Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2011 жылғы 24 маусымдағы № 275 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 3 тамызда № 7098 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2012 жылғы 4 маусымдағы № 227 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 2012.06.04 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрықтарымен бекітілген Жоғары білімнің кәсіптік оқыту бағдарламаларын іске асыратын білім беру Ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік ережесіне және Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік оқыту бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік ережесіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жоғары әскери оқу орындарына қабылдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі № 160 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3642 болып тіркелген, Заң газетінде 2005 жылғы 30 қарашада № 158, 2005 жылғы 2 желтоқсанда № 160-161 болып жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі № 160 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2006 жылғы 8 ақпандағы № 54 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4097 болып тіркелген, Заң газетінде 2006 жылғы 1 наурызда № 36 болып жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Әскери білім және ғылым департаментінің бастығы:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) мемлекеттік тіркегеннен кейін бұйрықты ресми жариялау үшін бұқаралық ақпарат құралдарына жолдасын.
4. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары Ә.Қ. Құрманғалиевқа жүктелсін.
5. Бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының                         Жақсыбеков
Қорғаныс министрі
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
М. Орынханов

Об утверждении Правил приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2011 года № 7098. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 4 июня 2012 года № 227
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 04.06.2012  № 227(вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» и Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования и Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные программы послевузовского образования, утвержденными приказами Министра образования и науки Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра обороны Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года № 160 «Об утверждении Правил приема в высшие военно-учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3642, опубликованный в «Юридической газете» от 29 ноября 2005 года № 222, от 2 декабря 2005 года № 224-225);
2) приказ Министра обороны Республики Казахстан от 8 февраля 2006 года № 54 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 15 апреля 2005 года № 160» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4097, опубликованный в Юридической газете от 1 марта 2006 года № 36).
3. Начальнику Департамента военного образования и науки       Министерства обороны Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) после государственной регистрации приказ направить в средства массовой информации для официального опубликования.
4. Контроль за исполнением приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан Курмангалиева А.К.
5. Приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан                       А. Джаксыбеков
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
М. Орунханов

2011 жылғы 8 шілде
Қорғаныс Республикасы
Қорғаныс министрінің
2011 жылғы 24 маусымдағы
№ 275 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңдарына, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 638 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5115 болып тіркелген, Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік ережелеріне және Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 1 сәуірдегі № 161 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5214 болып тіркелген, Жоғары оқу орнынан кейінгі  кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік ережелеріне сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына (бұдан әрі - әскери оқу орындары) кандидаттарды қабылдау тәртібін айқындайды.
2. Әскери оқу орындарына түсу үшін кандидаттарды іріктеуді:
1) әскери қызметшілер қатарынан - әскери бөлімдер мен мекемелердің командирлері (бастықтары);
2) әскери қызметте тұрмаған азаматтар қатарынан - жергілікті әскери басқару органдары жүзеге асырады.
3. Іріктеу жыл сайын 1 ақпанда Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті әзірлейтін және Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі бекітетін әскери оқу орындарына қабылдау жоспарына (бұдан әрі - қабылдау жоспары) сәйкес жүзеге асырылады.
4. Қабылдау жоспарынан үзінділер оны бекіткеннен кейін онда көрсетілген әскери бөлімдер мен мекемелерге он күнтізбелік күн ішінде жеткізіледі.
5. Әскери бөлімдер мен мекемелердің командирлері (бастықтары) үзінділерді алғаннан кейін әскери қызметшілер мен әскери қызметте тұрмаған азаматтарды әскери оқу орындарына түсуге үгіттеу жөніндегі жұмысты жүргізеді.
6. Үгіт іс-шаралары:
1) оқу орындарының бастапқы әскери даярлық оқытушыларымен, жергілікті атқарушы органдар мен қоғамдық ұйымдардың өкілдерімен кеңестер өткізуді, ардагерлермен кездесулерді ұйымдастыруды (жергілікті әскери басқару органдары өткізеді);
2) оларда әскери оқу орындарындағы өмірді, әскери қызметке қабылдау шарттарын, сипаты мен ерекшеліктерін көрсететін көрнекі үгіт құралдарын безендіре отырып, әскери бөлімдер клубтарының, офицерлер үйлерінің жанынан оқу-консультациялық пункттерді құруды (әскери бөлімдердің, мекемелердің командирлері (бастықтары) және гарнизон бастықтары жүргізеді);

8 июля 2011 года
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 24 июня 2011 года № 275
Правила приема в военные учебные заведения
Министерства обороны Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Правила приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», от 27 июля 2007 года «Об образовании», Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующими профессиональные учебные программы высшего образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года № 638, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5115 и Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующими профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными приказом Министра образования и науки от 1 апреля 2008 года № 161, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5214 и определяют порядок приема кандидатов в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан (далее - военные учебные заведения).
2. Отбор кандидатов для поступления в военные учебные заведения осуществляется:
1) из числа военнослужащих - командирами (начальниками) воинских частей и учреждений;
2) из числа граждан, не состоящих на воинской службе - местными органами военного управления.
3. Отбор осуществляется в соответствии с планом набора в военные учебные заведения (далее - план набора), ежегодно разрабатываемым к 1 февраля Департаментом военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан и утверждаемым Министром обороны Республики Казахстан.
4. Выписки из плана набора доводятся в течении десяти календарных дней после его утверждения до воинских частей и учреждений, указанных в нем.
5. После получения выписок командирами (начальниками) воинских частей и учреждений проводится работа по агитации военнослужащих и граждан, не состоящих на воинской службе, на поступление в военные учебные заведения.
6. Агитационные мероприятия включают в себя:
1) проведение совещаний с преподавателями начальной военной подготовки учебных заведений, представителями местных исполнительных органов и общественных организаций, организация встреч с ветеранами (проводятся местными органами военного управления);
2) создание учебно-консультационных пунктов при клубах воинских частей, домах офицеров, с оформлением в них наглядной агитации, отражающей жизнь военных учебных заведений, условия приема, характера и особенностей воинской службы (проводится командирами (начальниками) воинских частей, учреждений и начальниками гарнизонов);

