Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 27 сәуірдегі N 04-339 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаменті Талғар ауданының Әділет басқармасында 2011 жылы 11 мамырда N 2-18-130 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 16 қыркүйектегі № 09-594 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 16.09.2016 № 09-594 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 31-бабының 1-тармағы 13)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңы 5-бабы 2-тармағына, 7-бабының 5-4)-тармақшасына, 18-1-бабына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нысаналы топтарға әдейі арналған, жұмыс орындарының саны шектелмейтін, жұмыс уақытша сипатта болатын және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары мен бос орындар пайдаланылмайтын ерекшеліктерді ескере отырып, жұмыс берушілердің олардың еңбегіне ақы төлеу шығындары ішінара өтелетін, нысаналы топтардағы (табысы аз адамдар, жиырма бір жасқа дейінгі жастар, балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар, кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар, Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар, зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған), мүгедектер, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар, бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар, оралмандар, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер, жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші- жеке тұлғаның қызметінің тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар) жұмыссыздарды уақытша, жұмыс орындарын беру немесе құру арқылы, әлеуметтік жұмыс орындары ұйымдастырылсын.
2. Әлеуметтік жұмыс орнын құруды жұмыс беруші жергілікті атқарушы органмен шарттық негізде жүзеге асырады. Шартта тараптардың міндеттері, жұмыс түрлері, көлемі, еңбекақы төлеу мөлшері мен шарттары, әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландырудың мерзімі мен көздері қамтылуға тиіс.
3. Әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген нысаналы топтағы жұмыссыздардың айлық жалақысы жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат есебінен Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген айлық жалақының ең төменгі мөлшерінен кем емес белгіленсін.

Об организации социальных рабочих мест
Постановление акимата Талгарского района Алматинской области от 27 апреля 2011 года N 04-339. Зарегистрировано Управлением юстиции Талгарского района Департамента юстиции Алматинской области 11 мая 2011 года N 2-18-130. Утратило силу постановлением акимата Талгарского района Алматинской области от 16 сентября 2016 года № 09-594
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Талгарского района Алматинской области от 16.09.2016 № 09-594.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 2 статьи 5, пункта 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места путем предоставления или создания временных рабочих мест для временного трудоустройства безработных из целевых групп (малообеспеченные, молодежь в возрасте до двадцати одного года, воспитанники детских домов, дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет, одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей, граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре, лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту), инвалиды, лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан, лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения, оралманы, выпускники организаций высшего и послевузовского образования, лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя – юридического лица либо прекращением деятельности работодателя – физического лица, сокращением численности или штата работников), с частичной компенсацией затрат работодателей на оплату их труда, с учетом следующих особенностей: предназначены специально для целевых групп, количество рабочих мест не ограничено, работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
2. Создание социального рабочего места осуществляется работодателем на основании договора с местным исполнительным органом. Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест.
3. Установить размер ежемесячной заработной платы безработным из целевых групп, направленных на социальные рабочие места за счет средств, выделенных из местного бюджета, не ниже минимальной месячной заработной платы установленной законодательством республики Казахстан.

4. "Талғар аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (О.Ш.Бүркітов):
1) нысаналы топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарына қабылдау мен жолдауын.
2) нысаналы топтағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орнын ұсынатын жұмыс берушілермен келісім шарттар жасауын қамтамасыз етсін.
5. Талғар ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 29 ақпандағы нөмірі 02-373 "2008-2010 жылдары Талғар ауданы бойынша әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы" (2008 жылғы 14 сәуірдегі 2-18-67 нөмірімен нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2008 жылдың 17 мамырында "Талғар" газетінің N 23 санында жарияланған) қаулының күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Райхан Нұрмұрзақызы Садыковаға жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Т. Өмірәлиев

4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Талгарского района" (Буркутов О.Ш.) обеспечить:
1) прием и направление безработных граждан из целевых групп на социальные рабочие места;
2) заключение договоров с работодателями, предоставляющими социальные рабочие места для безработных из целевых групп.
5. Считать утратившим силу постановление акимата Талгарского района от 29 февраля 2008 года за N 02-373 "Об организации социальных рабочих мест на 2008 - 2010 годы по Талгарскому району", (зарегистрированное в государственном реестре нормативных правовых актов от 14 апреля 2008 года за N 2-18-67, опубликованное в газете "Талғар" от 17 мая 2008 года за N 23).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Садыкову Райхан Нурмурзаевну.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Т. Умралиев