Шымкент қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 4 тамыздағы "Қалалық коммуналдық меншік туралы" № 1138 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 5 мамырдағы N 615 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 мамырда N 14-1-112 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 1 ақпандағы № 112 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы әкімдігінің 2012.02.01 № 112 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қалалық коммуналдық меншік туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 4 тамыздағы № 1138 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 14-1-98 нөмірімен тіркелген, "Шымкент келбеті", "Панорама Шымкента" газеттерінде 2009 жылдың 21 тамызында жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 5) тармақшасындағы "50 шаршы метрге дейінгі" деген сөздер "100 шаршы метрге дейінгі" деген сөздерге өзгертілсін;
аталған қаулымен бекітілген қалалық коммуналдық мүлікті мүліктік жалға (жалдауға) беру жөніндегі нұсқаулықта:
келесідей мазмұндағы 1-1-тарауымен толықтырылсын:
«1-1- тарау. Нұсқаулықта пайдаланылатын негізгі ұғымдар
1-1. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
теңгерім ұстаушысы – иелігінде (теңгерімінде) мемлекеттік коммуналдық мүлкі бар ұйым;
мүліктік жалға (жалдауға) беру шарты – жалға беруші мүлікті уақытша иелік ету және пайдалану үшін жалға алушыға белгілі төлемақымен жалға беруге міндеттенетін шарт;
мүліктік жалға (жалдауға) беру – жалға берушінің жалға алушыға мүлікті уақытша иелік ету және пайдалану үшін белгілі төлемақымен жалға беруі;
жалға беруші – жалдау шартында меншік иесінің атынан уәкілеттік етуші тарап. Қалалық коммуналдық меншікке жататын мүлікті мүліктік жалға беру құқығы қалалық коммуналдық меншікті басқаруға уәкілетті органға берілген;
жалға алушы – жалға (жалдауға) беру шартында қалалық коммуналдық меншікті белгілі бір мерзімге, белгілі төлемақымен және шартта белгіленген талаптармен уақытша иелік етіп пайдалануға алушы тарап;
мүліктік жалға (жалдауға) беру объектісі – мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын теңгеріміндегі қалалық коммуналдық мүлік.»;
16-тармақ келесідей мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Кепілдік жарна жалға берілетін объектінің бастапқы бағасынан 10 пайыз мөлшерінде есептеледі»;
45 тармақ келесідей редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Шымкента от 4 августа 2009 года N 1138 "О коммунальной собственности города"
Постановление Шымкентского городского акимата Южно-Казахстанской области от 5 мая 2010 года N 615. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента Южно-Казахстанской области 27 мая 2010 года N 14-1-112. Утратило силу - постановлением Шымкентского городского акимата Южно-Казахстанской области от 1 февраля 2012 года № 112
Сноска. Утратило силу - постановлением Шымкентского городского акимата Южно-Казахстанской области от 01.02.2012 N 112.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» акимат города Шымкента ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкента «О коммунальной собственности города» от 4 августа 2009 года № 1138 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 14-1-98, опубликовано 21 августа 2009 года в газетах «Панорама Шымкента, «Шымкент келбеті») следующие изменения и дополнения:
в подпункте 5) пункта 1 слова «до 50 квадратных метров» заменить словами «до 100 квадратных метров»;
в Инструкции по предоставлению в имущественный наем (аренду) городского коммунального имущества, утвержденной указанным постановлением:
дополнить разделом 1-1 следующего содержания:
«Раздел 1-1. Понятия, используемые в Инструкции
1-1. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
балансодержатель - организация, имеющая во владении (на балансе) государственное коммунальное имущество;
договор имущественного найма (аренды) – договор, по которому наймодатель обязуется предоставить нанимателю имущество за плату во временное владение и пользование;
имущественный наем (аренда) – предоставление наймодателем нанимателю за плату государственного коммунального имущества во временное владение и пользование;
наймодатель - сторона в договоре аренды, уполномоченная выступать от имени собственника. Право предоставления в имущественный наем имущества, относящегося к городской коммунальной собственности, принадлежит органу, уполномоченному управлять городской коммунальной собственностью;
наниматель - сторона в договоре имущественного найма (аренды), получившая во временное владение и пользование городское коммунальное имущество на определенный срок, за определенную плату и на определенных в договоре условиях;
объект имущественного найма (аренды) – объект городского коммунального имущества, находящегося на балансе государственных учреждений и государственных коммунальных предприятий.»;
пункт 16 дополнить абзацем следующего содержания:
«Гарантийный взнос рассчитывается в размере 10 процентов от стартовой ставки объектов, передаваемых в имущественный наем.»;
пункт 45 изложить в следующей редакции:

«45. Жалға ұсынылатын жылжымайтын мүліктің жалдау ақысының мөлшерлемелері осы Нұсқаулықтың 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес анықталады.»;
Нұсқаулықтың қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 1-қосымшаға өзгертілсін;
осы қаулының 2, 3-қосымшаларына сәйкес Нұсқаулық 2, 3-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Г.М.Көпееваға жүктелсін.
