"Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының 2011 жылғы 25 ақпандағы № 18 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 16 наурызда № 6814 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 14 шілдедегі № 72 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 14.07.2014 № 72 бұйрығымен (оның бірінші ресми жариялану күнінен он күнтүзбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 18 тамыздағы № 1041 Жарлығымен бекітілген «Прокуратура, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызметі стандартына және «Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы (Гаага, 1961 жылдың 5 қазандағы)» Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2001 жылғы 24 сәуірдегі № 545 қаулысының 2-тармағына сәйкес және Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» заңының 11 бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, төмендегіні БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшадағы «Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 3 «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5153 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2008 ж., № 7 жарияланған) күшінің жойылуын мойындауды.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Халықаралық ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын қадағалауды Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасары И.Д. Меркельге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                   Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 25 ақпандағы
№ 18 бұйрығымен
бекітілген
«Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызметінің регламенті

Об утверждении Регламента государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2011 года № 6814. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2014 года № 72
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 14.07.2014 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии со Стандартом государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания", утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 18 августа 2010 года № 1041, и пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания".
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 января 2008 года № 3 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5153, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2008 г., № 7).
3. Департаменту международного сотрудничества Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Меркеля И.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       К. Мами
Утвержден
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 февраля 2011 года № 18
Регламент
государственной услуги "Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания"

1. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 18 тамыздағы № 1041 Жарлығымен бекітілген «Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» мемлекеттік қызметінің стандартына (әрі қарай - Стандарт) сай жасалған және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының аталған қызметті көрсету механизмін анықтайды.
2. Бас прокуратура мемлекеттік қызметті тікелей немесе орталықтар арқылы жеке тұлғалардың (тұтынушылардың) олардың (өтініш беруші) құқықтары мен заңды мүдделерін орындау мақсатындағы өтініштері бойынша көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қалпы: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметтік төмендегінің негізінде жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы № 11 «Қазақстан Республикасының шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенцияға қосылуы туралы» Заңы;
2) «Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы (Гаага, 05.10.1961 ж.)» Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2001 жылғы 24 сәуірдегі № 545 қаулысы;
3) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің халыққа қызмет көрсету орталықтары мемлекеттік мекемелерін құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысы;
4) «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедеғі № 745 қаулысы.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны – апостиль қойылған - тұлға қойған қолдың түпнұсқалығын куәландыратын және оның өкілетін және осы құжат жинақталған мөрдің түпнұсқалығын растайтын арнайы мөр – құжат беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы мемлекеттік органдар және басқа субъектілер:
1) орталық – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Бас прокуратура – құжаттарды қабылдау, апостиль қою және апостиль қойылған құжатты беру немесе құжатқа апостиль қоюда жазбаша бас тарту.
7. Мемлекеттік қызметті ұсыну тәртібі туралы ақпаратты 010000 Астана қ-сы, Орынбор к-сі, 8, ҚР Бас прокуратурасы мекен-жайы бойынша немесе орталықтарда алуға болады. Интернет ресурсы: www.procuror.kz. Телефоны 71-26-76.
2. Түсініктер және қысқартулар
8. Осы Регламентте келесі түсініктер мен қысқартулар пайдаланылады:
1) Мемлекеттік қызмет – прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының апостиль қою мемлекеттік қызметі;

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания" (далее - Стандарт), утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 18 августа 2010 года № 1041, и определяет механизм предоставления Генеральной прокуратурой Республики Казахстан указанной услуги.
2. Государственная услуга оказывается Генеральной прокуратурой непосредственно или через центры по обращениям физических лиц (потребителей) в целях реализации их прав и законных интересов (заявитель).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года № 11 "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)";
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан";
4) постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача документа с проставленным апостилем - специальным штампом, удостоверяющим подлинность подписи лица и подтверждающим его полномочия, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ.
6. Государственные органы и иные субъекты, участвующие в процессе предоставления государственной услуги:
1) центр – прием и выдача документов;
2) Генеральная прокуратура - прием документов, апостилирование и выдача апостилированного документа либо письменного отказа в апостилировании документа.
7. Информацию о порядке предоставления государственной услуги можно получить в Генеральнай прокуратуре по адресу 010000 город Астана, улица Орынбор, 8 либо в центрах. Интернет-ресурс: www.procuror.kz, телефон 71-26-76.
8. В настоящем Регламенте используются следующие понятия и сокращения:
1) государственная услуга – государственная услуга по апостилированию Генеральной прокуратурой Республики Казахстан официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания;

