Павлодар облысы әкімдігінің коммуналдық меншік мәселелері жөніндегі кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2010 жылғы 21 қаңтардағы N 3/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 22 қаңтарда N 3153 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 30 маусымдағы N 112/5 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 30.06.2011 N 112/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 50-бабы 2-тармағының 1-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағының 2)-тармақшасына2-тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2008 жылғы 2 сәуірдегі "Коммуналдық мүлікті пайдалану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 70/4 қаулысына (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3112 болып тіркелген, "Звезда Прииртышья" газетінің 2008 жылғы 24 мамырдағы N 56 нөмірінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық иелігіндегі немесе жедел басқаруындағы мүлікті мүліктік жалға беру жөніндегі нұсқаулықта:
37-тармақтағы "міндетті" деген сөз "құқылы" деген сөзбен ауыстырылсын;
40-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"40. Тендер жеңімпазы мүліктік жалдау шартын жасасудан бас  тартқан жағдайда жалдаушы жаңа тендер өткізу туралы шешім қабылдауға құқылы.";
46, 47, 48-тармақтар келесі редакцияда жазылсын:
"46. Шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе жедел басқаруындағы кәсіпорындардың балансындағы мүлікті мүліктік жалға (жалдауға) тапсырудан түскен ақшалай қаражатты жалдаушы тиісті жергілікті бюджеттердің кірісіне жібереді.
47. Коммуналдық меншік объектілерін мүліктік жалға (жалдауға) тапсырудан түскен қаражатқа және тиімді пайдаланылуына есеп жүргізу мақсатында коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органдар әрбір тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейін облыс қаржы басқармасына қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті ұсынады.
48. Мүліктік жалға (жалдауға) түскен мүлікті тапсырудан түскен  ақшалай қаражаттың дұрыс есептелуіне және аударылуын бақылауды коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органдар жүзеге асырады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың балансындағы объектілерді мүліктік жалға (жалдауға) беру жөніндегі нұсқаулықта:

О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления акимата Павлодарской области по вопросам коммунальной собственности
Постановление акимата Павлодарской области от 21 января 2010 года N 3/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 22 января 2010 года N 3153. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 30 июня 2011 года N 112/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 30.06.2011 N 112/5.
В соответствии с подпунктом 1 пункта 2 статьи 50 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 1, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 2 апреля 2008 года N 70/4 "Об утверждении Инструкций по использованию коммунального имущества" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3112, опубликовано в газете "Звезда Прииртышья" 24 мая 2008 года, N 56) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по передаче в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном управлении коммунальных государственных предприятий, утвержденной указанным постановлением:
в пункте 37 слово "обязан" заменить словом "вправе";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. В случае уклонения победителя тендера от заключения договора имущественного найма наниматель вправе принять решение о проведении нового тендера";
пункты 46, 47, 48 изложить в следующей редакции:
"46. Денежные средства от сдачи в имущественный наем (аренду) имущества, находящегося на балансе предприятий на праве хозяйственного ведения или оперативного управления, направляются нанимателем в доход соответствующих местных бюджетов.
47. В целях ведения учета поступления средств от сдачи в имущественный наем (аренду) объектов коммунальной собственности и их эффективного использования органы, уполномоченные управлять коммунальной собственностью, представляют каждый квартал, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, в управление финансов области отчет по форме согласно приложению.
48. Контроль правильности начисления и перечисления денежных средств от сдачи имущества в имущественный наем (аренду) осуществляют органы, уполномоченные управлять коммунальной собственностью."
в Инструкции по предоставлению в имущественный наем (аренду) объектов, находящихся на балансе коммунальных государственных учреждений, утвержденной указанным постановлением:

10-тармақтың 1)-тармақшасы алынып тасталсын;
24-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"24. Тендер өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін Жалдаушы Объектілер мен тендер өткізу ережелері туралы ақпаратты ұсынады.";
48-тармақтың 5-тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"5) Объектіні Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 29-бөлімімен белгіленген шарт талаптарына сәйкес пайдалану Жалдаушының міндеті болып табылады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Коммуналдық меншік объектілерін кейіннен өтеуін төлеп алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі нұсқаулықта:
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. Мүлікті кейіннен өтеуін төлеп алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беруді Құрылтайшы уәкілетті органның шешімі негізінде іске асырады.
Шешімде:
1) Пайда алушы туралы нұсқау;
2) пайда сипаты;
3) беру тәсілі көрсетілуі тиіс.";
Уәкілетті орган шешімін әзірлеуші балансында тапсырылатын мүлік бар ведомстволық бағыныстағы заңды тұлғаға қатысты мемлекеттік басқару органы болып табылады.";
6-тармақ:
"әлеуметтік бағыттағы" деген сөздерден кейін "немесе Қазақстан  халқының ұлтаралық келісім, ұлттық мәдениеттерін, тілдері мен дәстүрлерін жаңғырту, сақтау және дамыту мәселелерінде мемлекеттік саясатты жүргізетін" деген сөздермен толықтырылсын;
"сеніп берілген мүлікті ұстау және сақтау" деген сөздерден кейін, "жергілікті маңызы бар тарихи және мәдени ескерткіштерден басқасы";
6-тармақ келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Уәкілетті органдар әлеуметтік бағыттағы объектілер бойынша қаржы пайдасының мөлшеріне қатысты төмендететін коэффициенттерді белгілей алады, бірақ олар осы Мүлік үшін төленетін жалдау ақысының базалық (ең төмен) мөлшерлемесінен 10%-дан төмен болмау керек.";
7-тармақтағы "қолдаухаттар" деген сөз "шешімдер" деген сөзбен ауыстырылсын;
9-тармақтың 1-тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) тендер шарттарын әзірлеу және Құрылтайшының бекітуіне енгізу".
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2003 жылғы 24 қыркүйектегі "Коммуналдық заңды тұлғаларға бекітілген мүлікті есептен шығару тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" N 207/9 қаулысына (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2067  болып тіркелген, "Звезда Прииртышья" газетінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 121 нөмірінде, "Сарыарқа самалы" газетінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 124 нөмірінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Коммуналдық заңды тұлғаларға бекітілген мүлікті есептен шығару тәртібі туралы нұсқаулықта:
6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

