Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/241 "Ақтау қаласы аумағында құрылыс салу Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 32/283 шешімі. Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылы 24 мамырда № 11-1-134 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қаласы мәслихатының 2011 жылғы 21 шілдедегі № 44/403 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қаласы мәслихатының 2011 жылғы 21 шілдедегі № 44/403 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі № 242 «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қаулысына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 27/241 «Ақтау қаласы аумағында құрылыс салу Қағидасын бекіту туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде № 11-1-128 болып тіркелген, 2010 жылғы 20 ақпандағы № 31 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қағиданың:
1 тармағында:
«Лицензиялау туралы» заңдарына» деген сөздерден кейін, келесі мазмұндағы «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қаулысына» деген сөздермен толықтырылсын;
40 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«Объект салу үшін, ал қажет болған жағдайларда оның күзет немесе санитариялық-қорғау аймағын белгілеу үшін де жер учаскесін таңдау нәтижелерін жер қатынастары жөніндегі органы жер учаскесін таңдау туралы актімен ресімдейді. Осы актіге әрбір жер учаскесін таңдаудың ықтимал нұсқауларына сәйкес олардың шекарасының жобалары қоса тіркеледі»;
41 тармағындағы «белгіленген мерзім ішінде» деген сөздер «10 күнтізбелік күн ішінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
47 тармағындағы «он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде» деген сөздер «сұранысты қабылдаған сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
48 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«Объектілерді жобалау үшін сәулет-жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды беруге өтініштерді қарау мерзімі өтініш берілген сәттен бастап 8 жұмыс күнін құрайды.
Жергілікті сәулет және қала құрылысы органдарында бастапқы деректерді беру және үй-жайларды немесе тұрғын үй ғимаратының өзге де бөліктерін өзгерту (қайта жаңарту, қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобасын әзірлеуге арналған сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру (немесе оларды беруден дәлелді бас тарту) үшін өтініш берушілер ұсынған құжаттарды қарау мерзімдері өтініш берілген сәттен бастап үш жұмыс күнін құрайды».

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 22 декабря 2009 года № 27/241 "Об утверждении Правил застройки территории города Актау"
Решение Актауского городского маслихата № 32/283 от 23 апреля 2010 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау № 11-1-134 от 24 мая 2010 года. Утратило силу решением маслихата города Актау Мангистауской области от 21 июля 2011 года № 44/403
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актау Мангистауской области от 21.07.2011 № 44/403
В соответствии Законами Республики Казахстан от 16 июля 2001 года № 242 «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан», от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов» городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 22 декабря 2009 года № 27/241 «Об утверждении Правил застройки территории города Актау» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 11-1-128, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 20 февраля 2010 года № 29) следующие изменения и дополнения:
В Правилах утвержденных указанным решением:
в пункте 1:
после слов «О лицензировании» дополнить словами следующего содержания «Постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов»;
пункт 40 изложить в новой редакции следующего содержания:
«Результаты выбора земельного участка для строительства объекта, а в необходимых случаях и для установления его охранной или санитарно-защитной зоны оформляются органом по земельным отношениям актом о выборе земельного участка. К данному акту прилагаются проекты границ каждого земельного участка в соответствии с возможными вариантами их выбора»;
в пункте 41 слова « в установленные сроки» заменить словами «в течение 10 календарных дней»;
в пункте 47 слова «не более десяти календарных дней» заменить словами «в течение 5 рабочих дней с момента получения запроса»;
пункт 48 изложить в новой редакции следующего содержания:
«Срок рассмотрения заявлений на выдачу архитектурно - планировочного задания и технических условий для проектирования объектов составляет 8 рабочих дня с момента подачи заявления.
Сроки рассмотрения представленных заявителями документов местными органами архитектуры и градостроительства для выдачи исходных данных и архитектурно - планировочного задания на разработку проекта изменения (реконструкции,перепланировки,переоборудования) помещений или иных частей жилого здания (или мотивированного отказа в их выдаче) составляют три рабочих дня с момента подачи заявления»;

келесі мазмұндағы 48-1 тармағымен толықтырылсын:
«Сәулет - жоспарлау тапсырмасы мен инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға техникалық шарттарды ресімдеу және беру мерзімдері мынадай объектілер бойынша өтініш берілген сәттен бастап 15 жұмыс күнін құрайды:
1)электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
2)тау - кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
3)қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
4)елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар,бөгеттер);
5)елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар:
оларға қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты - оптикалық байланыс желілері;
оларға қызмет көрсету объектілерімен бірге темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары».
62 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«Тапсырыс беруші сәулет - жоспарлау тапсырмасын және техникалық шарттарды алуға өтінішті жергілікті сәулет және қала құрылысы органына береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1)жергілікті атқарушы органның жаңа құрылыс үшін жер учаскесін беру (бөліп беру) туралы шешімі (учаскені пайдалануға рұқсат) немесе жергілікті атқарушы органның қайта жаңғырту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін қолданыстағы объектілерді өзгертуге рұқсаты;
2)жобалауға арналған бекітілген тапсырма»;
85 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«Құрылыс - монтаж жұмыстарын жүргізуге (құрылысты бастауға) рұқсат жобалау (жобалау сметалық) құжаттамасының құрамында бекітілген құрылыстың нормативтік ұзақтығының бүкіл мерзімі ішінде қолданылады. Егер объект нормативтік ұзақтық мерзімінің ішінде аяқталмаса, онда құрылысты жалғастыру үшін тапсырыс беруші (құрылыс салушы) жаңа рұқсат алады.
Құрылысты жалғастыруға арналған жаңа рұқсат өтініштің және тізбесін сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілейтін, қоса берілетін құжаттардың негізінде беріледі»;
126 тармағындағы «болмауы тиіс» деген сөздер «болмайды» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         А.Сейдалиев
Қалалық маслихат хатшысы                Ж.Матаев

дополнить пунктом 48 - 1 следующего содержания:
«Сроки оформления и выдачи архитектурно - планировочного задания и технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения составляют 15 рабочих дней с момента подачи заявления по следующим объектам:
1)производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
2)горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
3)производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
4)гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
5)линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте - ,газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно - оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки».
пункт 62 изложить в новой редакции следующего содержания:
«Заявление на получение архитектурно - планировочного задания и технических условий представляется заказчиком в местный орган архитектуры и градостроительства.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) решение местного исполнительного органа о предоставлении (прирезке) земельного участка (разрешение на использование участка) для нового строительства или разрешение местного исполнительного органа на изменение существующих объектов - для реконструкции (перепланировки, переоборудования);
2) утвержденное задание на проектирование»;
пункт 85 изложить в новой редакции следующего содержания:
«Разрешение на производство строительно - монтажных работ (начало строительства) действует в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе проектной (проектно - сметной) документации. Если объект не был завершен в течение срока нормативной продолжительности, то для продолжения строительства заказчик (застройщик) получает новое разрешение.
Новое разрешение для продолжения строительства выдается на основании заявления и прилагаемых документов, перечень которых устанавливается уполномоченным государственным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства»;
в пункте 126 слова « должно быть не ниже» заменить словами «составляет».
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии                     А.Сейдалиев
Секретарь городского маслихата          Ж.Матаев