2) Бас прокуратура – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
3) Құжат – прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжат;
4) Орталық – Астана қаласында орналасқан Халыққа қызмет көрсету орталығы;
5) ХЫД – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Халықаралық ынтымақтастық департаменті;
6) Қызметкер – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Халықаралық ынтымақтастық департаментінің қызметкері;
7) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер.
3. Талаптар
9. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде ұсынылады:
1) жеке тұлға Бас прокуратураға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі 1 жұмыс күннен аспайды. Орталықтардан түсетін жеке тұлғалардың сұрай салуларын орындау мерзімі – құжаттардың Бас прокуратураға түскен күнінен бастап 1 жұмыс күні. Құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең жоғарғы шекті уақыты 40 минуттан аспайды. Құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең жоғарғы шекті уақыты тұрудың 10 минуттан аспайды;
2) Астана қаласындағы орталықтарға жүгінгенде, қажетті құжаттар Бас прокуратураға түскен күнінен бастап бір жұмыс күн (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді). Құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең жоғарғы шекті уақыты 30 минуттан аспайды. Құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең жоғарғы шекті уақыты 30 минуттан аспайды.
Азаматтар Бас прокуратураға пошта арқылы жазбаша түрде осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттан басқа құжаттармен қоса жүгіне алады, оның орнына оның көшірмесін қосу қажет.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін Қазақстан Республикасының «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Кодексінің 540-бабының 8) тармақшасына сәйкес әрбір апостиль қойылатын құжат үшін айлық есептеу көрсеткіштен 50% көлемінде мемлекеттік төлем алынады.
11. Мемлекеттік қызмет төмендегі тәртіппен ұсынылады:
1) Бас прокуратураға жүгінген жағдайда – демалыс және мейрам күндерін ескермегенде аптасына бес күн, кезек тәртібімен алдын-ала жазылусыз құжаттарды қабылдау 11.00 - 11.30 сағатта, құжаттарды беру 17.30 - 18.00 сағатта жүзеге асырылады;
2) орталықтарға жүгінген жағдайда – жексенбі және мейрам күндерін ескермегенде, белгіленген жұмыс тәртібіне сәйкес, аптасына алты күн түскі үзіліссіз 9.00 - 20.00 сағатта. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі бір сағаттық түскі үзіліспен 9.00 - 19.00 сағатта белгіленеді. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетіп қызмет көрсетусіз, «электронды» кезек тәртібімен жүзеге асырылады.

2) Генеральная прокуратура – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
3) документ – официальный документ, исходящий из органов прокуратуры, органов следствия и дознания;
4) центр – Центр обслуживания населения, расположенный в городе Астане;
5) ДМС – Департамент международного сотрудничества Генеральной прокуратуры;
6) сотрудник – сотрудник Департамента международного сотрудничества Генеральной прокуратуры;
7) СФЕ - структурно–функциональные единицы.
2. Требования
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) при обращении физического лица в Генеральную прокуратуру срок оказания государственной услуги не более 1 рабочего дня. Срок исполнения запросов физических лиц, поступающих из центров, - 1 рабочий день со дня поступления документов в Генеральную прокуратуру. Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 40 минут. Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 10 минут;
2) при обращении физического лица в центры, расположенные в городе Астане, – 1 рабочий день со дня поступления необходимых документов в Генеральную прокуратуру (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги). Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 30 минут. Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
Граждане могут обратиться в Генеральную прокуратуру в письменном виде по почте с приложением документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента за исключением документа, удостоверяющего личность, вместо которого следует прилагать его копию.
10. За предоставление государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии с подпунктом 8) статьи 540 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" в размере 50 % от месячного расчетного показателя за каждый апостилируемый документ.
11. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в Генеральную прокуратуру - пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи с 11.00 до 11.30 часов, выдача документов с 17.30 до 18.00 часов;
2) при обращении в центры - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

12. Бас прокуратураның үй-жайында бөлек кіретін есігі, күту залы болады, ақпараттық стенділермен жабдықталады және ғимараттың бірінші қабатында орналасады, мүмкіндігі шектелген тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
Орталықтардың ғимараттарында мүмкіндігі шектелген тұтынушыларға да қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, бланкілерді толтыру үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
13. Жеке тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету сапасы бойынша талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерделеу мақсатында Бас прокуратура мен орталықтарда шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.
14. Құжат жеке тұлғаға беріледі. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға:
1) Бас прокуратураға - жеке басын куәландыратын құжатты және оның көшірмесін, Конвенцияға қатысушы-мемлекеттердің аумағында заңдастыруды талап етілетін прокуратура органдарының, тергеу және анықтау органдарының ресми құжатын және мемлекеттік баждың төленуі туралы түбіртекті, қажеттік жағдайында - жеке тұлғаның құжатты үшінші адамға беру үшін нотариалды расталған келісімін;
2) орталыққа - жеке басын куәландыратын құжатты және оның көшірмесін, Конвенцияға қатысушы-мемлекеттердің аумағында заңдастыруды талап етілетін прокуратура органдарының, тергеу және анықтау органдарының ресми құжатын және мемлекеттік баждың төленуі туралы түбіртекті, қажеттік жағдайында - жеке тұлғаның құжатты үшінші адамға беру үшін нотариалды расталған келісімін ұсынады.
15. Құжаттарды қабылдағанда орталықтың қызметкері көшірменің түпнұсқамен растығын тексереді және түпнұсқаны өтініш иесіне қайтарады.
16. Мемлекеттік қызметті Бас прокуратурада алу үшін бланктерді, өтініштерді толтыру талап етілмейді. Орталықта өтініштердің бланктері күту залында арнайы діңгекте, немесе орталықтың консультаттарында болады.
Құжаттар қызметкерге тапсырылады.
17. Қызметкер адамның орнықтырушы деректерін есеп журналында тіркейді, картотека бойынша құжаттың растығын тексереді, апостиль қояды.
18. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметкер құжаттарды орталықтың инспекторынан алады.
Қоса берілген құжаттармен бірге өтініштерді Бас прокуратураға және кері жеткізуді орталық курьерлік байланыс арқылы күніне кемінде 2 рет жүзеге асырады.
19. Бас прокуратура орталықтан құжаттар пакетін алғаннан кейін олардың осы регламенттің 14-тармағына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады, деректерді картотека бойынша тексереді, апостиль қояды және өтініш берушіге беру үшін орталыққа жолдайды.
Бас прокуратура орындалған (дайын) құжаттарды курьерлік байланыс арқылы орталыққа береді.

12. Помещение Генеральной прокуратуры имеет отдельный вход, зал ожидания, оснащается информационными стендами и располагается на первом этаже здания, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
В зданиях центров также предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполнения бланков.
13. В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги физическим лицам, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы в Генеральной прокуратуре и центрах ведется книга жалоб и предложений.
14. Документ выдается физическому лицу. Для получения государственной услуги физическое лицо представляет:
1) в Генеральную прокуратуру - документ, удостоверяющий личность, и его копию, официальный документ органов прокуратуры, органов следствия и дознания, легализация которого требуется на территории государств-участников Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов, и квитанцию об уплате государственной пошлины, при необходимости - нотариально заверенное согласие физического лица для выдачи документа третьему лицу;
2) в центр – заявление, документ, удостоверяющий личность, и его копию, официальный документ органов прокуратуры, органов следствия и дознания, легализация которого требуется на территории государств-участников Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов, и квитанцию об уплате государственной пошлины, при необходимости - нотариально заверенное согласие физического лица для выдачи документа третьему лицу.
15. При приеме пакета документов сотрудник центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал заявителю.
16. Для получения государственной услуги в Генеральной прокуратуре заполнение бланков заявлений не требуется. В центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у консультантов центра.
Документы сдаются сотруднику.
17. Сотрудник регистрирует установочные данные лица в журнале учета, проверяет подлинность документа по картотеке, проставляет апостиль.
18. Сотрудник принимает документы у инспектора центра при оказании государственной услуги через центр.
Доставка в Генеральную прокуратуру заявлений с прилагаемыми документами и обратно осуществляется центром посредством курьерской связи не менее двух раз в день.
19. Генеральная прокуратура после получения пакета документов из центра осуществляет их проверку в соответствии с пунктом 14 настоящего Регламента, проверяет данные по картотеке, проставляет апостиль либо готовит письменный отказ в проставлении апостиля с приложением пакета документов и передает центру для выдачи заявителю.
Генеральная прокуратура исполненные (готовые) документы передает в центр посредством курьерской связи.