3) әскери қызметшілермен және әскери қызметте тұрмаған азаматтармен жеке әңгімелесулерді жүргізуді (әскери бөлімдер мен мекемелердің командирлері (бастықтары), сондай-ақ жергілікті әскери басқару органдары жүргізеді);
4) әскери оқу орындарына түсу үшін қажетті талаптарды жеткізуді (әскери бөлімдер мен мекемелердің командирлері (бастықтары), сондай-ақ жергілікті әскери басқару органдары жүргізеді);
5) әскери қызметшілердің қызмет жағдайларымен, өмірімен және тұрмысымен танысу үшін азаматтардың әскери оқу орындарына, әскери бөлімдерге баруын ұйымдастыруды (әскери бөлімдердің, мекемелердің командирлерімен (бастықтарымен) және жергілікті әскери басқару органдарымен бірлесіп жүргізіледі) қамтиды.
7. Үгіт іс-шараларына қатысу үшін әскери бөлімдер мен жергілікті әскери басқару органдарына оқу орындарының тіршілік әрекеті туралы ақпараттық материалды ұсына отырып, әскери оқу орындарының өкілдері жіберіледі.
2. Әскери оқу орындарына қабылдау үшін құжаттарды ұсыну
8. Әскери қызметшілер оқуға түсетін жылдың 1 наурызына дейін командирдің (бастықтың) атына әскери атағын, тегін, атын және әкесінің атын, атқаратын лауазымын, туған күнін, білім деңгейін көрсете отырып, баянат береді.
Сонымен қатар баянатта әскери оқу орнының атауы және әскери қызметші оқығысы келетін мамандық көрсетіледі.
9. Командир (бастық) баянатты алғаннан кейін әскери оқу орнына түсуге ниет білдірген әскери қызметшінің кандидатурасын аттестаттау комиссиясында қарау туралы нұсқау береді.
10. Аттестаттау комиссиясы әскери қызметшінің кандидатурасы бойынша оң шешім қабылдаған кезде командир (бастық) оны медициналық куәландырудан өту үшін жібереді.
11. Әскери қызметші әскери қызметке жарамды деп танылған жағдайда оған әскери оқу орнына түсуге дайындалу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесі бойынша әскери оқу орындарына түсу үшін құжаттарды жинауға және ресімдеуге уақыт беріледі.
12. Әскери бөлімнің және мекеменің командирі (бастығы) жоғары тұрған қолбасшылықпен келісу және әскери оқу орындарының қабылдау комиссиялары қарау үшін әскери қызметшінің баянатымен және 1-қосымшада көрсетілген құжаттармен бірге, оқуға түсу үшін іріктелген кандидаттардың тізімі және әскери қызметшінің кәсіби іріктеу картасын осы Қағидаларға 23-қосымшаларға сәйкес үлгілер бойынша ұсынады.
13. Әскери қызметшілер кандидаттарға іріктеу жүргізу туралы бұйрықпен белгіленген мерзімдерде әскери оқу орындарына жіберіледі.

3) проведение индивидуальных бесед с военнослужащими и гражданами, не состоящими на воинской службе (проводятся командирами (начальниками) воинских частей и учреждений, а также местными органами военного управления);
4) доведение требований, необходимых для поступления в военные учебные заведения (проводятся командирами (начальниками) воинских частей и учреждений, а также местными органами военного управления);
5) организация посещения гражданами военных учебных заведений, воинских частей для ознакомления с условиями службы, жизнью и бытом военнослужащих (проводится совместно с командирами (начальниками) воинских частей, учреждений и местными органами военного управления).
7. Для участия в агитационных мероприятиях направляются представители военных учебных заведений с предоставление информационного материала о жизнедеятельности учебных заведений воинским частям и местным органам военного управления.
2. Представление документов для зачисления в военные учебные
заведения
8. Военнослужащие до 1 марта года поступления подают рапорт на имя командира (начальника), с указанием воинского звания, фамилии, имени и отчества, занимаемой должности, даты рождения, уровня образования.
В рапорте также указывается наименование военного учебного заведения и специальность, по которой желает обучаться военнослужащий.
9. Командир (начальник) после получения рапорта дает указание о рассмотрении кандидатуры военнослужащего, изъявившего желание поступать в военное учебное заведение, на аттестационной комиссии.
10. При принятии аттестационной комиссией положительного решения по кандидатуре военнослужащего командир (начальник) направляет его для прохождения медицинского освидетельствования.
11. В случае признания военнослужащего годным к воинской службе для подготовки к поступлению в военное учебное заведение ему предоставляется время для сбора и оформления документов по перечню документов, необходимых для поступления в военные учебные заведения, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
12. Командир (начальник) воинской части и учреждения для согласования с вышестоящим командованием и рассмотрения приемными комиссиями военных учебных заведений вместе с рапортом военнослужащего и документами, указанными в приложении 1, прилагает список кандидатов отобранных на учебу и карту профессионального отбора на военнослужащего по формам, согласно приложениям 23 к настоящим Правилам.
13. Военнослужащие направляются в военные учебные заведения в сроки, установленные приказом о проведении отбора кандидатов.

14. Әскери қызметте тұрмаған және әскери оқу орындарына түсуге ниет білдірген азаматтар оқуға түсетін жылдың 1 наурызына дейін қажетті құжаттарды қоса бере отырып, жергілікті әскери басқару органдарына өтініш, сондай-ақ осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген тізбе бойынша құжаттарды береді.
15. Жергілікті әскери басқару органдары көрсетілген құжаттарды зерделейді және әскери қызметте тұрмаған азаматтарды алғашқы медициналық куәландырудан өткізеді.
16. Әскери қызметте тұрмаған азаматтардың құжаттарын зерделеу үшін жергілікті әскери басқару органдары алдын ала іріктеуді жүзеге асыратын комиссияларды құрады.
17. Әскери оқу орындарының комиссиялары қарау үшін әскери қызметте тұрмайтын азаматтардың өтініштерімен және 1-қосымшада көрсетілген құжаттармен бірге осы Қағидаларға 24-қосымшаларға сәйкес үлгілер бойынша оқуға іріктелген кандидаттардың тізімі және кәсіби іріктеу картасы қоса беріледі.
3. Әскери оқу орындарына қабылдау
18. Оқуға түсетін жылы әскери оқу орындарында қабылдау комиссиялары құрылады, олар әскери қызметшілердің баянаттарын және әскери қызметте тұрмаған азаматтардың өтініштерін зерделеуді жүзеге асырады.
Қабылдау комиссияларының төрағалары болып әскери оқу орындарының бастықтары табылады.
Одан басқа, қабылдау комиссиясы:
1) кандидаттарды түпкілікті медициналық куәландырудан өткізуді;
2) түсу емтихандарын өткізуді (ұлттық бірыңғай тестілеу немесе кешенді тестілеу нәтижелерін қарауды);
3) әскери қызметшілер мен әскери қызметте тұрмаған азаматтардың дене дайындығын тексеруді;
4) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша әскери оқу орындарына қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы хаттаманы ресімдеуді;
5) кандидаттардың әскери оқу орындарына оқуға қабылдау мәселелері жөніндегі шағымдарын қарауды жүзеге асырады.
19. Қабылдау комиссиялары қызметінің мерзімдері жыл сайын Министрдің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Штабтар бастықтары комитеті төрағасының бұйрықтарымен,олардың құрамдары әскери оқу орындары бастықтарының бұйрықтарымен айқындалады.
20. Бакалавриатқа (жоғары білім беру мекемесіне) оқуға кандидаттарды қабылдау үш кезеңде жүзеге асырылады:
бірінші кезеңде - әскери оқу орындарының қабылдау комиссиялары медициналық, дене және психофизиологиялық көрсеткіштер бойынша іріктеу жүргізе отырып, кандидаттардың тізімдерін қалыптастырады; екінші кезеңде - осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес Әскери оқу орындарына қабылдау емтихандары (ұлттық бірыңғай тестілеу, кешенді емтихан) өткізілетін пәндер тізбесі бойынша ұлттық бірыңғай тестілеу нәтижелерін алған ағымдағы бітіру жылы жалпы білім беретін мектептерді бітірушілердің арасынан кандидаттарды іріктеу; үшінші кезеңде - әскери оқу орындарының қабылдау комиссиялары медициналық куәландыру, дене дайындығын тапсыру, психофизиологиялық іріктеу нәтижелері және тестілеу нәтижелері бойынша қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.

14. Граждане, не состоящие на воинской службе и изъявившие желание поступать в военные учебные заведения, до 1 марта года поступления подают в местные органы военного управления заявление, а также документы по перечню указанному в приложении 1 к настоящим Правилам.
15. Местные органы военного управления изучают указанные документы и проводят первичное медицинское освидетельствование граждан, не состоящих на воинской службе.
16. Для изучения документов граждан, не состоящих на воинской службе, местные органы военного управления создают комиссии, которые осуществляют предварительный отбор.
17. Для рассмотрения приемными комиссиями военных учебных заведений вместе с заявлениями граждан, не состоящих на воинской службе, и документами, указанными в приложении 1, прилагается список кандидатов отобранных на учебу и карту профессионального отбора по формам, согласно приложениям 2, 4 к настоящим Правилам.
3. Зачисление в военные учебные заведения
18. В военных учебных заведениях в год поступления создаются приемные комиссии, которые осуществляют изучение рапортов военнослужащих и заявлений граждан, не состоящих на воинской службе.
Председателями приемных комиссий являются начальники военных учебных заведений.
Кроме того, приемной комиссией осуществляется:
1) проведение окончательного медицинского освидетельствования кандидатов;
2) проведение вступительных экзаменов (рассмотрение результатов единого национального тестирования или комплексного тестирования);
3) проверки физической подготовки военнослужащих и граждан, не состоящих на воинской службе;
4) оформление протокола приема или отказа в приеме в военные учебные заведения по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) рассмотрение жалоб кандидатов по вопросам приема на учебу в военные учебные заведения.
19. Сроки деятельности приемных комиссий определяются ежегодно приказами первого заместителя Министра - председателя Комитета начальников штабов Министерства обороны Республики Казахстан, их составы - приказами начальников военных учебных заведений.
20. Прием кандидатов на обучение в бакалавриат (высшее образовательное учреждение) осуществляется в три этапа:
на первом этапе - приемные комиссии военных учебных заведений формируют списки кандидатов, проводя отбор по медицинским, физическим и психофизиологическим показаниям;
на втором этапе - отбор кандидатов среди выпускников общеобразовательных школ текущего года выпуска, получивших результаты единого национального тестирования, по Перечню дисциплин (предметов), по которым проводятся вступительные экзамены (единое национальное тестирование, комплексный экзамен) в военные учебные заведения, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
на третьем этапе - приемные комиссии военных учебных заведений принимают решение о приеме или отказе в приеме по результатам медицинского освидетельствования, сдачи физической подготовки, психофизиологического отбора и результатов тестирования.

21. Магистратураға, докторантураға қабылдау түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады (6-қосымша).
22. Магистратураға түсу емтихандарының бағдарламалары жоғары білімнің пәндері бойынша үлгілік оқу бағдарламалары негізінде жасалады.
Докторантураға түсу емтихандарының бағдарламалары
магистратураның кәсіптік оқу бағдарламалары негізінде жасалады.
23. Магистратураға қабылдау үш кезеңде жүзеге асырылады:
бірінші кезеңде - қабылдау комиссиясы медициналық және психофизиологиялық көрсеткіштер бойынша іріктеу жүргізе отырып, кандидаттардың тізімдерін қалыптастырады;
екінші кезеңде - осы Қағидаларға комиссия хаттамасын жасаумен 6-қосымшаға сәйкес Әскери оқу орындарына қабылдау емтихандары (ұлттық бірыңғай тестілеу, кешенді емтихан) өткізілетін пәндер тізбесі бойынша және 7-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша шағын комиссияның хаттамасын жасаумен түсу емтихандарын тапсыру жүргізіледі
үшінші кезеңде - әскери оқу орнының қабылдау комиссиясы медициналық, психофизиологиялық іріктеу және түсу емтихандарын тапсыру нәтижелері бойынша магистратураға қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
24. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша шағын комиссияның хаттамасын жасауды және дене дайындығын тапсыруды қоспағанда 6-қосымшаға сәйкес Әскери оқу орындарына қабылдау емтихандары (ұлттық бірыңғай тестілеу, кешенді емтихан) өткізілетін пәндер тізбесі бойынша докторантураға қабылдау медициналық куәландыру және түсу емтихандарын тапсыру негізінде жүзеге асырылады:
25. Шет тілі бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығы әзірлеген технология бойынша тапсырылады.
26. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға жол берілмейді, медициналық және психофизиологиялық көрсеткіштер бойынша қайта іріктеу жүргізілмейді.
Қабылдау комиссияларының жұмыс кезеңінде шағымдарды қарау үшін әскери оқу орындарында апелляциялық комиссиялар құрылады.
27. Әскери оқу орнының магистратурасына оқуға қабылдауға дене дайындығы және мамандық бойынша түсу емтихандарының жиыны бойынша кемінде 8 балл жинаған (әрбір пән бойынша білімді бағалаудың 4 балдық шкаласы бойынша) кандидаттар жіберіледі, сондай-ақ шетел тілі бойынша емтихан тапсыру нәтижелері ескеріледі.
Әскери оқу орнының докторантурасына оқуға қабылдауға мамандық, сондай-ақ шетел тілі бойынша түсу емтихандарының жиыны бойынша кемінде 8 балл жинаған (әрбір пән бойынша білімді бағалаудың 4 балдық шкаласы бойынша) кандидаттар жіберіледі.
Бірдей балл көрсеткіштері болған жағдайда қабылдау кезінде мамандық, дене дайындығы және шет тілі бойынша анағұрлым жоғары бағасы бар кандидаттар басым құқыққа ие болады.

