помощь
31849,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31849,7
005
Государственная адресная социальная помощь
1500
1500
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
365
365
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
329,7
329,7
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
29655
29655
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1592
1
Сельское хозяйство
54
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
54
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
54
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XXI сессияcының шешіміне 9-қосымша
Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған білім
беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске
асыруға нысаналы ағымдағы трансферттерді бөлу
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен.
Функционалдық топ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтандыру
Кіші топ
ББӘ
Бағдарлама
АТАУЫ
4
Білім беру
4097
02
Жалпы бастауыш,жалпы негізгі және жалпы орта білім беру
4097

от 25 декабря 2009 года № 21/2-IV
Распределение целевых текущих трансфертов на реализацию
Государственной программы развития образования Республики
Казахстан на 2005-2010 годы
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5).
Функциональная группа
Оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
Функциональная подгруппа
АБП
Программа
Наименование
04
Образование
4097
2
Начальное, основное среднее, общее среднее образование
4097

5898
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
29120
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында білім беру нысандарын күрделі, ағымды жөндеу
29120
07
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық
1742
2
Коммуналдық шаруашылық
1742
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1742
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
1742
1742
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
13034
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
13034
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
13034
004
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында мәдениет нысандарын күрделі, ағымды жөндеу
13034
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20823
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
20823
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
20823
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
20823
20823
12
Көлiк және коммуникация
152809
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
152809
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
35013
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында елді мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
35013
35013
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
117796
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
117796
117796
кестенің жалғасы:
функционалдық топ
шығындар сомасы (мың теңге)
соның ішінде:
соның ішінде:
кіші топ
ББӘ
бағдарлама
Атауы
кент ішіндегі жолдарды ағымды жөндеу
мектептерді және басқа да әлеуметтік нысандарды күрделі және ағымды жөндеуге
білім беру нысандарын күрделі және ағымды жөндеуге
мәдениет нысандарын күрделі және ағымды жөндеуге
Барлығы

5898
464
Отдел образования района (города областного значения)
29120
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
29120
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1742
2
Коммунальное хозяйство
1742
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1742
030
Ремонт инженерно -коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1742
1742
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
13034
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
13034
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
13034
004
Капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13034
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20823
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20823
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
20823
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
20823
12
Транспорт и коммуникации
152809
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
152809
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
35013
020
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
35013
35013
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного назначения)
117796
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
117796
117796
продолжение таблицы:
Функциональная группа
Сумма расходов (тысяч тенге)
На финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
в том числе:
На капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов
в том числе:
Подфункция
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
на текущий ремонт внутрипоселковых дорог
капитальный и текущий ремонт объектов образования
капитальный и текущий ремонт объектов культуры
ВСЕГО

2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XXI сессияcының шешіміне 12-қосымша
Әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі
бағдарламасын кеңейтуге республикалық бюджеттен келіп
түскен трансферттерді бөлу
Ескерту. Шешім 12-қосымшамен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 22/2-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) шешімімен; 12-қосымша жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 2010.07.28 № 27/2-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
шығындар сомасы (мың теңге)
Кіші топ
ББӘ
Бағдарлама
АТАУЫ
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7200
2
Әлеуметтiк көмек
7200

от 25 декабря 2009 года № 21/2-IV
Распределение целевых текущих трансфертов на расширение
программы социальных рабочих мест и молодежной практики
Сноска. Решение дополнено приложением 12 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 26.01.2010 № 22/2-IV (порядок введения в действие см. п. 5); приложение 12 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 28.07.2010 № 27/2-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
функциональная группа
сумма расходов (тысяч тенге)
подгруппа
АБП
Программа
Наименование
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7200
2
Социальная помощь
7200

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7200
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
7200
Қалалық мәслихат хатшысы             А. Ермаков
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
XXI сессиясының шешіміне 13-қосымша
Облыстық бюджеттен келіп түскен мақсатты ағымды
трансферттерді бөлу
Ескерту. Шешім 13-қосымшамен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 2010.01.26 № 25/5-ІV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7200
002
Программа занятости
7200
Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
7200
Секретарь городского маслихата             А. Ермаков
Приложение 13
к решению XXI сессии
Риддерского городского маслихата
от 25 декабря 2009 года № 21/2-IV
Распределение целевых текущих трансфертов из областного бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 13 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 16.04.2010 № 25/5-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
Функциональная группа
На обеспечение жильем участников и инвалидов Великой Отечественной войны
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство