2009 жылғы 9 ақпандағы N 16-12-IV "Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем беруді жүзеге асыру туралы нұсқаулықты бекіту туралы" шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 қазандағы N 20-4-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 23 қазанда N 5-8-95 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 шілдедегі N 6-4-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.07.13 N 6-4-V шешімімен (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соңқолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңының 28-бабы негізінде Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем беруді жүзеге асыру туралы нұсқаулықты бекіту туралы» (Нормативтік құқұқтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 10 ақпанда № 5-8-75 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 13 ақпандағы № 7 (6269) санында жарияланған) шешімге, 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 17-9-IV «Бородулиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» шешіммен енгізілген өзгерістері бар (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 28 cәуірде № 5-8-87 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 8 мамырдағы № 22-23 (6284-6285) санында жарияланған) шешімге, 2009 жылғы 17 шілдедегі № 18-15-IV «2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем беруді жүзеге асыру туралы нұсқаулықты бекіту туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешіммен енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар (Нормативтік құқұқтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 19 тамыздағы № 5-8-92 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 28 тамыздағы № 40 (6302), 2009 жылғы 4 қыркүйектегі № 41 (6303) санында жарияланған) шешімге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) шешім атауында және одан әрі бүкіл мәтінде бойынша «әлеуметтік төлем», «әлеуметтік төлемдердің», «әлеуметтік төлемдер», «әлеуметтік төлемақының», «әлеуметтік төлемақы» сөздері «әлеуметтік көмек», «әлеуметтік көмекті», «әлеуметтік көмектің» сөздеріне өзгертілсін;

О внесении изменений и дополнений в решение от 9 февраля 2009 года N 16-12-IV "Об утверждении Инструкции по оказанию социальных выплат отдельным категориям граждан Бородулихинского района"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 октября 2009 года N 20-4-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 23 октября 2009 года за N 5-8-95. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 июля 2012 года N 6-4-V
Сноска. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.07.2012 N 6-4-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьи 28 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах», Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальных выплат отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-75, опубликовано в районной газете «Пульс района» 13 февраля 2009 года № 7 (6269)), с внесенными изменениями решением от 21 апреля 2009 года № 17-9-IV «О внесении изменений в некоторые решения Бородулихинского районного маслихата» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 апреля 2009 года № 5-8-87, опубликовано в районной газете «Пульс района» 8 мая 2009 года № 22-23 (6284-6285)), с внесенными изменениями и дополнениями решением от 17 июля 2009 года № 18-15-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 августа 2009 года № 5-8-92, опубликовано в районной газете «Пульс района» 28 августа 2009 года № 40 (6302), 4 сентября 2009 года № 41 (6303)), следующие изменения и дополнения:
1) в наименовании решения и далее по всему тексту слова «социальных выплат», «социальной выплаты», «социальные выплаты» исправить на «социальной помощи», «социальную помощь»;

2) шешім кіріспе сөзіндегі «Жергілікті мемлекеттік басқару туралы» сөзі «және өзін-өзі басқару» сөзімен толықтырылсын;
3) шешімнің 1 тармағындағы «іске асыру тәртібі туралы» сөзі «көрсету бойынша» деп ауыстырылсын;
4) Нұсқаулықтың кіріспе сөзі келесі редакцияда баяндалсын: «Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Заңының 20 бабына сәйкес әзірленді»;
5) Нұсқаулықтың 1 бөлімінің 4 тармағы келесі редакцияда баяндалсын: «Жеткілікті қамтамасыз етілмеген жанұялардан шыққан Бородулиха ауданының жалпы білім беретін мектептерінің түлектеріне, жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалғандарға Шығыс Қазақстан облысы бойынша ЖОО-ларда оқығанына ақы төлеу үшін және мерзімді баспасөз құралдарына жазылу үшін берілетін әлеуметтік көмектен басқа әлеуметтік көмектер бір адамға жылына бір рет беріледі»;
6) Нұсқаулықтың 2 бөлімінің 7 тармағының 4 тармақшасында және 9 тармағында «СТН көшірмесі» сөзінен кейін «ӘЖК (әлеуметтік жеке код) көшірмесі» сөзімен толықтырылсын;
7) Нұсқаулықтың 2 бөлімінің 9 тармағында “Ұсынылған құжаттар жалған болған жағдайда өтініш беруші толық жауапкершілікке тартылады" сөйлемі алынып тасталсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
2. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және бірінші ресми жарияланған күнінен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                  А. Майер
Аудандық мәслихат хатшысы                        Б. Аргумбаев

2) в преамбуле решения после слов «О местном государственном управлении» дополнить «и самоуправлении»;
3) в пункт 1 решения слова «о порядке осуществления» заменить «по оказанию»;
4) преамбулу Инструкции изложить в следующей редакции: «Настоящая Инструкция разработана в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним»;
5) пункт 4 раздела 1 Инструкции изложить в следующей редакции: «Социальная помощь предоставляется одному и тому же лицу один раз в год, кроме социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ Бородулихинского района из малообеспеченных семей, детям-сиротам и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в ВУЗах по Восточно-Казахстанской области и для подписки на периодическую печать»;
6) подпункт 4 пункта 7 раздела 2 Инструкции, а также пункт 9 после слов «копия РНН» дополнить словами «копия СИК (социальный индивидуальный код)»;
7) в пункте 9 раздела 2 Инструкции предложение: «За недостоверность представленных документов заявитель несет полную ответственность» исключить.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 9 июня 2010 года N 28-4-IV (порядок введения в действие см. в пункте 2).
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель сессии                            А. Майер
Секретарь районного маслихата                  Б. Аргумбаев