21. Прием в магистратуру, докторантуру осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов (приложение 6).
22. Программы вступительных экзаменов в магистратуру формируются на основе типовых учебных программ по дисциплинам высшего образования.
Программы вступительных экзаменов в докторантуру формируются на основе профессиональных учебных программ магистратуры.
23. Прием в магистратуру осуществляется в три этапа:
на первом этапе - приемная комиссия формирует списки кандидатов, проводя отбор по медицинским и психофизиологическим показаниям;
на втором этапе - проводится сдача вступительных экзаменов по Перечню дисциплин (предметов), по которым проводятся вступительные экзамены (единое национальное тестирование, комплексный экзамен) в военные учебные заведения, согласно приложению 6 и составлением протокола подкомиссии по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
на третьем этапе - приемная комиссия военного учебного заведения принимает решение о приеме или отказе в приеме в магистратуру по результатам медицинского, психофизиологического отбора и сдачи вступительных экзаменов.
24. Прием в докторантуру осуществляется на основании медицинского освидетельствования и сдачи вступительных экзаменов по Перечню дисциплин (предметов), по которым проводятся вступительные экзамены (единое национальное тестирование, комплексный экзамен) в военные учебные заведения, согласно приложению 6, за исключением сдачи физической подготовки, и составлением протокола подкомиссии по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
25. Вступительные экзамены по иностранному языку сдаются по технологиям, разработанным Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.
26. Пересдача вступительных экзаменов не допускается, повторный отбор по медицинским и психофизиологическим показаниям не производится.
В период работы приемных комиссий для рассмотрения жалоб в военных учебных заведениях создаются апелляционные комиссии.
27. К зачислению на обучение в магистратуру военного учебного заведения допускаются кандидаты, набравшие по сумме вступительных экзаменов по физической подготовке и специальности не менее 8 баллов(по 4-х балльной шкале оценки знаний по каждой дисциплине), также учитываются результаты сдачи экзамена по иностранному языку.
К зачислению на обучение в докторантуру военного учебного заведения допускаются кандидаты, набравшие по сумме вступительных экзаменов по специальности, а также иностранному языку не менее 8 баллов (по 4-х балльной шкале оценки знаний по каждой дисциплине).
В случае одинаковых показателей баллов преимущественное право при зачислении получают кандидаты, имеющие наиболее высокую оценку по специальности, физической подготовке и иностранному языку.

28. Әскери оқу орындарына тыңдаушыларды қабылдау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен, ал әскери оқу орындарына курсанттарды қабылдау тиісті әскери оқу орындары бастықтарының бұйрықтарымен жүргізіледі.
Тыңдаушылар мен курсанттарды қабылдау туралы бұйрықтардан үзінділер белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің түрлері мен әскер тектеріне, жергілікті әскери басқару органдарына және әскери бөлімдерге жеткізіледі.
29. Әскери оқу орындарына қабылдау туралы бұйрықтардан үзінділер оқуға қабылданған әскери қызметшілерді әскери бөлімдер тізімдерінен шығару үшін негіз болып табылады.
30. Қабылдау комиссияларының жұмысы аяқталғаннан кейін әскери оқу орындарының бастықтары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаментіне тыңдаушылар мен курсанттарға жүргізілген қабылдау туралы есеп беруді ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына
қабылдау қағидаларына
1-қосымша
Әскери оқу орындарына түсу үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Әскери қызметшілер үшін
1) № 8/ЖІ үлгісінің анықтамасы (офицердің өзі толтырған сауалнама, расталған бас киімсіз үш фотосурет, көлемі 4,5 х 6 см);
2) офицердің толық өмірбаяны (бұдан бұрын оқыған шетел тілін көрсете отырып);
3) әскери оқу орнында оқуға ұсынымы бар офицердің қызмет орнынан қызметтік мінездеме (әскери бөлімнің қолбасшылығы қол қойған және елтаңбалы мөрмен расталған);
4) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығында шетел тілі бойынша емтихан тапсырғаны туралы сертификат (куәлік) (бар болған жағдайда);
5) тұрақты әрекеттегі аттестаттау комиссиясының отырысынан үзінді-көшірме;
6) нотариалды түрде куәландырылған білімі (қосымшасымен) және/немесе ғылым кандидаты туралы дипломның көшірмесі;
7) қызметтік карточка (бөлім командирі қол қойған және елтаңбалы мөрмен расталған);
8) Қазақстан Республикасының азаматы жеке куәлігінің көшірмесі;
9) офицердің қызметтік жеке куәлігінің көшірмесі;
10) некеге тұру (некені бұзу) туралы, балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмесі;
11) әскери (арнайы) оқу орнынан түсетін офицердің медициналық куәландыру картасы;
12) психиатриалық, наркологиялық, тері-венерологиялық, туберкулез диспансерлерінен, АҚТВ/ЖҚТБ-ға анықтамалар;
13) есептік жыл үшін жеке табыс салығы жөніндегі декларацияны қабылдау туралы (салық төлеушінің салық есептілігін электронды түрде ұсыну туралы) Салық комитеті анықтамасының көшірмесі;
14) отбасы құрамы туралы анықтама;
15) еңбек сіңірген жылдары туралы анықтама және ақша аттестаты;