20. Өтініш берушіге Бас прокуратураның құжаттарды қабылдағаны туралы жазбаша растау берілмейді.
21. Бас прокуратурада апостиль қойылған құжатты беруді қызметкер Бас прокуратура ғимаратында «Рұқсаттамалар бюросында» жүзеге асырылады.
22. Жеке тұлғаның жазбаша сұрау салуына апостиль қойылған құжаттар немесе құжаттар қосылған апостиль қоюдан жазбаша бас тартуды Бас прокуратура конвертке салып, өтініш берушіге пошта арқылы жолданады.
Прокуратура органдарының, тергеу және анықтау органдарының апостиль қойылған ресми құжаты немесе құжаттар қосылған апостиль қоюдан жазбаша бас тарту жеке басын куәландыратын құжатты немесе нотариуспен куәландырылған сенім хатты және оған аталған сенімхат рәсімделген адамның жеке басын куәландыратын құжатын ұсынған жағдайда беріледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту
23. Осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру негіз болады.
5. Жұмыс қағидаттары және көрсеткіштері
24. Бас прокуратураның қызметі адамның конституциялық құқығын, қызметті атқару барысындағы заңдылықты сақтауға, толық ақпарат беру, оны сақтау, қорғау және құпиялылықты қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
25. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері Стандартқа сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
26. Бас прокуратураның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасының Бас Прокурорымен бекітіледі.
6. Шағымдану тәртібі
27. Бас прокуратура қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне телефон арқылы шағымдануға болады. Бас прокуратура қызметкерлерінің іс-әрекеттеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 71-25-77 телефоны бойынша немесе www.procuror.kz Интернет-ресурсынан алуға болады.
Орталық инспекторының әрекеттеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты орталықтың ақпараттық-анықтама қызметінде 58-00-58 телефоны бойынша алуға болады.
28. Шағым Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының немесе оның орынбасарларының атына 010000 Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Бас прокуратура мекенжайына жіберіледі. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету сапасы жөніндегі шағым орталық директорының атына беріледі. Стандартта көрсетілген орталықтарының мекенжайлары мен телефондар көрсетілген.
29. Шағым Бас прокуратураның кеңсесінде 010000 Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Бас прокуратура мекенжайы бойынша қабылданады. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 12.30-дан 14.30-ға дейін түскі ас үзілісімен аптасына бес күн сағат 9.00-ден 19.00-ға дейін.

20. Заявителю письменное подтверждение о принятии документов Генеральной прокуратурой не выдается.
21. Выдача апостилированного документа в Генеральной прокуратуре осуществляется сотрудником в помещение "Бюро пропусков" здании Генеральной прокуратуры.
22. Апостилированные документы либо письменный отказ в апостилировании с приложением документов на письменный запрос физического лица Генеральной прокуратурой конвертируются и направляются по почте заявителю.
Апостилированный официальный документ органов прокуратуры, органов следствия и дознания, либо письменный отказ в апостилировании выдается лицам по предъявлении документа, удостоверяющего личность, или нотариально засвидетельствованной доверенности и документа, удостоверяющего личность лица, на которого оформлена указанная доверенность.
3. Приостановление в предоставленнии государственной услуги
23. Основанием для приостановления оказания государственной услуги в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
4. Принципы и показатели деятельности
24. Деятельность Генеральной прокуратуры основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
25. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии со Стандартом.
26. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Генеральной прокуратуры, ежегодно утверждаются Генеральным Прокурором Республики Казахстан.
5. Обжалование
27. Информацию о порядке обжалования действий сотрудников Генеральной прокуратуры можно получить по телефону 71-25-77 или Интернет-ресурсу www.procuror.kz.
Информацию о порядке обжалования действий инспектора центра можно получить в информационно-справочной службе центра по телефону 58-00-58.
28. Жалоба в письменном виде на имя Генерального Прокурора Республики Казахстан либо его заместителей направляется по адресу 010000 город Астана, улица Орынбор 8, подъезд 2, Генеральная прокуратура. Жалоба по качеству предоставления государственной услуги через центр подается на имя директора центра. Адреса и телефоны центра указаны в Стандарте.
29. Жалоба принимается в канцелярии Генеральной прокуратуры по адресу 010000 город Астана, улица Орынбор 8, подъезд 2, Генеральная прокуратура. График работы: пять дней в неделю с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 12.30 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.