Қала әкімі                                 А.Жетпісбаев
Шымкент қаласы әкімдігінің
«5» мамыр 2010 жылғы
№ 615 қаулысына 1-қосымша
Жалға ұсынылған Шымкент қаласының жылжымайтын
коммуналдық мүлiгін жалдау ақысының
МӨЛШЕРЛЕМЕЛЕРІ
Шымкент қаласының коммуналдық меншігі болып табылатын, жалға ұсынылған жылжымайтын мүлікке жалдау ақысының мөлшерлемесі төмендегілерді құрайды:
Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелері үшін – бір шаршы метр үшін 0 (нөл) теңге;
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарды, сонымен бірге жарғылық капиталында Шымкент қаласы әкімдігінің 100% қатысатын заңды тұлғаларды және коммерциялық емес ұйымдарды орналастыру үшін – айына бір шаршы метр үшін 100 (жүз) теңге;
басқа заңды және жеке тұлғалар үшін:
1) Шымкент қаласының аумағында орналасқан объектілерге бір шаршы метр үшін айына 350 (үш жүз елу) теңге;
2) Білім беру мемлекеттік мекемелерінің тұрғын емес жайларын жалға беру ақысының ставкасы бір шаршы метр үшін айына 60 (алпыс) теңге.
Қалалық коммуналдық жылжымайтын мүліктің аумақтық орналасқан жерін ескеретін жоғарылату коэффициенті
Объектінің орналасқан аумақтық жері
жоғарылату коэффициенттері
Шымкент қаласы бойынша
1 аймақ
2,5
2 аймақ
2,0
3 аймақ
1,5
Шымкент қаласы әкімдігінің
«5» мамыр 2010 жылғы
№ 615 қаулысына 2-қосымша
Қалалық коммуналдық жылжымайтын мүліктің Шымкент қаласы бойынша аймақтық шекаралары (схемалық карта)
РҚАО-ның ескертпесі! (қағаз нұсқасын қара)
Шымкент қаласы әкімдігінің
«5» мамыр 2010 жылғы
№ 615 қаулысына 3-қосымша
Қалалық коммуналдық жылжымайтын мүліктің Шымкент қаласы бойынша аймақтық шекараларының сипаттамасы
1 – аймақ:
Мәделі қожа көшесінен бастап Жолдасбеков көшесіне дейін;
Жолдасбеков көшесінен бастап Тәуке хан даңғылына дейін;
Жолдасбеков көшесі мен Тәуке хан даңғылының қиылысынан бастап түзу Қалдаяқов көшесіне дейін;
Қалдаяқов көшесінен бастап Мақталы (бұрынғы - Хлопковая) көшесіне дейін;
Мақталы (бұрынғы - Хлопковая) көшесінен бастап Темірлан тас жолына дейін;
Мақталы (бұрынғы - Хлопковая) көшесі мен Темірлан тас жолының қиылысынан бастап Қожанов (бұрынғы - Щербаков) көшесіне дейін;
Қожанов (бұрынғы - Щербаков) көшесінен бастап Мәделі Қожа көшесіне дейін.
2- аймақ:

«45. Ставки арендной платы за предоставляемое в аренду недвижимое имущество определяются в соответствии с приложениями 1, 2, 3 к настоящей Инструкции.»;
приложение к Инструкции заменить приложением 1 согласно приложения 1 к настоящему постановлению;
Инструкцию дополнить приложениями 2, 3 согласно приложений 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Копееву Г.М.
Аким города                                А.Жетписбаев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Шымкент № 615 от 5 мая 2010 года
Ставки арендной платы за предоставляемое в аренду городского коммунального недвижимого имущества
Ставки арендной платы за предоставляемое в аренду недвижимое имущество, являющегося коммунальной собственностью города Шымкент, составляют:
для государственных учреждений, финансируемых из Шымкентского городского бюджета, за один квадратный метр - 0 (ноль) тенге;
для государственных коммунальных предприятий, а также юридических лиц со 100 % участием акимата города Шымкент в уставном капитале и некоммерческих организаций – 100 (сто) тенге за один квадратный метр в месяц;
для иных юридических и физических лиц:
1) 350 (триста пятьдесят) тенге в месяц за квадратный метр объектов, расположенных на территории города Шымкент;
2) ставка арендной платы в государственных учреждениях образования устанавливается в размере 60 (шестьдесят) тенге за один квадратный метр в месяц.
Повышающие коэффициенты, учитывающие территориальное расположение городского коммунального недвижимого имущества
Территориальное расположение объекта по местности
Повышающие коэффициенты
по г. Шымкент
1 зона
2,5
2 зона
2,0
3 зона
1,5
Приложение 2
к постановлению акимата
города Шымкент № 615 от 5 мая 2010 года
Границы зон городского коммунального недвижимого имущества по городу Шымкент (схематическая карта)
Примечание РЦПИ!
Смотри бумажный вариант.
Приложение 3
к постановлению акимата
города Шымкент № 615 от 5 мая 2010 года
Описание границ зон городского коммунального недвижимого имущества по городу Шымкент
1-зона:
от улицы Мадели Кожа до улицы Жолдасбекова;
от улицы Жолдасбекова до проспекта Тауке хана;
от перекрестка улицы Жолдасбекова и проспекта Тауке хана прямо до улицы Калдаякова;
от улицы Калдаякова до улицы Макталы (прежняя - Хлопковая);
от улицы Макталы (прежняя - Хлопковая) до Темирлановского шоссе;
от перекрестка улицы Макталы (прежняя - Хлопковая) и Темирлановского шоссе до улицы Кожанова (прежняя - Щербакова);
от улицы Кожанова (прежняя - Щербакова) до улицы Мадели Кожа.
2-зона:

2-аймақтың ішкі шекарасы 1-аймақтың шекарасынан бастап келесі аймақты қамтиды (сыртқы шекара):
Т.Рысқұлов және А.Байтұрсынов көшелерінің қиылысынан бастап Сайрам көшесінің соңына дейін;
Сайрам көшесінен бастап Ақназар хан (бұрынғы - Попов) көшесінің қиылысына дейін;
Ақназар хан (бұрынғы - Попов) көшесінен бастап Жансүгіров көшесіне дейін;
Жансүгіров көшесінен бастап Володарский көшесіне дейін;
Володарский, Громов, Халметов (бұрынғы - Сеченов) көшелерінің бойымен Алпысбаев (бұрынғы - Богдан Хмельницкий) көшесіне дейін;
Алпысбаев (бұрынғы - Богдан Хмельницкий) көшесінен бастап Темірлан тас жолына дейін;
Тың (бұрынғы - Целинная) көшесінен бастап түзу Т.Рыскұлов және А.Байтұрсынов көшелерінің қиылысына дейін.
3- аймақ:
3-аймақтың шекара аумағы 2-аймақтың сыртқы шекарасынан бастап Шымкент қаласының солтүстік, шығыс, оңтүстік және батыс аумақтарын қамтиды.

внутренняя граница 2-зоны начинается от границы 1-зоны и охватывает следующую территорию (внешняя граница):
от перекрестка улиц Т.Рыскулова и А.Байтурсынова до конца улицы Сайрамская;
от улицы Сайрамская до перекрестка улицы Акназар хана (прежняя - Попова);
от улицы Акназар хана (прежняя - Попова) до улицы Жансугурова;
от улицы Жансугурова до улицы Володарского;
вдоль улиц Володарского, Громова, Халметова (прежняя – Сеченова) до улицы Алпысбаева (прежняя - Богдана Хмельницкого);
от улицы Алпысбаева (прежняя - Богдана Хмельницкого) до Темирлановского шоссе;
от улицы Тын (прежняя - Целинная) прямо до перекрестка улиц Т.Рыскулова и А.Байтурсынова.
3-зона:
территория границы 3-зоны начинается с внешней границы 2-зоны и охватывает северную, восточную, южную и западную территории города Шымкент.