28. Зачисление слушателей в военные учебные заведения производится приказом Министра обороны Республики Казахстан, а курсантов в военные учебные заведения - приказами начальников соответствующих военных учебных заведений.
Выписки из приказов о зачислении слушателей и курсантов установленным порядком доводятся до видов и родов войск Вооруженных Сил Республики Казахстан, местных органов военного управления и воинских частей.
29. Выписки из приказов о зачислении в военные учебные заведения являются основанием для исключения из списков воинских частей военнослужащих, зачисленных на учебу.
30. После окончания работы приемных комиссий начальники военных учебных заведений представляют в Департамент военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан отчет о проведенном наборе слушателей и курсантов.
Приложение 1
к Правилам приема в военные учебные
заведения Министерства обороны
Республики Казахстан
Перечень документов, необходимых для поступления в военные
учебные заведения
1. Для военнослужащих
1) справка формы № 8/ЛД (анкета, заполненная лично офицером, заверенные три фотографии без головного убора, размером 4,5 х 6 см);
2) подробная автобиография офицера (с указанием изучаемого ранее иностранного языка);
3) служебная характеристика с места службы офицера, содержащая рекомендацию на учебу в военные учебные заведения (подписанная командованием воинской части, и заверенная гербовой печатью);
4) сертификат (удостоверение) о сдаче экзамена по иностранному языку в Национальном центре тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан (при наличии);
5) выписка из протокола заседания постоянно действующей аттестационной комиссии;
6) копия диплома об образовании (с приложением) и/или кандидата наук, заверенные нотариально;
7) служебная карточка (подписанная командиром части и заверенная гербовой печатью);
8) копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
9) копия служебного удостоверения личности офицера;
10) копия свидетельства о заключении брака (расторжении брака), о рождении детей;
11) карта медицинского освидетельствования офицера, поступающего в военное (специальное) учебное заведение;
12) справки из психиатрического, наркологического, кожно -  венерологического и туберкулезного диспансеров, на ВИЧ;
13) копия справки Налогового комитета о приеме декларации по индивидуальному подоходному налогу (о      предоставлении налогоплательщиком налоговой отчетности в электронном виде) за отчетный год;
14) справка о составе семьи;
15) справка о выслуге лет и денежный аттестат;

16) құжаттар тізбесі.
Ескертпе: жеке басын, білімін куәландыратын түпнұсқа құжаттар, мемлекеттік құпияларға рұқсаттаманың қолда бар болуы туралы мәлімет, ғылым кандидаты немесе докторының, жоғары білімнің (жақын және алыс шет елдерінің түрлік академиялары және оларға тең жоғары оқу орындары) дипломын нострификациялау (тану) туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық Аккредитациялау орталығы берген куәлік қабылдау комиссиясына жеке өзі ұсынады.
Докторантураға түсетіндер үшін оқу ісіне қосымша мыналарды қоса беру қажет:
1) қазақ немесе орыс тілдерінде зерттеу тақырыбы бойынша автореферат үлгісіндегі негіздеме;
2) бар болған жағдайда ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстар тізімі;
3) кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақша.
2. Мерзімді қызмет әскери қызметшілері үшін
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) орта білімі туралы құжаттың (аттестат, куәлік, жеке куәлік, диплом) көшірмесі;
3) куәландырылған үш фотосурет (бас киімсіз, көлемі 4,5x6 см);
4) өмірбаяны;
5) мінездеме;
6) қызметтік карточкасы;
7) атаулы тізім және кәсіби іріктеу картасы;
8) жеңілдік құқығын беретін құжаттар.
Жеке куәлікті, әскери билетті және білімі туралы кұжаттың түпнұсқасын, әскери қызметші әскери оқу орнына келгеннен кейін көрсетеді.
3. Әскери қызметте тұрмаған азаматтар үшін
1) орта білімі туралы құжаттың (аттестаттың) көшірмесі (орта мектеп оқушылары ағымдағы үлгерімі туралы анықтама ұсынады);
2) жұмыс немесе оқу орнынан мінездеме;
3) өмірбаян;
4) атаулы тізім және кәсіби іріктеу картасы;
5) бас киімсіз 3 фотосурет (көлемі 4,5x6 см);
6) жеңілдік кұқығын беретін құжаттар.
Жеке куәлікті, әскери билетті немесе тіркеу куәлігін және орта білімі туралы құжаттың түпнұсқасын және ҰБТ сертификатын (ағымдағы жылғы бітірушілер) кандидат әскери оқу орнына келгеннен кейін қабылдау комиссиясына көрсетеді.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына
қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Үлгі
Бекітемін
______________________________________
(лауазымы)
______________________________________
(әскери атағы, аты-жөні және тегі)
20 ж." "
__________________________________________________________комиссиясы
(жанында комиссия құрылатын органның атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(әскери оқу орнының, факультеттің атауы)
оқуға түсу үшін іріктеген кандидаттардың
тізімі
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Ескертпе
Комиссия төрағасы_________________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
Комиссия мүшелері:________________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына
қабылдау қағидаларына
3-қосымша
Үлгі
____________________________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы)
________________________________________________________факультетіне
(бөлімшесіне)
түсетін мерзімді қызмет әскери қызметшісін кәсіби іріктеу
картасы