30. Шағым еркін нысанда ресімделеді.
31. Шағым қабылдау туралы дәлел ретінде шағымданушыға нөмірі, күні, байланыс ақпараты, шағым қабылдаған тұлғаның аты-жөні, қарастыру уақыты және мерзімі, тиісті жауап алу жөніндегі ақпарат көрсетілген шағымды тіркеу туралы құжат беріледі.
Бас прокуратураға түскен шағымдарды қарастыру Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңмен ескерілген тәртіп және мерзім бойынша жүзеге асады. Шағымдар міндетті қабылдауға, тіркеу және есепке алынады.
32. Шағымды қарастыру нәтижесі туралы шағымданушыға жазбаша түрде хабарланады.
Даулы мәселелер азаматтық сот ісін жүргізу тәртібінде шешіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ұсыну кезіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаты
33. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде келесі ҚФБ қатысады:
1) Орталық инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы – тізілім құрады және құзыретті органға жолдайды;
3) қызметкер – құжаттарды қабылдау, құжаттарға апостиль қою және беру.
34. Осы Регламенттің 1-қосымшасына (1, 2, 3 кесте) сәйкес, әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсім) мерзімі көрсетіліп, әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдер) өзара ықпалдастығының кезектілігі мәтіндік кестелік сипатта берілген.
35. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба мәтіндік кестелік сипатта ұсынылған.
«Прокуратура органдарынан, тергеу
және анықтау органдарынан шығатын
ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ «Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою» әрекеттерінің сипаты
Негізгі кезеңдегі әрекеттер (жұмыс барысы)
Әрекеттің (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
6
1
ҚФБ аты
Астана қ. орталығының қызметкері (инспектор)
Орталықтың жинақтаушы бөлімі
Курьерлік қызмет
Бас прокуратура қызметкері
Курьерлік қызмет
Астана қ. орталығының қызметкері (инспектор)
2
Әрекеттің (рәсім, операция) аты және оның сипаты
Тұтынушы ұсынған құжаттар пакетін тексеру және штрих-код беру арқылы қабылдау. Құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру және жүйеде тіркеу
Барлық жіберілетін құжаттардың жүйеде бар екендігін тексеру. Жүйеде тіркеу және тізілімді басып шығару.
Тізілімге сәйкес түскен құжаттарды тексеру
Есеп журналындағы мәліметтерді салыстыру, тұлғаның айқындама деректерін тіркеу, картотека бойынша құжаттардың түпнұсқалығын тексеру, апостиль қою
Тізілім бойынша қабылданған құжаттарды тексеру
Қабылданған құжаттардың сапасын тексеру
3
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-қаулы ету шешімі)
Тұтынушы ұсынған құжаттар пакетін орталықтың жинақтаушы бөліміне беру
Тізілім бойынша құжаттарды курьерлік қызметке беру
Барлық қабылданған құжаттарды Бас прокуратураға беру (ХЫД)
Дайын құжатты курьерлік қызметке беру
Дайын құжатты Астана қ. орталыққа беру
Дайын құжатты тұтынушыға беру
4
Атқару мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
5
Келесі әрекет нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
6 баған
2-кесте. Пайдалану мүмкіндіктері. Құжаттарға апостиль қою кезіндегі негізгі процесс
Негізгі процесс
1
Астана қ. орталығының қызметкері (инспектор)
Жинақтаушы бөлімінің қызметкері
Курьерлік қызмет
Бас прокуратура қызметкері
2