в пункте 10 подпункт 1) исключить;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. После публикации информационного сообщения о проведении тендера Наймодатель представляет информацию об Объектах и правилах проведения тендера.";
в пункте 48 подпункт 5 изложить в следующей редакции:
"5) обязанности Нанимателя:
использовать Объект в соответствии с условиями договора, установленными главой 29 Гражданского кодекса Республики Казахстан."
в Инструкции по передаче объектов коммунальной собственности в доверительное управление без права последующего выкупа, утвержденной указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Передача Имущества в доверительное управление без права последующего выкупа производится Учредителем на основании решения уполномоченного органа.
В решении должно содержаться:
1) указание о Выгодоприобретателе;
2) характер выгоды;
3) способ передачи.
Разработчиком решения уполномоченного органа выступает орган государственного управления по отношению к подведомственному юридическому лицу, на балансе которого находится передаваемое имущество.";
в пункте 6:
после слов "имеющих социальную направленность" дополнить словами "либо проводящих государственную политику по вопросам межнационального согласия, возрождения, сохранения и развития национальных культур, языков и традиций народа Казахстана,";
после слов "сохранности доверенного Имущества" дополнить словами "за исключением памятников истории и культуры местного значения";
пункт 6 дополнить абзацем следующего содержания:
"Уполномоченные органы по объектам, имеющим социальную направленность, могут устанавливать понижающие коэффициенты к размеру финансовой выгоды, но не ниже 10 % от базовой (минимальной) ставки арендной платы за это Имущество.";
в пункте 7 слово "ходатайств" заменить словом "решений";
в пункте 9 подпункт 1 изложить в следующей редакции:
"1) разрабатывает и вносит на утверждение Учредителю условия тендера".
2. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 24 сентября 2003 года N 207/9 "Об утверждении Инструкции о порядке списания имущества, закрепленного за коммунальными юридическими лицами" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2067, опубликовано в газете "Звезда Прииртышья" 30 октября 2003 года, N 121, в газете "Сарыарқа самалы" 30 октября 2003 года, N 124) следующие изменения:
в Инструкции о порядке списания имущества, закрепленного за коммунальными юридическими лицами, утвержденной указанным постановлением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Мемлекеттік кәсіпорындардың мүлкін есептен шығару мемлекеттік басқару органының келісімі бойынша жүзеге асырылады.";
7-тармақтағы "департаментінің келісімі бойынша" деген сөздер "олардың шешімі бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "және департаментімен" деген сөздер алынып тасталсын;
11-тармақтағы "Мемлекеттік басқару органымен келісілген  есептен шығару құжаттары Департаментке жазбаша рұқсат алу үшін жіберіледі" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткенен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.В. Склярға жүктелсін.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы           А. Вербняк
Павлодар облысы әкімдігінің
2010 жылғы 21 қаңтар N 3/1 қаулысына
қосымша
N
Үй-жай сипаты, мекенжайы
Жалдаушының толық атауы
Үй-жайды  пайдалану мақсаты
Жалдаушы қызметінің түрі
Жалдаушының СТН
Жалдау шартының нөмірі, оны жасасу күні
Жалдау шартының мерзімі

"6. Списание имущества Государственных предприятий осуществляется по согласованию с органом государственного управления.";
в пункте 7 слова "по согласованию с Департаментом" заменить словами "по их решению";
в пункте 8 слова "и Департаментом" исключить;
в пункте 11 слова "Согласованные с органом государственного управления документы направляются в Департамент для получения письменного разрешения на списание" исключить.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Скляра Р.В.
Исполняющий обязанности
акима области                              А. Вербняк
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 21 января 2010 года N 3/1
N Характер помещения, адрес Полное наименование нанимателя Цель использования помещения Вид деятельности нанимателя РНН нанимателя Номер договора аренды, дата его заключения Срок договора аренды

1 2 3 4 5 6 7 8
Кестенің жалғасы
Үй-  жайлардың  жалпы аумағы Айлық жалдау ақысы Ағымдағы жылдың басындағы қарыз (+) асыра төлем (-) Ағымдағы  жылдың басындағы есептеулер Өсімақы Ағымдағы жылдың басындағы түсімдер Есепті кезеңнің басындағы қарыз, асыра төлем Ескерту
9 10 11 12 13 14 15 16

1 2 3 4 5 6 7 8
продолжение таблицы
Общая площадь помещений Арендная плата в месяц Долг (+) переплата (-) на начало текущего года Начисления с начала текущего года Пеня Поступления с начала текущего года Долг, переплата на начало отчетного периода Примечание
9 10 11 12 13 14 15 16