16) опись документов.
Примечание: подлинные документы, удостоверяющие личность, образование, сведения о наличии допуска к государственным секретам, удостоверение, выданное Национальным Аккредитационным центром Министерства образования и науки Республики Казахстан о нострификации (признание) диплома кандидата или доктора наук, высшего специального образования (видовые академии и им равные высшие учебные заведения стран ближнего и дальнего зарубежья) предоставляются в приемную комиссию лично.
Для поступающих в докторантуру дополнительно в учебное дело представляют:
1) обоснование в форме автореферата по теме исследования на казахском или русском языках;
2) список научных и научно-методических работ при наличии;
3) личный листок по учету кадров.
2. Для военнослужащих срочной службы
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия документа (аттестата, свидетельства, удостоверения, диплома) о среднем образовании;
3) три заверенные фотографии (без головного убора, размером4,5x6 см);
4) автобиография;
5) характеристика;
6) служебная карточка;
7) именной список и карта профессионального отбора;
8) документы, дающие право на льготы.
Удостоверение личности, военный билет и подлинный документ об образовании, предъявляются военнослужащим по прибытии в военное учебное заведение.
3. Для граждан, не состоящих на воинской службе
1) копия документа (аттестата) о среднем образовании (учащиеся средних школ представляют справку о текущей успеваемости);
2) характеристика с места работы или учебы;
3) автобиография;
4) именной список и карта профессионального отбора;
5) 3 фотографии без головного убора (размером 4,5 х 6 см);
6) документы, дающие право на льготы.
Удостоверение личности, военный билет или приписное свидетельство и подлинный документ о среднем образовании, а также сертификат ЕНТ (выпускники текущего года) предъявляются кандидатом в приемную комиссию по прибытии в военное учебное заведение.
Приложение 2
к Правилам приема в военные учебные
заведения Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
_________________________________________
(должность)
_________________________________________
(воинское звание, инициал имени и фамилия)
«____» ____________ 20 Г.
Список
кандидатов, отобранных для поступления на учебу в______________
_____________________________________________________________________
(наименование военного учебного заведения, факультета)
комиссией______________________________________________________
(наименование органа, при котором создается комиссия)
п/п
Фамилия, имя, отчество
Примечание
1
2
3
Председатель комиссии _________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
Члены комиссии: _______________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
Приложение 3
к Правилам приема в военные учебные
заведения Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Карта
профессионального отбора на военнослужащего,
поступающего в ______________________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
на ______________________________________ факультет (отделение)

1. Әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты
2. Туған жылы және айы
3. Ұлты
4. Білім)___________________________________________________________
(оқу орнының атауы және бітірген жылы)
5. Әлеуметтік шығу тегі
6. ҚК-ға немесе ӘТК-ға шақырылғанға дейінгі лауазымы және жұмыс өтілі
7. Мемлекеттік наградалары
8. Сыныптылығы
9. Спорттық атағы немесе спорттық разряды (спорт түрі)
____________________________________________________________________
10. ҚР ҚК-да__________________________________________________бастап
11. Қызмет мерзімі және атқаратын
лауазымы____________________________________________________________
______________________________________________________________
I Әскери бөлімде (мекемеде) алдын ала кәсіби іріктеу
12.Моральдық қасиеттері ___________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
13. Психологиялық тексеру нәтижелері:
Әдістеме атауы
Көрсеткіштер
Ескертпе
Психологиялық тексеру нәтижелері бойынша қорытынды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Әскери-дәрігерлік комиссияның қаулысы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Дене дайындығын тексеру нәтижелері:
Тексерілетін жаттығулар
Өлшем бірліктері
Нәтижелер
Бағалар
Дене дайындығын қорытынды бағалау__________________________
16.Жалпы білім беру пәндері бойынша тестілеу нәтижелері:
Пән
Балл
Жалпы балл
17. Бірлестіктің шақыру комиссиясының қорытындысы және әскери оқу орнына конкурстан тыс қабылдау жөніндегі ұсыныстар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:__________________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
II. Әскери оқу орнында кәсіби іріктеу
18.Моральдық қасиеттері_____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
______________________________________________________________

1. Воинское звание, фамилия, имя, отчество
2. Год и месяц рождения
3. Национальность
4. Образование_________________________________________________
(наименование учебного заведения и год окончания)
5. Социальное происхождение
6. Должность и стаж работы до призыва в ВС или ВМС
7. Государственные награды
8. Классность
9. Спортивное звание или спортивный разряд (вид спорта)
____________________________________________________________
10. В ВС РК с__________________________________________________
11. Срок службы и занимаемая должность_________________________
____________________________________________________________
I. Предварительный профессиональный отбор в воинской
части (учреждении)
12. Моральные качества ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Результаты психофизиологического обследования:
Название методики
Показатели
Примечание
Заключение по результатам психофизиологического обследования
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Постановление военно-врачебной комиссии
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Результаты проверки оизической подготовленности:
Проверяемые упражнения
Единицы измерения
Результаты
Оценки
Итоговая оценка физической подготовленности ___________________
16. Результаты тестирование по общеобразовательным предметам:
Дисциплина
Балл
Общий балл
17. Заключение призывной комиссии объединения и предложения по
внеконкурсному зачислению в военное учебное заведение
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель комиссии: ______________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
II. Профессиональный отбор в военном учебном заведении
18. Моральные качества
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

19. Психолологиялық тексеру нәтижелері:
Әдістеме атауы
Көрсеткіштер
Ескертпе
Психологиялық тексеру нәтижелері бойынша қорытынды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
20. Әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшқыштар) комиссияның қаулысы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
21. Дене дайындығын тексеру нәтижелері:
Тексерілетін жаттығулар
Өлшем бірліктері
Нәтижелер
Бағалар
Дене дайындығын қорытынды бағалау_____________________________
22. Жалпы білім беру пәндері бойынша тестілеу нәтижелері:
Пән
Балл
Жалпы балл
23. Әскери оқу орны қабылдау комиссиясының қорытындысы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:__________________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
Комиссияның жауапты хатшысы:________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына
қабылдау қағидаларына
4-қосымша
Үлгі
____________________________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы)
_________________________________________факультетіне (бөлімшесіне)
түсуші үшін кәсіби іріктеу
картасы
1. Тегі, аты, әкесінің аты
2. Туған жылы және айы
3. Ұлты
4. Білімі___________________________________________________________
(оқу орнының атауы және бітірген жылы)
5. Әлеуметтік шығу тегі_____________________________________________
____________________________________________________________________
6. Лауазымы және жұмыс өтілі________________________________________
7. Мемлекеттік наградалары__________________________________________
8. Спорттық атағы немесе спорттық разряды (спорт түрі)
I. Қаланың (облыстың) қорғаныс істері жөніндегі басқармасында (бөлімінде) алдын ала іріктеу
9. Моральдық қасиеттері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Психологиялық тексеру нәтижелері:
Әдістеме атауы
Көрсеткіштер
Ескертпе
Психологиялық тексеру нәтижелері бойынша қорытынды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