30. Жалоба оформляется в произвольной форме.
31. Заявителю в подтверждение о принятии его жалобы выдается документ о регистрации жалобы, в котором указан номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также времени и сроков рассмотрения и получения соответствующего ответа.
Рассмотрение жалоб, поступивших в Генеральную прокуратуру, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Жалобы подлежат обязательному приему, регистрации и учету.
32. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
6. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
33. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) инспектор центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра – составляет реестр и направляет в уполномоченный орган;
3) сотрудник - прием документов, апостилирование и выдача документов.
34. Последовательность взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведена в текстовом табличном описании (таблицы 123) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
35. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в текстовом табличном описании согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов прокуратуры,
органов следствия и дознания"
Таблица 1. Описание действий СФЕ "Апостилирование официальных
документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания"
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода,
потока работ)
1
2
3
4
5
6
1
Наименование
СФЕ
Работник
(инспектор)
центра
г. Астана
Накопи-
тельный
отдел
центра
Курьерская
служба
Сотрудник
Гене-
ральной
прокура-
туры
Курьерская
служба
Работник
(инспектор)
центра
г. Астана
2
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проверка и
прием
пакета
представ-
ленных
потреби-
телем
документов
с присвое-
нием
штрих-кода.
Регистрация
в системе и
выдача
расписки о
приеме
документов
Проверка
наличия
всех
передава-
емых
документов
в Системе.
Регистрация
в Системе и
распечатка
реестра.
Проверка
поступив-
ших
документов,
согласно
реестру
Сверка
данных в
журнале
учета,
регистра-
ция
устано-
вочных
данных
лица,
проверка
подлин-
ности
документа
по
картотеке,
простав-
ление
апостиля
Проверка
полученных
документов,
согласно
реестру
Проверка
качества
полученных
документов
3
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Передача
пакета
представ-
ленных
потреби-
телем
документов
в накопи-
тельный
отдел
центра
Передача
документов
курьерской
службе,
согласно
реестру
Передача
всех
поступив-
ших
документов
в
Генераль-
ную
прокура-
туру (ДМС)
Передача
готовых
докумен-
тов
курьер-
ской
службе
Передача
готовых
документов
в центр
г. Астана
Передача
готового
документа
потребителю
4
Сроки
исполнения
1 рабочий
день
1 рабочий
день
1 рабочий
день
1 рабочий
день
1 рабочий
день
1 рабочий
день
5
Номер
следующего
действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
6 колонка
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс в случае
апостилирования документов
Основной процесс
1
Работник (инспектор)
центра г. Астана
Накопительный отдел
центра
Курьерская служба
Сотрудник
Генеральной
прокуратуры
2

