Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 20 мамырдағы № 108 қаулысы. Ақтөбе облысы Шалқар ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 мамырда № 3-13-154 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 1 қыркүйектегі № 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әкімдігінің 2011.09.01 № 163 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңның 7 бабының 5–4 тармақшасына18-1 бабына және Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілердің іріктеу тәртібі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. «Шалқар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Е.Е.Шотанов):
1) әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынатын жұмыс берушілерге, нысаналы топтағы жұмыссыздарды жұмысқа жіберуді ұйымдастырсын.
3. Осы мақсатқа арналған бюджетте көзделген қаражат шегінде әр әлеуметтік жұмыс орын үшін 26 000 теңге көлемінде төлем белгіленсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Д.Қарашолақоваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтардан басталған құқықтық қатынастарға таратылады.
Аудан әкімінің міндетін
уақытша атқарушы                              С.Көпенов.
Аудан әкімдігінің
2011 жылғы 20 мамырдағы
№ 108 қаулысына
қосымша.
Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі
1. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеуде, төмендегі талаптарға сай болуы керек:
1) жұмыс берушілердің салық және бюджетке басқа төлемдер бойынша қарыздары жоқ және төлемдік қабілеттілігі бар болуы;
2) нысаналы топтар үшін әдейі арналған уақытша жұмыс орындары немесе оларды құруға мүмкіндігі бар болуы;
3) әлеуметтік жұмыс орындарды ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары мен бос орындарды пайдаланбау.
2. Жасалған шарттың негізінде жұмыс беруші нысаналы топтар үшін әлеуметтік жұмыс орындарды құрады.

Об организации социальных рабочих мест для трудоустройства безработных граждан из целевых групп населения
Постановление акимата Шалкарского района Актюбинской области от 20 мая 2011 года № 108. Зарегистрировано Управлением юстиции Шалкарского района Актюбинской области 30 мая 2011 года № 3-13-154. Утратило силу постановлением акимата Шалкарского района Актюбинской области от 1 сентября 2011 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Шалкарского района Актюбинской области от 01.09.2011 № 163.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 5–4 статьи 7, статьей 18–1 Закона Республики Казахстан «О занятости населения» от 23 января 2001 года № 149 и подпункта 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148 акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест согласно приложения.
2. Государственному учреждению «Шалкарский районный отдел занятости и социальных программ» (Е.Е.Шотанов):
1) организовать направление безработных из числа целевых групп к работодателям предлагающим организацию социальных рабочих мест.
3. Установить оплату на каждое социальное рабочее место в размере 26 000 тенге в пределах из предусмотренных бюджетных средств на этой цели.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Карашолакову Д.
5. Настоящее постановление вводится в действия со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникающии с 1 января 2011 года.
Временно исполняющий
обязанности акима района                     Копенов С.
Приложение
к постановлению акимата района
от 20 мая 2011 года № 108.
Порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест.
1. При отборе работодателей, предлагающих социальных рабочих мест должен соответствовать нижеследующим требованиям:
1) у работодателей не должно быть долг платежам по налогам и бюджету и иметь платежоспособность;
2) иметь временное рабочее место специально созданных для целевых групп или возможность организовать их;
3) не использоват для организации социальных рабочих мест постоянные рабочие места и вакансии.
2. Создание социального рабочего места для целевых групп осуществляется работодателем на основе договора.