19. Результаты психофизиологического обследования:
Название методики
Показатели
Примечание
Заключение по результатам психофизиологического обследования
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20. Постановление военно-врачебной (врачебно-летной) комиссии
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21. Результаты проверки физической подготовленности:
Проверяемые упражнения
Единицы измерения
Результаты
Оценки
Итоговая оценка физической подготовленности __________________
22. Результаты тестирование по общеобразовательным предметам:
Дисциплина
Балл
Общий балл
23. Заключение приемной комиссии военного учебного заведения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель комиссии: ________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
Ответственный секретарь комиссии: ___________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
Приложение 4
к Правилам приема в военные учебные
заведения Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Карта
профессионального отбора для поступающего в
_____________________________________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
на факультет (отделение) ______________________________________
1. Фамилия, имя, отчество
2. Год и месяц рождения
3. Национальность
4. Образование ________________________________________________
(наименование учебного заведения и год окончания)
5. Социальное происхождение ___________________________________
6. Должность и стаж работы ____________________________________
7. Государственные награды ____________________________________
8. Спортивное звание или спортивный разряд (вид спорта)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
I. Предварительный профессиональный отбор в управлении (отделе)
по делам обороны города (области)
9.Моральные качества
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Результаты психофизиологического обследования:
Название методики
Показатели
Примечание
Заключение по результатам психофизиологического обследования
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

11. Әскери-дәрігерлік комиссияның қаулысы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Дене дайындығын тексеру нәтижелері:
Тексерілетін жаттығулар
Өлшем бірліктері
Нәтижелер
Бағалар
Дене дайындығын қорытынды бағалау__________________________________
13. Жалпы білім беру пәндері бойынша тестілеу нәтижелері:
Пән
Балл
Жалпы балл
14. Аудандық (қалалық) шақыру комиссиясының қорытындысы және әскери оқу орнына конкурстан тыс қабылдау жөніндегі ұсыныстар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Кәсіби іріктеу жөніндегі комиссияның қорытындысы. Негіздемелер бар болған кезде әскери оқу орнына конкурстан тыс қабылдау жөнінде ұсыныс енгізіледі___________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:____________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
II. Әскери оқу орнына кәсіби іріктеу
16. Моральдық қасиеттері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
17. Психологиялық тексеру нәтижелері:
Әдістеме атауы
Көрсеткіштер
Ескертпе
Психологиялық тексеру нәтижелері бойынша қорытынды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
18. Әскери-дәрігерлік (дәрігерлік-ұшқыштар) комиссияның қаулысы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
19. Дене дайындығын тексеру нәтижелері:
Тексерілетін жаттығулар
Өлшем бірліктері
Нәтижелер
Бағалар
Дене дайындығын қорытынды бағалау___________________________________
20. Жалпы білім беру пәндері бойынша тестілеу нәтижелері:
Пән
Балл
Жалпы балл
21. Әскери оқу орны қабылдау комиссиясының қорытындысы
Комиссия төрағасы:___________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
Комиссияның жауапты хатшысы:_________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына
қабылдау қағидаларына
5-қосымша
Үлгі
Әскери оқу орындарына қабылдаудың және қабылдаудан бас тартудың
№ хаттамасы
___________________________                 20 жылғы"____" _________
(толтырылған орнын көрсету)                      (толтырылған күні)
__________________________________________қабылдау комиссиясы отырысы
(жанында комиссия құрылатын органның атауы)
______________________________қабылдау (қабылдаудан бас тарту) туралы
(әскери оқу орнының атауы)
Төраға, төрағаның орынбасары, мүшелер құрамындағы комиссия:
өзінің отырысында кандидаттарды қарады, зерделеді және қаулы етті
Р/с
Әскери атағы,тегі, аты,әкесінің аты
Туған күні,айы және жылы
Білімі
Басымдық тәртібінде қабылдау үшін негіздеме
Мемлекеттік наградалары
Жоғары оқу орнына түсу кезіндегі лауазымы және онда болу уақыты
Офицер(прапорщик,мичман),келісімшарт бойынша әскери қызметші атағында болған мерзімі
Бөлімдер бойынша кәсіби іріктеудің нәтижелері
Жоғары оқу орнына конкурстан тыс қабылдау үшін негіздеменің бар болуы
Қоғамдық белсенділік нәтижелері және моральдық қасиеттері
Денсаулық жағдайы
Психологиялық деректер
Дене дайындығы
Жалпы білім беру(әскери) пәндер бойынша емтихандар және бағалары
Жоғары оқу орнына қабылдау(бас тарту) туралы комиссияның шешімі
а) Жоғары оқу орнының мамандықтары бойынша қойылатын талаптарды қанағаттандыратын психологиялық деректерді, дене дайындығын ескере отырып, жоғары моральдық қасиеттері, денсаулық жағдайы бар және жалпы білім беру (әскери) пәндер бойынша жоғары нәтижелерді көрсеткен кандидаттар оқуға қабылдансын:
Жиыны қабылданды    адам.
Соның ішінде:       адам - жалпы білім беру (әскери) пәндер
бойынша білімдерін тексермей;
адам - конкурстан тыс;
адам - басымдық тәртібінде конкурс бойынша.
б) Белгіленген талаптарға жауап бермейтін кандидаттарды қабылдаудан бас тартылсын.
Комиссия төрағасы ____________________________________________
Комиссия төрағасының орынбасары_______________________________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына
қабылдау қағидаларына
6-қосымша
Әскери оқу орындарына қабылдау емтихандары Ұлттық бірыңғай тестілеу, кешенді емтихан) өткізілетін пәндер тізбесі
Р/с
Әскери оқу орындарының (факультеттердің, мамандықтардың) атауы
Пәндер атауы
1
Ұлттық қорғаныс университеті
Кешенді емтихан (жалпы тактика, әскер тектерін жауынгерлік қолдану, қамтамасыз етудің барлық түрлері, тактикалық-техникалық сипаттамасы, қару-жарақтың жауынгерлік мүмкіндіктері).
Дене дайындығы.
Шетел тілі.
2
ҚР ҚМ жоғары командалық, инженерлік әскери оқу орындары
Ұлттық бірыңғай тестілеу:
Қазақстан тарихы;
қазақ (орыс) тілі;
математика (бейіндік пән);
таңдау бойынша пән
(шетел тілі - әскери аудармашы және әскери өлкетанушы үшін, физика - басқа мамандықтар үшін)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына
қабылдау қағидаларына
7-қосымша
Үлгі
Бекітемін
Қабылдау комиссиясының төрағасы
____________________________________
(лауазымы)
____________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
20 ж. "__"______________
_____________________________________________________бойынша емтихан
(пәннің немесе кешенді емтиханның атауы)
тапсыру туралы № қабылдау комиссиясы шағын комиссиясы отырысының
20 ж. "__"______________
№__________хаттамасы
____________________________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы)
Қатысқандар:
шағын комиссия төрағасы________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты-жөні)
шағын комиссия мүшелері________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты-жөні)
_______________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты-жөні)
№ қабылдау комиссиясының шағын комиссиясы мынадай бағаларды қоюды қаулы етеді:
Р/с
Әскери атағы
Тегі, аты-жөні
Емтихан билетінің нөмірі
Бағасы (жазбаша)
Ескертпе
1
2
Шағын комиссия мүшелерінің ерекше пікірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Шағын комиссия төрағасы:____________________________________________
(әскери атағы) (аты-жөні және тегі)
Шағын комиссия мүшелері:____________________________________________
(әскери атағы)(аты-жөні және тегі)