1. Тұтынушы ұсынған құжаттар пакетін тексеру және штрих-код беру арқылы қабылдау. Құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру және жүйеде тіркеу
3. Барлық жіберілетін құжаттардың Жүйеде бар екендігін тексеру. Жүйеде тіркеу және тізілімді басып шығару.
5. Тізілімге сәйкес түскен құжаттарды тексеру
7. Есеп журналындағы мәліметтерді салыстыру, тұлғаның айқындама деректерін тіркеу, картотека бойынша құжаттардың түпнұсқалығын тексеру, апостиль қою
3
2. Тұтынушы ұсынған құжаттар пакетін орталықтың жинақтаушы бөліміне беру
4. Тізілім бойынша құжаттарды курьерлік қызметке беру
6. Барлық қабылданған құжаттарды Бас прокуратураға беру (ХЫД)
8. Дайын құжаттарды курьерлік қызметке беру
4
11. Қабылданған құжаттардың сапасын тексеру
9. Тізілімге сәйкес түскен құжаттарды тексеру
5
12. Дайын құжатты тұтынушыға беру
10. Дайын құжатты Астана қ. орталыққа беру
3-кесте. Пайдалану мүмкіндіктері. Құжаттарға апостиль қоюдан бас тарту кезіндегі негізгі процесс
Негізгі процесс
1
Астана қ. орталығының қызметкері (инспектор)
Жинақтаушы бөлімінің қызметкері
Курьерлік қызмет
Бас прокуратура қызметкері
2
1. Тұтынушы ұсынған құжаттар пакетін тексеру және штрих-код беру арқылы қабылдау. Құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру және жүйеде тіркеу
3. Барлық жіберілетін құжаттардың Жүйеде бар екендігін тексеру. Жүйеде тіркеу және тізілімді басып шығару.
5. Тізілімге сәйкес түскен құжаттарды тексеру
7. Есеп журналындағы мәліметтерді салыстыру, тұлғаның айқындама деректерін тіркеу, картотека бойынша құжаттардың түпнұсқалығын тексеру, апостиль қоюдан уәжді бас тартуды даярлау
3
2. Тұтынушы ұсынған құжаттар пакетін орталықтың жинақтаушы бөліміне беру
4. Тізілім бойынша құжаттарды курьерлік қызметке беру
6. Барлық қабылданған құжаттарды Бас прокуратураға беру (ХЫД)
8. Құжаттарды және уәжді бас тартуды курьерлік қызметке беру
4
11. Қабылданған құжаттардың сапасын тексеру
9. Тізілімге сәйкес түскен құжаттарды тексеру
5
12. Дайын құжатты тұтынушыға беру
10. Дайын құжатты Астана қ. орталыққа беру
«Прокуратура органдарынан, тергеу
және анықтау органдарынан шығатын
ресми құжаттарға апостиль қою»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою мемлекеттік қызметін ұсыну процесі

1. Проверка и прием
пакета
представленных
потребителем
документов с
присвоением
штрих-кода.
Регистрация в
системе и выдача
расписки о приеме
документов
3. Проверка наличия
всех передаваемых
документов в
Системе. Регистрация
в Системе и
распечатка реестра.
5. Проверка
поступивших
документов, согласно
реестру
7. Сверка данных
в журнале учета,
регистрация
установочных
данных лица,
проверка
подлинности
документа по
картотеке,
проставление
апостиля
3
2. Передача пакета
представленных
потребителем
документов в
накопительный отдел
центра
4. Передача
документов
курьерской службе,
согласно реестру
6. Передача всех
поступивших
документов в
Генеральную
прокуратуру (ДМС)
8. Передача
готовых
документов
курьерской службе
4
11. Проверка
качества полученных
документов
9. Проверка
полученных
документов, согласно
реестру
5
12. Передача
готового документа
потребителю
10. Передача готовых
документов в центр
г. Астана
Таблица 3. Варианты использования. Основной процесс в случае
отказа в апостилировании документов
Основной процесс
1
Работник
(инспектор) центра
г. Астана
Накопительный отдел
центра
Курьерская служба
Сотрудник
Генеральной
прокуратуры
2
1. Проверка и
прием пакета
представленных
потребителем
документов с
присвоением
штрих-кода.
Регистрация в
системе и выдача
расписки о приеме
документов
3. Проверка наличия
всех передаваемых
документов в
Системе. Регистрация
в Системе и
распечатка реестра.
5. Проверка
поступивших
документов,
согласно реестру
7. Сверка данных в
журнале учета,
регистрация
установочных данных
лица, проверка
подлинности документа
по картотеке,
подготовка
мотивированного
отказа в проставлении
апостиля
3
2. Передача пакета
представленных
потребителем
документов в
накопительный
отдел центра
4. Передача
документов
курьерской службе,
согласно реестру
6. Передача всех
поступивших
документов в
Генеральную
прокуратуру (ДМС)
8. Передача документов
и мотивированного
отказа курьерской
службе
4
11. Проверка
качества
полученных
документов
9. Проверка
полученных
документов,
согласно реестру
5
12. Передача
готового документа
потребителю
10. Передача
готовых документов
в центр г. Астана
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов прокуратуры,
органов следствия и дознания"
Процесс по предоставлению государственной услуги
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов
прокуратуры, органов следствия и дознания