2011 жылы жергілікті өкілетті органдардың шешімімен көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 32 сессиясының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы N 311 шешімі. Қарағанды облысы Нұра ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 13 қаңтарда N 8-14-137 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының XXXVI сессиясының 2011 жылғы 22 маусымдағы N 350 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының XXXVI сессиясының 2011.06.22 N 350 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 1999 жылғы 7 сәуірдегі "Қазақстан Республикасының азаматтардың жекелеген санаттарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарының негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Нұра ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне "Қазпочта" АҚ арқылы банктік операциялар түрлеріне сәйкес, жергілікті өкілетті органдардың шешімімен қаралған әлеуметтік төлемақылардың тиісті сомаларын, аудан азаматтарының келесі аталған жекелеген категорияларына төленсін:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні мерекесіне:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне, әлеуметтік көмек төлемі Нұра ауданының мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы ұсынған тізім бойынша беріледі;
2) бұрыңғы концлагерлердің кәмелетке толмаған тұтқыны болғандарға;
3) Ленинград қаласында блокада кезінде сол жерде жұмыс істеп және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Блокадалық Ленинградтың тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында жанкештілік еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО-ның ордендері және медалдарімен марапатталған тұлғаларға;
Балаларды қорғау күніне:
5) мүгедек балаларға, төлемақы Нұра ауданының мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы ұсынған тізім бойынша беріледі;
6) Ұлы Отан соғысына қатысқандары және мүгедектеріне от жағатын мезгілде коммуналдық қызмет ақысына, электрқуатына, қатты отынына;
7) мүгедектер және қарттар күніне - оның ішінде 80 жасқа толғандарға және бірінші топтағы мүгедектерге;
8) газетке жазылу – ұлы соғыс ардагерлеріне және оларға теңестірілгендерге;

О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2011 год
Решение 32 сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2010 года N 311. Зарегистрировано Управлением юстиции Нуринского района Карагандинской области 13 января 2011 года N 8-14-137. Утратило силу - решением XXXVI сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 июня 2011 года N 350
Сноска. Утратило силу - решением XXXVI сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22.06.2011 N 350.
На основании Законов Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" от 7 апреля 1999 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Нуринского района" перечислять через АО "Казпочта" соответствующие виды банковских операций, соответствующие суммы социальных выплат, предусмотренных по решению местных представительных органов, нижеследующим категориям граждан района:
К празднику Победы в Великой Отечественной войне:
1) участникам и инвалидам войны выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных государственным центром по выплате пенсий Нуринского района;
2) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей;
3) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде и награжденных медалью "За оборону Ленинграда", и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
4) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны;
Ко Дню защиты детей:
5) детям–инвалидам выплату производить на основании списков, предоставленных государственным центром по выплате пенсий Нуринского района;
6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату коммунальных услуг, на электроэнергию, на твердое топливо на отопительный сезон;
7) ко дню пожилых и инвалидов – пожилым кому за 80 лет, инвалиды первой группы;
8) подписка на газеты – ветеранам ВОВ и приравненным к ним лицам;

9) кент және ауылдардың аз қамтылған азаматтарына егер орташа жандық табысы күн көріс деңгейінен төмен немесе кейбір орын алған жағдайларға байланысты шұғыл қолдауға мұқтаж болғанда;
10) кент және ауыл отбасылардың (азаматтарының) орташа жандық табысы күн көріс деңгейінен жоғары болғанда, айрықша жағдайларда - өрт, денсаулыққа қауыпты жағдайда, жол апаты және басқа кездейсоқ жағдайларда әлеуметтік төлемақы алу құқығы бар;
11) құжаттарды рәсімдеуге.
2. Әлеуметтік көмектің төлемақысы осы шешімнің 1 тармағы 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), тармақшаларында аталған категорияларына Нұра ауданының мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығының ұсынған тізімдері негізінде жүргізілсін.
3. Осы шешімнің 1 тармағы 8), 9), 10), 11) тармақшаларында аталған категорияларына әлеуметтік көмек төлемақысы келесі құжаттардың негізінде жүргізіледі:
1) әлеуметтік көмек көрсетуге жазбаша түрдегі өтініш;
2) өтінушінің растайтын құжаттарының көшірмелері, СТН;
3) емдеу мекемесінің емделу қажеттілігі туралы анықтамасы;
4) өрт туралы акт;
5) кірістерінің түрі көрсетілген материалдық-тұрмыстық жағдайды тексеру актісі және кент немесе ауыл әкімінің ұсыныcы.
4. "2010 жылы жергілікті өкілетті органдардың шешімімен көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек көрсету туралы" Нұра аудандық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы 22 сессиясының N 237 шешімінің (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіміне 2010 жылы 18 қаңтарда N 8-14-113 болып тіркелген, "Нұра" газетінің 2010 жылы 23 қаңтарда N 4 (5140) санында жарияланған) күші жойылған деп танылсын.
5. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Кұрманов
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Е. Тұранов

9) малообеспеченным гражданам сел и поселков, имеющим среднедушевой доход ниже черты бедности или в силу определенных обстоятельств, нуждающихся в экстренной поддержке;
10) в исключительных случаях – пожар, критическое состояние здоровья, аварии и иные непредвиденные случаи право на получение социальной выплаты имеют также семьи (граждане) сел и поселков, среднедушевой доход которых превышает прожиточный минимум;
11) на оформление документов.
2. Выплату социальной помощи для категорий, указанных в пункте 1 подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), настоящего решения, производить на основании списков, предоставленных государственным центром по выплате пенсий Нуринского района.
3. Выплату социальной помощи для категорий, указанных в пункте 1 подпунктах 8), 9), 10), 11) настоящего решения, производить на основании следующих документов:
1) письменное заявление об оказании социальной помощи;
2) копии документов, удостоверяющего личность заявителя, РНН;
3) справка лечебного учреждения о необходимости лечения;
4) акт о пожаре;
5) ходатайство и акт материально-бытового обследования с указанием доходов от акима поселка или сельского округа.
4. Решение 22 сессии Нуринского районного маслихата от 22 декабря 2009 года N 237 "О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2010 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-14-113 от 18 января 2010 года, опубликованного в газете "Нұра" за N 4 (5140) от 23 января 2010 года) признать утратившим силу.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии                        С. Курманов
Секретарь районного маслихата              Е. Туранов