11. Постановление военной врачебной комиссии
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Результаты проверки физической подготовленности:
Проверяемые упражнения
Единицы измерения
Результаты
Оценки
Итоговая оценка физической подготовленности__________________
13. Результаты тестирования по общеобразовательным предметам:
Дисциплина
Балл
Общий балл
14. Заключение районной (городской) призывной комиссии и
предложения по внеконкурсному зачислению в военное учебное заведение
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Заключение комиссии по профессиональному отбору. При
наличии оснований вносится предложение по внеконкурсному зачислению в
военное учебное заведение __________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
____________________________________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
ІІ. Профессиональный отбор в военном учебном заведении
16. Моральные качества _______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
17. Результаты психофизиологического обследования:
Название методики
Показатели
Примечание
Заключение по результатам психофизиологического обследования
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
18. Постановление военной врачебной (врачебно-летной) комиссии
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19. Результаты проверки физической подготовленности:
Проверяемые упражнения
Единицы измерения
Результаты
Оценки
Итоговая оценка физической подготовленности __________________
20. Результаты тестирование по общеобразовательным предметам:
Дисциплина
Балл
Общий балл
21. Заключение приемной комиссии военного учебного заведения
Председатель комиссии: _______________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
Ответственный секретарь комиссии: ____________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
Приложение 5
к Правилам приема в военные учебные заведения
Министерства обороны Республики Казахстан
(указание место заполнения)
Форма
Протокол №____
приема или отказа в приеме в военные учебные заведения
___________________________                "___" ________20 __ года
(указание место заполнения)                     (дата заполнения)
заседания приемной комиссии____________________________________
(наименование органа, при котором создается комиссия)
о приеме (отказе в приеме) в_________________________________________
(наименование военно-учебного заведения)
Комиссия в составе: председателя, заместителя председателя, членов: на своем заседании рассмотрела, изучила кандидатов и постановила:
п/п
Воинское
звание,
фамилия,
имя,
отчество
Число
месяц
и год
рождения
Обра-
зова-
ние
Социальное
положение
Госсудар-
ственные
награды
Должность
при
поступлении
в вуз
и время
пребывания
в ней
Срок пребывания
в звании
офицера
(прапорщика,
мичмана),
военнослужащих
по контракту
Наличие
основания
для
внекон-
курсного
зачисле-
ния в вуз
Продолжение таблицы
Результаты профессионального отбора по разделам
Результаты
общественной
активности и
моральные
качества
состояние
здоровья
психологические
данные
Физическая
подготов-
ленность
Экзамены по
общеобразовательным
(военным) предметам
дисциплинам) и
оценки
Решение комиссии
о приеме
(отказе) на
учебу в вуз
а) Кандидатов имеющих высокие моральные качества, состояние здоровья с учетом психологических данных, физическую подготовленность,удовлетворяющих требованиям, предъявляемым по специальностям вуза, и показавших высокие результаты по общеобразовательным (военным)предметам (дисциплинам), принять на учебу:
Итого принято       чел.
В том числе:        чел. - без проверки знаний по
общеобразовательным (военным) дисциплинам;
чел. - вне конкурса;
чел. - по конкурсу в порядке преимущества.
б) Отказать в приеме кандидатам, не отвечающим установленным требованиям.
Председатель комиссии _______________________________________________
Заместитель председателя комиссии ___________________________________
Приложение 6
к Правилам приема в военные учебные
заведения Министерства обороны
Республики Казахстан
Перечень
дисциплин (предметов), по которым проводятся вступительные
экзамены(единое национальное тестирование, комплексный экзамен)
в военные учебные заведения
№ п/п
Наименование вузов
(факультетов,
специальностей)
Наименование дисциплин
1
Национальный университет обороны
Комплексный экзамен (общая тактика; боевое
применение родов войск; все виды обеспечения;
тактико-технические характеристики, боевые
возможности вооружения); Физическая
подготовка; Иностранный язык
2
Высшие командные, инженерные
военные учебные заведения МО РК
Единое национальное тестирование: история
Казахстана; казахский (русский) язык;
математика (профильный предмет); предмет по
выбору (иностранный язык - для военных
переводчиков и военных регионоведов, физика -
для других специальностей)
Приложение 7
к Правилам приема в военные учебные
заведения Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Утверждаю
Председатель приемной комиссии
_______________________________
(должность)
___________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
«    »           20  Г.
Протокол №
заседания подкомиссии № _____ приемной комиссии
_____________________________________________________________________
(наименование военно-учебного заведения)
«   »          20   г.
о сдаче экзамена по _________________________________________________
(наименование дисциплины или комплексного экзамена)
Присутствовали:
председатель подкомиссии ______________________________________
(воинское звание, фамилия, инициалы)
члены подкомиссии _____________________________________________
(воинское звание, фамилия, инициалы)
Подкомиссия № ____ приемной комиссии постановляет выставить
следующие оценки:
п/п
Воинское
звание
Фамилия, инициалы
Номер
экзаменационного
билета
Оценка
(прописью)
Примечание
1
2
Особое мнение членов подкомиссии
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель подкомиссии ______________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
Члены подкомиссии: ____________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)
_______________________________________________________________
(воинское звание) (инициал имени и фамилия)